Ittas vezetés


éts # 2007.11.05. 18:15

T.Traffic !

2007.10.07.-én kis falunkban, az utcánkban, éjjel 02 óra 10 perckor,igazoltatott és szondát fújatott a rendőr.
A ma kézhezkapott határozat szerint a szonda 0,8 ezrelék alatti értéket mutatott.
Büntetés 60.000 Ft és 4 hónapra eltiltás a járművezetéstől.
Kérdésem : van-e rá esélyem, hogy csökkentsék a kiszabott pénzbírságot, valamint mérsékeljék az eltíltást.
Büntetve nem voltam, szabálysértésem nem volt.
Köszönettel: Éts

Traffic # 2007.11.05. 18:19

T. éts!

Esély szinte mindig van, csak nem biztos, hogy bejön. Meg kell próbálni kifogással élni, abban leírni azt, hogy milyen indokok (anyagi, családi helyzet, stb.) miatt kéred a büntetés mérséklését.
A büntetést nem súlyosbíthatják, érdemes megpróbálni.

éts # 2007.11.05. 18:22

T Traffic T

Köszönöm a gyors választ, biztos megpróbálom.

Üdvözlettel:

Éts

punk # 2007.11.06. 14:40

Tisztelt Traffic!
"2007.08.17.-i hozzászólások az előzmény"
Ígértem, hogy ha fejlemény lesz visszajelzek.
Na ma megkaptuk a határozatot amelyben "LION SD 400 alkoholszonda szerepel a mért érték 0,23mg/l volt " (nem is értem a férjem nem is mondott ilyen számot, na mindegy)
50.000.-Ft pénzbírság+5hó eltíltás.

Ismét segítséget kérnék.
Most fogalmazok egy levelet, amiben megbánást tanusít(sír-rí könyörög) a férjem :)) . A pénzbírsággal nincs is gond, de az 5 hó eltíltásra mit kérjek elengedést vagy mérséklést, vagy a kettőt együtt?? Mivel hivatásos a jogsija sofőr.
Plussz: a kérelmre illetékbélyeget kell-e rakni? A határozatban csak a részletfzetési kérelem benyújtásához írják.

Előre is köszönöm
Punk

Traffic # 2007.11.06. 17:18

T. punk!

Az eltiltásra elsősorban az elengedést, de mindenképp jelezd, hogy a mérséklés is sokat segítene.
A kifogás benyújtása illetékmentes tudtommal...

T. éts és Maffi!
Nagyon szívesen!

punk # 2007.11.06. 17:41

T.Traffic!
Nagyon köszönöm.Üdvözlettel
Punk

Traffic # 2007.11.06. 17:50

Nagyon szívesen!

lufi # 2007.11.06. 18:24

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani,hogy C-vel vezethetek-e segédmotort?
Lécci aki ért hozzá!
Traffic???

Traffic # 2007.11.06. 18:30

T. lufi!

Igen vezethetsz, még akkor is, ha a C kategóriára érvényesített vezetői engedélyed orvosi érvényessége már lejárt.
Kivétel: ha eltiltottak a segédmotoros kerékpár vezetésétől.

lufi # 2007.11.06. 19:00

Nagyon köszönöm!

Kislecso # 2007.11.06. 23:33

Üdv!
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Az érték az tényleg 0.016 mivel a biztosító 0,008 ig fizetett volna és tudom hogy ennek pont a duplája volt.Most pénteken jár le az 1 év 4 hónapom.Jupííí:D
Amugy mire számíthatok...Mennyi ideig tart ez az utánképzés csak kb...Karácsonyra lesz már jogsim?

RO08 # 2007.11.07. 22:03

Tisztelt Traffic!

A férjem 110 köbcm quad motorjával ittasan balesetet szenvedett közúton. Vérvétel eredménye: 2.37 volt. Senkinek nem okozott kárt, csak önmagának 8 napon belül gyógyuló sérülései lettek.
A kérdésem: Ön szerint milyen büntetésre számíthat illetve a jogosítványát B kategóriája van mennyi időre vonhatják be?
Válaszát előre is köszönöm.
RO08

Toyota # 2007.11.08. 18:50

Helló mindenkinek!Segítség kéne! Tavasszal leállítottak a rendőrök,miután már harmadszor mentem el előttük személyautóval.Lion tipusú szondát adtak ,és a harmadszori fújásra mutatott ki:0.07-es értéket .Elötte semmit.Aznap egy kortyot sem ittam csak előző nap késő este.Arendőr azt mondta nem lessz belőle semmi mert ez szinte semmi,mégis megbüntettek50000-ft-ra,és 3 havi eltíltás a vezetéstől.Írtam-válaszoltak!Az eltíltást törölték de a pénzbírságot nem.Nemsokára megyek a bíróságra mert fellebeztem,ugyanis számomra érthetetlen,hogy ha tényleg egy kortyot se ittam miért büntetnek meg?Mit tegyek?mire számíthatok!Köszi!

Traffic # 2007.11.08. 18:51

T. Kislecso!

Jelentkeztél már utánképzésre? Azt nem tudom, hogy mennyi ideig tart, de remélem itt vannak még azok, akik átestek ezen és tudnak segíteni.
A képzés minimum 100.000 forintba fog kerülni.

T. RO08!

Az ittas vezetésért pénzbüntetésre és minimum 1 év járművezetéstől eltiltásra.
A quaddal kapcsolatosan vélhetően külön szabálysértési eljárásra. Van rendszáma, forgalmi engedélye a quadnak? Kötött rá kötelező felelősségbiztosítást?

RO08 # 2007.11.08. 20:36

Tisztelt Traffic!

Köszi a válaszod. Közben már határozatot is kapott a szabálysértésről(de még senki nem vette át a postás hagyta a papírt) holnap többet fogok tudni. Egyébként sem rendszáma, sem kötelezője nincs a quadnak. Az okmányirodából pedig már jött a levél, hogy a jogsiját 8 napon belül adja le.
Igazából azt nem értem mi köze a "B" kat. jogsinak a quadhoz, tudomásom szerint erre nem kell jogsi. Egyébként a boltban is ezt mondták mert a gyereknek vettük. Ha ott azt mondják kell rá jogsi, meg sem vesszük.
De az ittas vezetésről majd a bíróság dönt, de szerinted minimum egy évre bevonják, akkor sok jóra nem számíthatunk.
Köszi mégegyszer.
Üdv
RO08

Traffic # 2007.11.08. 21:11

T. RO08!

Azt is mondták a boltban, hogy csak közforgalom elől elzárt magánterületen lehet használni a rendszám nélküli 110 ccm-es quadot? Biztosan nem... Sajnos.
A vezetői engedélyt azért kell leadni, mivel gépi meghajtású járművet vezetett közúton a férjed, szeszes italtól befolyásolt állapotban. Büntetőeljárás indult ellene a Btk. 188. § (1) bekezdésébe ütköző és aszerint minősülő járművezetés ittas vagy bódult állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. Ha valaki ellen ilyen bűncselekmény miatt indul büntetőeljárás, úgy már a helyszínen el kell venni a vezetői engedélyt. Ha a vezető nem tartja magánál, akkor a nyomozó hatóság értesíti az Okmányirodát a büntetőeljárás megindításáról és kéri a vezetői engedély bevonását és a vezetési jogosultság szünetelésének elrendelését. Ezért kell leadni a jogosítványt.
A 2,37 ezrelékes véralkholoszint közepes fokú alkoholos befolyásoltság felső határának felel meg, számítani kell a 2 évet megközelítő vagy azt meg is haladó járművezetéstől eltiltásra.

T. Toyota!

A 0,1 mg/l értéket meghaladó légalkohol értéket rendeli büntetni jogszabály. A te esetedben - a szervezetben az élettani folyamatok (pl. emésztés) eredményeképpen megtalálható etilalkohol jelenlétét mutatta ki a szonda. Van esély arra is, hogy az előző esti igen csekély maradvány alkoholt mutatta. Bízom benne, hogy a Bíróság megszünteti ellened az eljárást.

Toyota # 2007.11.09. 14:12

Nagyon köszönöm a választ! Sokkal nyugodtabb lettem!

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.12. 11:25

meg van egzakt módon határozva az egyes véralkohol komcentrációhoz tartozó, Büntetőjogilag releváns ittasság-fok?

Traffic # 2007.11.13. 16:58

T. woodslave!
Igen.

T. Toyota!
Nagyon szívesen! Kérlek tájékoztass majd az ügy fejleményeiről!

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.14. 11:25

elérhető? Ha igen, akkor annak helyét is meg tudnád adni?

Traffic # 2007.11.14. 17:04

Elérhető, de a neten nem találtam meg. Jogtár DVD-n megtalálható.

Traffic # 2007.11.14. 17:35

Azt elfelejtettem megírni: a Btk. kommentárról van szó.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.14. 17:54

van-e annak bármilyen esélye, hogy 1.2 ezrelék esetén ha a vért a vezetéstől számított 30 percen belül veszik le, akkor a szakértői vélemény visszaszámolással 0.8 alatt legyen?

Traffic # 2007.11.14. 18:35

Véleményem szerint nincs. A szakértő a cselekménykori véralkoholszintet 1,2 ezrelékben fogja megjelölni, tekintve, hogy a cselekmény és a vérvétel között csak fél óra telt el. Ha 1 óra telt volna el, úgy a cselekménykori érték 1,0-1,05 ezrelékben lenne meghatározható.

A pontosság kedvéért azért érdekelne, hogy a második vér/vizeletvétel eredménye mennyi lett.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.14. 18:53

az engem is, egyik ismerősömről van szó. Majd utánajárok.