Ittas vezetés


wers # 2018.06.05. 04:18

Ah nonolet nem így lesz.
Szerintem pénzbünti és irgumburgum. Még talán eltiltás sem lesz. (Aminek amúgy sem sok értelme van, hacsak épp nem épp mostanában vizsgázik)

Röviden, a jármű nem jogsival hanem üzemanyaggal műkszik.

Anna86 # 2018.06.05. 03:44

Tisztelt Ittasvezetes.hu!

Sajnos egyáltalán nem semmilyennel. :-( Tudja hogy hibázott, bántja is nagyon, csak mégis mire számíthat.

Ittasvezetes.hu # 2018.06.04. 18:58

Anna86

Egyáltalán nem rendelkezett vezetői engedéllyel azelőtt, semmilyen gépjárműfajtára?


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Anna86 # 2018.06.04. 14:56

Tisztelt Többiek!

Olyan kérdésem lenne, hogy egyik ismerősömet elkapták segédmotoron ittasan Fejér megyében. 1.1-et fújt a szondába.Se jogosítványa, se biztosítása nem volt a motorra. Mire számíthat illetve körülbelül mikor?
Köszönöm!

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.06.01. 15:41

Ehhez el kellett venni egy evre a jogsit? Latom itthon lassan orolnek a malom kerekei. Olvasom egersz.,h van ugyveded, en a helyedben perelnek karteritesre. Egy ev,hat hulyek ezek?

Vadsuhanc # 2018.06.01. 14:53

Ez szerintem is így volt. A határozat neked kedves szerintem így van keresnivalód! Sok sikert.

egerszalókhotelresort # 2018.06.01. 14:46

vadsuhanc
a nyomozás adatai alapján nem állíthato meg bűncselekmény, és az eljárás folytatásáról sem várható eredmény

Vadsuhanc # 2018.06.01. 12:38

Pontosan mi szerepel ( jogszabályra hivatkozva ) a nyomozás megszüntető határozatban? Miért szüntették meg a nyomozást?

Ittasvezetes.hu # 2018.06.01. 12:21

egerszalókhotelresort

Természetesen! Nagyon sok ilyen pert nyertünk (jelenleg már nem vállalunk újabb kártérítési ügyeket). A legnagyobb kártérítésünk 22 millió (!) forint volt.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

nonolet # 2018.06.01. 09:56

Ha alapos gyanú volt akkor fölösleges a per...

egerszalókhotelresort # 2018.06.01. 09:08

sziasztok, a napokban átvettem a jogosítványomat az illetékes okmányirodában. Pont egy évig tartott egy nyomozás velem szemben ittas vezetés miatt, amit én végig tagadtam, bizonyítéka a rendőrségnek sosem volt, hogy én követtem el, nem is lehetett. Vélémenyem szerint nem volt szakszerű az eljárás, ráadásul a megszüntetésről szóló határozatot sem kaptam meg postai úton (állitólag elkeverték, az ügyvédemnek kellett kikérnie személyesen).
Perre vihetem az ügyet? Kártérítési igénnyel élhetek? Vagyoni és nem vagyoni hátrányok értek engem azzal kapcsolatban, hogy egy évig nem volt jogosítványom.

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.05.19. 21:08

Koszonom szepen Ittasvezetes.hu, en is igy gondolom. Biztonsag kedveert meg azert bemegyek a rendorsegre, megkerdezem ott is. Nem akarok problemat magamnak, nem is az ivas a cel,csak ha veletlen ugy jon ki a lepes.

Ittasvezetes.hu # 2018.05.19. 19:26

Cowboy.No1

Mivel a saját zárt kertjében is arrébb állhat ittasan, így a leírtak alapján itt is ez áll fent.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.05.19. 18:20

Kedves Ügyved es Szakerto segitseget kernem szepen. Vettem tobb hektaros birtokot es szeretnek rajta kocsival kozlekedni. Tudom, h Magyarorszagon zero tolerancia van, kozuton nem vezetek italosan. Elkererített birtokon se lehet italosan vezetni? Szomszedok azt mondjak,h nem lehet. Teruletem el van keritve, ide hogyan jon be rendor? Nem szandekozom inni, de lehet ugy,h par whisky utan jol esik egyet furakzni. Szabad levego,whisky, a csend, csillagok,szep nok a gyengeim. Koszi a pontos valaszt. Bocsi, h nincs ekezet, de ilyen a telom.

Szomorú örökös # 2018.05.17. 18:53

egyötvenes68 adná a jó Isten, hogy követné sorsodat néhány balek

És lám, adta! :-)

DickTracy (törölt felhasználó)

Szomorú örökös # 2018.05.17. 18:50

DickTracy

egyötvenes68 adná a jó Isten, hogy követné sorsodat néhány balek... Te maradhattál volna, legalább 4-5 másikat tudnék sorolni, aki törlésre való....A jogi fórumnak át kellene gondolnia hogy ez egy általános vitafórum, vagy jogi fórum?.....ha van Isten, legalább szomorú örököstől megszabadítja ezt a fórumot. van?

Gratulálok! Szép indítás! Egyből személyeskedni, ahelyett hogy segítő válaszokat adnál itt bárkinek. Ezért kár volt beregisztrálnod, nyugodtan törölheted is mindjárt magad, hogy tovább ne is rontsd itt a légkört. Inkább a Jogi Fórumnak azt kéne végiggondolni,hogy érdemes-e mindenféle hozzád hasonló jöttmentnek engedni a regisztrálást. De legalábbis azt átgondolni, hogy egy-két ilyen kötözködő személyeskedés után úgy repíteni ki többek között téged, hogy zúgva szállj hazáig. ;-)

DickTracy (törölt felhasználó) # 2018.05.17. 18:44

ha van Isten, legalább szomorú örököstől megszabadítja ezt a fórumot. van?

DickTracy (törölt felhasználó) # 2018.05.17. 18:41

egyötvenes68 adná a jó Isten, hogy követné sorsodat néhány balek... Te maradhattál volna, legalább 4-5 másikat tudnék sorolni, aki törlésre való.

A jogi fórumnak át kellene gondolnia hogy ez egy általános vitafórum, vagy jogi fórum?

Ittasvezetes.hu # 2018.05.17. 10:03

bandu1986

Igen a határozattal.

Az új vezetői engedélyt úgy állítják ki, hogy szerepelni fog benne a B korlátozás és annak dátuma. Lejártakor nincs teendő. Ha zavarja a beírás ("rossz emlék") akkor lehet cseréltetni majd ismét.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

bandu1986 # 2018.05.17. 08:47

Bírósági határozattal vehetem át a jogosítványt? Nem kell újat igényelnem,amiben szerepel a B kategória eltiltás?

Ittasvezetes.hu # 2018.05.17. 07:21

bandu1986

Utánképzés nincs. Vezetői engedély a kormányablakban átvehető (ha eddig még nem tette meg(.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

bandu1986 # 2018.05.17. 06:05

Üdv! Tavaly 1,5évre elvették a jogosítványomat,minden kategóriát.Szeptemberben volt az első fokú tárgyalás,nem kaptam vissza,a napokban másodfokon visszakaptam a C+E-t,a B marad július 28.ig... A kérdésem az lenne ,hogy kell-e B kategóriából utánképzésen részt vegyek? Illetve mi a folyamata ennek,mikor várható a papír,amivel igényelhetem az új jogsit? Köszönöm

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 18:00

Csak, hogy megnyugodjál törlöm magam az oldalról, mert látom, hogy ez a fórum, hasonlóan indexhez, és gyakori kérdések színvonalhoz süllyedt. Moderátor nem törölt egy hozzászólásomat se, ebben tévedsz. Mivel nagyon elfoglalt vagyok külföldi teendők miatt, ezért se érek rá itt vitázni szerelővel, taxissal, hentessel stb. Az én időm drága ehhez a színvonalhoz. A legnagyobb csalódás az, hogy vannak itt ügyvédek pl. KBS, Attika stb. akik sajnos képesek elviselni és tűrik el az olyan hozzászólók válaszait, akik rengeteget hibáznak, tévednek és félrevezetik kérdezőket. Kérdezők sok esetben szakértőt, ügyvédet kér segítségűl és kezdve szomorú örökös kaputelefon szerelőtől, hentesen, taxison, nyugdíjason át, szakkérdésekben legtöbb esetben ők válaszolnak. Szégyen és felháborító! Fórum szerkesztők, alapítók szerint jól van ez így? Választ tudjuk, hiszen az elő példa itt van a szemünk előtt és döbbenünk meg a színvonalon.

Szomorú örökös # 2018.05.16. 16:58

egyötvenes68

Újból megkérdezem: hány segítő hozzászólást követtél el, amióta itt vagy a fórumon? De csak költői kérdés volt, a választ mindenki ismeri itt a fórumon. Azért, hogy beleköss itt bárkibe is, aki szembejön, felesleges volt regisztrálnod. Akár törölhetnéd is magad úgy mindenestől, mielőtt ezt az admin teszi meg helyetted. Igaz, az súlyosabb lesz. És ne reménykedj, hogy nincs moderáció, mert figyelik a fórumot! Már a te ökörségeid közül is lett törölve egyik-másik, ha még nem tűnt volna fel.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 16:38

Szomorú...kaputelefon szerelő. Megpróbálok a te szinteden reagálni.... á hagyjuk! Azért az tetszik, hogy rendesen bebuktál fantazmagóriáddal Egerszalókkal szemben. Felesleges hozzáértés nélkül Egerszalóknak magyarázkodnod.