Csalás ügyében kérdések


Vadsuhanc # 2018.09.17. 14:06

Mellesleg nem szabálysértést követtél el... Bűncselekményt.

Vadsuhanc # 2018.09.17. 14:00

Miért nem csaptad be és nem csaltál? De.

Az elévülés nem azt jelenti, hogy nem vagy csaló. Te ezt most komolyan kérdezted?

Olívia91 # 2018.09.17. 13:53

Tisztelt Hozzáértők!

Korábban volt ellenem egy szabálysértési ügy csalás vádjával, amit beismertem, majd a közvetítői eljárás lefolytatása után ejtették a vádat. Akkor 3-5 ezer ft-os csalások voltak, összesen kb 40 ezer ft értékben, de feljelentés csak 1 esetben történt, így a többire nem derült fény, amiket azóta egyébként visszafizettem. Ez kb 2 éve volt. Még ezidőtájt vásároltam interneten, a csomagot átvettem (de aláírnom nem kellett semmit a postán), majd üzenetben megbeszéltük, hogy mikor utalok neki, ami nem történt meg. Eltelt több mint 2 év, majd nemrég tapasztaltam, hogy a fb profilomat megosztva nyilvánosan, csalónak titulál és lejárat. A kérdéseim:

  1. Ez szintén nem haladta meg az 5 ezer ftot, csalás szabálysértés nem évül el fél év után?
  2. Ha én nem írtam alá papírt a postán, hogy tudja bizonyítani, hogy átvettem? A fb üzenetek ilyenkor mennyire bizonyító erejűek?
  3. Azzal, hogy nyilvánosan megosztotta a teljes profilomat (név, fénykép, üzenetek), az nem minősül személyi jogsértésnek? Az pedig hogy csalónak nevezett, becsületsértésnek?

Milyen lehetőségem van, hogy pozitívan, de legalábbis kevésbé negatívan jöjjek ki a dologból?

Bréma # 2018.09.01. 11:43

drbjozsef

Igen, az 5/ szakasz, az 50 millió feletti, sajnos.
Köszönöm szépen a tájékoztatás!

Vadsuhanc # 2018.08.31. 13:05

Honnan tudod, hogy el fogják ítélni? És ha el is ítélik, hogyan fogja a bíróság minősíteni az ügyet?

Delphoi kicsit messzebb van, amit meg kérdezel igen csak idő előtti.

drbjozsef # 2018.08.31. 12:55

Btk. 373§
...
(2) bc) üzletszerűen,
...
(4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha
...

  1. a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el, vagy

...
(5) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha
...

  1. a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

("nagyobb kár" 5.000.000 Ft-ig, “jelentős érték” 50.000.000 Ft-ig)

Bréma # 2018.08.31. 12:06

Érdeklődöm hogy milyen büntetés vár arra az elkövetőre, akit jelentős kárt okozó üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett csalás miatt gyanusított a rendőrség.
A személy ellen vádat emeltek. Sok sértett van, többek között én is. A rendőrségi vizsgáló nagyon szűk szavú volt, amikor megkérdeztem ugyanezt. A nagy érték milliókat jelent, sok milliót.

Dr.Attika # 2018.05.07. 17:07

Legalább őszinte. Előre közli, hogy csalás és nem ámítás.

Burn Out # 2018.05.06. 22:36

Hobelman a legjobb topicba írtál :D csalás wazze :D

ObudaFan # 2018.03.12. 13:53

A szakvéleményből kaphatsz.

Atya # 2018.03.12. 13:14

Üdv mindenkinek!

Megvolt az elmeorvosi vizsgálat , csak beszélgetni kellett semmi több :) Az eredményről kaphatók/kérhetek én is majd papirt?? Vagy azt csak a rendőrség , ügyészség kap?

ObudaFan # 2018.02.22. 06:23

Ez rád nézve inkább kedvező, hiszen ha esetleg nem vagy beszámítható, akkor büntethető sem. Hogy miért kérik, azt az ügy bővebb ismeretében lehetne esetleg tudni.

Atya # 2018.02.21. 15:12

Üdv mindenkinek!

Kissebb Kárt okozó csalás vétségével gyanúsitanak , 125.000 ft a kár ! Az ügyészség elutasitotta a közvetitői eljárást , sőt ami meglepett nagyon hogy Elmeszakértői vizsgálatot kért rám az ügyész .....ez most miért lehet ?? Vagy ilyenkor most mi van ? Egyszer csak jött a levél hogy ezen a pszichiátriai klinikán ekkor jelenjek meg ... Most ez rám nézve súlyosabb lehet majd ? Segítséget köszönöm !

Amanda12 # 2018.02.19. 23:30

kosszonom a valaszt peddig tenyleg nem tudok tobbet mert mikor kulfoldre koltoztem meg nem volt aztan lett es en nem igen jartam utana de lattam magam a korozo listan ez az igazsag de hallotam olyanrol hogy van olyan ugy ha sosem hallgatak ki akkor elevul 3 ev utan de nem tudom

Vadsuhanc # 2018.02.19. 13:25

Csak szigorúan a kérdésedre válaszolva.

Te magad sem tudod miért köröznek. Hogyan várhatod el, hogy itt bárki megválaszolja mikor évül el? Lehet öt lehet nyolc, de még több év is. Az okozott kár a meghatározó. De Te ezt persze nem tudod.

Hogy őrizetbe kerülsz azt garantálom. Hogy az előzetes letartóztatásodat kérni fogják-e ezt megint nem lehet megválaszolni anélkül, hogy a bűncselekmény körülményeit ne ismernénk az okozott kár nagyságát sem.

Bár azt írod nem tudsz többet erről Te sem, amelyet én nagyon de nagyon hiszek el. Jó lenne leírni az igazat mert segíteni és válaszolni csak úgy lehet.

Tisztelettel......

Amanda12 # 2018.02.19. 08:48

tisztelt ugyvedek !
Kerdesem a kovetkezo
csalasal vagyok meg vadolva az ugybol tobbet nem tudok sosem voltsm ki hallgatva nem is nagyon foglalkoztam vele na most a kovetkezo a kerdesem 3 eve nyomozohatosagi elfogato van kiadva ez mitt jellent le is tartoztsthatnak esetleg ennek mi volna az elevulese ?

Vadsuhanc # 2018.02.01. 14:13

Kanga 90

Őszintén leírom, hogy ezek a próbálkozások nem fognak eredményre vezetni. Múltkor vesekő volt, most öngyilkossági kísérlet.

A bíróság ezt nem fogja jó szemmel nézni, de, ha kirendel egy elmeszakértőt lehet a az 1 év börtön helyett három évig az elmegyógyintézetben fogja eltölteni az idejét a párod.

ObudaFan # 2018.02.01. 05:59

Attól függ. Akkor lesz csalás, ha azért küldte a pénzt, mert valamilyen szempontból tévedésbe ejtetted, tévedésben tartottad. Tehát ennél lényegesen pontosabban kellene ismerni a történetet.

Zoltán43 # 2018.01.30. 20:49

Tisztelt Ügyvédek! Kedves fórumozók!

Az alábbi történetben kérnék szépen jogi segítséget. (Későbbi megbízással.)

Kínai házasságkötés 1 év elteltével válni szeretnék (Kínai feleségemtől). A házassági regisztráció Külföldön történt.

Azonban a Kínai feleségem, azzal fenyegetett meg (több alkalommal), hogy a részemre egy év alatt, általa nyújtott pénz támogatást teljes egészében visszakéri.

  • amennyiben ezt, az összeget nem fizetem vissza úgy eljárást indít ellenem és feljelentést tesz.

Az eset érdekessége,hogy nem kölcsönkét küldte nekem a pénzeket (több alkalommal), hanem az életvitelem/életkörülményeim támogatásáért. S mivel,megromlott a házassági kapcsolatom ezért alakult ki e történet.

  • kérdésem az, hogy a házastársak között ténylegesen van teljes elszámoltatás és jogi felelősségre vonás?

Mire számíthatok?

Köszönöm: Zoltán

dandik # 2018.01.26. 12:24

Hello felfüggesztett és pártfogó kirendelése esetén lehet külföldre utazni dolgozni?


Segitséget szeretnék kérni, probaid?re vettek fel 2 honapra, de csak 1 napot tudtam dolgozni, utána táppénzre kerültem, telefonon felhivott a cég munka

Proba # 2018.01.23. 06:24

Jó Napot !

Egy fiatal hölgynek keresnék ügyvédet, akit egy hitel ügyintéző megvezetett, aláíratott mindenféle papírokat, hogy csak kezes lesz egy hitelfelvételben, azóta odáig fajult a dolog, hogy a hitelügyintézőt kőrözték, nem találták, a bank feljelentést tett, több, és nagyobb összegű hitelfelvétel történt amiben a hölgy nem vett részt, mégis a tárgyalásra első számú gyanúsított nagy értékben elkövetett csalás vádjával.
Február végén tárgyalás.
Erre szakosodott ügyvédet keresnék.
Köszönöm.

Dr.Attika # 2018.01.04. 05:42

tudatlan3!
Ez már manapság nem így működik. Ilyen házi dokis igazolásokat nem fogadja el automatikusan a bíróság, hanem igazságügyi szakértőt rendel ki, hogy valóban olyan beteg volt-e a vádlott, hogy nem tudott megjelenni. Ennek költsége min. 50-60 ezer forint.Plusz ha kiderül hogy valótlan tartalmú az igazolás, akkor a házi doki is megüti a bokáját.

tudatlan3 # 2018.01.03. 22:41

Nem mész el a tárgyalásra.Becsatolod a házidoki igazolását hogy beteg voltál.Ennyi.

Vadsuhanc # 2018.01.03. 19:42

Butaság, nincs értelme.. A tárgyalás előtt adj pénzt igazolhatóan ( ha ugy gondolod ) a sértettnek.

Vadsuhanc # 2017.12.07. 17:36

Ha a BV csoport nem köröz akkor nincs még ítélet az ügyedben.