Csalás ügyében kérdések


razor93hd # 2019.03.29. 02:09

U.I Természetesen azelőtt büntetlen előéletű voltam :)

razor93hd # 2019.03.29. 02:05

Üdv Mindenkinek az lenne a kérdésem hogy elkövettem egy csalás kísérletet több évvel ezelőtt és nem jelentem meg a tárgyaláson nem kaptam értesítést róla mivel kiköltöztem külföldre és jelenleg is itt tartózkodom és a tudomásomra jutott most hogy tavaly szeptember óta köröznek mivel nem jelentem meg a tárgyaláson.Az lenne a kérdésem hogy mit tehetek hazamenni csak a jövőhónapban tudnék hazamenni a munkámból kifolyólag hamarabb nem esetleg írjak a bíróságnak egy levelet a tartózkodási helyemről vagy fogadjak ügyvédet?
Előre is köszönöm választ.

kerdezo30 # 2019.03.26. 14:38

Tisztelt József és többiek!

Köszönöm a tanácsokat.
Nos, a vádiratban szerepel (több, mint 1 év börtönbüntetés, 3 évre felfüggesztve). Plusz pénzbüntetés.

Kérdés, előkészítő ülésen ezt lefelé lehet "alkudni", védekezve, vagy ők ragaszkodnak ehhez mindenképp? Gondolok itt arra, hogy a több, mint 1 év börtönt levennék mondjuk 1 év, 2 évre felfüggesztve és a pénzbüntetésből mondjuk lecsípni valamennyit?

Illetve... Ha tárgyalásra kerül sor, akkor ott jobb eredményt lehet elérni, mint az előkészítő ülésen? Csak úgy általánosságban kérdezem... Mondjuk, ha előkészítőn nem is, de tárgyaláson (addig biztosan eltelik + 1 év is -eddig 2,5 év telt el!) lehet elérni enyhébb ítéletet?

Ezek csak elvi kérdések, az érdekel, milyen súlyú egy vádirat, illetve ehhez képest kb milyen súlyú büntetések születnek előkészítő ülésen vagy épp tárgyaláson?

Köszönöm szépen a választ.

drbjozsef # 2019.03.25. 06:01

kerdezo30,

A minősített eset miatt 3 év a felső határ, rád a Btk373§(3) szakasz vonatkozik majd feltehetőleg (a (2)ba és (2)bc is lehet):

https://www.vidakovics.hu/csalas-btk-373/

kerdezo30 # 2019.03.24. 18:52

Tisztelt Rigoz!

Köszönöm szépen.
Belenzézek a vádiratba, akkor ha jól gondolom, látom, mit indítványoz az ügyészség.
Azért a 3 évet én ilyen kis összegnél nagyon súlyosnak találom, tekintettel arra, hogy több 100 milliós értékhatárra elkövetett ilyen jellegő bűncselekményeknél is (büntetett előélettel) sok esetben látni 2-3 évre felfüggesztett büntetést.
Vagy nekik volt pénzük? Ez nem igazán fér a fejembe...

Értem én, hogy bűnös a bűnös, de ha az okozott kár 300.000ft lesz, enyhén súlyos lenne a 3 év felfüggesztett. Vagy ennyire nem számít az összeg sem?

Valóban lehetne 50 millió ft is a 300 ezer helyett?
Nem nagyon fér ez a fejembe...

Köszönöm

És holnap többet megtudok.

rigoz # 2019.03.24. 18:44

Tisztelt kerdezo30!

Felső határ alapesetben 3 év szabadságvesztés, többszöri elkövetés esetén bőven lehet több is.

Én - ha büntetlen előélete van - 3 évre felfüggesztett szabadságvesztést és az okozott vagyoni hátránynak megfelelő vagyonelkobzást látok arányosnak a leírtakkal.

kerdezo30 # 2019.03.24. 18:13

Sziasztok!

Több rendbeli csalás bűntette miatt (a kár 500.000 ft alatt van) milyen büntetésre számíthat valaki, bűnsegédként? Azaz, mondjuk van 5 rendbeli (ezek ilyen 10 ezer ft-ról szólnak) bűnös és 15 rendbeli bűnséged? Az össz érték 500.000ft alatt van. Az 5 és a 15 rendbeli nem pont annyi, csak nagyságrendileg mondtam...

Az érdekelne, ennek mi az alsó és felső büntetési határa?

Köszönöm szépen.

Vadsuhanc # 2019.01.06. 11:12

Bármilyen furcsának tűnik az lenne a legcélravezetőbb ha leülnél a családtagjaiddal és a barátaiddal és ugyanilyen őszintén elmondanád nekik, amit itt leírtál. Fel kell vállalnod azt amit már magadról tudsz és nem kell attól félni, hogy aki szeret az ezért elfordul tőled és Téged is visszatart majd attól, hogy ismét "hazudozzál".

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.28. 12:29

OFF
A Kossuth téri metróállomás és a Markó utca között útba esik. És nyitott szemmel járok. :)
ON

Tauri # 2018.12.28. 12:22

:) Pontosan. Ön is szokott ezek szerint a Pethő galériában nézelődni. Nagyszerű hely. Jól ismeri a környéket :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.28. 11:16

OFF
Attól tartok, nem értem a célzást. Úgy érted, érdekelt vagyok-e az ószeres piacon? Vagy stílusomat tartod avíttasnak?
ON

Tauri # 2018.12.27. 22:40

Tisztelt Ügyvéd Úr

Ön a Falk Miksa utcából internetezik?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.27. 18:19

Csak ismételni tudom: kérd az ügyészt, hogy engedélyezze a közvetítői eljárást. (A beismerő vallomás föltétel.)

JogiTanacskeres # 2018.12.27. 17:45

Szervusz Ügyvéd úr! Hol kérhetem, hogy "papírom legyen róla"? És ezt akkor is lehet, ha előzőleg megtérítettem a kárt? Köszönöm segítőkész válaszodat.

Tauri # 2018.12.27. 12:22

Tisztelt KBS Ügyvéd Úr

Kérdezném, hogy mitől kell még óvakodnom?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.27. 12:01

Hogy papír kell róla. (Még ha valójában közvetítői eljárás nélkül is meg tudtatok egyezni.)

OFF
Tegeződjünk, szerintem én vagyok az idősebb. Szervusz!
ON

JogiTanacskeres # 2018.12.27. 11:23

Tisztelt Ügyvéd úr! Formális alatt mit tetszik érteni?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.27. 08:29

Ugye letöltendőt ezért nem fognak kiszabni?!
Első bűncselekményesként nem valószínű. De ez már jóslás.

Ha a terhelt megtéríti az okozott kárt, az enyhítő körülmény. Ha viszont ezt - legalább formálisan - közvetítői eljárásban kötött egyezség alapján teszi, az büntethetőséget megszüntető ok.

Tauri # 2018.12.26. 23:45

Tisztelt KBS Ügyvéd Úr

írta, hogy:

"Nekem meg volt matekszakos menyasszonyom, segítettem is neki vizsgára készülni, mégis óvakodnék tőle, hogy mondjuk gömbfelületi koordinátageometriai feladatok megoldásába beleszóljak."

Ha jól értem, óvakodnom kell a jövőben, hogy ne szóljak hozzá jogi kérdésekhez. Kérdezném, hogy kell-e még mástól is óvakodnom (a törpén kívül)?

JogiTanacskeres # 2018.12.26. 22:37

Tessék közvetítői eljárást kérni, meg úgy egyáltalán együtt működni a hatósággal. Ha jól látom, tagadni nem sok értelme van.

Ha üzletszerűnek számít (mivel több eset), akkor is kérhetem a közvetítői eljárást? Tudok konkrét személyről, akivel még a közvetítői eljárás előtt rendezni tudjuk a dolgok és ezt jelzi a rendőrség felé is.

És ha mindenki kárát még a vádemelés előtt megtérítem, attól még kell a közvetítői eljárás?

Ugye letöltendőt ezért nem fognak kiszabni?! Ettől tartok a legjobban. Köszönöm válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.26. 22:23

drbjozsef is laikus parasztnak állítja magát, és mégis jogász.

Nem csak jogi doktor létezik. Egyébként nevezett jogi ismeretei és gondolkodásmódja valóban nem átlagosak.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.26. 22:22

tudna esetleg valami használható infót írni az ügyemmel kapcsolatban?

A "mire számíthatok" túl általános kérdés. Jósolni mindig nehéz, különösen a jövőre nézve.

Tessék közvetítői eljárást kérni, meg úgy egyáltalán együtt működni a hatósággal. Ha jól látom, tagadni nem sok értelme van.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.26. 22:18

Gerbera ügyvédnő

Hehe. Az online fórumok átka.

Kedves Tauri!

A vámolás egy külön szakma, ahhoz nem hogy menyasszony, de még futó kaland sem köt.

Tauri # 2018.12.26. 21:56

le :)

na, megválaszoná nekem, legyen szíves, a Dupla VÁM topikot?

Bori Bori # 2018.12.26. 21:54

Most lebuktam.