Csalás ügyében kérdések


Vadsuhanc # 2017.06.23. 17:30

Tényleg nem ártana egy ügyvéd......

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 16:24

Csak egy átvételi elismervény van ennyi se márka se semmi nincs és az sincs rajta mi van ha meghiusul ! Szoba beszéltük meg hogyha nincs semmi pénz vissza....

Vadsuhanc # 2017.06.23. 15:44

Csaló86

Azért mindig sok mindent nem közöltél....

Egy konkrét kocsiról szól a megbízás ?
vagy csak hozok egy kocsit 2 millióért ?

Amikor a pénzt átadták mit írtál alá ?

Van-e kitétel az üzlet meghiúsulására ?

ius latratus # 2017.06.23. 14:45

Előbb: ügyvéd! Szép lassan meg már le is zárhatnánk a témát, én már unom.

ius latratus # 2017.06.23. 14:44

Vadsuhanc

Elkerülte a figyelmem, elnézést.

Csaló86

Egy, csak közepesen elszánt ügyvéd után majd írhatsz a polgári jogi szobákba, nehogy már Öreg Tölgyé legyen itt minden...
:)

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 14:44

Valahol én is remélem... Rendőrségi kihalgatáson majd felhozom ezt a közvetitői eljárást is , és vissza fizetem részletekbe mindentől függetlenül/!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 14:35

Nem fogsz ülni. Szerintem.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 14:17

Köszönöm most valahol megnyugodtam!!

Majd a kihalgatáson fell fogom vetni ezt a közvetitői eljárást , most olvastam birosági oldalon róla !! Talán még ez enyhit a dolgot :) Bármire hajlanó vagyok csak leülni ne keljen !!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 14:06

Csaló86!

Nincs itt vita, beszélgetünk. Abban meg nyugodsz lehet, hogy letöltendő büntetést ezen ügy miatt nem fogsz kapni! ( főleg ilyen hozzáállással )

Az ügyvéd meg tényleg nem árt.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 13:57

Köszönöm mindenkinek a segitséget!! Senki között nem akarok vitát kialakitani , igy keresek hétfőn egy ügyvédet ....
Most ha igazábol kapok pár évet megcsináltam ez van ... itt csak a gyerköc miatt vagyok oda meg vissza mert nagyon nehéz lenne nélküle :( ;( hülye voltam elöbb kelett volna gondolkodni és ennyi ... Ami jár az jár ...

További szép napot mindenkinek és köszönöm az eddigi segitséget!!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 13:38

Kedves ius latratus!

Talán elkerülte az a mondatom a figyelmedet, hogy ..."Pld. miért nem tudtál hozni kocsit ? .."

Amennyiben ez nem állapítható meg a csalás törvényi tényállása sem igazán. Viszont van 2.000.000. forint amely összeggel a kérdező sajátjaként rendelkezett.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 13:34

Értem :) és köszönöm!!

ius latratus # 2017.06.23. 13:21

Sajnos az autót elatták én meg a pénzt felhasználtam

Kulcsmondat, s nem feltétlenül értek egyet Vadsuhanccal.
Tehát: akkor nem "kicsaltad" a pénzt? Szándékodban állt az autó megvásárlása, ugye? Mondom: keress egy ügyvédet.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 13:07

Sajnos az autót elatták én meg a pénzt felhasználtam :( A visszafizetés megállapodása pedig telefonba zajlott igazábol megadta számlaszámát és az utaláshoz járó adatokat.. de gondolom az a baj hogy szóban lett megállapodva a részletről és semmi papir :(

Vadsuhanc # 2017.06.23. 13:01

A csalás törvényi tényállása megáll, de azért azt sem ártana tudni, hogy a megállapodások a pénz visszafizetéséről hogyan és miről szól. Pld. miért nem tudtál hozni kocsit ? Hová lett a pénz ?

A kihallgatásról ki fogsz jönni. Majdnem 100 százalék..

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:53

Röviden és tömören akkor!! Megállapodtam egy emberrel hogy hozok neki autót amiről irtunk papirt és felvettem 2millio ft ot ! Nem vittem az autót és a pénzt sem! Megállapodtunk hogy vissza fizetem részletekbe , de azért feljelentett!! Tömören és röviden

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:50

Kedves ius latratus!

Magánszemély vagyok én is és aki adta az is!!

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:47

Kedves válaszoló!!!

Elöször is köszönöm a megtisztelő választ!!! NEM EBBÖL ÉLEK ÉS NEM FOLYAMATOS A DOLOG!!!
Igazábol ez az egy volt és lesz,az biztos!!
Meg fogok keresni egy ügyvédet megfogadom a tanácsát!

Igazábol azon idegeskedem hogy hány év börtön jár ezért nekem mert úgye ilyenért jár gondolom , meg ha bemegyek kihalgatásea egyáltalán elengednek e... mert én nem tudom hogy zajlik ilyen dolog!

Mégegyszer köszönöm !

Papiron az áll hogy kap autót és ennyi ja egy tanú és dátum de teljesités dátuma nincs megadva! A Részletfizetésről pedig szoban állapodtunk meg telefonon!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 12:45

Csaló86

ius latratus-nak teljesen igaza van. Leírnád, ha esetleg nem terhel meg, hogy konkrétan mi a búbánatos macskafarkáról van szó?

ius latratus # 2017.06.23. 12:39

...közben már látom, hogy született két hozzászólás. Mi az , hogy üzlet autóra (sic!)? Ez így kevés. Cégnél kaptál előleget vásárlásra, vagy mi? Akkor meg pont nem csalás, de ilyen nyamvadt információ-morzsákból ne várj már értékelhető hozzászólást...

ius latratus # 2017.06.23. 12:36

Ez büntető, de arra engedd meg, hogy felhívjam figyelmed: hétfőn keress egy ügyvédet. Innen nem fog neked tanácsot adni senki, hogy mit tegyél/ne tegyél, mit nyilatkozz stb. Pláne, hogy semmit nem ismerünk az ügyből, kizárólag, hogy volt egy olyan személy, aki adott neked 2milliót, amiről van "papír", amelyben valamiféle részletekben történő teljesítési lehetőség is szerepel. Azért is mondom, hogy keress egy ügyvédet, mert attól, hogy nem adod meg a tartozást, még nem feltétlenül csalás (...), de ha a kihallgatáson is azzal kezded, hogy "kicsaltál" 2 milliót, akkor vége...
Kérdéseidre:

Nem tudhatjuk, de talán a kérdés is felesleges.
Ezt sem, de nagy valószínűséggel igen, hacsak nem létformád a dolog.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:33

Egy üzlet autóra kaptam előleget!!

Választ köszönöm!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 12:29

Csaló86

Azt írd le, hogy miért kérted a pénzt és miről szól a " papír " amit írtatok. ( kölcsönadás ? üzlet ? )

Szóval a lényeget nem írtad....

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:18

Üdv !

Sajnos elkövettem egy nagyon nagy hibát! Kicsaltam valakitől 2 millió ft ot és feljelentett ... Tudom nagy hülyeséget csináltam és lehet köpködni meg stb már nagyon bánom de erre vitt rá a kényszer :( :(
Papirt is irtunk az átadásrol , és most jött az idézés hogy majd menjek be !
Kérdésem az lenne hogy mindent be fogok ismerni bent természetesen mert elkövettem ezt a baromságot sőt még megállapodtam az emberrel hogy részletekben vissza fizetem megadta a számlaszámát is , sajnos az anyagi helyzetem nem engedte eddig a tprlesztést de mostmár lett becsületes munkahelyem igy fogok tudni törleszteni neki mert igenis szándékomban áll!!

Kérdéseim:

Hány évet kell most ezért ülnöm??
A Rendőrségere bemegyek akkor még kijöhetek??

Tényleg szeretném hozzá értők segitségét kérni és fogadok minden kritikát és tanácsot !! Nagyonszépen köszönöm szép napot!!

Ui: soha nem volt ilyen fajta ügyem , gyerekkoromba voltak baromságok de az sem ilyen jellegüek!!

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 15:39

Így tökéletesen egyetértünk. :)