Internetes csalás!


Oskan # 2013.05.03. 21:27

és a telefon számmal mi a helyzet?
és ha feljelentem.akkor a rendőrség letudja nyomozni az illetőt?

Agent Cooper # 2013.05.06. 10:07

Igen, nagy eséllyel megtalálja a rendőrség az elkövetőt, mert ezek jól nyomozható ügyek.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

oriontronic # 2013.05.07. 16:38

Még ha nem is telefonszám alapján, de bankszámlaszám alapján könnyen eljuthatnak a csalóhoz.

sasafu # 2013.05.11. 18:15

szerintem az is csalás,ha a leírás nem egyezik a küldött termékkel,epcikéhez hasonlóan és is rendeltem egy telcsit a vaterán,ami a képeken jól mutatott,aztán kaptam egy 0 perces aksival rendelkező lepukkant,csupa karcos valamit,ezek után amikor megreklamáltam,hogy visszaküldöm(a kézhezvétel másnapján) ,mert ez egy sz....r.azt a választ kaptam,hogy nem veszi vissza ,mert nem vállalt rá garanciát.

tollpihe # 2013.05.15. 21:38

Tisztelettel köszöntöm a Fórum olvasóit!
Segítséget szeretnék kérni, mivel sajnos regisztráltam a VIP és YessPlus oldalon, valamint befizettem a kért összeget, amire 100 %-os pénzvisszafizetési garanciát vállaltak amennyiben 5 hónapon belül nem sikerül pénzt keresnem. E-mailben, ajánlott levélben, valamint telefonon számtalanszor felhívtam őket, ahol ígéretet is kaptam. Most ott tartok, hogy megszüntették a telefonkapcsolatot, valamint egyik levelemre sem kaptam választ.
Szeretném megkérdezni, hogy ennyire nyilvánosan lehet csalni az interneten?

Válaszukat köszönöm!

oriontronic # 2013.05.16. 23:25

"Szeretném megkérdezni, hogy ennyire nyilvánosan lehet csalni az interneten?"

Hát még újságban, tévében, vagy személyesen.

Fel kell őket jelenteni.

jani10 # 2013.05.21. 09:35

Az Uinvestről jókat írnak pl: Dávid de valójában 4 hónapja átutaltam az általuk megadott számlára 1000 usd de állítólag nem kapták meg azt írják.A bankom sem tudja a pénzem visszakérni. Mit lehet tenni?
Ü
Jani

surmi # 2013.05.21. 13:01

Károsultakat keresek, az apródon Kiss László és Hajdú István néven Iphon 5 32gb telefont árulnak egy telefon szám tartozik a nevükhöz de más településsel. sajnos nekem 105000ft-omba került ez a csalás.Megtettem a feljelentést de más károsult is kellene.

Norby092 # 2013.05.22. 21:23

Sziasztok! Januárban vettem a vaterán Xbox 360-at, előre utalás.. külföldről érkezett volna, persze úgy hirdették, ha nem jön meg időben a gép, vagy valami probléma van vele akkor visszafizetik a pénzt. Január 31-énkifizettem a termék + posta ktsg árát,majd vártam március 15-ig, hátha megérkezik a termék. Kértem a pénzvisszafizetést, majd itt egy törvényre hivatkozott, mely szerint 30 napja van az eladónak visszafizetni a pénzt. Igérgetett igérgetett... mostmár több mint 2 hónapja várom a pénzemet.. KERESNÉK MÁSOKAT IS AKIKET ÁTVERTEK!
ADATAI:

Kovács Norbert, vagy Gyalog Dóra Viktória

Számlaszám:
OTP
11773456-00904997

Lakhely: Mezőtúr

Van egy telszámom is :30/3618380

Ha valakit még átvertek, kérem jelentkezzen!

AudistaA4 # 2013.06.04. 15:12

Tisztelt Oskan!

a cím kamu.van nekem ott ismerősöm,de az épület önkormányzat tulajdona volt most meg vadász múzeum.remélem tudtam segíteni.csalással kapcsolatosan még facebook.hu oldalon keresd a svindlerek listája oldalt.ott még tudnak hasznos infót adni.

dácika1985 # 2013.06.04. 16:22

SEGÍTSÉGET KÉRNÉK!!

Az egyik kedves ismerősöm csalásba keveredett,ismét...
Tavaly novemberbe szabadult,feltételesen. Majd újra neki állt,most kb. 20 feljelentés van ellene. Most ez már büntett,vagy vétség? Kb mennyit kaphat? Ez milyen büntetési tétel? Légyszi segítsetek!!!!

Véleményem # 2013.06.05. 15:52

dácika1985

Talán eleget kap ahhoz, hogy ne csinálja többet ezt. Ha csinált már ilyet, akkor nem ismeretlen az ügy neki, tudja mi lesz a menete. Ugyan az lesz valószínű mint amiért már ült egyszer, csak most már vissza eső lesz és több letöltendőt kap remélhetőleg.

Nem tudom minek kérsz segítséget, hisz ugyan abban a cipőben jár mint ezelőtt, ahogy írod. A lényeg, hogy többet fog ülni ha minden jól megy most.

Agent Cooper # 2013.06.06. 09:28

Kedves dácika1985!

A kárértéktől függ, hogy amit elkövetett, az vétségnek vagy bűntettnek minősül. Mivel több személy sérelmére követte el a csalást, ezért az biztosnak látszik, hogy ez bűncselekmény és nem szabálysértés (az üzletszerűség minősítő körülmény).
Sajnos nem csak a mostani büntetését, hanem azt is le kell töltenie, ami még vissza van az előzőből. A letöltendő szabadságvesztés szinte biztosra vehető.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

horvathpeti1993 # 2013.06.07. 11:58

Szeretnék Üdvözölni Mindenkit!

Olyan segítséget szeretnék kérni Önöktől, hogy több, mint valószínűleg én is internetes csalás áldozatává váltam. 3 és fél hete az aprod.hu oldalon kinéztem egy használt táblagépet. Az úriembernek a neve és a telefonszáma volt kint, illetve a városa az oldalon. Telefonon felvettem vele a kontaktust. Lediktálta a számlaszámot, nevet és utaltam. A megjegyzés rovatba beírtam miért utalom a pénzt. 1 hétig Könyörögtem neki, hogy írja le a postai szelvényszámot de mindig lerázott valami indokkal. Ezt követően 1 hét múlva rákérdezek, közli velem, hogy amit mondtam neki cím nem létezik... Pontosítottuk a lakcímet és állítása szerint feladta. Eltelt még egy hét és nem jött semmi. Kezdtem pipa lenni, mert ekkor is valami indokot nyomott. Aztán mondtam neki, hogy utalja vissza a pénzt. Erre azt mondta: jó. 3 napot vártam nem érkezett tranzakció. Ezután megint ráírtam, erre annyit mondott, hogy pénteken utalja a pénzt. A pénz most sem érkezett meg. Ezt követően körülnéztem más hirdetésekben stb és találtam egy email címet a megadott telefonszámhoz. Ráírtam erre az email-re ahol kiderült, hogy az úriember keresztneve nem is az, amit meg adott a hirdetéseknél, de a bankszámla tulajdonos nevével megegyezik. Hova kell és melyik hatósághoz kell ilyenkor fordulni és mit tudok tenni? A válaszokat köszönöm!

Agent Cooper # 2013.06.12. 09:52

Kedves horvathpeti1993!

Be kell ballagni a lakóhelye szerinti rendőrkapitányságra és jegyzőkönyvbe kell mondania a panaszfelvevőnek a történetet. Célszerű a hirdetésről, a banki bizonylatokról és az e-mail üzenetváltásról nyomtatott másolatot vinni.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Könyv # 2013.06.12. 10:58

horvathpeti1993!

Megnéztem az Apród-ot, ott külön felhívják az emberek figyelmét, hogy ne utaljanak előre és egyáltalán: legyenek óvatosak!

Te nem voltál az.

Elemi dolog, hogy előre nem fizet ki semmit az ember.

A mai világban annyira óvatosnak kell lenni, hogy szinte már nem is lehet nyugodtan és bizalommal élni. Sajnos, ez van.

tavirozsa7 # 2013.06.27. 10:57

Tisztelt Jogász!

Internetes csalás miatt írok. Nem tudom mit csináljak?

Rendeltem egy padot Szabó Dezső András - asztalostól, előre átutaltam a vételárat és nem küldte a megrendelt terméket!
Többszöri megkeresésem után sem hajlandó elküldeni!

A csaló adatai:
Szabó Dezső András
Cím: 5465 Cserkeszőlő, Zöldmező u. 13.

Web: http://deskeasztalos.uw.hu/
http://deskeasztalos.boltaneten.hu/

Legyenek szívesek segíteni!
Köszönettel: Anonym

ObudaFan # 2013.06.28. 08:58

A rendőrségen lehet feljelentést tenni. Ide viszont nem igazán célszerű kiírni mások személyes adatait.

Biciklifg # 2013.06.29. 03:21

62000 Ft. -ért vettem volna egy Solex motort és alkatrészeket (Apród), amit át is utaltam, de csak kis értékű alkatrészeket kaptam és egy hete
levélre sem válaszol. Mi az esélyem, megéri -e ennyi pénznél az eljárásokat csinálni? Köszönöm.

marko12 # 2013.07.01. 20:06

Biciklifg!

Mindenképp érdemes feljelentést tenned, mivel, ha jól tudom, 50E Ft feletti érték esetében már bűncselekményről, nem pedig szabálysértésről van szó, szóval a bankok is azonnal kiadják a bankszámlaszám alapján a tulajdonos adatait. De ha feljelentést teszel, fontos, hogy ismeretlen személy ellen tedd, mert lehet, hogy tök kamu nevet adott meg!

Marteen911 # 2013.07.02. 16:31

Üdv!

Segítséggel fordulok hozzátok!
A napokban megkárosított az apród.hu hírdetési portálon mucikaa alias szabina01222 felhasználó 3000Ft-al.
egy samsung corby telefont hirdetett, banki átutalást kért majd azt igérte feladja a postán a telefont.amint a pénzt megkapta törölte magát az oldalról. volt több hírdetése pl huawei u8500 telefon 6000ért vagy cmeha smena symbol fényképezőgépek 5000/db...
feltehetőleg ugyanez a samsung corby telefon volt feltéve június 10-én 2000-ért kis szabina néven...
Erste Bank Zrt. számlaszámot adott meg Nyerges M. (nő) névre szól.
számlaszáma: 11991119-97391498-00000000
A mai napon feljelentést tettem ellene,további károsultakat keresek.
További infókért keressetek!
Köszönöm segítségetek!

Geri80 # 2013.07.02. 23:33

Tisztelt jogi fórum!
Németországban dolgozom és az interneten kerestem akciós telefont. Az online-businessportal.de honlapjára jutottam el ahol először meg kellett adnom nevemet itteni címemet és e-mail címemet a regisztrációhoz. Persze mikor beléptem már láttam, ez valami pénzfeltöltős átverés és nem foglalkoztam vele, azonban minap jött 2 levél egymás után melyben felszólítanak fizessek be 240 eurót 5 napon belül. Sajnos nem tudok jól németül és nem értettem mindent az oldalon, de az lehetséges hogy egy bizonyos apró betűs rész kipipálásával - ahol esetleg beleegyeztem hogy valami szolgáltatásra fizetek - nekem kötelességem lenne fizetni? IP cím alapján megkereshetnek? A net az én nevemen fut itt. A levél nem ajánlva jött és nem is volt se aláírva se lepecsételve,

kea4 # 2013.07.03. 22:43

Kedves Geri80!

Nem értem. A németek az itthoni címedre írtak magyarul? Mert ha az oldalt nem érted, akkor a német felszólító levelet biztos jól értelmezted?

Alapszabály, hogy a nem ajánlott levelet nem kapja meg a címzett (csak ha ő maga akarja). A sima levélbeni felszólítás azt látszik sugallni, hogy ők maguk sem bíznak a sikerben, hiszen még a későbbi esetleges eljáráshoz szükséges ajánlott díjat sem reszkírozzák meg.

Hogy milyen eljárást mennyire feszeget az oldal üzemeltetője, nem tudhatom.

De azt igen, hogy ha fizetési kötelezettség merül föl, akkor arra nagyon világosan föl kell hívni a figyelmet, és azért egy EUR 240 szövegelemnek a német szövegkörnyezetben is fel kellene tűnnie. Ha ilyen nem volt...

Ezen túlmenően: egy mezei regisztrációs űrlap kitöltése nem keletkeztethet fizetési kötelezettséget, már csak azért sem, mert tele van a net regisztrációs űrlapokkal, ingyenesen. Föl sem kellene tételezni, még a lehetőségét sem.

Üdv:
KEA.

Geri80 # 2013.07.04. 06:04

Tisztelt Kea4!

A németországi címemre írtak, és németül. Megmutattam egy német felettesemnek, és egy magyarnak, aki perfekt tud németül. Ők olvasták a levelet, és mondták, hogy ez egy internetes oldal éves belépési díja. Láttam már ilyet magyarországon, de ott nem kaptam addig belépési jogot még nem fizettem, nem hogy fordítva... Voltam az itteni internetszolgáltatómnál is, hogy az IP cím alapján meg tudnak e engem keresni, de azt mondta az nem olyan egyszerű dolog. Nem mondom hogy nem volt benne a szövegbe , hogy 240 eurót kell fizetni, de hogy nem volt egyértelmű az biztos. Köszönöm válaszát

Agent Cooper # 2013.07.04. 23:10

Kedves Geri80!

Ha ebből feljelentés lesz, akkor nagy valószínűséggel gyanúsítás is lesz csalás vétsége miatt. Sajnos a védekezése kevéssé hihető (én biztos nem enném meg!).
Ha nem lesz feljelentés, akkor megúszta, de azért ilyet máskor ne csináljon.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…