Internetes csalás!


gyarmi # 2013.03.25. 20:35

Az oldalon már szereplő fiatalember Suki Tibor Benjámin ismét hirdet és keresi áldozatait a számlaszáma a régi 12010879-01367546-00100009 a számlához tartozó cím Budapest 7 ker Dob u 50 sz a telefonszáma amit most használ 06 20 554 6811 Az Apródon akadtam össze vele most is hirdet néhány dolgot ( http://aprod.hu/…k/user/fl0H/ ) utalás után ígérete szerint postáz de személyesen legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudtam megnézni a hirdetett terméket gondolom az oldal olvasóinak ez nem ismeretlen. Bízom benne hogy sikerült az információimmal segítenem remélem hamarosan nem lesz lehetősége hirdetni.

Agent Cooper # 2013.03.26. 17:03

Kedves gyarmi!

Talán inkább a renőrségen kellene bejelentést tennie, illetve az oldal üzemeltetőjéhez eljuttatni az információt.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Angyal20 # 2013.04.05. 08:26

Kedves Allerima!

A hölgy nevét megtudná adni, ugyanis nagyon hasonló az én esetem is, előfordulhat hogy a keresett személy ugyan az.Az én megkárosítóm keresztneve Vivien.

Üdv Angyal20

Angyal20 # 2013.04.05. 08:34

Érdeklődni szeretnék, hogy az Allerima névvel futó fórumozó e-mail címét megkaphatom-e.

Üdv Angyal20

kutya1991 # 2013.04.05. 09:01

Kedves Fórumozók!

Szeretném felhívni mindenki figyelmét egy csalóra!
Aprodón hírdettem egy telefoncsomagot 60.000 Ft értékben. Kaptam egy telefont, hogy érdekelne-e egy samsung S3 vagy egy iphon 5 csere. Én (utólag belegondolva hülye fejemmel) belementem a cserébe. Azt beszéltük meg, hogy egy napon feladjuk. És ahogy illik én fel is adtam a kedves eladó meg nem adta fel.
Nem lehet könnyen átverni, de az úr nagyon kedvesnek és "becsületesnek" tűnt. Az a sztorija, hogy sok a gyerek és őket szeretné megajándékozni a beszélgetés során talán meg is sajnálja az ember. DE EZ ÁTVERÉS EGY HAZUG CSALÓ!!!!
Megtettem a feljelentést! Remélem megkapja méltó bűntetését, de továbbra is hírdet!
Az adatai: Hajdu Krisztián Török Bálint út 24. 2030
Telefonszámok: 0670/5488744 , 0630/7153396
Vigyázzatok! Ne utaljatok előre pénzt! Ne küldjetek előre csomagot! Talán jobb is ha nem internete vásároltok! (még akkor sem ha a másik fél nagyon kedvesnek és megbízhatónak tűnik)

delefin4 # 2013.04.11. 19:57

Károsultakat keresek!

Vásároltam az apród.hu-n egy XBOX 360 250GB-os gépet 45000Ft-ért csivav felhasználótól.
Erre a számlaszámra utaltam át a pénzt:
Nagy Brigitta 10918001-00000037-57560009 Unicredit.
Amint megérkezett a számlára a pénzem,a felhasználó törölte a profilját.Azóta a kapcsolatot nem tudom vele felvenni,az XBOX pedig nem érkezett meg.Most készülök feljelentést tenni ellene a rendőrségen.Várom mindazok jelentkezését,akiket szintén megkárosított!

Véleményem # 2013.04.15. 21:29

miklipikli

Csak netről szedett képeket tesz fel a hirdető és a nagy semmit adja el. Nem kevés embert vert át, de itt a topicban vissza olvasható az ember összes adata.Ha minden igaz már nem tud átverni senkit... de azért legyen óvatos mindenki.

briós # 2013.04.17. 11:44

Kedves Fórumozok,
velem a múlt héten történt meg az internetes csalás.Pedig annyira tiszában voltam,hogy utalni,előre utalni a mai világban NEM szabad.Csak is a személyes találkozás a tuti,mikor a kezemben foghatom azt a valamit és kipróbálhatom,amit megszeretnék venni.És ezek ellenére még is bedöltem ennek a csalónak.Olyan jó beszélőkéje volt,hogy elhittem amit mond.Hát jól pofára estem................és 50 ezer forintom bánja.
Ipohone 5-öt hirdetett Tamás néven az apródon ,az expresszen és még kitudja hol. Kértem tőle személyes adatokat ,és címet ahol elérhetem gondolhatjátok mind kamu adat volt,így utolag ellenőrizve.Előleg utalása után felhívott,hogy jújjj ne haragudjak de meghalt a nagymamája és a héten már nem fogunk tudni találkozni,mert utazik Romániába.Azóta 1 hét eltel,természetesen a telefonját nem veszi fel és az összes hirdetéseit törölte.

Neve : Maczó Tamás
email címe : kitomi19@freemail.hu
OTP 11773157-00264473
telefonszáma : 06-30-318-47-50

Köszönöm,hogy meghallgattatok,szomorú vagyok és elkeseredett.

Kenderice # 2013.04.17. 13:26

Tegyél feljelentést ellene.
Az egyetlen használható "nyom" a bankszámlaszám.

zizuka18 # 2013.04.17. 18:31

Üdv!Valaki árul az apródon autógumikat Boldva Arany jános út 24-ben de kamu személyes átvétel vagy utalás lehetséges hát én utaltam tegnap azóta semmi!Vajda Tibornak adja ki magát.Unicredit bank: Vajda Tibor
szsz: 10918001-00000038-10860004

sanchy # 2013.04.20. 12:16

Üdv!

Segítséget kérek!

Vásároltam a vaterán egy erősítőt, amit az eladó úgy hirdetett hogy hibátlan és megvan a távirányítója. Miután elutaltam neki a pénzt, közölte hogy a távirányítót sajna nem tudta feladni, mert az édesanyjánál van, de később pótolja. Mondtam rendben, semmi gond. Megérkezett a készülék, és kiderült, hogy hibás, nem működik tökéletesen. Ezt jeleztem is neki, de ő azt mondta hogy csak rosszul kötöttem össze. Több e-mail váltás után mondta, hogy visszautalja a pénzt, de ezt a mai napig nem tette meg és mondanom sem kell, a távirányító sem érkezett meg. Írt egy e-mailt, hogy ő innentől kezdve befejezte a velem való levelezgetést és társalgást és használjam egészséggel az erősítőt.
Jogi útra lehet ezt valahogy terelni?

Előre is köszi a választ!

Kefir93 # 2013.04.20. 20:06

Sziasztok! A segítségeteket kérném! Az apródon már lassan 3 het egy felasználó vett tőlem egy doboz motoralkatrészt és a csomagot elküldtem neki (ajánlott levélben) de ő igérete elkenére a pénzr mégsem küldte utána előált azzal a szöveggel hogy nem jó az alkatrész erre mondtam neki hogy akkor küldje vissza a csomagot de azt sem tette
Azt szeretném kérdezni hogy mit lehet ilyenkor csinálni cím telefonszám megvan és a csomagfeladási ajánlószelvény is
Előre is köszönöm!

jankoboy # 2013.04.21. 18:32

Én csak vásárló vagyok a nevezett oldalakon de mindig utávéttel vásárolok kizárólag. Ha ez nem tetszik az eladónak akkor tehet egy szívességet. Egyszer hirdettem csak és akkor is feltüntettem a lehetőségek között hogy utánvét vagy személyes átvétel. El is jöttek a termékért 40 km-t. Előre nem kértem volna az utalást mégpedig azért is mert fel van tüntetve hogy előre ne utalj. Nem értem meg azokat az embereket akik annak ellenére hogy az oldal felhívja a figyelmet arra hogy pénzt előre ne utaljon még is megteszik. Nekem aztán beszélhetne akár milyen szépen az eladó mert nem hatna meg. A mai világban ez nagy felelőtlenség. Meg érdemlik és legyen ez tanulópénz a számukra. Vannak oldalak mint pl Vatera, Tesz-vesz stb ahol lehetséges az előre utalás mert az oldal felelősséget vállal. Na ott kell vásárolni.
Nem akartam senkit megbántani de mielőtt panaszkodna előtte nézzen utána a dolgoknak.

zsian # 2013.04.22. 09:56

Valaki megtudná nekem mondani, hogy 1-5, és 2db 0-3-as ügyből mit lehet kapni? Mert egyértelmű választ még az ügyvédem sem tudott mondani. Első bűntényesként, 3 év az idő múlása, és két kiskorú gyermek,és megbánás..Ennyim van. A válaszokat köszönöm.

zsian # 2013.04.22. 09:58

Bocs nem vagyok internetes csaló, véletlenül írtam ebbe a fórumba.

AAntii # 2013.04.22. 11:44

Üdv!

Az alábbi kérdéssel fordulnék a jogtudókhoz:
Ha az apródon egy csaló feltesz egy 40 ezer forintos telefont, aminek a vételárát valaki elutalta és cserébe nem kapott semmit, illetve ugyanezt a telefont megpróbálta másnak is eladni, aki az utolsó pillanatban mégse utalta el az árát, de ez nem a csalón múlott, akkor is a csalás szabálysértési alakzata állapítható meg, vagy esetleg valami komolyabb?
Köszönöm a választ!

epcike # 2013.04.22. 19:46

Tisztelt Fórumozók!

Mit lehet tenni a vaterával vagy a csaló eladóval? Az eset a következő:

2012-ben a Vaterán vásárolni szerettem volna egy fényképezőt, a pénzt elutaltam, a gép nem érkezett meg azóta sem. Már akkor írtam (lassan egy éve) a Vaterának egy hosszú üzenetet, leírtam minden adatot az eladóról, és erre kaptam egy automata üzenetet: "Majd foglalkozunk az üggyel" szöveggel. A Vatera azóta sem foglalkozik az ügyemmel.

Mit lehet tenni a Vaterával, aki nem foglalkozik az üggyel, és mit lehet tenni a csaló eladóval, aki nem küldi a terméket? Vagy egyáltalán hová fordulhatnék segítségért? Mert jelenleg a pénzem is oda és a termék is náluk van.
Köszönök minden segítséget!
Üdv.

Véleményem # 2013.04.25. 11:48

Aki internetes oldalon vásárol az kezdje ott, hogy elolvassa a szabályzatot amelyet leírnak!

Majd ha meg lettek károsítva és itt felteszik a kérdéseiket, felvetéseiket, akkor javarészt már a válaszuk is itt van csak párat kell kattintani meg olvasni!

Nagyon egyszerű a dolog ha nem járható az út az eladó és a vevő között normálisan, az egyik fél meg lett károsítva akkor feljelentést kell tenni!

Agent Cooper # 2013.04.25. 12:47

Kedves epcike!

A Vaterától aztán hiába várja a segítséget, mivel közvetlenül nem vett részt az adásvételben (hiszen kizárólag közvetítő szolgáltató), így nem is fog Önért az égvilágon semmit tenni.
Mielőbb tegye meg a feljelentést!

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Frankie84 # 2013.04.26. 08:16

Sziasztok,

lenne egy kérdésem.
Csalás megalapozott gyanúja miatt ki akarnak hallgatni mint gyanúsított a Monori rendőrkapitányságon. Az a felháborító hogy azonnal gyanúsítottként úgy hogy meg sem hallgattak először engem hogy én mit gondolok erről vagy milyen bizonyítékaim vannak.

A feljelentő egy volt rendőr a Monori rendőrkapitányságról aki most már nyugdíjas. Szerintetek kérhetem a nyomozati hatóság kizárását elfogultságra hivatkozva? Kérhetem hogy máshol folytassák le a nyomozást? pl. a lakcímem szerinti rendőrségen?

Köszi a válaszokat előre is.

Véleményem # 2013.04.26. 23:51

Ha így van akkor egy másik kapitányság is lefolytathatja. De mivel már nincs állományban az illető így lehet nem fog sikerülni. Ügyvéd lehet nem ártana, ha már gyanúsított...

Gabicsek # 2013.04.27. 19:58

Azért vagy gyanúsított, mert van egy megalapozott gyanú. Ha kihallgatnak, elmondhatod az álláspontod, de a vallomást meg is tagadhatod. Hogy gondolod azt, hogy előtte meg sem hallgattak? Ha van egy megalapozott gyanú, akkor csak gyanúsítottként hallgathatnak ki, másképp nem. Egy eljárásban tanú van és gyanúsított, harmadik nincs.
A sértett személye miatt jelenthetsz majd be elfogultsági kifogást, azt majd kivizsgálják és döntenek.

Oskan # 2013.05.03. 14:12

Sziasztok,
A héten én is csalás áldozatává váltam az apród nevű oldalon, az eladó 1 xbox 360-ast árult amire én persze le is csaptam. Szóval az eladó nagyon megbízhatónak tűnt. Postai úton szerettem volna megvenni a gépet de azt mondta hogy ez csak előre utalással lehetséges, én belementem el is utaltam a pénzt (23.000 Ft-ot) és utánna elküldtem neki a bizonylatot ezt követően törölte a profilját és azóta sem jelentkezett, de ezt megelőzve felhívott 1 olyan számon amit még nem is láttam visszahívni pedig nem lehet mivel a szám nem megfelelő.
A szám: +360011111111
A törölt felhasználó neve: kretas volt.
A számla tulajdonos neve: Algács Zsanett
Számlaszáma: 12011911 01384856 00100000
Az állítólagos lakhelye pedig: Lábod Kossuth utca 87.
Mit tehetek hogy viszont lássam a pénzem ?

Agent Cooper # 2013.05.03. 20:13

Feljelentést!


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Spas12 # 2013.05.03. 21:12

Sajnos ebből a szempontból Balkán vagyunk. Sztori:

Én pár éve vettem az ebay-en fényképezőgépbe memóriakártyát egy németországi (ottani török) eladótól. Pár hét után a kártya beadta a törülközőt.
Írtam a töröknek, hogy a kártya kaputt, küldjön már másikat gariban. A török visszaírt, hogy küldjem meg neki az elromlott kártyát és küld egy másikat.

Így is tettem, bár gondoltam, na, ennek is annyi, majd tojik jótállni és új kártyát küldeni.

2-3 hét múlva megjött az új kártya, ami azóta is gond nélkül működik...