Online jogi tanácsadás


don_retro # 2014.11.10. 14:34

DR.Jégember!Javítanám az emil címet:
provincialpolice@freemail.hu

+Elnézést a szótár bevolt kapcsolva és csak most vettem észre!!!

don_retro # 2014.11.10. 13:11

Dr.Jégemnber!

Csináltam egy freemail-es email címet, így talán gördülékenyebben megy a beszélgetés:

principalpoliceKUKACfreemail.hu

don_retro # 2014.11.10. 07:54

Dr.Jégember!

Fellebbezés részemről enyhítés, ügyész részéről súlyosbítás ... :( Igazán nem értem, miért kell ennyi időt adni a bíróknak egy nyamvadt ítélet leírására???!!!
Mindegy ma rákérdezek az ügyeben I. fokon eljárt bíró leírójánál, mikorra várhatom a kézhezvételt ...

Dr. Jégember # 2014.11.09. 21:12

Don Retro!

Minden határidő benne van a Be-ben.

Jól tudod: vagyis 30 + 30 napja van az első fokon eljáró bírónak az ítélet írásos indokolásának elkészítésére, mert a tárgyláson csak egy rövidített szóbeli "zanzát" mondanak.

De példának ott van a cigány gyilkosságok ügye: 11 hónap alatt írta meg a bíró........ (az pedig nem holmi tyúklopás ügy volt, tehát ennyit arról, hogy kinek mit kell betartania ebben az országban....)

Ha fellebbezés volt, akkor az ítélet írásba foglalását követően (Be. szerint haladéktalanul) felterjeszti az 1. fokon eljárt bíró a 2. fokú bíróság mellett eljáró ügyész útján a 2. fokú bírósághoz.

Itt az ügyésznek is van 15/30 napja arra, hogy továbbítsa az iratot a 2. fokú bíróság felé a saját indítványával. (Be. 341.§. /2/ és /4/. bek.)

ÜDv:
Dr. Jégember

don_retro # 2014.11.09. 15:40

Dr.Jégember!
Egyébként a bírói határidőknek hol tudok utána nézni?
Elvileg ugye I. fokú ítélethirdetést követően fellebbezés esetén 30 napja van postán elküldeni, de állítólag ha ez nem elég még 30 nappal meghosszabbíthatja ezt a határidőt ... :(
Ennek szeretnék utána olvasni ... :)

Előre is köszönöm!!!

Üdv. Don Retro

Dr. Jégember # 2014.11.09. 15:16

Don Retro!

Megkaptam, válaszoltam is rá újra, de tényleg jó lassú a kommunikáció freemail-citromail vonalon. Vagy páran közben még olvassák....... :D

Dr. Jégember

don_retro # 2014.11.09. 10:39

Dr.Jégember!
Válaszoltam a privát üzenetre megkaptad?
Üdv.

Ingaham # 2014.11.07. 23:49

Tisztelt jogászok, válaszadók!

Egy évvel ezelőtt írtam egy oktatóanyagot általános közlekedési ismeretekből, mely több fejezetre bontva taglalja a közlekedés szabályait. A fejezetek végén ismértlő, gyakorló kérdéseket is elhelyeztem. Nemrég megtaláltam ezt egy autós iskola honlapján, illetve - mint később kiderült - a diákjaiknak papír alapon is odaadják. Az iskola nem szószerint vette át az anyagot, de a struktúrát megtartották, ám a fejezetcímeket megváltoztatták (a jelentésük azonos, csak át vannak nevezve), és ezt saját jegyzetként kezelik (az oldalak alján copyright van elhelyezve). A kérdésem az, hogy tudok-e tenni így valamit azért, hogy az iskola vagy ne használja ezt az anyagot, vagy vegye meg tőlem az eredetit? Tényleg elég átírni egy kicsit a tartalmat és a fejezetcímeket, és az már saját műnek számít?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Dr. Jégember # 2014.11.07. 15:19

Gabo 110!

Van ott elég "okos" ember, minek tanácsadó?????

Egyébként legjobb tudomásom szerint nincs rá lehetőség, éppen azért, mert a "szerv" mindent tud, amit meg nem tud arra szakértőket vonnak be. (ha egy adott dolog megítéléséhez különleges szakértelem kell)

Szaktanácsadóként is vonhatnak be személyeket a büntetőeljárásba, kvázi ugyanaz mint a szakértő, eljárásjogilag másként minősül a személy és a véleménye is.

Azt, hogy ki lehet és milyen szakértő külön jogszabályok határozzák meg. Ha valaki megfelel ezeknek és JÓ ÁRON DOLGOZIK akkor a rendőrség kirendeli/bevonja.

Különleges esetekben (pl: gyanús eltűnések) és ritkán alkalmazhatnak ún. látót (jogilag azonos lehet a szaktanácsadóval) de az általa közöltek nem minősülnek bizonyítási eszköznek, ezért nem sok jelentősége van. Iránymutatásnak jó lehet, bár tudok olyan konkrét esetről is amikor "mellé lőtt".

Erre gondolt a kérdésben?

Üdv:
Dr. Jégember

don_retro # 2014.11.07. 13:44

Megérkezett, ma !!! Válaszoltam is rá!
Üdv.

Gabo110 # 2014.11.07. 13:30

Kedves Jégember.

NEkem lenne egy elég különleges kérdésem.
Hogy lehet valaki rendörségi tanácsadó....
Pl: eltönéseknél stb....

Nagyon köszönöm

Dr. Jégember # 2014.11.07. 09:14

Kedden küldtem először, meg ma újra. Remélem megérkezik.

Dr. Jégember

Dr. Jégember # 2014.11.07. 09:11

Don Retro!

Pár napja küldtem. Újraküldöm most.

Dr. Jégember

don_retro # 2014.11.06. 16:36

Dr. Jégember!
Mikor küldte el mert meg nem kaptam semmit vagy ennyire lassú a freemail-citromail vonal? :-)
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.11.06. 15:54

Don Retro!

Válaszoltam is rá.

Dr. Jégember

don_retro # 2014.11.06. 14:57

Dr.Jégember!
Megkapta az emailt?
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.11.04. 19:00

Hivatali visszaélés az őrök részéről.

Dr. Jégember

Szilárd21 # 2014.11.04. 16:36

A börtönbe én úgy tudtam és mindenhol azt olvasom hogy a kapcsolattartók beszélgetését lehallgatják és csak az ügyvédi, jogi kapcsolattartókat nem ! Illetve ezt onnan tudja, és mesélte el hogy a cella társai elmondták neki... hogy mit mondtak nekik, és elég kellemetlen helyzetbe hozták hogy kiteregették a magán életét!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.04. 16:11

Tudja bizonyítani? (Megjegyzem, már a lehallgatás is jogellenes bírói engedély nélkül; és ha van bírói engedély, akkor sem az őrök végzik. Éppen ezért elég hihetetlen ez a történet.)

Szilárd21 # 2014.11.04. 15:26

Egy olyan kérdésem lennem, hogy ismerősöm börtönben van, és a telefonlehallgatásnál a bizalmas magánéleti dolgainkat az örök kiadták a vele egy cellában lévő embereknek! Ebben az esetben az örök, jogilag követtek el bármit is?

Tudom, elég matt helyzet, hiszen ha ezt jelentené a nevelőnek illetve lépést tennénk, ha lenne mód erre akkor még nagyobb probléma is származhat belőle, így akár jobb hanyagolni!

De ettől függetlenül szeretném kikérni a tanácsotokat, véleményeteket, hogy ehhez van e joguk, illetve jobb hanyagolni a témát?

don_retro # 2014.11.03. 17:43

Dr.Jégember!
Elküldtem, most remélem odaér!!!

don_retro # 2014.11.03. 17:21

Dr. Jégember!
Oda küldtem, de ezek szerint elveszett a rendszerben ... Kérem, hogy a közös témánkkal kapcsolatban a 11/2006. BM rendelet 17.§.-át értelmezze, mint jogban jártas, mivel abban esetleg lehetne kapaszkodni, persze véleményem szerint?
Válaszát előre is köszönöm!
A sztorit megpróbálom újra elküldeni!!!
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.11.03. 16:23

Don Retro!

iceman76@freemail.hu (Az is van itt beállítva, tehát arra kell jönnie)

Dr. Jégember

kátya13 # 2014.11.03. 15:35

Kedves Agent Cooper!

Még egy kérdés az előbbi kérdéseimre! A Tb felé van valami bejelentési kötelezettségünk vagy nincs vagy ezt hivatalból megteszik majd?
Köszönöm válaszát előre is!

kátya13 # 2014.11.03. 15:31

Kedves Agent Cooper!

Köszönöm a válaszát!