Online jogi tanácsadás


Agent Cooper # 2014.06.11. 20:25

Kedves xxda!

Egyrészt azokat a számlákat, amiket a lakás fenntartására fizet, illetve amiket az állagmegóvásra költött.
Különben hogyan fogja majd az ezek után járó igényeit érvényesíteni?

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

H.Nándor # 2014.06.13. 10:22

Tisztelt Jogi fórum!

Az alábbi ügyemben kérném tanácsukat!
2013 augusztusában árverésen, egy végrehajtó irodán keresztül vásároltunk egy felújításra szoruló ingatlant, ami már a bank tulajdonában volt.
A ház története röviden: 2008-ban építette egy vállalkozó eladásra hitelből, de a beköszöntő válság miatt a bank elvette tőle, az ingatlan kapott lakhatási engedélyt, de senki nem költözött be. A házat az eltelt öt év alatt teljesen kifosztották utcakapu, radiátorok, bejárati ajtó stb. viszont szerkezetileg ránézésre jó állapotúnak tűnt. A végrehajtó iroda az ingatlan megtekintésére nem adott külön lehetőséget, de mint említettem az utcakapu és a bejárati ajtó hiányában ezt meg tudtuk oldani.
Most nyárra gyűlt össze annyi megtakarításunk, hogy az ingatlan felújításának neki tudjunk kezdeni, azonban az építési vállalkozó hamar komoly hibát vélt felfedezni.
A hiba: Az aljzat megbontásánál kiderült, hogy az mindössze egy 8-10 cm vastag beton és alatta föld. Ez azért nagy gond, mivel ez a falak salétromosodásához, penészhez, dohos szaghoz, rovarokhoz és egyéb problémákhoz vezet. (Árajánlat alapján 1 millió forintos összeg lenne az aljzat teljes felbontása és a terv szerinti helyreállítása.)
Kikértük a tervrajzokat, amiben szerepel, hogy az aljzatnak 15 cm betonból egy vízzáró rétegből hang és hőszigetelő fóliából valamint még 6 cm betonból és lépésálló szigetelésből kéne állnia a burkolat alatt.
A tervrajzon a felelős kivitelező nyilatkozik arról, hogy a ház kivitelezése pontosan a tervek alapján történt meg. Erről ő köteles volt munkanaplót vezetni, amit 10 évig meg kell tartania. Az interneten, megtaláltuk az úriembert, aki még mindig aktívan végzi munkáját.
Gondolom a kérdésem mostanra egyértelművé vált. Felelősségre vonható-e a kivitelező 6 év után? Ha nem akkor mit tudunk tenni? Érdemes-e ügyvédhez fordulni és pert indítani? Milyen hosszan nyúlhat el egy ilyen procedúra (a munka folytatása szempontjából, mert addig nem akarunk az aljzathoz nyúlni amíg ki nem vizsgálják az ügyet)?

Segítségüket előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel:
Nándor

foci2006 # 2014.06.13. 17:17

Üdvözlet a fórumozoknak.

Kérdésem a következő lenne!

Egy közeli barátomnak csináltak egy összbűntetést.

Elkövetési idők. : 1994 1995 1996
Az összbűntetés adótartalma a es fokozata a régi btk nak Megfelelő.

Kérdés az lenne, hogy a kedvezményt hogy fogják kiszámolni?
Az ítélet kelte 2014.05
Elméletileg az első bűntényesekre vonatkozó új (4 hónap/ év )kedvezmény vonatkona rá? Vagy nem?
Válaszukat előre is köszönöm!

corbis # 2014.06.13. 17:40

Üdvözlöm!
Óvodánkból az egyik kollega 1 éves gyermekével otthon tartózkodik (GYED), de állományban van. Korábbi szakmai munkájával kapcsolatban komoly szülői panasz levél érkezett. A szülő (írásban)kérte a nevelőtestületet, hogy foglalkozzon az észrevétellel. Az a kérdésem, hogy mivel nem aktív dolgozónk, milyen módon, milyen formában, ill. mikor (most a GYED alatt, vagy visszajövetele előtt?) lehet számon kérni tőle ezt a múlt tanévben történt esetet. Ez adhat okot arra, hogy a GYED- GYES letelte után ne foglalkoztassuk tovább intézményünkben?
Előre is köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2014.06.13. 21:22

foci2006

Szerintem meg a régi Btk. Ezek elbírált bűncselekmények, ezen pedig nem változtat az összbüntetésbe foglalás.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.13. 21:29

ObudaFan: de ha kedvezőbb, az új, mint a régi btk.,akkor nem az újat, a kedvezőbbet kellene alkalmazni? (lehet keverek vmit, ezért kérdezem)

ObudaFan # 2014.06.13. 21:29

aniko80

Olyan címre lehet a házi őrizetet elrendelni, ahol lakni jogosult az illető. Ha a te házadban valamilyen jogcímen jogosult tartózkodni, akkor oda el lehet rendelni.

Fiat iustitia # 2014.06.13. 23:55

Tisztelt jogász hölgyek/urak

Az ismétlés tilalma miatt csak belinkelem a problémát mert ott nem kaptam rá válasz, lehet mert ez Btk

http://www.jogiforum.hu/forum/20/10880

Fiat iustitia 2014.06.10. 01:44 -es hozzászólás

előre is köszönöm a segítséget

foci2006 # 2014.06.14. 05:31

Kedves Kelvin!
Én is ezen gondolkozok!
Az öszbüntetés nem új ítélet?

ObudaFan # 2014.06.14. 11:46

ObudaFan: de ha kedvezőbb, az új, mint a régi btk.,akkor nem az újat, a kedvezőbbet kellene alkalmazni? (lehet keverek vmit, ezért kérdezem)

Ha az elbíráláskori törvény kedvezőbb. De az elbíráláson túl vagyunk, véleményem szerint ezen az összbüntetés nem változtat. De persze ezzel nem azt mondom, hogy egy próbát nem ér meg a dolog.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.14. 13:07

ObudaFan: Oks, köszönöm.

foci2006 # 2014.06.14. 20:07

Köszönöm

Mirelit87 # 2014.06.15. 13:12

Jó Napot!
Lenne egy kérdés ami foglalkoztat!
Munkáltatóm 4 órában jelentett le de 8ban foglalkoztat,
a fizetést minden hónapban késve és az utóbbi időben azt is 2-3 részletben adja oda.
Eközben ő minden számláját kifizeti meg mindenfelé költ csak felénk munkások felé nem szeret.
Kérdésem pedig az lenne hogy azonnali hatályúval felmondok ledolgoztathatja e a felmondási időt,
és olvastam olyat hogy ilyen esetekben a munkavállalót megilleti valamennyi végkielégítés.
Érdekelne hogy mit tudok tenni mert ez idegörlő hogy fizetéskor lessz e és ha lessz éppen mennyi és az is mikor.
A Választ előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.15. 18:23

Ne ez legyen a kérdésed, hanem az, hogy jogszerű lenne-e az azonnali hatályú felmondásod. Szerintem nem.

Mirelit87 # 2014.06.16. 05:27

Jogszerű e? Nem nagyon értem ezt a választ!

Mirelit87 # 2014.06.16. 05:27

Jogszerű e? Nem nagyon értem ezt a választ!

Mirelit87 # 2014.06.16. 12:15

valaki tudna érdemi választ adni a kérdésemre?

ObudaFan # 2014.06.16. 17:01

Sajnos véleményem szerint ilyen mértékű bérfizetési késedelem esetén azonnali hatályú munkavállalói felmondásnak nincs helye. Márpedig ha csak felmondással és nem azonnali hatályú felmondással élhetsz, akkor nem jár végkielégítés és le kell dolgozni a felmondási időt.

corbis # 2014.06.17. 18:24

Sajnos nem kaptam választ a következő dologra:
Üdvözlöm!
Óvodánkból az egyik kollega 1 éves gyermekével otthon tartózkodik (GYED), de állományban van. Korábbi szakmai munkájával kapcsolatban komoly szülői panasz levél érkezett. A szülő (írásban)kérte a nevelőtestületet, hogy foglalkozzon az észrevétellel. Az a kérdésem, hogy mivel nem aktív dolgozónk, milyen módon, milyen formában, ill. mikor (most a GYED alatt, vagy visszajövetele előtt?) lehet számon kérni tőle ezt a múlt tanévben történt esetet. Ez adhat okot arra, hogy a GYED- GYES letelte után ne foglalkoztassuk tovább intézményünkben?
Előre is köszönöm válaszát!

sz.eri # 2014.06.18. 07:19

Tisztelt Fórum!
Segítséget szeretnék kérni abban,hogy a NAV 2014.január 22.én bekérte cégem össze 2012-2013-as anyagát.Az ellenőrzést 90 napban állapították meg,amit folyamatosan hosszabbítanak még a mai napig is.Pályázat írással és azok kivitelezésével foglalkozom ami azt jelenti,hogy pl 2012-es év végi pályázatok végkifizetései futnak,mostanában és igencsak hátráltatva vagyok azzal,hogy a NAV minden anyagomat bekérte!Meddig vizsgálhat?Nekik nincs határidő? Előre is köszönöm a válaszokat!

alzs14 # 2014.06.18. 09:11

Tisztelt Fórum!

Szeretnék válaszokat kapni:

Tegnap Ausztriában fogdára vitték "Bélát". Ott engednek neki telefonhívást, mert azóta sem jelentkezett, 1 hívást kaptam, hogy fogdában ül, de ez nem megengedett telefonhívás volt, csak egy gyors értesítés saját telefonjáról. Illetve mire számíthatok, ha 5 en ültek egy gépjárműben, ami kb 300 ezer-500 ezer Forint értékű boltból lopott ruhákkal és cipőkkel volt tele. "Béla" Ausztriában soha nem volt büntetve.

Köszönöm előre is válaszukat!

alzs14

egbi69 # 2014.06.18. 10:41

üdv.

külföldön céget alapítottam.egy masik személlyel aki beszélte a nyelvet,intézte a dolgokat.én végeztem a munkát és a nevemen működött a cég.a mai napig tartozásokat halmozott fel.amikor számonkértem ,nem adott vissza semmi papírt,számlát stb.közben a profitot egy másik országba mentette.nem tudom kihez forduljak segítségért illetve mit tegyek.hol jelentsem fel?itthon vagy az adott országban?rendőrségen ,követségen?
segítségüket előre köszönöm

ius latratus # 2014.06.18. 13:30

És itt kapásból biztosan ül is a gép előtt egy osztrák jogász, aki ismeri az ottani jogrendszert.

szuppermen # 2014.06.18. 13:41

Hol máshol ülne, ha nem itt? Egy recept oldalon?

Mirelit87 # 2014.06.18. 17:15

ObudaFan!
A lényeg az hogy nem fizet időben és nem hogy nem időben még azt is részletekben ez az egyik a másik nem 4 órát hanem nyolcat dolgoztat ami ugye törvénytelen olyan formában ha 4órás a bejelentés, és az egészben a pálne hogy nem mehetek el orvoshoz ha valami bajom van nincs olyan hogy táppénz ezt nem ismeri ha pl 3napig nem tudsz bemenni mert annyira nem vagy jól azt mondja hogy szabadságot fog írni ne próbáljak táppénzre menni.
Szerintem igy már nem egy ponton sérti meg a szerződést.
A másik amit kérdezni szeretnék hogy a már lentiekben írt fizetési meghagyáshogy halasztást kinek kell címezni a végrehajtónak vagy a bíróságnak?
Választ előre is köszönöm!