Gyógyszerhamisítási büntető úgy


eulimen # 2024.10.11. 13:48

oké, haver.
Amikor majd a bíró megkérdezi, mit rendeltél, akkor neki kénytelen leszel elárulni.
Hát akkor mostantól fáraszd őt.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.10.11. 13:47

Láttam már néhány önérzetes terheltet. Ritkán lett jó vége.

ivermectinrendelesibh # 2024.10.11. 13:24

"Kerülgeted a forró kását, de semmiképp se akarod elárulni, hogy mit rendeltél. Nehogy aztán az legyen a vége "ja, akkor inkább mégis inkább ivermectint rendeltem

De, elárultam, hogy nem azt rendeltem!

És már bocsi, de nem én vádolom saját magamat gy.hamisítási bűntettel, hanem az ügyészség.
Ezért a bizonyítási eljárt terheit nem nekem kell viselnem, hanem a nyomozó hatóságnak.
Ha pedig nem tudják bizonyítani, akkor mi alapján vádolnak?

eulimen # 2024.10.11. 12:56

Magam sem tudom, hogy ténylegesen azt rendeltem-e ami beérkezett a VÁM-ra.
Szerintem nem ezt rendeltem ami ténylegesen beérkezett a repülőtéri vám-ra.
Kerülgeted a forró kását, de semmiképp se akarod elárulni, hogy mit rendeltél. Nehogy aztán az legyen a vége "ja, akkor inkább mégis inkább ivermectint rendeltem"

tök jó a "precedens" ítéletet olvasni (elsőfokon. Van már jogerős ítélet?), biztos tök ugyanaz a szituáció egy orvosnak gyógyszert rendelni, mint egy mezei pógárnak, vény nélkül...
Amúgy a doktornő ivermectint rendelt. Te meg állítólag nem....
A doktornő doktornő, te meg...?
Precedens?
Ugyanmár....

Kovács_Béla_Sándor # 2024.10.11. 12:50

megjelent bírósági közlönyben,
Köszönöm!

A vádlott orvos volt, ahogy a szakértő is. Te nem vagy az. Ha elítélnek, a pénzbírság mellett rád terhelik a szakértő százezres díját is. De sok szerencsét!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.10.11. 12:48

mi volt a tényleges rendelésed.
Valószínűleg mindegy. Hacsak nem tíz szem helyett kapta a százat.

ivermectinrendelesibh # 2024.10.11. 12:44

"Gondolom, a felmentő ítéletről dr. Internettől tudsz. Ahogy arról is, hogy az állatok parazita elleni gyógyszere jó a koronavírus ellen is."

Nem, mert megjelent bírósági közlönyben, onnan tudom:

https://birosag.hu/…lt-doktornot

ivermectinrendelesibh # 2024.10.11. 12:37

"Most akkor valóban ezt rendelted vagy nem?
Azért egy internetes megrendelés kiszállítását jó néhány email megelőzi.
Egyszerűen visszaolvasod, hogy mi volt a tényleges rendelésed."

Nem, mivel ez egy indiai cég, és annak valamilyen közvetítője.

Rendelni és fizetni lehetett, de a fizetési visszaigazoláson kívül semmit nem kaptam.

Magam sem tudom, hogy ténylegesen azt rendeltem-e ami beérkezett a VÁM-ra.
Ezért nem értem, hogy az ügyészség honnan a bánatból tudja, hogy én rendeltem-e, és hogy azt ami beérkezett?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.10.11. 12:36

Nem látom, miért mentenének fel. Ezt egy három évig terjedő szabadságvesztéssel sújtandó bűntett. A pénzbüntetés már enyhítés. Kéthetsz részletfizetést.

Gondolom, a felmentő ítéletről dr. Internettől tudsz. Ahogy arról is, hogy az állatok parazita elleni gyógyszere jó a koronavírus ellen is.

Szomorú örökös # 2024.10.11. 12:00

ivermectinrendelesibh

Rendeltem 100 szem 12mg ivermectin tablettát (covid v. elleni gyógyszer) Indiából......Maga a megrendelés ténye is vitatható, mert nem emlékszem, hogy tényleg ezt rendeltem-e és nem csak a szállító tévesen teljesített. Szerintem nem ezt rendeltem ami ténylegesen beérkezett a repülőtéri vám-ra.

Most akkor valóban ezt rendelted vagy nem?
Azért egy internetes megrendelés kiszállítását jó néhány email megelőzi.
Egyszerűen visszaolvasod, hogy mi volt a tényleges rendelésed.

ivermectinrendelesibh # 2024.10.11. 07:37

Üdv.

Vádlott vagyok egy bü ügyben, és nem tudom mit tegyek.

Rendeltem 100 szem 12mg ivermectin tablettát (covid v. elleni gyógyszer) Indiából.
Lefoglalták és eljárást kezdeményeztek, házkutatás (semmit sem találtak), előállítás, kihallgatás, vádemelés.
A bíróság büntet ővégést hozott, 500ezerre akartak megbüntetni.
Elutasítottam
Tárgyalást kértem.
A tárgyalás előkészítő ülése két hét múlva esedékes.

Kérdéseim:
Ugyan egy 02.24.12. Bp.kerületi bír. egy tök hasonló ügyben felmentő ítéletet hozott (200 szem ivermectin tabletta indiából történő rendelés), de nem tudom, hogy az az én esetben (100 szem ivermectin gyógyszer) esetén mennyire mérvadó?

Maga a megrendelés ténye is vitatható, mert nem emlékszem, hogy tényleg ezt rendeltem-e és nem csak a szállító tévesen teljesített. Szerintem nem ezt rendeltem ami ténylegesen beérkezett a repülőtéri vám-ra.

Pénzem az nem nagyon van (4gyerkőc stb), én úgy érzem, hogy nyugodtan mehetek ügyvéd nélkül is az előkészítő ülésre, mert csak azt kell képviselnem, hogy legyen tárgyalás, mert úgyis engemet is föl fognak menteni, mint ahogyan ezt tette a Bp. bíróság egy másik esetben már.

Mennyire tekinthető \"lefutottnak\" ez az ügy? Kell-e aggódnom?

Előre is köszönöm a válaszokat.