Gyermek prostitúció


drbjozsef # 2024.05.29. 11:43

Értem, köszönöm.
Hát elég explicit módon kell keresni (öröm)lányt ahhoz, hogy igazolható legyen, hogy a szándékom pont arra terjedt ki...

Kovács_Béla_Sándor # 2024.05.29. 10:15

Az életkor nem egy objektív adat
De. Viszont a büntetőjogi felelősség mindig vétkességi alapú - sosem objektív. Nem büntethetnek olyan tényállási elemért, amelyre a szándékod nem terjedt ki. Kurvázni nem bűncselekmény - ha nem tudtad, hogy a konkrét üzletasszony nincs még 18, akkor nem állt szándékodban bűncselekményt elkövetni. A gondatlan elkövetést pedig nem rendeli büntetni a törvény.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.05.29. 10:11

a tanúvallomásban ha elmondja a kliens, hogy igenis járt a hölgynél,
Tudják. Már rég gyanúsított lennél, nem tanú; ha vétkesnek gondolnának.

drbjozsef # 2024.05.29. 06:35

Hogyne számítana!
Biztos ugyanarra írjuk?
Számít az, hogy én tudom-e az életkorát a hölgynek? Akkor ha én 18-nak nézem (gondolom?), akkor akár 11 éves is lehet? Az életkor nem egy objektív adat ebben a tényállásban?

Jedlik # 2024.05.29. 06:06

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Akkor ebben az esetben nem számíthat arra, hogy előveszik a bíróságon a tanúkihallgatáson az említett bcs. miatt?
Rendőrségi szakaszban ezzel nem foglalkoztak.
Pont ez a kérdés, hogy a bíróságon is a tanúvallomásban ha elmondja a kliens, hogy igenis járt a hölgynél, aki 18+osként volt feltüntetve egy internetes oldalon és fizetett érte, akkor kimerítheti-e a nevezett bcs-t?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.05.29. 05:35

Hogyne számítana! Annak a bűncselekménynek nincs gondatlan alakzata.

Jedlik # 2024.05.29. 04:31

Köszönöm József!

Egyébként konkrétan mitől függhet ez?
A rendőrségi szakaszban tanúként lett behívva a kliens, emberkereskedelem bűntette miatt. Ahol tanúként elmondta, hogy járt a hölgynél, akinek fizetett.
Bírósági szakaszban is idézve volt mint tanú.
Tehát a kérdés, hogy milyen konkrét dolgokon múlhat, hogy megáll-e a fent említett btk 203, 2-es pont.
Köszönöm válaszod!

drbjozsef # 2024.05.29. 03:53

Jedlik,

Ha az a kérdésed, hogy számít-e, hogy nem tudta a kliens, hány éves a másik, akkor a válasz nem, nem számít. Tehát igen, megállhat.

Jedlik # 2024.05.28. 16:53

Üdv!

Az volna a kérdésem ha valaki ellenszolgáltatást nyújt egy prostituáltnak, aki pár hónap múlva lesz csak 18 éves (de a kliens nem tudta, hogy 18 év alatti a hölgy), akkor is kimeríti a kliens a Btk 203 (2-es pontját)?

Nagyon szépen köszi a választ!

A Btk értelmében: “
203. § (1) * Aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személy prostitúciójából haszonszerzésre törekszik, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) * Aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel való szexuális cselekményért ellenszolgáltatást nyújt, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) * Aki részben vagy egészben tizennyolcadik életévét be nem töltött, prostitúciót folytató személlyel tartatja ki magát, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.“