Lopás vétsége


Ewikee # 2021.11.11. 19:35

Tisztelt ügyvédek!!
Azzal a kéréssel fordulok önökhöz hogy az élettársamnak van egy szabadságvesztése lopásból amiből kapott 8 hónapot a kérdésem az lenne hogy még adható e reintegracios őrizet??
Válaszukat előre is köszönöm

Slainte # 2021.11.12. 14:20

Ewikee,

ezt ennyibő,l nem lehet megmondani. Ha lopás vétsége miatt 8 hónap végrehajtandót kapott, akkkor nem valószínű, hogy első bűntényes lenne. Ha visszaeső, akkor eleve nem engedélyezhető a számára a reintegráíciós őrizet. Ha mégsem visszaeső, akkor is három hónapot ki kell töltenie az eredeti fokozatban. A nyolc hónapból nem egészen három hónap a feltételes (ha nincs abból is kizárva), így akkor is legfeljebb a különbözetre (kb. 2 hónap) kaphatna reintegrációs őrizetet (ha nem volt előzetes fogvatartásban).

Ewikee # 2021.11.12. 15:35

Tisztelt Slainte!
Elettarsam nem vissza eső előzetesbe nem volt de sajnos a feltételes szabadságból ki lett zárva tudna esetleg így mondani valamit??

Slainte # 2021.11.12. 21:15

Legyen erős, Ewikee. Ha a feltételesből ki lett zárva, akkor visszaeső.

Kogeza # 2021.11.12. 21:56

Vagy önhibájából elmulasztotta a szabadságvesztés büntetés letöltésének megkezdését...

Ewikee # 2021.11.13. 11:21

Kedves kogeza !
Így van sajnos ön hibájából nem vonult be így én tisztába vagyok a dolgokkal hogy nem fog kapni kedvezményt a bv bírótól.. de én csak annyit szeretnék meg tudni hogy a reintegraciós őrizet elrendelhető e számára az az adható e ?? Köszönöm.

Slainte # 2021.11.13. 16:44

Való igaz, a bv-s kizárásra nem gondoltam, nekem úgy jött le, hogy az ítéletben zárták ki. Ez esetben három hónap után törvényben nem kizárt a reintegrációs őrizet, de nem jók az esélyei.