Sürgős kérdés(ek).


Konenn # 2008.01.31. 15:37

Jó napot. Az egyik ismerösöm aki büntetetlen elöéletü, 7200ft értékben lopot, ezért kapot 1 év probaidöre bocsátást. A probaidöre bocsátás utáná két hétre nyitott ablakon bement egy ismerösével egy kisboltba, ahol egy játékgépet is felfeszive, a rogálási káral együtt elvittek 30.000ft kézpénz meg 10.000ft árut. Az lenne a kérdésem hogy mit kaphat ezért hogy probára bocsátás allat csinálta. Elöre is köszönöm!

Kontár # 2008.01.30. 14:07

Ivy01:
Nekem az elhagyott/ellopott igazolványommal visszaéltek a BKV-nál. Hosszas levelezés után elismerték hogy nem én voltam.

Nem tudják érdemileg bizonyítani, hogy Te voltál.
ig. száma?
aláírásod?

bukták


...a kontár

Kontár # 2008.01.30. 14:06

boszy2424: ismerősöm maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi követett el, próbára bocsátás alatt.
2 hónap előzetes, majd később a tárgyaláson felfüggesztett börtönbüntetést kapott.


...a kontár

Ivy01 # 2008.01.30. 11:57

Üdvözlök Mindenkit!
Másodszorra is megkaptam felszólító levelét egy ügyvéd nőnek, hogy tudassa velem, 3 évvel ezelőtt elmúlasztottam egy BKV bliccelésből szánt büntetés befizetését. Az összeg mára 17 ezer néhány százra rúgott. Amennyiben nem fizetem be úgy mehetünk a bíróságra.

1 problémám van: soha nem büntettek meg a BKV járművén. Felhívtam őket, hogy adják meg a személyi számom, vagy vmely iratomnak az azonosítóját, mert ilyen alapon én is bediktálhatom a szomszédot!
Hát ilyet nem tudtak mondani.

Mit tegyek? Most tényleg menjek bíróságra a BKV-val szembe?

Várom segítő válaszotok, válaszukat!
Üdvözlettel:

Ivy

boszy2424 # 2008.01.30. 11:35

szia!

olyan kérdésem lenne hogy aki súlyos testi sértést okozott és a rendőrség már le zárta a nyomozást és meg állapitotta hogy a súlyos testi sértésnél ő követte el a büncselekményt és tovább adta az ügyézségnek milyen büntetésre lehet számitani?(még nem volt büntetve az illető de egyszer már volt egy könnyü testi sértése amiért csak pénz birságot kapot.)az az erkölcsijébe sem került bele.köszi boszy2424

Kontár # 2008.01.28. 16:53

Köszi, máris megnyugtatom.


...a kontár

ObudaFan # 2008.01.28. 16:24

Nem szokták.

Kontár # 2008.01.28. 15:59

Szervusztok!
Ismerősöm rablás áldozata lett a következőképp. Természetgyógyászkodik, bejelentkeztek hozzá mint érdeklődők és amikor az ingatlanában voltak, akkor elkezdték ütlegelni és miközben az egyik lefogta, a másik a lakásban kutakodott, kézpénzt vittek el.

Azért nem mer feljelentést tenni, mert nem ad számlát a szolgáltatásáról, és fél, hogy ráküldik az apehet a rendőrök a nyomozás során.

Jogos a félelme, vagy ezt a büntetőeljárásban nem vizsgálják?


...a kontár

boszorka@ # 2008.01.28. 15:51

köszi! kbs


boszi

marko poloo # 2008.01.28. 15:31

Jó napot kívánok mindenkinek!

Lenne egy pár olyan kérdésem,hogy ha valaki ellen bűntető eljárást inditottak (lopás bcs. miatt), de az ügyben csak az ügyészség járt e,l és csak megrovást kaptam akkor az kizáró ok lehet a tűzoltóság kötelékébe? Ezzel Büntetett előéletünek számítok? Az erkölcsi bizonyítványomban ez viszont nem szerepel,Ilyenkor mi az erősebb?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.28. 15:27

Igen, és másfél múlva kérhet bírósági mentesítést.

boszorka@ # 2008.01.28. 15:01

Köszi a választ!!

6hónapot kapott ,közokirat hamisitásért,Tehát akkor 3 év múlva?


boszi

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.26. 11:44

Röviden: amikor már nem lesz büntetett előéletű.
Hosszabban: attól függ miért, és mennyi szabadságvesztést kapott.

  • gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján;
  • szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével;
  • szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével;
  • szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, határozott tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével.

A bíróság ennél korábban is mentesítheti a szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltet, kérelemre, ha erre érdemes, és a szabadságvesztés kiállásától, illetőleg végrehajthatósága megszűnésétől számítva a fent írt idő fele már eltelt.

boszorka@ # 2008.01.26. 11:36

Tisztelt Cím!!
A barátom büntetett előéletű,3 hónapja szabadult .
Állitolag egy idö után lehet kérni tiszta erkölcsi bizonyitványt.Mikor és hogyan? köszi Boszi


boszi

moby # 2008.01.25. 21:37

Te sehogy nem kérhetsz "hivatalos állásfoglalást". Azt neki kell kérnie. Még akkor is, ha munkáltató lennél, csak annyit írhatnál elő, hogy nálad alkalmazási feltétel a tiszta erkölcsi. De kérnie akkor is neki kellene, te nem kérhetnéd. Amúgy ha ennyire nem bízol benne (emberileg), akkor miért akarsz vele társulni? Ha ilyen csúnyaságokat el tudsz képzelni róla, akkor már szinte mindegy, csinált-e ilyet vagy nem, mert elképzelhetőnek tartod róla. Amúgy meg azért válik egy idő után az elítélt büntetlen előéletűvé, hogy tudjon új életet kezdeni. Gondolj bele, ha egész életére elkísérné az egykori bűne, akkor senki sem alkalmazná, és nem lenne más választása, mint tovább bűnözni. Mi magunk kényszerítenénk arra, hogy örökre bűnöző maradjon.

Kis szerencsétlen2 # 2008.01.25. 18:45

http://index.hu/…/eszt250108/

Azért érdekes, észtországban a fentiekért pénzbüntit osztogatnak, és nem közmunkát meg egyebet...
Pedig Keletebre vannak! :)

ObudaFan # 2008.01.21. 16:40

HA erkölcsit nem kérsz, sehogy.

imresandor # 2008.01.21. 10:23

Lopás (felfüggesztett 6 hónap) elvileg.
De biztos csak akkor lehetek amikor én látom a papírt.
Ezek szerint egy gyilkos az megbízható társ egy cégben?
Hát ilyen céget nem alapítok :) Jó híre lenne :)
Szóval a lényeg az hogy itt nem a törvénytisztelő állampolgárokat védik hanem a bűnözőket... hogyha letöltötte a büntetését akkor ő ujra tiszta ember? Hát nekem nem és szerintem senkinek. A lényeg hogy erről jogom lenne tudni.

monalisa1 # 2008.01.21. 09:56

Kérdezd meg tőle miről van priusza, mert többféle okból is lehet az.

monalisa1 # 2008.01.21. 09:54

Azért mert valaki x évet ült gyilkosságért nem jelenti azt, hogy egy vállalkozásban társként megbízhatatlan lenne.

Mivel nem vagy "munkáltató", így csak az ő szavahihetőségében bízhatsz - vagy keresel magadnak másik alanyt.

imresandor # 2008.01.21. 09:42

Sziasztok!

Kérdésem a következő.
Van egy illető akivel gazdasági társaságot kívánunk létrehozni. Közben a fülembe jutottak olyan információk miszerint van neki priusza. Nem akarom magam leégetni a bizalmatlanságommal ezért hogyan lehetne ebben hivatalos állásfoglalást kérni hogy valóban van-e illetve valóban elmarasztalták ezen eljárás folyamán? Erkölcsi bizonyítványt szintén nem fogok kérni. Rendőrségi ismerősöm nincs. Hivatalosan szeretném intézni az ügyet.
Mik a lehetőségeim?

(gondolom azért pl a munkáltatóknak megvan az a jogkörük hogy a felvételre jelentkező, illetve felvétel előtt áló delikvensről megtudják azt hogyha esetleg 15-20 évet ült gyilkosságért)

ObudaFan # 2008.01.20. 10:29

Mondom, nem lesz letöltendő szabadságvesztés szerintem. Legalábbis nagyot kell hibáznia a terheltnek ahhoz.

Tamás123 # 2008.01.20. 10:21

Köszönöm szépen ObudaFan!

Egyébként ebben vagyok benne, amiatt kérdeztem alább, hogy milyen büntetésre számíthat a feleségem élettársa.

a klip minden szava igaz, minden így történt, az klipbeli első eset "csak" a testi sértésének volt a tárgyalása, ezen kapott az élettárs egy év próbaidőre bocsátást. A rendőrség nyomoz garázdaság, kiskorú veszélyeztetés miatt is, továbbá egy év múlva megismétlődött a klipbeli első eset.

Bevallom, kissé kevesellettem amit írtál, hogy csak felfüggesztett járna ezekért. De kiemelem, nem valakinek a börtönbe juttatása a célom, hanem a fiamtól való eltávolítása.

ObudaFan # 2008.01.20. 10:03

A feleség állandó vagy tartózkodási lakcíme szerinti
A gyermek állandó vagy tartózkódási lakcíme szerinti?

A bűncselekmény elkövetésének helye szerinti.

monalisa1 # 2008.01.19. 20:05

Szerintem ha biztosra akarsz menni a panaszod dolgában, akkor mindnégy Kapitányságra küld el a beadványt - a nem illetékes három vagy hivatalból továbbküldi v. visszaküldi. De végül is valahol csak foglalkoznak majd a dologgal.

Az élettársának az egy év próba bocsájtásával kapcsolatban lenne egy tippem, de nem publikus... (Vélem magadról is rájösz "a" megoldásra.)