Sürgős kérdés(ek).


ObudaFan # 2008.04.18. 16:10

Nem lopás, különösen nem bűnpártolás, de ha nem adja ki a rendőrség, akkor pert is indíthatsz a dolog kiadása iránt, hiszen az nincs lefoglalva.

vivien26 # 2008.04.17. 09:29

Szia Taurus! A sikkasztásom kis értékü 130ezer. És 2db nyugdij szelvényt hamísitottam meg.

Elnéztem a neved Bocsi és Tamást írtam.

NetFantom # 2008.04.16. 08:28

Lenne egy gyors kérdésem:

Minek nevezik azt amikor a rendör a lefoglalt tárgyak beszállítását végzi és ekkor „kölcsönvesz” műanyag rekeszeket és abba pakolja bele a dolgokat, és így szállítja be?
A dologhoz hozzátartozik, hogy a beszállításhoz igénybevett műanyag rekeszek összesen 10db össz ára kb. 30.000,-ft. Sehol semmilyen formában nincs rögzítve az hogy elvitték. Sem a jegyzőkönyvben sem sehol.
Az ügyész válasza a panaszra 40 nappal később az volt, hogy elutasítja mert csak a szállításhoz vette igénybe a rendőr így pedig ezt a sérelmet el kell tűrni.
Na most már 60 nap telt el, de a rekeszeket mind a mai napig nem hozták vissza.

Ezt nem lopásnak hívják a rendőr részéröl? És egyfajta „védelemnek” bűnpártolásnak az ügyész részéröl? Vagy tényleg elviheti mindenféle papír nélkül tetszőleges időre?

hitike1 # 2008.04.16. 05:42

Sziasztok!

Sürgősen szükségem lenne a válaszra:

2008.03.31-én közös megegyezéssel elváltam a cégemtől.Kaptam mindenféle papírt, hogy nem tartozom nekik semmivel, nincs tárgyi tartozásom sem, stb. Szóval szépen eljöttem. Majd a következő nap elmentem passzív táppénzre, amit jeleztem nekik. Következő napon kaptam a privát mail-emre egy levelet, miszerint legyek szíves utaljak nekik vissza 26 eFt-ot, mert véletlenül annyival többet utaltak nekem. Ezt persze nem tettem meg, mivel még tartoznak nekem a bérlapommal, illetve az étkezési utalványommal. Azt mondtam, hogy amint ezt megkapom, visszautalom. Viszont most fenyegetnek, hogy ha nem utalom vissza, levonják a táppénzemből!?!?! Lehetséges ez? Van ehhez joguk?

Várom válaszotokat.

Üdv.

vivien26 # 2008.04.16. 05:03

Szia Tamás!
A sikkasztásom kis értékü 130ezer.
És 2db nyugdij szelvényt hamísitottam meg.

Taurus # 2008.04.15. 14:34

Milyen okirathamisítás? Köz, vagy magán?

A sikkasztást milyen értékre követted el?

vivien26 # 2008.04.15. 14:19

Sziasztok!
Szeretnék segíséget kérni abba,hogy nekem van egy sikkasztásom amibe a kárt megfizettem illetve két rendbeli okirat hamísításom.Mit kaphatok ezért.Még nem voltam büntetve soha.
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat.

Tamás123 # 2008.04.15. 08:56

Sziasztok!

Röviden az események.

Feljelentést teszek 2006. őszén elkövetett testi sértés, garázdaság, kiskorú veszélyeztetése miatt.

Ismételt feljelentést teszek 2007. őszén elkövetett testi sértés, garázdaság, kiskorú veszélyeztetése miatt.

A 2006. és 2007. őszi esetek vádlottja ugyanaz a személy. A rendőrség egyesíti a két ügyet.

A bíróság a 2006. őszén elkövetett testi sértés miatt már ítéletet hozott a vádlottal szemben. A 2006. őszi eset körülményei már teljesen tisztázottak.

A rendőrség nem hajlandó vádat emelni a 2006. őszi eset garázdaság és kiskorú veszélyeztetése miatt addig, amíg a 2007. őszit is ki nem vizsgálja az egyesítés miatt.

A kérdésem az lenne, milyen jogszabályra tudok hivatkozni, hogy igenis, válasszák szét a két esetet és történjen meg a vádemelés kiskorú veszélyeztetése és garázdaság miatt a körülményeiben teljesen tisztázott 2006 őszi eset miatt.

Nagyon fontos lenne, a veszélyezetett a fiam.

Ezt ismerem, de mire tudok hivatkozni, hogy azonnal különítsék el a két ügyet és történjen végre vádemelés a 2006. évi ügyben?

1998. évi XIX., a büntetőeljárásról szóló törvény 72. §

keba64 # 2008.04.07. 14:40

Úgy látszik, még mindig nem fogalmaztam pontosan: másodfokon megkapta a 6+6 hónap letöltendőt. Az elsőt a BV bíró már harmadolta. Hamarosan elkezdi tölteni a korábbi felf. 6 hónapot.Valószínűleg azt is harmadolják, mert nagyon jó fiú bent. A kérdésem igazán az, hogy a bevonulása előtti napokban történt ügye mellett kaphat-e az utolsó egy-jkét hónapban mondjuk eltávozást, vagy ilyesmit. A 6+6 miatt nem kérhette a fogházba áthelyezést se az idő rövidsége(6 hónap) miatt.

monalisa1 # 2008.04.07. 13:58

A kérdésre a büntetésvégrehajtási bíró adhat választ, aki érdemben dönt az esetleges időelötti szabadlábra helyezésről, de ha "látja" az aktái közt az előzőleg már kiszabott 6 hónap felfüggesztettet, akkor lehet, hogy "marasztalja" további hónapokra még - ha már úgyis bent van...

keba64 # 2008.04.07. 13:20

A kérdés továbbra is az, kaphat-e EVSZ-t a folyamatban levő ügy ellenére?

_Wasp_ # 2008.04.07. 12:11

megkorbácsolnak a főtéren....

(jegyzőkönyvet fognak felvenni, illetve nyilatkoztatni fognak, hogy hol van a laptop.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Ingridimola # 2008.04.07. 11:53

A kérdésem a következő! Főtáv tartozásunk behajtása címén szeretnének végrehajtani holnap az ingatlanunkban. Mikor kint jártak felvenni a jegyzőkönyvet, volt a lakásban egy laptop, ami ugyan az én nevemre lett vásárolva, viszont nem az én használatomban van, ráadásul hitelre történt a vásárlás. A kérdésem az, hogy mivel nincs itt nálam a gép, és nem fogják nyilván holnap itt megtalálni, mit tudnak tenni?

keba64 # 2008.04.07. 09:27

Eddig is azzal mentünk...A korábbi rendőrkapitánnyal...Ő állíttatta oda a rendőröket, hogy kapják el.Hogy jót tett-e vele vagy sem, ítéljétek meg.

_Wasp_ # 2008.04.07. 09:24

sajnos nem nagyon lehet segíteni. főleg távgyógyítással, fórumon keresztül.

(legalább) a tárgyalásra érdemes lenne fizetett ügyvéddel menni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

keba64 # 2008.04.07. 09:17

Arra mindenképp jó ez az idő, hogy leszámoljon az alkoholizmusával. Ettől még tekintem bűnözőnek, ha nem haragszik, és segíteni szeretnék. Ehhez kértem jogi segítséget...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.07. 09:13

Más helyett én is tudok nagggyon bölcs és nagggyon morális lenni…

Sőt. Más helyett nyilván a delikvens is tudott. Csak maga helyett nem...

keba64 # 2008.04.07. 08:56

Az első fok után az ügyészség fellebbezett, előbb feltételest kapott. A másodfokon csapták hozzá a csődbűntettet, amire akkor a nyomozótiszt is azt mondta, pech, hogy a régi címére mentek az ezzel kapcsolatos levelek...Nem a pia miatt rúgták ki a munkahelyéről sem. Kovács úrtól pedig nem vettem jó néven a cinizmusát. Más helyett én is tudok nagggyon bölcs és nagggyon morális lenni...

monalisa1 # 2008.04.07. 08:40

Egy kicsit számolni kellett volna időpontokat, és belátta volna, hogy akkor inkább nem fellebbez...

Amikor majd lejár emez, elkezdi az előzőekről már meglévő másik 6 hónapot - ki se kell jönni.

Azt, hogy harmadszor mennyire is itélik mint már visszaesőt (...) előre nem lehet tudni.

A diploma megléte és az "okosság" lám nem mindig összecsengő, hogy az alkoholizmusról külön ne is beszéljünk.

Sokan nem akarnak "ülni" mégis muszáj nekik, mert hát nem ártatlan báránykák...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.07. 06:46

Annyira félt a börtöntől, hogy gyorsan gondolkodott róla, hogy egy kicsit több időt tölthessen bent. No comment. (No more comment - I mean.)

keba64 # 2008.04.06. 19:54

Segítsetek, kérlek! A férjem jogerősen 6 hónap letöltendő szabadságvesztést kapott -ittas vezetés+okirathamisítás-ügyészi fellebbezés után, ezzel együtt elővették a pár nap híján elévülő szintén 6 hónapot csődbüntett miatt.Ezt tölti börtönben dec. eleje óta.Mielőtt bevonult volna, még egyszer elkapták ugyanezért.Tiszta dinka volt már, annyira félt a börtöntől. Tavaly volt elvonón is, de akkor kirúgták a munkahelyéről, és visszaesett. Most 4,5 hónap után tisztán és nagyon optimistán lát mindent.
Kérdésem: a folyamatban levő ügy mellett kaphat-e EVSZ-t?
ha közben letelik a büntetése, amikor az újabbat tárgyalják, mire számíthat? Visszazárják? Most 3 évre emelték a vezetéstől eltiltást, ez okt-ben lejárna. További tiltás várható? Mi szolgálhatna enyhítő körülménynek????Értelmes, diplomás ember, először büntetésben. Biztos, hogy ha rajta múlik, már nem akar újra ülni...46 éves..

Főlökött # 2008.03.27. 16:39

Tisztelettel

Indítványozni kell a szembesítést a tanúk és a sértett között. Mivel indítványt terjesztettünk elő, jelen is lehetünk, sőt kérjük, hogy jelen lehessünk a szembesüléskor.

Sértetnek bizonyítási kényszere van, és rossz a pozíciója, ha a tanúk ellene vallanak. Olvasatomban 3/1 arány nem igzán jó pozíció.

----------------
  • Lökött
monalisa1 # 2008.03.26. 21:57

Azt a tulajdonosnak kell bizonyítania, hogy volt neki 8 db ilyen-olyan szerszámgépe., adásvételi szerződések valamint tanúvallomás.

Ha nem tudja igazolni a többlet hiányzó sz.gép meglétét, akkor...

Azt hogy a bíróság végül is milyen büntetést szab ki, előre senki nem tudhatja. (A bűntetlen előéleten kívül sokat jelenthetne az itéletnél, ha a sz.gépet előkerülnének és/vagy az értékük megtérülne.)

Konenn # 2008.03.26. 10:11

Jó napot! Azt szeretném kérdezni, hogy egy nagyértékü lopásnál (ahol szerszámgépek tüntek el). A kihalgatás során a 3 sértett beismerö valomást tett, és mind a hármat külön halgatták ki és mindegyikük ugyan azt mondta, mármint hogy 4 szerszámgépet vittek el(amit kb 350.000ft értékben). De a tulaj azt álitja hogy 8 dolog volt 700.000ft értékben. De ezt papirokkal nem tudja bizonyitani. Ebben az esetben mindenfélekép neki fog igazat adni a biroság. És mind a hárman büntetetlen elöéletüek. Meguszhatják felfügesztett börtönbüntetéssel? Elöre is köszönöm a választ!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.25. 09:49

Ezt sem mondtam. Az iskola fegyelmi szabályzatát például nem ismerem, és a gyámhatóság érdeklőddését is felkeltheti a dolog.