Adatvédelmi probléma


wers # 2017.03.10. 13:45

Minek kellene külön olló meg reszelő, mikor az alapfelszereltség a svájci bicskán? Konzervnyitó, dugóhúzó, sörnyitó stb. Valahogy túl kell élni az élet megpróbáltatásait.
Az még nem jutott eszembe, hogy ezzel támadjak valakire, ameddig működik a szemmelverés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.10. 14:25

A körömreszelőmet járásbíróságra beengedték kétszer is :)
Az éberség hiánya.

Leelu # 2017.08.31. 08:53

Üdvözlöm,
Szeretnék érdeklődni, hogy ha egy online vásárlás során megadom az email címemet a rendelés elküldéséhez, de ezt követően meggondolom magam és mégsem rendelek, akkor a jogszabályok szerint törvényes e ha a webshop a megadott email címemre(nem iratkoztam fel hírlevélre, illetve nem járultam még hozzá az adataim kezeléséhez) egy emlékeztető email-t küld, hogy a kosaramban felejtettem xy terméket.
Az emlékeztető nem tartalmaz ajánlatot, csak felhívást a megszakított rendelésre. Illetve több nap elteltével olyan levelet is kaptam,hogy a termékek még mindíg a kosárban vannak, és pár napon belül törlődnek, ha mégis megrendelem a kosár tartalmát akkor 10% kedvezményt kapok.

Köszönöm segítségét.

drbjozsef # 2017.08.31. 09:25

Feltételezem, hogy ha megvan nekik kilépés után is a kosár, és az email címed is, akkor regisztráltál.

Olvasd el a sok apróbetűt a regisztrációhoz tartozó ÁSZF-ben (ezt minden bizonnyal elfogadtad a regisztrációkor, még ha nem is olvastad el). Valószínűnek tartom, hogy abban benne van, hogy ilyen emlékeztetőt küldözgethetnek.

Lyonee # 2017.09.04. 09:56

A legtöbb online boltban regisztráció nélkül is lehet rendelni e-mail megadásával.
Amiről Leelu ír, egy tolakodó magatartás.

drbjozsef # 2017.09.04. 11:17

Ilyen esetekben szerinem az email cimet a vegen kerik be. Ha megadta mar, es utana pakolaszott a kosarba, akkor valoszinuleg regisztrat. Persze, talalgathatunk meg tovabb, de minek?

nonolet # 2017.09.04. 11:59

Leelu

Rendben hisz ez a MÉG a vásárlás menetéhez tartozik.

Mivel a kosarad nem törölted/ürítetted...
Így a vásárlás MÉG folyamatban van.

wers # 2017.09.04. 12:44

Ha a személy az adatait maga adja ki, sokan azt hiszik, azzal további felhasználáshoz is hozzájárult. Pedig nem. A többség nem morgolódik miatta, de attól még lehet jogszabályellenes. Persze látni kellene mit is írt alá.

Vadsuhanc # 2017.09.04. 12:48

Ki kell pakolni a kosárból vissza a polcra.

wers # 2017.09.04. 13:23

Ugyan már. Ha csak ide jövök, el kellett fogadnom, hogy bizé "sütik". Onnantól csőstől jönnek a reklámok. De nem is olyan rossz, egyébként nem tudnám, hogy negyven mosószert kellene használnom.