Email / Facebook feltörés


Agent Cooper # 2013.09.29. 14:12

Kedves maresz75!

Igen, számos esetben lehet bizonyítani. De általában nem klasszikus "feltörés" szokott állni a bűncselekmények hátterében, hanem valamilyen más jellegű visszaélés.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

maresz75 # 2013.09.29. 11:21

Sziasztok a következőben kérnék tanácsot.
A barátom megkért egy alkalommal, hogy a Facebook oldalán segítsek egy feltöltésben. Ehhez megadta a jelszavát is. A feltöltés nekem sem sikerült, egyébb műveletet nem csináltam rajta. Közben megromlott a kapcsolatunk és most azzal fenyegetőzik, hogy feltörtem a facebook oldalát és így szereztem meg a jelszavát.
Lehet e bizonyítani, hogy egy ilyen fiokot feltörtek, pl. Egy eljárás során.

kea4 # 2012.03.19. 10:30

Legyen szabad pici informatikai kiegészítést hozzáfűzni.

A jó jelszó: a) megjegyezhető, b) kitalálhatatlan (mások által).

Kitalálni a következőképpen lehet:

  1. alapértelmezett jelszavak (asdfgh);
  2. logikai kapcsolat a személy és a jelszó között (születési dátum, kedves neve);
  3. logikai kapcsolat a login név és a jelszó között (pistike - pistike123);
  4. szótár alapú támadás (egy listába összeszedik a valószínű jelszavakat, és egy célprogram kipróbálja mindet);
  5. nyers erő (minden lehetséges kombináció kipróbálása).

Az 1-3. pontok esete a súlyos gondatlanság példája (kocsiban hagyjuk a kulcsot és a forgalmit is).

A 4. pont is könnyen kezelhető: NE válasszunk olyan kifejezést, amely bármilyen szótárban, listában előfordulhat.

Az 5. ellen egyetlen védekezés a megfelelő hosszúság, 8-10 karakter a minimum.

Hogy mindezt hogy lehet közös nevezőre hozni? Időszerű példával: Talpra3Magyar15! (innen kezdve viszont a 4. veszélyezteti)

Ne használjátok ugyanazt a jelszót mindenhol (mert elviszik a teljes digi személyazonosságodat), és időnként tessék változtatni, legalábbis a tétre menő helyeken (korábban megtudott, később felhasználandó jelszó).

Mindezen elővigyázat is kevés pl. egy hardveres keylogger, egy trójai program vagy egy mennyezetre fölrakott apró kamera ellen...

Üdvrivalgással:
KEA.

elemerx # 2012.03.11. 20:55

Értem, és mennyi idő alatt megy le egy ilyen eljárás?

pioneerdj22 # 2012.03.04. 10:22

Ez a téma engem is érdekelne, bár ahogy tapasztaltam nem nagyon érdekli a hatóságot Magyarországon az ilyesmi. Kinevetik az embert, stb.

Nekem a Steam felhasználóm törték fel és emiatt elveszett 4db számítógépes játékom. A tényeket nézve jól látszik, hogy mi az oka annak, hogy nem veszik komolyan. JÁTÉK.

Vagy komolyan veszik és én látom rosszul?

én már megyek # 2012.03.02. 07:00

az internet szolgáltatód felé is jelezd, mert az IP címeket már nem örök életre rögzítik.

kea4 # 2012.03.01. 21:56

Bemész a rendőrségre a rendelkezésedre álló adatokkal, és nem hagyod magad lebeszélni arról, hogy feljelentést tegyél. Elvileg nyomozásszerűen megállapítható, hogy milyen IP-címről történt a jogosulatlan belépés, és ha az nem egy névtelenül használható nyilvános helyre (netkávézó, könyvtár) vezet, akkor talán még arra is lehet egy halovány esély, hogy magát a tényleges tettest is megfogják.

Üdv:
KEA.

elemerx # 2012.02.28. 22:03

Üdv,

ha valaki feltörte az email fiókom jelszó-emlékeztető kitalálásának segítségével, majd ezen keresztül a facebookomat, és egy másik email fiókomat, de nem módosított semmit (a jelszón kívül) mert még aznap sikerült visszaszereznem, az milyen büntetésre számíthat? Illetve azt tudom-e bizonyítani hogy leveleket elolvasott-e?

Egyáltalán hogy működik a feljelentés? Annyit tudok hogy 30 napon belül be meg kell tenni a feljelentést.