kjt 23.§(3) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztás ellátásával történő megbízás határozatlan időre szól. A miniszter határozott időre szóló megbízást is előírhat.
Pl. a közoktatási intézmények esetében.
138/1992. (X. 8.) Korm. rendelet:
5.§(2) A magasabb vezető beosztás ellátására való megbízás - a (14) bekezdésben meghatározottak figyelembevételével - a munkáltató döntésétől függően, az év során bármikor, legalább öt és legfeljebb tíz évre adható. ....
(3) A magasabb vezetői beosztást - beleértve a megbízás meghosszabbítását is - nyilvános pályázat útján kell betölteni. ...
Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat
Kösz, ritkán jutok ide, épp ezt akartam bemásolni.., az ágazati szabályok , legalábbis az általam ismertek pedig határozott idejű kinevezést írnak elő.
Tehát a jogszabályt tovább kell olvasni, én akkor emlékezetből írtam be, kivételesen nem én voltam pontatlan.., aki kérdez, annak viszont fontos, úgy hiszem.
23. § (1) A közalkalmazott magasabb vezető, illetve vezető beosztás ellátásával bízható meg. A megbízást és annak elfogadását írásba kell foglalni.
(2) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztások körét, továbbá a megbízás feltételeit a miniszter határozza meg. A magasabb vezető beosztás ellátására pályázatot kell kiírni.
(3) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztás ellátásával történő megbízás határozatlan időre szól. A miniszter határozott időre szóló megbízást is előírhat.
(4) A megbízás visszavonását - a közalkalmazott kérelmére - indokolni kell. Az indokolásból a visszavonás okának világosan ki kell tűnnie. Vita esetén a visszavonás indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania. A közalkalmazott az indokolást a visszavonás kézhezvételétől számított három napon belül, írásban kérheti; a munkáltató az indokolást további három napon belül köteles a közalkalmazott részére írásban megadni.
No valamit dolgoztam, megkeresetem a jogszuabályhelyet és még így sem teljes...:)
Semmi gond KBS. Néhány évtizede húzom már az igát én is ...:)
Sürgős!
Amennyiben a közalkalmazott eddig helyettesítéssel látott el egy feladatot (munkakörébe illeszkedik) most be akarom emelni a munkakörébe, a helyettesítési díjat pedig munkáltatói döntés alapján járó illetményébe beépíteni, ehhez kell e a dolgozó belegyezése, illetve jár-e mindez kinevezés módosítással??
A munaköri leírás módosításához nem szükséges a dolgozó egyetértése. Egyoldalú munkáltatói döntés. Javaslom az Mt. ide vonatkozó szakaszait azérz olvasd át.
Üdvözlet mindenkinek!
A segítségeteket kérném az ügyben, hogy közalkalmazottként "A" típusú angol nyelvvizsga bizonyítvánnyal rendelkezve jogosult vagyok-e nyelvpótlékra?
Segítségeteket köszönöm!
Bocsánat, az előbb kihagytam, hogy "csak" alapfokú nyelvvizsgám van. Gondolom arra semmilyen pótlék nem jár .... :-(
Sajnos, tényleg nem, a nyelvpótlék a középfokúnál kezdődik - ha egyáltalán.
Az, meg hogy vajon miért jár, már örök titok marad. A versenypiacon vagy kell a munkádhoz, és akkor úgy vesznek fel, vagy nem és akkor úgy.
Köszönöm a válaszaitokat, sajnos én is úgy érzem, hogy nem össze ez a fránya nyelvpótlék...
Állítólag mégis várható béremelés a közszférában.Ez igaz?
Persze. 2010-ben. Akkor lesz legközelebb parlamenti választás.
Heh, még nem biztos, hogy akkor....
Kérdésem az lenne, hogy közalk. munkakőri leirás hiányában mire kötelezhető.
Sok kérdésem van.
- átszervezés esetén mit kell tenni az átadó
munkáltatónak és mit az átvevőnek?
Mert a régi munkalyemen a beosztásom
megszünt mert a munkáltató felsőbb
utasításra megszüntette és a másik új
munkáltató pedig átvette azonos
feltételekkel.
- Kinevezési okmányban szereplő munkaidő
rendszert mikor lehet módosítani? És
hogyan?
24-72es szolgálati időbeosztástól eltérhet e a munkáltató azzal az indokkal ill. indok nélkül, hogy a keletkezendő túlórát ne kelljen kifizetni e, csökkenti a munkaidőt?
Mi a teendő, ha nincs munkaköri leírásom és munkaszerződésem de van kinevezési okmányom.
Jár e kompenzáció a közalkalmazottnak azért mert kötelezték arra, hogy bank számlát nyisson és az neki éves szinten többlet kiadást jelent, illetva a bank ezt ki is tudja mutatni. Igaz éves szinten kap adómentes banki konpenzációt 2000 Ft.-ét, de ez nem fedezi a kiadást.
Jár 2000 Ft kompenzáció? Mi alapján? Tudtommal ilyet nem kapok...
Más...
Nem tudom, hogy kinél hogy működik, de ma február 3-a van, és a mai napig azt sem kérdezték meg tőlem, hogy önadózó leszek-e vagy sem, nemhogy még az adóigazolást megkaptam volna (ami alapján február 15-ig SZJA-t kellene bevallanom, mivel amellett, hogy közalkalmazott vagyok, még egyéni vállalkozó is).
Szóval ha a TÁKISZtól (mert ő a bérszámfejtőm) nem, kapom meg az adóigazolást (időben), akkor a bírságot ugye nem nekem kell viselnem? Vagy polgári kártérítési perben (vagy valami ilyesmiben) kell az engem foglalkoztató intézménytől követelnem a bírság összegét?
Kjt
79/A. § (1) A közalkalmazottat az e törvény 60-79. §-a alapján megillető illetmény kifizetése a közalkalmazott által meghatározott bankszámlára történő átutalással, bankszámla hiányában postai úton történik.
(2) Az illetmény bankszámlára történő átutalása és egyszeri felvétele, illetve a postai úton történő illetménykifizetés a közalkalmazott részére költségtöbbletet nem okozhat.
Mt. 1.sz melléklet
5. Költségtérítés jellegű bevételek közül adómentes:
5.5. a bérnek pénzintézetnél nyitott bankszámlára törvény által kötelezően előírt átutalásából adódó többletköltség munkáltató által történő megtérítése, legfeljebb évi 2 ezer forint összeghatárig, továbbá - legfeljebb a törvényben előírt kötelező mértékig - a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény alapján a magánszemélyt megillető ruházati költségtérítés;
A vastagon kiemelt rész 2007.jan.1-től nincs benne a jogszabályban!!!
Üdvözletem!
Kérdésem a következő: milyen "lehetőségei" vannak a köztisztviselőnek, ha munkaköre meghagyása mellett (egy adott szakterület ügyintézője) jelenlegi szervezeti egységéből egy másik szervezeti egységbe áthelyezik?
A következőkre gondolok: kérheti-e ennek a döntésnek az írásba foglalását ? gondolkodási idő, el nem fogadás esetén jár-e a végkielégítés....
Nagyon köszönöm a segítséget!
Csak írásban és csak megegyezés alapján lehet helye
A Ktv. szerint 14§ (2) bek. szerint : A közigazgatási szerv, a köztisztviselő és egy másik közigazgatási szerv megállapodhat a köztisztviselőnek a másik közigazgatási szervhez történő határozott idejű, illetőleg végleges áthelyezésében. A határozott idő elteltével a köztisztviselőt az előmeneteli szabályok figyelembevételével vissza kell helyezni a korábbi közigazgatási szervhez. Végleges áthelyezés esetén az áthelyező közigazgatási szerv a hozzájárulást nem tagadhatja meg, feltéve, hogy a megkeresés kézhezvétele és az áthelyezés kért időpontja közötti időtartam a két hónapot meghaladja.
(3) Végleges áthelyezés esetén a közszolgálati igazolás, valamint a köztisztviselő illetményének és - a szabadság kivételével - egyéb járandóságainak kiadása szempontjából úgy kell eljárni, mintha a közszolgálati jogviszony megszűnt volna.
El nem fogadás esetén pedig nem jár végkielégítés, hiszen maradsz az eredeti munkakörödben. Az el nem fogadás nem jár párhuzamosan a közszolgálati jogviszony megszűnésével.
Kedves Roni04!
Az áthelyezés nem másik közig. szervhez történne, hanem hivatalon belül...
Ha végkielégítés nem jár, akkor csak a felmentési időre járó közig munkaviszony utáni pénz illet meg?
Ha sem a közigazgatási szerv, sem a munkakör nem változik, akkor mennyiben érinti ez az egész a munkádat, azon felül, hogy új névjegykártyát kell csináltatni? Hiszen ugyanazon intézmény számára végzed tovább ugyanazt a munkát...
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02