GYED,GYES, táppénz


Csillag83 # 2014.05.14. 20:29

Tisztelt Fórum!
Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz,hogy jelenleg GYED-en vagyok és GYED alatt várom a második gyermekemet.A második gyermekem megszületése után költözés van folyamatban teljesen más Megyébe,a munkahelyemtől távol több 100 km-re.Ha összejön az elköltözés és bejelentem a munkáltatómnál GYED alatt felmondhat vagy védett vagyok?Én nem szeretnék felmondani,hisz még 2 évet GYED-en leszek.
Előre is köszönöm a válaszukat!

anne01 # 2014.05.14. 17:19

Monyo87

Pénzbeli ellátások igénybevételének alapvetően két feltétele van:
az igénylést megelőző két évben legalább 365 nap biztosítási jogviszony, és fennálló biztosítási jogviszony.
Ha valamelyik hiányzik, akkor csak gyesre vagy jogosult.

anne01 # 2014.05.14. 17:17

solvejk

Nem derül ki, hogy április 20. előtt tgyás, gyed, gyes mögött volt -e valamilyen biztosítási jogviszonyod (leginkább munkaviszonyod). Milyen ellátásra vársz? Azt írtad dolgozol.

anne01 # 2014.05.14. 17:06

pirimazsi

Ha gyes mellett dolgozik, akkor felmondhat, ha nem dolgozik mellette, akkor csak rendkívülivel, vagy közös megegyezéssel megszüntethető a munkaviszony.

anne01 # 2014.05.14. 17:03

Mama2011

A menyed besétál az Államkincstárhoz és kér egy ilyen határozatot, utána pedig leadja a munkaügyi központban. Ezt senki sem fogja helyette elintézni.

anne01 # 2014.05.14. 17:00

Pancsieka

A munkaviszony megszűnésekor vagy munkanélkülire mész és onnan igényelsz tgyást, vagy 28 nappal előbb igényled meg a tgyást és valóban akkor ugyanúgy kapni fogod 168 napig, csak majd gyed igénylését kell munkanélküliről indítani. Úgyhogy végül is mindegyik ügyintéző jól mondta. Azért nem árt, ha utánanézel, hogy munkanélkülinél a tgyás vagy igénylést hogy is kell intézni.

anne01 # 2014.05.14. 16:54

Burci

Maximális összegen mit értesz? Tgyásnak nincs felső határa, csak a gyednek.

Monyo87 # 2014.05.14. 12:21

Tisztelt Jogi Fórum!
Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz,hogy jelenleg közfoglalkoztatottként vagyok alkalmazva 2014. szeptember 30.-ig. A második babánk 2015.januárjában fog megszületni. Jogosult leszek a gyed-re? Az elmúlt 2 évben megvan a 365 nap biztosítási napom. Ha jogosult lennék,akkor kitől kapnám a gyed-et? A jelenlegi munkáltatómtól vagy az államtól?
Köszönöm!
Mónika

solvejk # 2014.05.13. 20:44

Tisztelt Fórumozók!

A korábbi kérdésemre nem kaptam választ, így újra próbálkozom...

Tisztelt Szakértő!

Sajnos elég egyedi a problémám, s már nem igazán látom át a rendszert. Első gyermekem 2007-ben született, kaptam Tgyást, gyed-et, gyest-is, második gyermekem 2010-ben született, itt is folyamatosan kaptam az ellátást,a gyesem 2013 április 19-én megszűnt.Új munkahelyemen április 20-a óta dolgozom, Táppénzen nem voltam, harmadik gyermekem 2013 decemberében születik. Kérdésem, hogy ebben az esetben mire vagyok jogosult?
Az előző gyermekem által igényelt ellátások alapján biztosított vagyok e? (gyes beleszámít e a 365 napba?)
Mi az alapja a Tgyásnak? Gyednek? Ha előző évben (2012-ben) csak Gyest kaptam illetve Gyed-et? Ha kedvezőbb lenne a helyzet, milyen járandóságokat igényelhet apuka? (Tgyás,Gyed)
Illetve, hogy mit jelent a passzív gyed, gyes?
Köszönettel,

Az a helyzet, hogy még mindig nem kaptam semmilyen ellátást. Van e valamilyen határidő, vagy türelmesen várjak még?
Köszönettel,
Solvejk

pirimazsi # 2014.05.13. 16:52

Kedves Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy gyes alatt felmondhat e munkáltató? Köszönöm

Mama2011 # 2014.05.13. 15:36

Ha a kisgyermek betölti a 3 évet, megszűnik a GYES. Ezt az anyának kell bejelenteni a TB-hez, vagy ez automatikusan történik.
A másik kérdésem: A menyem a GYES lejártát követő napon bement a munkaügyi kirendeltségre regisztráltatni magát, és ezt nem tették meg, mondván, hogy amíg nem kap határozatot a GYES megszüntetéséről, addig nem regisztrálhatják álláskeresőnek! Tehát most sehol sem biztosított?, ezért fizetnie kell az egészségbizt. járulékot, ami napi 227,-Ft, illetve havi 6.810-Ft?

Pancsieka # 2014.05.12. 14:03

Tisztelt Jogi Fórum.

Először is, nem vagyok benne biztos hogy jó helyre írom-e kérdésem, de azért megpróbálom.
A kérdésem az lenne, hogy jelenleg 30 hetes kismama vagyok, május 02.án volt meg a ledolgozott 1 évem, a mai napon táppénzre mentem. Viszont, ami a legfontosabb, ez az 1 év alatt határozott idejű szerződésekkel dolgoztam. Jelenleg még munkaviszonyban állok június 30.-ig. Július 22-re vagyok kiírva szülni. Hogyan kaphatnék gyedet? A tb-nél azt mondták, hogy munkanélkülire kell mennem a szerződés megszűnése után, nem valószínű hogy meghosszabbítják, viszont a tgyást amennyiben jól tudom már szülés előtt 28 nappal igénybe vehetem. Pont beleesik, még szerződésem lesz mikor tgyásra megyek. azonban június 30án megszűnik a szerződésem, ha munkanélkülire megyek akkor ugrik a tgyás? Nem értem. Annyi emberrel beszéltem már, és teljesen összezavarodtam. És ha arra a 22 napra munkanélkülire megyek hogy biztosított legyek, akkor a gyedet nekem miből számolják ki? az előtte lévő munkaviszonyomból vagy pedig a munkanélküliből? A munkáltatóm azt mondta nem kell munkanélkülire mennem, nem érti miért mondták ezt nekem. Én viszont azt nem értem, hogy ha megszűnik június 30-al, és én Július 22-re vagyok kiírva akkor mire leszek jogosult. Elnézést amiért hosszúra sikeredett. A választ előre is köszönöm!

Burci # 2014.05.11. 18:50

Tisztelt Szakértő!
Segítségét szeretném kérni. Jelenleg két 2 éven aluli gyermekemmel vagyok otthon. A nagyobbik június 1-én tölti a két évet utána igényeltem a GYED tovább folyósítását, illetve kisebb gyermekem után, aki március 18-án született TGYÁS-ban részesülök. A határozaton az szerepel, hogy a két gyermek után járó összeget összevonták és a maximális összeget úgy állapították meg, mintha egy gyermek után járna.
Én a közlönyben úgy olvastam, hogy ha valaki több gyermek után jogosult egyidejüleg gyermekgondozási díjra, akkor a maximális összeget gyermekenként kell megállapítani. Rosszul értelmeztem?

Előre is köszönöm a segítségét!

sortie # 2014.05.05. 15:00

Anya4 2014.04.29. 21:35

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy jogosult vagyok-e GYED-re, ha 2013.november 4-e óta GYES-en vagyok mindjárt kétéves lányommal (előtte jogosult voltam GYED-re és TGYÁS-ra is) jelenleg pedig 7 hónapos várandós vagyok a kisfiammal. A lányom előtti munkaviszonyom megszűnéséről ugyan nem kaptam semmiféle papírt, de amennyire pontosak az információim, a cég jogutód nélkül időközben megszűnt. Ha jogosult vagyok, akkor hol kell igényelni? Az OEP lesz a kifizetőhely? A választ előre is köszönöm!
Anett

Tgys-re és GYED-re főszabály szerint csak az jogosult, aki a szüléskor biztosított, azaz a szüléskor munkaviszonyban áll.

Ha tehát a szüléskor nem lesz munkaviszonya az új babára tgys és GYED ellátásokra nem lesz jogosult, csak a bruttó 28.500 Ft-os összegű, alanyi jogú GYES-re. (Ez utóbbit a Magyar Államkincstár Családtámogatási Irodájától kell igényelni.)

Quasi kiskapuként az Ön esetében is alkalmazható a következő: Ha jogosult rá és a GYES megszakításával igénybe veszi a 90 nap álláskeresési járadékot ez idő alatt biztosítottnak minősül. Ezzel a thgy és GYED megállapításához szükséges két konjuktív feltételből az egyik teljesül.

Amennyiben a szülést megelőző két éven belül van/lesz 365 nap biztosításban töltött ideje teljesül a másik feltétel is és így jogosulttá válik tgys-re.

Az Ön esetében rendkívül lényeges annak a tisztázása, hogy a jogviszonya pontosan mikor szűnt meg!!!

Ettől függ, hogy érdemes-e ezen lehetőséggel élnie.

Ezen túlmenően jó ha tudja, hogy az Ebtv. (1997. évi LXXXIII. törvény 40. § (2) értelmében a szükséges 365 nap biztosítási időbe be kell számítani a biztosítás megszűnését követően, azaz passzív jogon folyósított tgys és GYED ellátás időtartamát is.

Vigyázz a GYES-t már nem! Ugyancsak fontos tudni, hogy az új babára való GYED jogosultság vizsgálatánál a szükséges 365 nap biztosítási időbe a biztosítás megszűnését követően, azaz passzív jogon folyósított tgys és GYED, valamint GYES időtartama nem számít be! (Ebtv. 42/A §)

Célszerű tehát az álláskeresési járadékot a szülés előtt igénybe venni úgy, hogy azt a szülésig ne merítse ki.

Ez esetben a szülés napjától kérje a munkaügyi központtól az ellátás folyósításának a szüneteltetését, ezzel egyidejűleg kérje, hogy a tgys igényléséhez a foglalkoztatói igazolás formanyomtatványt állítsák ki és azt az anyakönyvi kivonattal, valamint a TB igazolványával együtt küldje el az egészségbiztosítónak.

Az ellátását ez esetben a minimálbér figyelembevételével állapítják meg, azaz leegyszerűsítve annak bruttó havi összege nem lehet több, mint a minimálbér 70%-a. (217/1997 XII:1. Korm.rendelet 26. § (2) bek.)

Tudom, hogy laikus számára nem túl egyszerű, ezért bővebb tájékoztatásért forduljon a lakóhelye szerinti egészségbiztosító Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Osztályának Ügyfélszolgálatához.

Önt, mint járulékot fizető biztosítottat az ellátáson túl teljes körű felvilágosítás is megilleti. Lásd az 1997. évi LXXXIII. törvény 5. szakaszában írtakat. Ezek szerint az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, valamint segítséget nyújt az igénye érvényesítéséhez.

Éljen ezen jogával és követelje meg a részletes, teljeskörű, minden kérdésére kiterjedő tájékoztatást az egészségbiztosító munkatársaitól.

sortie # 2014.05.05. 14:57

kecs.erika 2014.04.24. 22:34

Tisztelt Hozzáértő!

Az lenne a kérdésem, hogy kislányom áprilisban tölti 2. életévét, ekkor a gyed lejárta után újra munkába állok, kiveszem a szabadságomat, és szeptembertől kellene újra munkába állnom,ugyanis egy általános iskolában dolgozom. Kistesó úton van, ezért szeptembertől táppánzre szeretnék menni, és kislányomat egyenlőre még nem iratnám be bölcsődébe. Úgy olvastam, hogy táppénz alatt is jogosult vagyok így a gyes extrára. Ezt jól tudom? Valamit gyed után 5 hónap (kb150 nap) biztosított napom lenne, így hogyan alakulna a második gyermekre járó juttatások? A 2. babánk 2015-ben születik.
Gyed alatt 96000ft-ot kaptam átlagban családi pótlékkal együtt, munkába visszatéréskor 140000 plusz gyes extra járna 4 hónapig, illetve év végéig (szeptembertől-december végéig) táppénz.
Ha meg lenne a 180 biztosított nap, a tgyás, gyed összege máshogyan alakulna? Köszönöm előre is!kecs.erika # e-mail 2014.04.25. 11:58
Azt elfelejtettem írni, hogy a lentebb említett összeg nettó összeg.
Ha bruttót nézzük, munkábasálláskor 203000ft plusz gyed extra, most jelenleg gyeden 113000ft plusz családi pótlék.
Illetve a táppénz beleszámítana a bérezett napokba? Tehát 5 hónap (szabadság és munka (nyári szabadságoktöltése) után mennyi lehetene a tgyás és gyed összege, ha utána egyből táppénzre mennék?

Kedves Erika!

Tekintettel a rendkívül összetett és sokrétű kérdésére, egyben figyelemmel arra is, hogy általános iskolában dolgozik, amennyiben a munkabérét a kincstár folyósítja úgy kérdéseivel javaslom megkeresni a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodáját, ahol egyben a közszféra központi kifizetőhelye is működik és ahol minden kérdésére részletes választ tudnak adni.

Amennyiben a GYED alatt -feltéve, hogy a gyermek betöltötte az 1. életévét- munkába áll, úgy jogosult a GYED-re és a munkabérére.

Ha ez idő alatt keresőképtelenné válik -akár egy újabb terhesség miatt- úgy jogosult egyidejűleg táppénzre és GYED-re.

A családi pótlék összege nem képezi sem a táppénz, sem a tgys, sem a gyed alapját, azaz a csp. összegét ezen ellátások megállapításánál sohasem veszik figyelembe.

Tuli54 # 2014.05.05. 13:55

T. pazs!
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget, remélem sikerül letöltenem. Csupán attól ijedtem meg, hogy esetleg tovább folyósítják a GYed-et és jogtalanul kapnám meg és nehogy megbüntessenek. A józan ész meg sajnos nem mindig működik!
Még egyszer nagyon köszönöm!!

pazs # 2014.05.05. 13:49
  1. neked (kivéve, ha a munkáltatód családtámogatási kifizetőhely, ez nem azon múlik, hogy egyéni vállalkozó-e, mindenesetre tudnál róla, mert akkor az anyasági támogatást is rajta keresztül kellett volna igényelned)
  2. Ahogy kényelmes: személyesen vagy postai úton, a lakóhelyed szerint illetékes MÁK megyei igazgatóságon
  3. Ezt nem tudom (józan eszem szerint nem kell lemondanod, mert kétéves korig jár, azt meg hivatalból tudják, mikor van, de az ördög nem alszik)
  4. itt van a nyomtatvány: http://www.allamkincstar.gov.hu/…ltesek/14225

kitöltheted kézzel is.
Nyugi, gyest két hónapra visszamenőleg is lehet igényelni, nem vagy lemaradva semmiről.

Tuli54 # 2014.05.05. 13:44

Tisztelt Szakértő!

Sürgős válaszát kérném, mi a teendőm, ha jelenleg GYED-et kapok, mellette dolgozom és kislányom májusban tölti be a második évét.
Kérdéseim:
1.Nekem kell-e ezt intéznem vagy a munkáltatónak a GYES igénylését?
(a munkáltatóm egyéni vállalkozó)

2. Hol(MÁK vagy Egyészségbiztosítási pénztár Vác) és milyen módon ( személyesen vagy postai úton) kell megigényelnem a GYES-t?

3.Kell-e előtte a GYED-t lemondanom vagy az automatikusan megtörténik a GYES igénylésével?
Esetleg erre is van külön nyomtatvány?

4. Hol tölthetem le a hozzá szükséges nyomtatványokat és az kézzel is kitölthetők-e?
Kislányom május 13-án lesz 2 éves, tehát sürgős lenne a válasza!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! Üdv. Áné

Herbatea # 2014.04.30. 13:11

Akkor bemásolom ide is, hátha itt lesz válaszoló!
Előre is köszönöm!

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A következő ügyben kérném segítségét:
Határozatlan idejű, 8 órás munkaszerződésem van.
Gyedről térnék vissza, melyet írásban be is jelentettem. Kértem egyúttal, hogy a kisgyermekeimre tekintettel a 4 órás munkakört engedélyezzék számomra.
Behívattak és a munkaszerződésemet még a felgyűlt szabadságok kivétele előtt módosítani kívánják 4 órásra. Nem írtam alá. Arra hivatkoznak, hogy az írásos kérvényemben nem írtam le, hogy a szabadságokat 8 órában kérem kifizetni, valamint, hogy ezt így szokták. Az első beszélgetésen szóba sem került, sem a főnököm, sem a HR-es nem kérdezte, igaz, magamnak is csak akkor jutott eszembe, mikor mentem be aláírni.
Jogilag mi a követendő ilyenkor?
Ragaszkodhatok-e a szabadságok 8 órás kifizetéshez? A szándéknyilakozatomat módosíthatom? Hiszen elég jelentős összegtől esek el, ha a munkáltatóm "útját követem"
Ha a munkáltatóm ragaszkodik a 4 órás kifizetéshez, hova fordulhatok (van-e értelme) jogorvoslatért?
Köszönöm fáradozásukat

Update:
Ráadásul mindjárt itt a május 2-ika, amikortól kértem a foglalkoztatást. Visszatarthatják a GYED-em? Írnom kell, jeleznem, hogy műtól én szabadságomat töltőnek tekintem magam? MErt nem jeleztek, csak lejegyzőkönyveztek és jön a négy napos ünnep!

Herbatea

sortie # 2014.04.30. 10:47

Katalinkaaaa 2014.04.29. 07:54

Tisztelt Szakértő!

1éves a kislányom jelenleg gyed-en vagyok, de már töltöm a szabadságomat.
az lenne a kérdésem, hogy mivel kb másfél hónapot 8órában dolgozok majd utána leszek 4órás, a munkáltató ha olyan munkaszerződést ír amiben jelezve van hogy x naptól 4 órás leszek, és én közben terhességi táppénzes leszek(még a 8órás időszakban) akkor a 4órásra kapok tp-t???
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!!!

A GYED extra egyik újítása az, hogy a GYED mellett lehet dolgozni akár 4, akár 8 órában.

Amennyiben ez idő alatt megbetegszik jogosult táppénz ellátásra.

Tekintettel arra, hogy a T. 49. § eltérő rendelkezést nem fogalmaz meg táppénzét az általános szabályok alapján, azaz az 1997. évi LXXXIII. törvény 48. § szerint, az irányadó/számítási időszakban elért pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme alapján fogják kiszámolni.

Ha ebben az időszakban ugyanazon munkáltatónál volt magasabb és alacsonyabb bére is úgy azokat "összeszámítják", együtt veszik figyelembe.

A lényeg tehát az, hogy egy adott időszakban összesen mennyit keresett.

Önnek is javaslom, hogy bővebb tájékoztatásért forduljon a lakóhelye szerinti egészségbiztosító Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Osztályának Ügyfélszolgálatához.

Önt, mint járulékot fizető biztosítottat az ellátáson túl teljes körű felvilágosítás is megilleti. Lásd az 1997. évi LXXXIII. törvény 5. szakaszában írtakat. Ezek szerint az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, valamint segítséget nyújt az igénye érvényesítéséhez.

Éljen ezen jogával és követelje meg a teljeskörű tájékoztatást az egészségbiztosító munkatársaitól.

Anya4 # 2014.04.29. 19:35

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy jogosult vagyok-e GYED-re, ha 2013.november 4-e óta GYES-en vagyok mindjárt kétéves lányommal (előtte jogosult voltam GYED-re és TGYÁS-ra is) jelenleg pedig 7 hónapos várandós vagyok a kisfiammal. A lányom előtti munkaviszonyom megszűnéséről ugyan nem kaptam semmiféle papírt, de amennyire pontosak az információim, a cég jogutód nélkül időközben megszűnt. Ha jogosult vagyok, akkor hol kell igényelni? Az OEP lesz a kifizetőhely? A választ előre is köszönöm!
Anett

sortie # 2014.04.29. 11:28

GYED GYES TP

Persephone

2014.04.28. 13:40
Tisztelt szakértő!
Hamarosan megszületendő gyermekemmel előreláthatólag 3 évig igénylem az állami támogatásokat. Folyamatos munkaviszonyom van 8 éve, melyet 3 év eltelte után is a jelenlegi munkahelyemen fogom folytatni.
A munkakörömhöz előírt forgalmi ismeretanyagokból rendszeres okatás és vizsgáztatás szükséges. Eddigi években, lehetősége volt a gyeden/gyesen lévő anyukáknak, hogy ezidő alatt oktatásokon, és időszakos vizsgáztatásokon résztvehessenek (Ellenkező esetben elévül a szakvizsga, új alapvizsga letétele szükséges.) A mai napon azt a tájékoztatást kaptam, hogy a gyed/gyes nem szakítható meg, nem vehetek részt egynapos oktatásokon, és újbóli munkába állásomkor alapvizsgára köteleznek.
A kérdésem tehát, valóban nem szakítható meg a gyed/gyes? Válaszadáskor, kérni szeretnék egy jogszabályi hivatkozást.
Válaszát előre is köszönöm!
Persephone

VÁLASZ:

Önnek téves tájékoztatást adtak, mind a GYED, mind a GYES megszakítható akár egy-egy napra, akár hosszabb időre, ugyanis senki nem kötelezhető arra, hogy egy TB ellátást igénybe vegyen.

Ugyanakkor az is szabály, hogyha az igénylő a jogosultságot megszerezte és azt újra kéri, akkor azt ismét folyósítsák a számára.

Olyan jogszabály, amely azt írja elő, hogy a GYED nem megszakítható nincs, kifejezett jogszabályi tiltás hiányában tehát az ellátás megszakítható.

Az Ebtv. (1997. évi LXXXIII. törvény 42/C § sorolja fel azokat az eseteket, amikor a GYED folyósítását meg kell szüntetni. (Arra, hogy mikor lehet a GYED et megszüntetni/folyósításának felfüggesztését kérni, arról lemondani a jogszabály nem tér ki, viszont arról hogyha a megállapított GYED-et a jogosult egy későbbi időponttól, akár 1 nap múlva újra kéri ugyanolyan összegben vissza kell adni a 42/D § (5) bekezdése rendelkezik.

Önnek is javaslom, hogy bővebb tájékoztatásért forduljon a lakóhelye szerinti egészségbiztosító Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Osztályának Ügyfélszolgálatához.

Önt, mint járulékot fizető biztosítottat az ellátáson túl teljes körű felvilágosítás is megilleti. Lásd az 1997. évi LXXXIII. törvény 5. szakaszában írtakat. Ezek szerint az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, valamint segítséget nyújt az igénye érvényesítéséhez.

Éljen ezen jogával és követelje meg a teljeskörű tájékoztatást az egészségbiztosító munkatársaitól.

Katalinkaaaa # 2014.04.29. 05:54

Tisztelt Szakértő!

1éves a kislányom jelenleg gyed-en vagyok, de már töltöm a szabadságomat.
az lenne a kérdésem, hogy mivel kb másfél hónapot 8órában dolgozok majd utána leszek 4órás, a munkáltató ha olyan munkaszerződést ír amiben jelezve van hogy x naptól 4 órás leszek, és én közben terhességi táppénzes leszek(még a 8órás időszakban) akkor a 4órásra kapok tp-t???
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Persephone # 2014.04.28. 11:40

Tisztelt szakértő!

Hamarosan megszületendő gyermekemmel előreláthatólag 3 évig igénylem az állami támogatásokat. Folyamatos munkaviszonyom van 8 éve, melyet 3 év eltelte után is a jelenlegi munkahelyemen fogom folytatni.
A munkakörömhöz előírt forgalmi ismeretanyagokból rendszeres okatás és vizsgáztatás szükséges. Eddigi években, lehetősége volt a gyeden/gyesen lévő anyukáknak, hogy ezidő alatt oktatásokon, és időszakos vizsgáztatásokon résztvehessenek (Ellenkező esetben elévül a szakvizsga, új alapvizsga letétele szükséges.) A mai napon azt a tájékoztatást kaptam, hogy a gyed/gyes nem szakítható meg, nem vehetek részt egynapos oktatásokon, és újbóli munkába állásomkor alapvizsgára köteleznek.
A kérdésem tehát, valóban nem szakítható meg a gyed/gyes? Válaszadáskor, kérni szeretnék egy jogszabályi hivatkozást.

Válaszát előre is köszönöm!

Persephone

kecs.erika # 2014.04.25. 09:58

Azt elfelejtettem írni, hogy a lentebb említett összeg nettó összeg.

Ha bruttót nézzük, munkábasálláskor 203000ft plusz gyed extra, most jelenleg gyeden 113000ft plusz családi pótlék.

Illetve a táppénz beleszámítana a bérezett napokba? Tehát 5 hónap (szabadság és munka (nyári szabadságoktöltése) után mennyi lehetene a tgyás és gyed összege, ha utána egyből táppénzre mennék?