GYED,GYES, táppénz


oulu # 2009.10.22. 16:20

Kedves Szakétő!

1999.óta munkaviszonyban állok 2007.01.02-től betegszabin majd táppénzen voltam 2007.7.22-ig kislányom születéséig (vezélyeztetett terhesként)a THGYS alapja a 2006 évi keresetem (bruttó 95000FT), GYEDem alapja a betegszabi volt. 2009.07.24-től gyesen vagyok. Mnunkáltatómmal meg volt beszélve október közepétől kifizeti a felgyülemlett szabimat és januártól vissza megyek dolgozni. Csakhogy nemrég kiderült terhes vagyok és 2010. május 08-ra vagyok kiírva. Kérdésem: ha gyesen maradok a következő THGYS,GYED alapja a betegszabi lenne vagy a munkaszerződésem szerinti bérem? Érdemes a szabit kérni kifizetésre vagy nincs értelme,mivel 180 naptári nap úgysem jön össze?

nandy # 2009.10.22. 20:09

Mindenképpen a szerződés szerinti bér lenne az alap, de mivel nem lesz 180 bérezett nap, emiatt a TGYÁS felső határa is a minimálbér duplájának 70%-a lesz. Persze ha a minimálbér duplájánál kevesebb a szerződés szerinti bér, akkor a bér az alap.

Inkább azért lenne érdemes kivenni a szabikat, mert a munkáltatónak rendeznie kell a béredet /a cégnél ill. hasonló munkakörben végrehajtott bérfejlesztésnak megfelelően/, ez várhatóan emeli majd a szerződés szerinti bért.
Továbbá legalább arra az egy-két hónapra a gyes mellett kapod a szabira járó pénzt is :))

annabell74 # 2009.10.25. 07:45

Én azt szeretném tudni, hogy ha a párom van gyesen(apuka), de mellette dolgozik, én nem mehetek a fiammal táppénzre, amíg 3 éves nem lesz?
köszönöm! annabell74

Dödölle1 # 2009.10.26. 07:35

Én azt szeretném tudni, hogy ha a párom van gyesen(apuka), de mellette dolgozik, én nem mehetek a fiammal táppénzre, amíg 3 éves nem lesz?
köszönöm! annabell74
*

Válasz:

Jól tudod, nem, mégpedig mindaddíg, amíg az apa kapja rá a GYES-t.

A fentieket megalapozó jogszabályi hely: (A lényeg az (5) bekezdésben található)

V. Fejezet

AZ EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁS PÉNZBELI ELLÁTÁSAI

Általános rendelkezések

39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre és terhességi-gyermekágyi segélyre, illetőleg gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.

(2) Az, aki egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra (a továbbiakban együtt: gyermekgondozási támogatás) és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult.

(3) A szülők közös háztartásában élő gyermeke után egyidejűleg csak az egyik szülő jogosult táppénzre, gyermekgondozási díjra.

(4) Ha a szülők a közös háztartásban élő gyermek(ek) után egyidejűleg jogosultak lennének az (1) bekezdés szerinti ellátások és a gyermekgondozási támogatás bármelyik formájára, úgy - kivéve az (5) bekezdésben foglalt esetet - ellátást választásuk szerint csak egy jogcímen és csak az egyik szülő részére lehet megállapítani.

(5) Ha a közös háztartásban élő gyermek után az egyik szülő (1) bekezdés szerinti ellátást, vagy gyermekgondozási támogatást vesz igénybe, úgy a másik szülő gyermekápolási táppénzre szerezhet jogosultságot, feltéve, hogy az ellátások nem ugyanazon gyermek után kerülnek megállapításra.

Üdv. :)

Dödölle1 # 2009.10.26. 07:37

Bocs, az (5) bekezdést jelöltem ki, mégis a többi lett félkövér...

Dödölle1 # 2009.10.26. 13:17

Gyesen vagyok még májusig,de szeptember 14től dolgozom.
Október 5–9ig táppénzen voltam. Mivel terhes vagyok megint (4 hónapos) október 12től tartós táppénzre vett az orvosom. Ma a személyzetin azt mondták h felesleges vinnem a táppénzes papírjaimat,mert nem vagyok jogosult a táppénzre. Valóban igy van? Mit tudnák most tenni? Ha visszamegyek dolgozni még,akkor nagy a valószínüleg ki fognak rugni,mert a próba idő elött mentem el táppénzre. Köszönöm a választ előre is!

mazsola20

---
Válaszok:
  1. Az, aki GYES mellett dolgozik táppénzre a betegszabadság lejártát (esetedben a betegszabadság időarányos) követően valóban csak annyi napig jár táppénz, ahány napot a keresőképtelenség kezdetét megelőző napig dolgozott (biztosított volt).
  2. A próbaidő alatt, akár táppénzen vagy, akár nem bármikor, azonnali hatállyal megszüntethető a jogviszony.

3."azt mondták h felesleges vinnem a táppénzes papírjaimat,mert nem vagyok jogosult a táppénzre"

Az orvosi igazolás nem csak arra szolgál, hogy táppénzt adjanak rá, hanem arra is, hogy a munkáltató tudja a dolgozója milyen címen (jelen esetben igazoltan) van távol, azaz azt köteles vagy leadni, a foglalkoztatónak pedig kötelessége azt elvenni, sőt amennyiben tényleg nem jár a részedre táppénz ezen tényről a kifizetőhely köteles szabályos (alakszerű) közigazgatási elutasító határozatot hozni, amelynek indokolásában meg kell jelölni a döntést megalapozó jogyszabályi helyet, valamint annak okát az ügyfél számára érthető módon ki kell fejteni.

4. "Mit tudnák most tenni?" Erre nem tudok válaszolni. Javasolom felkeresni a REP PEEO Osztályvezetőjét, aki a bemutatott okmányaid áttanulmányozását követően talán tud segíteni.

(Erről bővebben a régebbi hozzászólásaim végén olvashatsz.)

(Pl. Ha esetleg a GYES előtt volt folyamatos, figyelembevehető jogviszonyod és a GYES-t visszamondod, továbbá ha nem szűnik meg a jogviszonyod akkor tovább is jogosult lehetsz táppénzre, de sok a ha a pontos válaszhoz látni kell az okmányaidat)

Üdv. :)

Dödölle1 # 2009.10.26. 14:33

"az nem számít semmit h azért vagyok tartós táppénzen 12-e óta,mert terhes vagyok?"
mazsola20

*--
Milyen szempontból?

Felmondási védelem nem illet meg, mert az rendes felmondás esetén alkalmazható, a próbaidőre a már lent ismertetett szabály vonatkozik.

Táppénznél pedig nincs jelentősége, hogy nátha, vagy terhesség miatt vagy keresőképtelen.

Eltérő szabályozás csak az üzemi balesetnél van, illetve a tuberkolózisos mmegbetegedésnél (TBC) volt 1998. előtt.

Üdv. :)

password007 # 2009.10.26. 16:04

Tisztelt Szakértő!

Jelenleg rezidens orvos vagyok, a 2 éves képzésem 2009. nov. 30-án fejeződik be.
Adódott azonban egy kis probléma: 2009. okt. 6-án bokaszalag szakadásom lett. Jelenleg táppénzen vagyok, a munkába jövő héttől állhatok. Összességében ez azt jelenti, hogy 18 munkanapot töltök/töltöttem táppénzen. A Szak-és Továbbképző Központban azt a tájékoztatást kaptam, hogy ezeket a táppénzen töltött munkanapokat le kell dolgoznom. Eddig rendben is van, így ezzel a rezidens képzésem kitolódik a pótlások miatt, gondoltam. A központban ezzel szemben azt mondták, hogy a rezidens képzésem befejeződik nov. 30-án, tehát a munkaügyi távozásom megtörténik mindentől függetlenül, a szakmai része viszont csak a gyakorlat teljesítével zárható le.

Ami számomra érdekes, hogy a központ szerint a táppénzen töltött munkanapoknak a ledogozásáért nem kapok majd fizetést, ingyen kell dolgoznom.

Létezhet ez, hogy ingyen kell dolgoznom 18 munkanapot?

Előre is köszönöm segítségét!

F. A.

Dödölle1 # 2009.10.28. 09:49

122/2009. (VI. 12.) Korm. rendelet
az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképzési rendszerről

15. § (1) A szakképzés idejére a rezidens - az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről szóló 2003. évi LXXXIV. törvény 7. § (2) bekezdés a)-h) pontjai szerinti - munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesít a munkáltatóval.

(2) A központi gyakornok a szakképzés idejére a felsőoktatási intézménnyel létesít közalkalmazotti jogviszonyt.

(4) A szakképzés ideje a doktori iskola létesítésének eljárási rendjéről és a doktori fokozat megszerzésének feltételeiről szóló 33/2007. (III. 7.) Korm. rendeletben szabályozott, illetve más, ösztöndíjjal támogatott tudományos munka, szülés, baleset vagy tartós betegség, továbbá a 10 éven aluli gyermek, illetőleg tartósan gondozásra szoruló hozzátartozó otthoni ápolása, gondozása, rendkívüli állapot és megelőző védelmi helyzet esetén a sorkatonai szolgálat és a polgári szolgálat teljesítése, valamint a hivatásos és szerződéses katonai szolgálatot teljesítő katona beleegyezése nélkül történő vezénylésének teljes időtartamára, de legfeljebb összesen 3 évre szakítható meg, amely időszak alatt a támogatott jelölt után járó támogatás folyósítása szünetel. Ezekben az esetekben a megszakítást a jelölt erre vonatkozó bejelentése alapján a felsőoktatási intézmény köteles tudomásul venni.

*-
A jogszabály szerint tehát a tartós betegség idejére a szakképzés megszakítható.

Ebből -álláspontom szerint- az következik, hogy pl. a tartós betegség után az tovább folytatódik, amely időre ugyanúgy díjazás jár, mint az azt megelőző időre.

Persze az érdemi válaszhoz jó lenne tudni, hogy a "munkavégzésre irányuló jogviszony" pontosan milyen jogviszony, abban milyen feltételek szerepelnek, azaz a felek milyen tartalomban állapodtak meg.

Tárgyban javasolom megkeresni és írásos állásfoglalást kérni az OMMF regionális igazgatóságát.

Én ennyit tudtam segíteni.

(Érdekes lehet még az 5. és 6. szakasz, amely szerint az eü szolgáltató a képzés idejére milyen támogatást kap, illetve milyen támogatást köteles a rezidens számára biztosítani.)

Üdv. :)

Dödölle1 # 2009.10.28. 12:57

Még némi kiegészítés:

15. § (1) A szakképzés idejére a rezidens – az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről szóló 2003. évi LXXXIV. törvény 7. § (2) bekezdés a)-h) pontjai szerinti – munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesít a munkáltatóval.

Ezen jogviszonyok az alábbiak lehetnek:

III. Fejezet
AZ EGÉSZSÉGÜGYI TEVÉKENYSÉG VÉGZÉSÉRE IRÁNYULÓ EGYES JOGVISZONYOK
7. § (1) (2) Az egészségügyi dolgozó egészségügyi tevékenység végzésére, illetve az abban történő közreműködésre - a rendelkezésre álló lehetőségek között - az alábbi jogviszonyok keretében jogosult

  1. szabadfoglalkozás keretében,
  2. egyéni egészségügyi vállalkozóként,
  3. társas vállalkozás tagjaként,
  4. közalkalmazotti jogviszonyban,
  5. munkaviszonyban,
  6. közszolgálati jogviszonyban,
  7. szolgálati jogviszonyban,
  8. egyházi személyként,
  9. önkéntes segítőként. (3) A 4. § ab) pontja szerinti egészségügyi dolgozó az egészségügyi tevékenység végzésében a (2) bekezdés c)-i) pontjai szerinti jogviszonyban működhet közre.

(4) A (2) bekezdés a)-b) pontjai szerinti jogviszonyban csak az (1) bekezdésben foglalt valamennyi rá vonatkozó rendelkezésnek maradéktalanul megfelelő egészségügyi dolgozó jogosult egészségügyi tevékenység gyakorlására.

kovkoni # 2009.10.28. 13:47

Kedves Dödölle!

A problémám a következő, amiben segítséget, ill. tanácsot szeretnék kérni: 2009. dec.03-án betölti a lányom a 3. évét, és lejár a Gyesem is. Az a cég, ahol dolgoztam időközben elég rossz anyagi körülmények közé került, fel fogják számolni. A volt főnököm indított egy új céget, ahol már nem tartanak igényt a munkámra. Arról, hogy mi lesz velem senki sem mond semmit, hanem megadták 2 banki dolgozó telefonszámát(?) attól a banktól aki a felszámolást kezdeményezi. Ha az információm helyénvalóak, akkor egy ilyen eljárás nagyon sokáig eltart, és ebben az évben el sem kezdődik. A kérdésem, hogy velem mi lesz? Felmondanak? Ha igen ki mond fel nekem? Kapok-e végkielégítést (2004.febr. 4-től dolgozom itt)? Van 46 nap szabadságom is erre a 3 évre, azt elveszítem, vagy kifizetik? Ha igen, ki fizeti ki? A gyes lejárta után meddig nem mondhatnak fel? Addig amíg nem indul el a felszámolás, bár már munkaképes lennék, de dolgozni ugyebár nem kell, én pedig nem akarok felmondani, akkor mi történik? Jöjjek el táppénzre?
Ami még színesíti a történetet, hogy terveztünk második babát, és az is lehet, hogy sikerrel jártunk. Hogy keverednék ki ebből a történetből a legjobban? Szóval nagy a káosz. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv.kovkoni

Kamilla81 # 2009.10.28. 16:53

Sziasztok!

Segítségeteket kérném az alábbikaban:

  • első kisbabám érkezése 2010.január 9-e.
  • 2009 februárjában fejeztem be az egyetemet.
  • 2008 májusától-2008 aug 31-ig folyamatos munkaviszonyom volt bruttó 240.000 Ft.
  • 2008 szept.1-től jelenleg is folyamatos munkaviszonyom van egy másik cégnél bruttó 140.000 Ft-al, bár 2009. okt 8-tól táppénzre vettek.

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e TGYÁS-t igényelnem a szülést megelőző 28 nappal, vagy csak azt követően igényeljem és a decemberi hónapban is inkább maradjak táppénzen? Kb mekkora az az összeg amit kapni fogok tgyás és gyed esetében.
Segítségeteket előre is köszönve, üdv. Kamilla

nandy # 2009.10.28. 17:07

kovkoni:

Mivel már nem vagy védett, a védettség megszűnését (gyes lejártát) követő 30 nap múlva a munkáltató rendes felmondással megszüntetheti a munkaviszonyodat. Ez esetben ki kell fizetnie a felmondási időt, végkielégítést.

De a rossz hír az, hogy a felmondási idő végén megszűnik a biztosításod is, így főleg a következő baba miatt jó lenne minél előbb másik állást találni.

password007 # 2009.10.28. 18:30

Tisztelt Dödölle!

Köszönöm az eddigi válaszokat.
Közalkalmazottként foglalkoztatnak, a 2 éves munkaviszonyom 26 hónapig tart a szabadságokkal együtt, tehát a 26 hónapnyi finanszírozást ki kell fizetnie a Szak-és Továbbképzpő Központnak, amennyiben azt letöltöm. Eddig tiszta a dolog, ha dolgozom, kapok fizetést, ha nem, akkor viszont nem.

Csak ott van a csavar a dologban, hogy a táppénzen töltött első 15 napot a munkáltató fizeteti (ami a fizetésem 70%-a), majd az ezt követő táppénzen töltött napokat megosztva fizeti a munkáltató ill. a TB 1/3-2/3 arányban (amely a fizetésnek a 60%-a).

A Szak-és Továbbképzpő Központ erre hivatkozva azt mondja, hogy a 26 hónapra kapott keretből - mivel a tápénzt is ő fizeti a fent látható módon - nem jut már a gyakorlatom bepótlása alatti munkanapokra.

Tudomásom szerint azonban a munkáltató által kifizetett táppénzt a TB utólag kifizeti a munkáltatónak. Ha ez így van, akkor miért kellene ingyen dolgoznom 18 munkanapot?

Vagy talán rosszul tudom a dolgokat?

Előre is köszönöm:
F. A.

kovkoni # 2009.10.28. 18:36

Köszönöm a választ, továbbiakban annyit kérdeznék még,ha én a 30 napon belül eljövök táppénzre (pl. kiderül, hogy babát várok), akkor mi történik, felmondhatnak nekem?

A másik, ami nem tiszta még, hogy egy felszámolás alá kerülő cégnél a munkáltatói jogkör átkerül a felszámolást kérő bank, vagy felszámoló kezébe, vagy gyakorolhatja továbbra is cég tulajdonosa/ügyvezetője stb. Ezzel végülis arra szeretnék rákérdezni, hogy miért nem adnak felvilágosítást a cégnél a munkaviszonyomat érintő kérdésekre, miért a bank alkalmazottait kell megkeresnem. Ez normális dolog?

Köszi előre is, kovkoni

nandy # 2009.10.29. 08:33

A táppénz időszaka alatt felmondási védelem alatt állsz. Kivéve akkor, ha még a táppénz előtt megkapod a felmondást. A felmondási védelem időszaka alatt is lehet közölni a felmondást, de az nem kezdődhet el a védelmi időszak alatt.
Ha felszámolásra kerül a cég, akkor a kéviselői, munkáltatói stb. jogok a felszámolóhoz kerülnek.
De ha még nincs felszámolás alatt a cég, akkor a banknál hiába érdeklődsz. VAlami nem tiszta...

nandy # 2009.10.29. 08:36

Kamilla:

Főszabály szerint az ellátások alapja az igénylés évét megelőző évben elért jövedelem.
Ha 2009-ben igényelsz táppénzt, TGYÁS-t, akkor annak alapja a 2008. évi jövedelem lenne - ami számodra kedvezőbb. Ezért érdemes lenne a szülés előtt 28 nappal TGYÁS-t kérni. Ha 2010-ben kérnéd, akkor csak a havi 140.000,-Ft alapján kapnád.

A GYED alapja mindenképp a 2009-es jövedelem.

panna18 # 2009.10.29. 08:42

Sziasztok! A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni. 2006-ban született első gyermekünk, még abban az évben a munkahelyem úgynevezett passzív állományba került, tehát nem maradt aktív dolgozója. Mivel külföldi tulajdonban van, egy ügyvéd lett a kézbesítési megbízott. 2009-re vártuk második babánkat, én ekkor már Gyesen voltam, de a terhességgel felmerülő problémák miatt kíirtak táppénzre. Ekkor írtam egy levelet a számomra ismeretlen ügyvédnek, hogy mi a helyzet. Kinyomoztam a telefonszámát, mert ő nem lépett velem soha kapcsolatba, az ügyvédi irodájában letagadtatta magát, a könyvelőt hibáztatta stb stb. Erre én a TB-hez fordultam, mert hiába az állam fizeti a táppénz 70%-át (akkor még), a munkáltató aláírása is szükséges ehhez és a TGYÁS-hoz is. Az ügyvéd mindenáron orvosi papírokat akart (amihez semmi joga nincs), a háziorvosom levélben tájékoztatta. 5 hónap elteltével a TB-s, német kolléganőm nyaggatására aláírta a szükséges papírokat, de, hogy még rúgjon belém egyet, elkeverte az összes táppénzes papíromat, így a pár napos babámmal rohangálhattam értük. Hangsúlyozom, ekkor már 5 hónapja semmilyen ellátást nem kaptam. Ezzel egyidőben megkaptam a felmondásomat is, amit nem fogadtam el, mert a szabadságaimat, felmondási időt, betegszabit nem volt hajlandó kifizetni. Felhívtam, hogy jogi útra terelem az ügyet, erre válaszul levélben tájékoztatott, hogy szerinte bűncselekményt követtem el, jogtalanul voltam táppénzen. Erre persze elküldtem az orvosi papírjaimat, amiben persze csak hibákat keresett. Olvashatatlan a kismamakönyvem, nem látszik a dátum, tehát mondvacsinált kifogások. Most ott tartok, hogy letelt a 24 hét és a GYED igénylésemet is alá kellene írnia, amit természetesen nem tesz meg. Méltányossági kérelmet adtam be a TB-nek az előzmények miatt, most úgy néz ki megbírságolják, de ha ez lesz azt mondták, onnantól leáll az ügyem, mert pereskedni fog a TB és az ügyvéd. Azt gondolom, abszurd, hogy évekig adóztam, megvolt a munkaviszonyom és egy vadidegen aláírásán múlik a családom sorsa. Egy ügyvéd bármilyen jogsértést elkövethet? Előre is köszönöm.

panna18 # 2009.10.29. 08:44

Sziasztok! A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni. 2006-ban született első gyermekünk, még abban az évben a munkahelyem úgynevezett passzív állományba került, tehát nem maradt aktív dolgozója. Mivel külföldi tulajdonban van, egy ügyvéd lett a kézbesítési megbízott. 2009-re vártuk második babánkat, én ekkor már Gyesen voltam, de a terhességgel felmerülő problémák miatt kíirtak táppénzre. Ekkor írtam egy levelet a számomra ismeretlen ügyvédnek, hogy mi a helyzet. Kinyomoztam a telefonszámát, mert ő nem lépett velem soha kapcsolatba, az ügyvédi irodájában letagadtatta magát, a könyvelőt hibáztatta stb stb. Erre én a TB-hez fordultam, mert hiába az állam fizeti a táppénz 70%-át (akkor még), a munkáltató aláírása is szükséges ehhez és a TGYÁS-hoz is. Az ügyvéd mindenáron orvosi papírokat akart (amihez semmi joga nincs), a háziorvosom levélben tájékoztatta. 5 hónap elteltével a TB-s, német kolléganőm nyaggatására aláírta a szükséges papírokat, de, hogy még rúgjon belém egyet, elkeverte az összes táppénzes papíromat, így a pár napos babámmal rohangálhattam értük. Hangsúlyozom, ekkor már 5 hónapja semmilyen ellátást nem kaptam. Ezzel egyidőben megkaptam a felmondásomat is, amit nem fogadtam el, mert a szabadságaimat, felmondási időt, betegszabit nem volt hajlandó kifizetni. Felhívtam, hogy jogi útra terelem az ügyet, erre válaszul levélben tájékoztatott, hogy szerinte bűncselekményt követtem el, jogtalanul voltam táppénzen. Erre persze elküldtem az orvosi papírjaimat, amiben persze csak hibákat keresett. Olvashatatlan a kismamakönyvem, nem látszik a dátum, tehát mondvacsinált kifogások. Most ott tartok, hogy letelt a 24 hét és a GYED igénylésemet is alá kellene írnia, amit természetesen nem tesz meg. Méltányossági kérelmet adtam be a TB-nek az előzmények miatt, most úgy néz ki megbírságolják, de ha ez lesz azt mondták, onnantól leáll az ügyem, mert pereskedni fog a TB és az ügyvéd. Azt gondolom, abszurd, hogy évekig adóztam, megvolt a munkaviszonyom és egy vadidegen aláírásán múlik a családom sorsa. Egy ügyvéd bármilyen jogsértést elkövethet? Előre is köszönöm.

kovkoni # 2009.10.29. 09:23

Köszönöm a választ!
Az, hogy itt valami nem tiszta az nem is kérdés, sőt egyenesen bűzlik ez az egész.
A felszámolásra kerülő cégben már nem is dolgozik senki, csak a kismamák (azt hiszem 3-an vagyunk), mert a mi munkavisznyunkat rendezni problémás, arról nem is beszélve, hogy mindannyian szereztünk magunknak egy hatalmas nagy fekete pontot, hogy elmertünk jönni szülni.
Azt pl nem is írtam, hogy ahhoz a céghez, amit nemrég alapítottak (kimentették amit lehetett), felvettek volna október elején, de olyan feltételekkel, amit nem tudtam elfogadni - 3 hónap próbaidőt szabtak, illetve azonnali munkába állást. Az alig 3 éves gyerekemet meg tegyem ahova akarom. Két hetet kértem, amíg a gyerkőc elkezdi az ovit, de nem kaptam, a próbaidőből pedig nem engedtek.
Ezek után pedig következett ez a tenisz labda effektus, passzolgatnak ide-oda, de érdemi választ senkitől nem kapok arra a kérdésre, hogy dec.4-én hova menjek.
Arról nem is beszélve, hogy a cég székhelye Miskolcról Budapestre változott, természetesen papíron, amiről semmilyen értesítést nem kaptam. Ez szabályos?

nandy # 2009.10.29. 09:36

Nézd, a te döntésed az, hogy mit fogadsz el és mit nem.
Ha a cégtől pénzt szeretnél látni, lehet, hogy célszerű lenne egy ügyvédet megbízni. De ettől függetlenül szerintem te is akkor járnál a legjobban, ha közben állást keresnél magadnak, mert innen nem fogsz egyhamar pénzt kapni.

nandy # 2009.10.29. 09:41

panna18:

Mint írtad, az ügyvéd csak kézbesítési megbízott. De nem ő gyakorolja a munkáltatói jogokat, így nem ő fogja aláírni az igénylésedet sem, hacsak nem kapott rá külön felhatalmazást.

De az valóban nonszensz, hogy nem akarja ellátni a munkáját, érdemes lenne panaszt tenni az Ügyvédi Kamaránál.

Azt írod: „Ezzel egyidőben megkaptam a felmondásomat is, amit nem fogadtam el, mert a szabadságaimat, felmondási időt, betegszabit nem volt hajlandó kifizetni.
Na, emiatt kellett volna 30 napon belül azonnal bírósághoz fordulni, ugyanis táppénzes időszak alatt védett vagy!

Az orvosi papírjaidat valóban nincs joguk elkérni, ha kétely merül fel a táppénz jogosultsággal kapcsolatban, az OEP-től kellett volna ellenőrzést kérniük.

kovkoni # 2009.10.29. 09:51

Az álláskeresés már folyamatban van egy ideje, de a baj az, hogy találni nem olyan könnyű, főleg itt.
Köszönöm a segítséget.

panna18 # 2009.10.29. 11:45

Kedves Nandy!

Köszönöm a gyors választ.
Igen, felhatalmazást a német ügyvezetőtől kapott, őket is folyamatosan nyaggatom, de a kedves ügyvéd valamilyen kifogást mindig talál.
Felhívtam a figyelmét a felmondáskor, hogy védett vagyok, erre volt a válasza, hogy rendőrséghez fordul, bűncselekményt követtem el stb. Én csak figyelmeztettem, mi lett volna ha beperlem. Másik kolláganőmnek is gyes alatt mondott fel, a bíróság mindent neki ítélt, mégse kap semmit már a legfelsőbb bíróságnál tartanak. Ideje, rengeteg pénze ment rá. Úgy gondoltam értelmesen meg lehet vele beszélni, tévedtem. Peren kívüli megegyezésben még reménykedhetek?
Milyen büntetést kaphat a kamarától? Érdemes ezzel foglalkozni vagy csak magamnak ártok?
Köszönöm

nandy # 2009.10.29. 11:49

Szerintem nem ártana neked is ügyvédet fogadni, aki "helyrerakná" a kollégáját...