Csubaka , én értem , de a feltétel a 42 év megléte + a megállapodás , v jognyilatkozat volt , szó se volt arról , h szülinapig tartson.
Előrehozott öregségi nyugdíj
Nem jól értelmezed.
A "vagy" az egyoldalú megszüntetésre ( munkáltatói felmondás), illetve a kétoldalú megállapodásra vonatkozik.
A "feltéve" utáni rész pedig folytatódik, mindkét esetre vonatkozik.
"f) az, aki esetében a biztosítással járó jogviszonyának megszüntetéséhez szükséges egyoldalú jognyilatkozatot 2012. január 1-jét megelőzően a másik féllel írásban közölték, vagy a jogviszonyt megszüntető megállapodást 2012. január 1-jét megelőzően írásban megkötötték, feltéve, hogy a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő nap 2012. évben van, és a jogosult a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő napon a 2011. december 31-én hatályos szabályok szerint az 1. § c) pont ca), cb), cd), ce) vagy cf) alpontja szerinti korhatár előtti nyugellátásra jogosult lett volna,"
Szafika!
Az én munkahelyem felszámolással szűnt meg 2012-ben, de a felmondást 2011-ben írásban közölték.
A helyi nyugdíjfolyósító kitalálta, hogy csak akkor mehetnék nyugdíjba közel 45 év szolgálati idővel ha a 60. születésnapomat megelőző napon, még mindig munkaviszonyban állnék.Pánik szerű állás keresésbe kezdtem, hogy mentsem a menthetőt, de azért felhívtam az ONYF jogi osztályát, ahol megnyugtattak. Adjam be nyugodtan a kérelmemet, mert jogos!
A törvény ide vonatkozó paragrafusának szövege...
- az aki esetében a biztosítással járó jogviszonyának megszüntetéséhez szükséges egyoldalú jognyilatkozatot 2012 január 1-ét megelőzően a másik féllel írásban közölték.
, V A G Y
a jogviszonyt megszüntető megállapodást 2012.január 1-jét megelőzően írásban kötötték, feltéve, hogy a biztosítással járó jogviszony megszünését követő nap 2012.évben van és jogosult a biztosítással járó jogviszony megszünését követő napon a 2011.december31-ám jahátoly szabályok szerint az....
és itt a hangsúly a vagyon van.... egyéb vonatkozásában pedig a 60. születésnapján megfelelő szolgálati idővel rendelkező esetében pedig a 2011 december 31-én hatályos törvények érvényesek!!!!
Csubaka 2012.07.30-án 22.45 -kor rakta be katababa Lali52-nek .
A feltétel folytetása , h legyen jognyilatkozat, v megállapodás a kezében tavalyi dátummal , azt hittem h, meg is kellett kezdenie tavaly a felmentését , de az nem feltétele ! Olvass bele a " korhatár előtti ellátás 2012 "-be valakinek hivatalos emberke válaszolta ezt .
Amit beidéztél az csak félig igaz !
Csubaka , ha kötött megállapodást , v egyoldalú jognyilatkozatot a munkáltatójával , akkor elmehet idén nyd-ba , de ez nem vonatkozik azokra az 52.ben született pasikra , akik munkanélkül vannak,v szociális ellátásban részesülnek, v egyéni v társas vállalkozók , őrájuk ez nem vonatkozik , nekik 62.5 év a korhatára , amikor nyd-as lehet !
7. § (1) A 4. § (1) bekezdésében foglaltakon túl – 2011.
december 31-ét követő kezdő naptól – korhatár előtti
ellátásra jogosult
- az, aki 2011. december 31-éig az előrehozott,
csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj
igénybevételéhez a Tny. 2012. január 1-jét megelőzően
hatályos szabályai szerint szükséges
aa) életkort betöltötte, és
ab) szolgálati időt megszerezte,
Az 1952-ben született férfiak öregségi nyugdíjkorhatára a 62. életév betöltését követő 183. nap. A 2011. december 31-éig hatályos szabályok értelmében 37 év szolgálati idő megléte esetén az előrehozott öregségi nyugdíjra jogosító korhatár a 60. életév betöltését követő 183. naptól, 42 év szolgálati idő esetén az előrehozott öregségi nyugdíj jogosultság a betöltött 60. életévtől (2012. év) áll fenn.
Valimama , kukkants bele a " korhatár előtti ellátás 2012" -be .
Valimama , az 52-ben született pasik közül is sokan nem tudják igénybevenni a korhatár előtti lehetőséget , mert tavaly a tisztelt vezetőink eltörölték . Az 53-as meg pláne lemaradt mindenről , sajnos ez van .
1953-as születésű férfi 63 éves korában, 2016-ban mehet nyugdíjba.
Üdvözlök mindenkit. Mivel jó tapasztalataim vannak, itt a fórumon sok okos használható tanácsot és felvilágosítást kaptam, ezért fordulok ismét Hozzátok!
Munkatársam, aki történetesen férfi és 1953. októberében született, aggódik, hogy mikor is mehet nyugdíjba. Minden ehhez kapcsolódó hírt elolvas, meghallgat és legtöbbször próbálja úgy értelmezni, hogy az számára kedvező legyen. (persze legtöbbje kacsa!) Nos most is egy ilyen hírrel keresett meg.
Én jobban bízom Bennetek, ezért kérdezem, tehát, hogy mi az a legkorábbi időpont, amikor nyugdíjba vonulhat. Paraméterei tehát a következők: l953-ban született, férfi, 42 éves szolgálati viszonya van.
Mikulás53 ! fiú vagy ? v lány ? mert a nick név után fiúra tippelnék ! mert nem mindegy ! Az előrehozottat eltörölték ! már korhatár előtti ellátásnak hívják ,ha fiú vagy akkor sajnos nem jó, akkor a korhatárod 63 év ! ha lány vagy , akkor mázlid van , mert az utolsó korosztály az 53-as lányoké , akik még elmehetnek korhatár előttibe !
53.12.04-én születtem szeretnék decemberben elmenni nyugdíjba, illetve ahogyan most nevezik előrehozott csökkentett összegű járulékot szeretném igénybe venni.
Kérdésem:
1. mikor adjam be a lemondásom?
Tekintettel arra, hogy munkáltatómtól semmi anyagira nem számíthatok, így valóban elég a lemondásom, és ő sem kérhet semmit ( felmondási idő ).
2. mikor indíthatom a kérelmemet?
- olvass vissza 1-2-3 oldalt !
Kedves Fórumozók!
Szeretném a segítségeteket kérni. Édesapám 1953.04.24. születésű 45 év munkaviszonnyal rendelkezik. A hatályos jogszabályok alapján van-e lehetősége arra, hogy jövőre azaz 60 éves korában nyugdíjba vonuljon. Esetlegesen milyen levonásokkal járna a nyugdíjba vonulás?
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
szafika! köszönöm a gyors segítséget! feri53
Kedves Fórumozók!
Szeretném, ha Valaki tudna segíteni. Előrehozott, (pardon- korhatár előtti) vagyok.1951 júniusi fiú. Ellátásom mellett most kezdtem dolgozni.Többet keresek mint a minimálbér, de mivel év végéig nem érem el a 18 szorosát így nincs baj. DE! Jövőre júniusban betöltöm a rám mérvadó öregségi nyugdíj 62-őt. Kérdés: Mennyit kereshetek "büntetlenül" január-júniusban Összesen ? Köszönöm a gondolatokat. István
sistván
Köszönöm szafika a választ! 30-val fog kilépni.
Somarka , " korhatár előtti ellátás-a " lesz , ez az új neve .
Somarka !
Biztosan reagál rá más is , de szerintem csak az a lényeg, h ha 30.-áig dolgozik , v 30.-ával szűnik meg a munkaviszonya ,akkor 1-től kérje a nyugdíjat . Azoknak akinek pl dec. 31-én szünik meg a munkaviszonya , jan 1-vel lehet kérni a nyd-at . Jó ! ez a hasonlat sántít , de szerintem mindegy, h szombatra v vasárnapra esik , a lényeg, h folyamatos . / Remélem nem írtam túl nagy m.arhaságot ! /
Kedves Hozzáértők!
Férjem (szül.:1952.01.22.)tegnap megkapta a papírját,amin 2012.04.16-ig igazoltak neki 41 év és 307 napot. Június végével szeretne elmenni előrehozott nyugdíjba, ugye ennek semmi akadálya? A céggel 2011.decemberében erről írásban megállapodtak.
Másik kérdésem gyakorlati: ha 06.29-én (péntek)kilép, akkor hogyan kell írni a papírokat, ha 07.01-től (vasárnap) szeretne nyugdíjba menni? Vagy 30-án (szombat) kell kiléptetni? APEH felé melyik dátumot kell jelenteni?
Szeretnénk pontosan csinálni, nehogy a végén ilyen dátum problémákon bukjunk el.
Előre is nagyon köszönöm a választ: marka
Köszönöm Lyonee a válaszodat.
Baranyka
Baranyka
Baranyka
Az előrehozott nyugdíj megszűnt, ilyen címen nem lehet felmentést kérni, még közalkalmazottnak sem. A korhatár előtti ellátás nem nyugdíj, a dolgozónak kell felmondania, ha igénybe szeretné venni.
A nők 40 éves jogosultsági nyugdíjánál kérhetné a felmentést, ha közalkalmazott lenne, de nem az. Ha az átvételnél szerződtetek arra, hogy felmentési idő, stb. tekintetében ugyanazt kapja, mint a közalkalmazott, akkor lehetne a dolgozót kérésére felmenteni, de akkor sem kötelező.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02