Munkajogi kérdések.


Kisfiatal # 2016.08.20. 01:15

Nem ismerem, ha ismerném akkor nem kellene ide írkálnom :)
De köszi h mondtad. Nem is gondoltam, hogy ezt is törvény szabályozza, bár a logika is azt diktálja(nekem legalábbis), hogy nem szidom tele pofával nagy nyilvánosság előtt azt a céget, ahol dolgozom, és továbbra is dolgoznék.
Viszont visszatérve az én esetemre, ugyebár én nem nevesítettem a céget, kívülálló nem tudhatja hogy én xyz céget szidom. Így jogilag nem tudnak belekötni nem? nyilván aki tudja hol dolgozok, ismerősök, az sejtheti, de az se egyértelmű. De ezentúl álnéven fogom ezt művelni :)
Gazdasági kára nem származik belőle egyébként.

bika64 # 2016.08.21. 18:58

Üdvözletem! Azt szeretném tudni,hogy közfoglalkoztatott határozott időre kötött szerződését közös megegyezéssel megszüntetheti-e a munkáltató, ha az új munkáltató munkaszerződését nem írtam alá -nem az állt benne, amit megbeszéltünk-. Csak a részemre bescannelt tervezetet küldtem át a HR-esnek, hogy nézze át. Annak a konkrét Kft.-nek a munkaszerződésére hivatkoztak."2016. augusztus 12. napján leadott „XY Kft.” által elkészített munkaszerződés alapján - mely határozatlan időre jött létre 2016. augusztus 12. napjától – keletkezett közfoglalkoztatási szerződését 2016. augusztus 11. napjával kérelmének megfelelően közös megegyezéssel megszüntettem."


2007-ben bírósági végzés alapján a Groupamagar.Bizt.elvesztette a pert ellenem, jutalék visszaírás miatt.Velük 2004-ben szerz?dtem, de 2004.1o.hóban

végrehajtó1 # 2016.08.21. 19:32

A munkaviszonyt ha te kérted vagy a munkáltató kérte és aláírtátok hogy közös meg. megszüntetitek akkor meg fog szűnni, függetlenül attól hogy neked az új munkaszerződésed milyen.

2016. augusztus 12. napjától – keletkezett közfoglalkoztatási szerződését 2016. augusztus 11. napjával kérelmének megfelelően közös megegyezéssel megszüntettem.
”"

Ez így értelmetlen.Fuss neki még egyszer...

csaklátogató # 2016.08.22. 08:59

Üdvözletem.
Múlt hét csütörtökön közös megegyezéssel felmondtuk a munkaviszonyom. Amit én megbántam már és kértem a munkáltatóm, hogy tekintse semmisnek, de azt a választ adta, hogy nem teheti. Aláírtuk, így már nem vonható vissza.
Mai naptól kezdődően a szabadságom töltöm és a felmondás szeptember 8-tól él.
Valóban nincs lehetőség visszavonni a felmondásom?

Köszönettel a választ.

pazs # 2016.08.22. 09:11

Vagy közös megegyezés, vagy felmondás, nem mindegy.
Közös akarattal bármi módosítható, de úgy látom, a munkáltatód részéről hiányzik az akarat.

csaklátogató # 2016.08.22. 09:21

közös megegyezéssel történő megszüntetés

csaklátogató # 2016.08.22. 09:41

Olyanra van lehetőség, hogy én hivatalosan vissza vonom és munkavállalói felmondással mondok fel? Mert ez volt részemről a terv, vittem is magammal a felmondást, de a vezető azt mondta, hogy közös megegyezéssel szüntessük meg a munkaviszonyt.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.22. 09:48

A megállapodásokat nem lehet egyoldalúan módosítani, "visszavonni".

csaklátogató # 2016.08.22. 09:55

Sajnos elég csúnyán eljártak velem, egyik telephelyről a másikra áthelyeztek és lefokoztak.
Mivel nem helyezett a vezető olyan pozícióba, amibe dolgoztam, hanem alacsonyabb beosztást ajánlott fel, akkor mondtam, hogy akkor felmondok. Vittem is magammal a felmondásom, de nem fogadta el, azt mondta hogy közös megegyezéssel szüntetjük meg, mert az számomra a későbbi elhelyezkedés szempontjából mindenképp előnyösebb.

marcsi961 # 2016.08.22. 11:01

Tisztelt fórumozók !
Arra lennék kíváncsi ,melyik paragrafus rendelkezik a munkavállalóval szembeni titoktartással. Van ugyanis egy picsa szájú munkaügyesünk, aki minden t kifecseg; egyéni munkaszerződés részletei, személyes megállapodás, adósság, letiltás, fizetések összege. A cégnél semmi nem titok, mindent szétkürtöl. Nagyon bosszant, unom, és lépni szeretnék ellene, csak nem tudom hol induljak. Néztem a DAS-t de nagyon sokat kérnek és csak az ezután bekövetkező eseménnyel foglalkoznak.
Köszönettel Marcs961

Leevi # 2016.08.22. 11:10

Üdv!

Bérkövetelés alapján beadandó fizetési meghagyásban a bruttó vagy a nettó bért kell feltüntetni, mint követelés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.22. 12:52

Szerintem írd a nettót.

wers # 2016.08.22. 13:21

Egész pontosan azt az összeget, ami a bérpapíron, mint kifizetendő/átutalandó összeg szerepel. (ez elvileg a netto, vagy néha mégsem, kérdés, minek a nettoja?)

tyuko # 2016.08.22. 18:30

Ha próbaidőn belül szeretnék felmondani, akkor mire figyeljek? (hogy ne mondhassák azt, hogy a próbaidőn túl mondtam fel?)

És kihez kéne mennem megbeszélni a munkaszerződésbeli aggályaimat, amit ha nem sikerül megoldanunk, akkor fel is mondok? Ezzel a felettesemhez (akihez vagy 100 ember tartozik), vagy HR-eshez menjek?

liszkás # 2016.08.23. 05:33

Tisztelt Fórum!

Kérdezem: munkaügyi perben született jogerős ítéletben meghatározott összeg végrehajtásának mennyi az elévülési ideje, három vagy öt év? Tehát az ítélet jogerőre emelkedését követően három vagy öt éven belül kezdeményezhetek végrehajtási eljárást a volt munkáltató ellen.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.23. 05:57

Általában három.

Kanizsai D # 2016.08.23. 09:17

Kedves hozzáértők!

Főállású anyaként (3 gyerek) a munkavállalás feltétele a max 36 órás munkaviszony, ez felett nem jár a támogatás.

Szeretnék adószámos magánszemélyként csecsemőmasszázs oktatással foglalkozni. heti 1 !!! óra
Van ennek akadálya?
Nem szeretném ezért elbukni a támogatást,
és feketén sem szeretnék dolgozni.

Kérem csak az írjon aki biztosat tud.

Köszönöm előre is.

Cikaju # 2016.08.24. 21:08

Kérdésem a következő: Lehet-e felmentési idejét töltő közalkalmazottat, illetve később nyugdíjast intézményvezetőként megbízással 10 órában alkalmazni?


Cikaju

Cikaju # 2016.08.24. 21:09

Cikaju

Cikaju # 2016.08.24. 21:20

Csak helyettesre vonatkozik a kérdésem.


Cikaju

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.25. 05:37

A megbízás nem közalkalmazotti jogviszony.

Lyonee # 2016.08.25. 07:38

kjt.
42. § A munkáltató a vele közalkalmazotti jogviszonyban álló közalkalmazottal munkaköri feladatai ellátására munkavégzésre irányuló további jogviszonyt nem létesíthet.

Kvi.Andi # 2016.08.25. 08:16

Kedves Hozzáértők!

Ha én 09.12-én új munkahelyen kell kezdenem, viszont az előző munkáltatómtól 09.16-i dátummal kapom meg a kilépő papírjaimat. 09.09-től fizetés nélküli szabadságon leszek.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor vállalhatok munkát főállásban és mindezt külföldön?
Vagy az utolsó munkában töltött napomon nem letöltve a 30 napos felmondást, azonnali hatállyal mondjak fel, hogy a papírjaimat megkapjam? Hivatkozhatok e arra, hogy a leendő munkáltatómnak szüksége van a papírjaimra? Ilyenkor milyen jogi következmények lehetnek?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.25. 10:47

Valaki azt mondta, hogy egyszerre csak egy munkaviszonyod lehet?
Az iratok kiadására viszont nem köteles a munkáltató a törvényben előírt határidő előtt. (Sőt, akkor se nagyon tudsz mit kezdeni vele, ha kicsit késik.)
De miért is lenne szüksége egy külföldi munkáltatónak a magyarországi leszámoló iratokra?

Ezt az azonnali hatályú felmondást pedig felejtsd már el; mert a papírokat azzal se kapod meg korábban, de egy combos kártérítésbe belesodorhatod magad.

adrivik # 2016.08.25. 14:05

Tisztelt Hozzáértők!
Nehéz döntés előtt állok, segítséget szeretnék kérni.
Azonnali hatályú munkavállalói felmondás esetén gyakorlatilag egyik napról a másikra vége a munkámnak, nincs felmondási idő. Indok lehet-e az, hogy eddig 8 órában dolgoztam irodai tevékenységet és most 4 órás munkát ajánlanak fel, irodai munka és takarítás. Egyrészt az anyagi helyzetem ellehetetlenítése, 4 órában nyilván fele annyi bért kapnék, másrészt a más (takarítás) munka. A minősíthetetlen magatartást, lelki terrort, amit 12 éve alkalmaz a főnökünk, nem tudom bizonyítani, mert az itt maradók féltik az állásukat. Előre köszönöm a választ.