Munkajogi kérdések.


Dr.Attika # 2016.06.27. 16:52

"utolsó két évben nem bírtam mar rosszul kezeltem a pénztárat ( hiánnyal zártam mint a felmondás után kiderült)"
Most akkor volt pénztár vagy nem? Pénztáros volt vagy nem?

Rinik # 2016.06.27. 17:04

Nem hivatalos Pénztàros voltam! Nem lehetett házi penztarunk!

Dr.Attika # 2016.06.27. 17:26

Akkor nincs ok aggodalomra.

GaborBp # 2016.06.28. 07:49

Üdvözlöm,

Segítséget szeretnék kérni. Munkáltatómnál felmondtam 14 napja sima "rendes" felmondással. Ezt követően 30 napos felmondási időre köteleztek. Szeretnék érdeklődni, hogy a felmondást lehet-e ilyen esetben változtatni azonnali hatályúvá, továbbá az azonnali hatályú felmondás indoklásával kapcsolatban lenne kérdésem.

A munkáltató más munkakörbe helyezett, amelyről munkaszerződés módosítást nem kaptam, továbbá egy korábbi szóbeli lefokozás amiről hivatalos alátámasztott papír formát nem kaptam elegendő-e az azonnali hatályú felmondás indoklására?

Az ügy sürgős lenne.

Köszönöm előre is a segítséget.

GaborBp.

BIlda76 # 2016.06.28. 08:48

Tisztelt Szakértők!
Férjem vagyonőrként dolgozik egy többezer főt foglalkoztató biztonsági cégnél 4,5 éve. Augusztus 1től a gyárat (a tényleges munkavégzés helyét) más cég fogja őrizni. Az új cég hajlandó átvenni a gyárba beosztott őröket (jobb feltételekkel, mint a mostani munkaszerződés). A jelenlegi munkáltatónak van több más telephelye is a városunkban és a környékén, így felajánlották, hogy a választása alapján bármelyik objektumba mehet dolgozni. Ha a férjem nem akarja/nem tudja elfogadni a felajánlott másik telephelyet, akkor ki kezdeményezi a felmondást: a munkáltató vagy a munkavállaló? Milyen jogok és kötelezettségek terhelik illetve milyen követelések illetik meg a munkavállalót: felmondási idő, végkielégítés, stb?
Köszönöm a választ.

Szaszisága # 2016.06.28. 08:56

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy közalkalmazotti jogviszonyban, nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben Matematikus (ez szerepel az oklevélben) Bsc végzettséggel (tanár szakirányú) bekerülhetek-e a pedagógus bértáblába (326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet 39/C §)?

ObudaFan # 2016.06.28. 16:51

GaborBp

Ez nem lesz elegendő az azonnali hatályú felmondáshoz.

HollandTibi # 2016.06.29. 06:51

Üdvözlet!

Hollandiában éltem korábban, kint dolgoztam, így adószámom, bankszámlám van.
Már tthon élek és nappali tagozatos egyetemista vagyok, kint élő magyaroknak szeretnék online holland nyelvleckéket adni.
Ezért ők a holland számlámnra utalnák az órák ellenértékét.
A kérdés az, hogy lehet ezt hivatalossá tenni, mi a dolog menete?

Csongcsan # 2016.06.30. 08:02

Tisztelt Szakértő!

Kérdéseim a következők lennének:

  • Alkalmazható-e óvodapedagógusi munkakörben a főiskolát ugyan elvégző, de nyelvvizsga hiányában diplomát nem, csak egy igazolást kapott fiatal gyakornokként?
  • Beleszámít-e a gyakornoki időbe, ha részmunkaidőben alkalmazzuk és milyen mértékben? (félállásról van szó)

Köszönöm válaszát!

Tibor189 # 2016.06.30. 17:59

Tisztelt Szakértő!

Milyen következményekkel járhat az, ha fogom magam és holnap nem megyek be dolgozni. Kikapcsolom a telefonom és teljesen eltűnök a munkáltató előtt.

Könyvelő irodában dolgozom de már a tököm tele van.

Üdv,

Metamorfi # 2016.07.01. 06:26

Tibor189:

Ezért (az emberi jóindulat miatt, néhány nap eltéréssel) egy azonnal hatályú felmondás jár a munkáltató részéről, tehát azon a napon meg is szűnik a munkajogviszonyod. Nem egy szép kezdeményezés. Én a helyedben felmondanék és megbeszélném, hogy mentsenek fel a munkavégzési kötelezettsége (legalább egy része) alól.

Kérdésem a jogászok irányába: A foglalkoztatóm vállalatcsoporti szerkezetben működik (uradalmi szerződés stb). Az egyik munkavállalónk munkaviszonya megváltozik és kettős foglalkoztatás keretei között nem 1 hanem 2 tagvállalatunk fogja alkalmazni, melynek keretei között a Munkáltató1 nem a jelenlegi, hanem a másik cég lesz. Az a kérdésem, hogy ilyen esetekben is szükséges a munkavállalót foglalkozás-egészségügyi orvosi alkalmassági vizsgálatra küldeni, vagy a vállalatcsoporti forma lehetővé teszi, hogy az egyébként érvényes igazolása megmaradjon. Vagy az új elsődleges munkáltató miatt ezt kötelező megismételni?

Köszönöm!
Z

Burn Out # 2016.07.01. 08:53

Tibor189:
Ha ezzel a magatartásoddal kárt okozol, akkor számíthatsz a munkáltatód kártérítést is kérhet.

enzo2 # 2016.07.01. 08:53

Üdv, érdeklődnék, hogy megteheti-e a munkáltató, hogy a Jelenléti ív véletlenül üresen hagyott napjaira utólagosan fizetett szabadságot ír be? Pár napja elfelejtettem beírni magamat a Jelenléti ívbe és most a főnököm azzal fenyegetőzik, fizetett szabadságot ír be azokra a napokra. Ez azért lenne problémás, mert így a nyári szabadságra, illetve év végén a karácsonyi időszakra tartogatott szabadságból vesz el a főnököm az én káromra. Egyébként rendesen bent voltam és dolgoztam ezeken a napokon, csak elfelejtettem beírni magamat a Jelenléti ívbe. Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.01. 11:32

A jelenléti ívet nem a munkáltató írja, hanem a munkavállaló. Más kérdés, hogy neki sem utólag kellene kitöltenie.
Egyikőtök se nagyon vethet a másik szemére.

Pisti_ # 2016.07.01. 14:50

Üdv.
Milyen korlátai vannak egy adott hónapban végezendő munkaórák számának?
Előző munkahelyemen kamionoztam, ott napi 13 óra volt az átlagos de volt heti 2-3 alkalom mikor 15 óra ( 561/2006/EK), 250 óra simán megvolt 1 hónapban.
Jelenleg nem főállású sofőr vagyok, hanem egy sima 8 órás munkába szakmunkát végzek H-P ig, de hétvégére újra nyeregbe ülnék. Milyen lehetőségeim vannak? (cégen belül lenne).

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Üdv.

feribau # 2016.07.02. 12:51

Tisztelt Szakértő!

2016.03.01 -től vagyok közalkalmazott az újonnan megalakult GAMESZ-ben, (előtte ugyanitt M.T.s munkaviszonyban voltam az Önkormányzatnál. Március óta nem kaptam írásban munkaköri leírást, feladatkört.
Mit mond ezzel kapcsolatban a jogszabály?
Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.02. 19:04

Mi a kérdés?

Egyjogász # 2016.07.03. 05:54

Megveri ma Izland a franciákat is?

feribau # 2016.07.03. 10:16

Az a kérdésem hogy a munkaszerződésnek nem kötelező része
az írásbeli, és mindkét fél által elfogadott és aláírt dokumentum amely tartalmazza a beosztást, feladatokat,munkaköri leírást?
Kihez lehet fordulni hivatalosan ilyen jellegű és egyéb munkajogi kérdésekkel,vagy is ki képviseli a közalkalmazottakat ?

wers # 2016.07.03. 10:58

Közalkalmazott és munkaszerződés?

wers # 2016.07.03. 11:04

Megveri ma Izland a franciákat is?” :) remélem
(ez a kérdés érthető volt)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.03. 11:46

Amikor megkaptad a kinevezésedet, nyilván benne volt a munkakör. Na, azon semmit nem változtatott a jogutódlás.
Ugyanez áll a munkaköri leírásra is: ha nem kaptál újat, akkor az előző a hatályos.

Amúgy szerintem csak kötekszel; ne mondd, hogy négy hónapja nem dolgozol semmit.

feribau # 2016.07.03. 12:11

Persze hogy dolgozom, követem az új főnököm (GAMESZ igazgató)utasításait.
Előző munkakörömnél (városüzemeltetési vezető)
minden munkaköri feladat és felelősség részletesen írásban le volt fektetve.
Mivel 2016. 03.01-től az új "cégbe" közalkalmazottként kerültem,
és nem a volt munkaköröm szerint vagyok foglalkoztatva, ezért érdeklődök és nem kötegszem. Tisztelettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.03. 12:29

A munkaköröd csak a beleegyezéseddel változhat meg.
Ha úgy van, ahogy mondod, akkor tényleg tisztázni kellene a helyzetet. De ezt leginkább te tudod megtenni; ha másképp nem megy, akkor jogi képviselő megbízásával.

wers # 2016.07.04. 04:53

A munkaköröd csak a beleegyezéseddel változhat meg.
Az egyik hivatali "hozzáértő" véleménye szerint, ha elvégzi a feladatot, még ha nincs is leírva a munkaköri leírásában, azzal gyakorlatilag elfogadja az új munkakört.