Munkajogi kérdések.


Ákos25 # 2015.11.11. 13:41

Rendben köszönöm,akkor mindenképp felkeresem a céget, mert 10-ig nem kaptam meg.

Kisjoe # 2015.11.12. 18:09

21 éve dolgozom egy multi cégnél és sajnos olyan betegségekbe kerültem ami hátráltatja és zavarja a munkámat mind nekem mind a művezetőmnek valamint az orvosom szerint is.
Targoncásként dolgozom és pánikbeteg lettem ami a céghez való bejutást is hátráltatja/10 éve állok e miatt pszichiátriai kezelés alatt különböző gyógyszerekkel/Vidékről járok be 30 kilométert utazok és nagyon nehezen viselem.A másik dolog pedig az,hogy a pánikbetegségem MIGRÉNNEL társul ami sajnos időnként 15-20 perces részleges látáskimaradással jár.Az üzemorvos szerint targoncázni nem targoncázhatok de a raktárban a targoncák között mozoghatok!!!!!!!Megadta az alkalmasságit de csak ideiglenesen.NA EZT NEM ÉRTEM?????MIÉRT ADTA MEG????
Főleg úgy/és most jön a LÉNYEG!!!!/,hogy az foglalkozás egészségügyi szakorvos nem volt jelen csak a hozzátartozója és az Ő fejléce alá a hozzátartozó pecsét és aláírás került!!!
Ez a 3 dolog már alapból hagy egy kis kívánni valót maga után de kérek megerősítést.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.12. 18:12

Szerinted ez jogi kérdés?

Leevi # 2015.11.16. 07:29

Üdv!

Erre a kérdésre keresem a választ:

Ha a munkavállaló kárt okoz, majd a károkozást követően munkaviszonya megszüntetésre kerül (a károkozás egyébként dokumentálva van), akkor a munkáltató a kárigényét a munkaügyi bíróság előtt vagy a jogviszony megszűnése miatt polgári perben érvényesítheti?

Köszönöm!

Marcsi3 # 2015.11.16. 11:29

Jó napot!
Egy olyan problémám lenne, hogy augusztusban a férjem ledolgozott 15 munkanapot, de a maunkáltatója csak 5 számolt el. Ezáltal jóval kevesebb fizetést kapott. Kérdezte a munkáltatóját, hogy miért, de az volt a válasz, hogy ennyi jár. Bíróságra fordultunk, mert hivatalosan tudjuk bízonyítani, hogy hány napot dolgozott(beléptető rendszer), de a bíróság kéri, hogy milyen törvényre, és paragrafusra hivatkozva tesszük ezt? Kérem a segítséget, mert ezt egyáltalán nem találom!
Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.16. 16:40

Mindig a munkaügyi bíróságnak van hatásköre.

evatunde # 2015.11.19. 15:36

Szép napot kívánok mindenkinek!

Nov.12-én aláírtam a kilépő papíromat. .A volt munkáltató 5 napon belül ígérte a fennmaradt munkabér átutalását,bár még nem kaptam meg,ma telt le az öt munkanap.Meddig vagyok köteles az elmaradt bérre várni?Az új munkaviszony létesítéséhez szükséges papírokat majd csak a kilépéstől számított 8.napon fogják postára adni.Egy új munkaviszony létrejöttét ugyan ez nem akadályozza,ellenben ha álláskeresési járadékot szeretnék igényelni,azt már nagymértékben gátolja.Mit tehetek,azon kívül,hogy várok?Ugyan telefonáltam nekik,de csak ígérgetnek,mert nekik nem sürgős.

keditti # 2015.11.19. 18:37

Szép estét! Közalkalmazottként dolgozok egy szociális intézményben,jelenlegi munkahelyemen 2015 szept.1 óta dolgozók azóta jelenléti ívet nem láttam és alá sem írtam munkakezdés és végzés időpontot,így sajnos nem látom ,hogy mi van ráírva a jelenléti papírra. Az előző munkahelyeimen pontosan naprakészen vezettük és saját kezűleg írtuk alá és láttam azt is hogy összegezve volt rajta a munkaidőm és a délutáni pótlékom.A jelenlegi helyemen most nincs betekintésem . Azt szeretném kérdezni ,hogy a vezetőnő jogszerűen jár-e el ebben az esetben,hogy nem adja ki a havi jelenléti ívet és ő vezeti és írja alá? Válaszát előre is köszönöm!

Judy76 # 2015.11.20. 08:16

Kedves Fórumozók!
Jogerős bírósági végzéssel a kezemben szeretném megkapni a munkabéremet. A munkáltató a kitűzött határidőn belül "természetesen" nem rendezte adósságát. Az összeg br. 600 ezer feletti. Soha, semmilyen formában nem reagáltak a megkeresésekre, a bíróságon sem jelentek meg. Segítséget kérnék, hogyan tovább?
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.20. 08:27

Egy inkasszóval meg lehet próbálkozni, ha nincs pénz a számlán, akkor felszámolás.

Judy76 # 2015.11.20. 09:26

Köszönöm a választ.
1/Az inkasszó benyújtása alatt a végrehajtás megindítását érted?
2/ A felszámoláshoz már ügyvédet is kell fogadnom ?
3/ A jogerőre emeléstől számítva (ez már megvolt) meddig van lehetőségem elindítani az adott eljárást? Van-e bármilyen határidő?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.20. 11:48
  1. Tulajdonképpen nem. A közvetlen bírósági végrehajtás nem tartozik bele a végrehajtás köznyelvi jelentésébe. Ti. nem a végrehajtó csinálja.
  2. Nem kötelező, de célszerű.
  3. Három év alatt elévül. De mire várnál? Az inkasszó pont ingyen van.
Judy76 # 2015.11.20. 20:04

Ismét köszönöm a választ.
Nem várnék, eszemben sincs, csupán nem szeretnék kicsúszni egy esetleges "rövid" határidőből, de így ez is megválaszolásra került.

Judy76 # 2015.11.20. 20:10

_x1 Átutalási végzés végrehajtási lap helyett
_x2 Átutalási végzés végrehajtási záradékolás helyett
501 Végrehajtási lap meghatározott cselekmény végrehajtására
502 Végrehajtási lap pénzkövetelés behajtására
503a Végrehajtási záradék pénzkövetelés behajtására
503b Végrehajtási záradék meghatározott cselekmény végrehajtására
547 Közvetlen bírósági letiltó végzés végrehajtási lap helyett
548 Közvetlen bírósági letiltó végzés végrehajtási záradékolás helyett
548a Közvetlen bírósági letiltó végzés gyermektartásdíj behajtására

A fentiek közül melyiket kell benyújtanom?

Judy76 # 2015.11.20. 20:16

Előző kérdésem stornó!

Judy76 # 2015.11.21. 11:27

Átutalási végzés végrehajtási lap helyett” vagy „Közvetlen bírósági letiltó végzés végrehajtási lap helyett”?
Átolvastam mindkettőt, megerősítést kérnék csupán. Szerintem az átutalási...

ObudaFan # 2015.11.21. 11:30

Átutalási végzés végrehajtási lap helyett

ObudaFan # 2015.11.21. 11:31

evatunde

Indíthatsz munkaügyi pert, sőt, akár felszámolást is, de ennyi idő után még elég felesleges.

ObudaFan # 2015.11.21. 11:31

Leevi

A munkaügyi bíróság előtt.

ObudaFan # 2015.11.21. 11:34

Marcsi3

Így elsőre Mt. 42. § (2) b), de látni kellene az iratokat.

Lacus15 # 2015.11.22. 17:51

Sziasztok!
Volna a rendkívüli munkavégzéssel kapcsolatban kérdésem. 5 napos munkarendben dolgozom, de minden második szombaton rendkívüli munka keretében dolgozunk.A kérdésem az, ha szabadságon vagyok 5 napon át hétfőtől péntekig akkor az ezt követő szombati napon kötelezhetnek-e munkavégzésre?

Előre is köszönöm a válaszokat

ObudaFan # 2015.11.23. 14:15

Elleg igen, ugyanakkor maga az a tény, hogy a rendkívüli munkavégzés nálatok gyakorlatilag rendszeres, nem igazán stimmel.

MACSKAJANCSI # 2015.11.25. 20:36

Kedves keditti!

Mivel senki nem méltatott válaszra, én csak, mint sorstárs fejtem ki a véleményemet.

A JELENLÉTI ÍVET A DOLGOZÓ ÁLTAL SAJÁT KEZŰLEG ALÁÍRVA, NAPRAKÉSZEN A MUNKAVÉGZÉS HELYÉN KELL TARTANI!

ha ez nincs, akkor mégis mi alapján készül a bérelszámolás, a fizetés?

nem lehet senkinek aláírnia helyetted, a te nevedben!

ha nem látod, akkor nem is tudod leellenőrizni annak helyességét!

ez teljességgel elfogadhatatlan, ez a dolgozó kizsákmányolására ad lehetőséget!

beziske # 2015.11.27. 08:02

Tisztelt Jogi tanácsadó!Érdeklődni szeretnék,hogy 2009 ben százalékoltak le II csoportban véglegesen.Akkor még nem volt kategória mint most B,C,D.Most lenne egy lehetőségem,hogy 4 órában dolgozhatnék,de a munkáltató azt mondta,hogy régi a papírom és ők úgy tudják,hogy mivel nincs kategóriám nem kapnak támogatást utánam.De mondták ha tudok szerezni jogszabályt,hogy lehet akkor fölvesznek.Erre kérem a segítségét!Tudok e dolgozni?Köszönöm!

Gyuszu # 2015.11.30. 06:12

Sziasztok!

Amennyiben a munkavállaló számára szombati munkavégzést rendeltek el (az egyébként szokásos normál munkarenden felül; hétfő-péntek, 8 órában naponta), és ő nem kérné a túlóra készpénzben történő megváltását, hanem azt inkább szabadság formájában szeretné igényelni, hogy történik a szabadság számítása?
Illetve a szombati 8 óra túlóra fejében hány nap szabadság adható a részére?

Köszönöm a segítséget!