Munkajogi kérdések.


nonolet # 2018.03.26. 07:30

tommy91

Az a rohadék melós, aki csak mereszti a seggét.
Mondván, hogy épp szünet van.

Miközben a munkája váratlanul sürgős lenne...
(mert pl. érkezett a vevő-ügyfél, akit kiszolgálva születik a fizetése)

Az valamit kurvára nem ért.

  • se a törvényt
  • se az életet
  • se a munka világának a működését

A cég számra ezért alkalmatlan-megbízhatatlan.
Jobb tőle időben, szabadulni.

- -

Az aldis kisfőnök is hibázott!
Amikor indokolta is a felmondást.

Nem kellett volna.
Akkor most nem tudnál belekötni az indokba.

nonolet # 2018.03.26. 07:21

Feladata van > pénzért cserébe.
Elég ha azt elvégzi!

A szerződése és törvény kereti között...

Majd ha érdekel a véleménye vagy az ötlete akkor megkérdezem :-)

A körülményeket pedig törvény előírja, annyi jár neki.
A többit ki kell érdemelnie!
Mert az már csak a munka adó jóindulatomon múlik.

Mindezt a munkavállaló is tudja.
Hisz a törvényt és szerződést ő is ismeri.

HA nem tetszik neki, akkor intézze el a TÖRVÉNY módosítását.
Vagy
Kössön jobb szerződést, ha tud.

HA netán törvényt sért a munkaadó,
akkor nyugodtan forduljon a hatósághoz.

Ez a helyzet a jogállamban.

- -

Nem kötelező ám más számára dolgoznia, önállóan is megélhet.

Sőt lehet ő a munkaadó, ha úgy jobban szeretné!

wers # 2018.03.26. 05:50

Egyszerűn NEM AKAROK küzdeni a nyűgös emberekkel.
:))) ez jó, gondolom elég, ha te az vagy :D

Arisztotelész úgy tartotta, hogy a rabszolgaság természettől fogva jogos, hogy az a rabszolga, aki testi erejével képes végrehajtani az előírtakat. Ez azonban Arisztotelész véleménye szerint nem vonatkozott mindenkire, csak az úgynevezett barbárokra, azaz a nem-görögökre. Arisztotelésznél a barbárok természettől fogva rabszolgák: nemcsak a testük olyan, hogy munkára predesztinálja őket, hanem szellemi képességeik is korlátozottak, így hasznuk származik a rabszolgaságból, mivel gazdájuk gondolkozik helyettük.

Azt gyanítom, még mindig sokan osztják a nagy tudós nézeteit. A munkavállaló örüljön, hogy van munkája. Ne kérdezzen, ne legyen saját véleménye stb. A gondolkodás akadályozza a parancs végrehajtását.

drbjozsef # 2018.03.26. 05:07

Elég fasza cégvezető lehet az, aki olyan hülye, hogy a munkaviszony próbaidő alatti megszüntetését egyáltalán indokolja.

ktommy91 # 2018.03.25. 21:54

@nonolet
Fasza cégvezető lehetsz ha nem vagy tisztában azzal hogy a munkaközi szünet az nem a munkaidő része és ezért a rendelkezésre állást sem várhatja el a munkáltató. És ha egy ebből fakadó vita miatt szüntetik meg a munkaviszonyát akár próbaidő alatt is az pedig joggal való visszaélés.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.25. 17:17

Igen.

tamaris # 2018.03.25. 15:49

Tisztelt Ügyvédúr! Levelezön tanuló lehet-e regisztrált munkanélküli?tehát jelentkezhet a munkaügyi központba? Köszönettel

nonolet # 2018.03.24. 16:17

ktommy91

Tojok rá, hogy mit gondolsz és miket találsz ki a szűk agyaddal...
Törvényt nem sértek, de a kekeckedőket-kavarókat se tűröm el a cégben.

Egyszerűn NEM AKAROK küzdeni a nyűgös emberekkel.
Akik egy csomó dologról hisznek ezt-azt.
HA eléjük rakom a törvényt azt meg nem mis értik.
Csak hajtogatják a magukét.

Szarakodjanak máshol, mehetnek istenhírével, békében :-)
Ennyi.

Nincs ebben semmi a nyugalmon és kényelmen kívül.

Aki nem érzi jól magát nálam, az menjen csak el.
Hisz neki sem jó itt lenni... nem passzolunk össze.

Ezért úgy ésszerű, ah elválnunk.

...és nem én a cégtulaj fogok távozni NYILVÁN!

Tudod nem az alkalmazott mondja meg,
hogy
miként működjön a cégem, ami
immár 26 éve prosperál....

- -

Ha törvényt szeg a munkaadó az más eset!
De a penny pont nem szegett.

Pukancs # 2018.03.24. 13:52

Ünnepnapokon lehet ill - e van - e különbség a

  1. március 15. - i + Március 30.- i

2)Húsvétvasárnap+ húsvéthétfő únnepnapok
munkavégzés között ha a fent említett időpontokat más - más műszaknak a munkaidejébe esik ?
Jogosan kérhető - e , hogy a húsvét EGYIK NAPJÁT március 30- át( mert már csak ezt lehet ) :)
cserélje el a két műszak dolgozói egymás közt ? Vagy ildomos , hogy az egyik műszak a 2) csoportba tartozó időben azaz a húsvét mindkét napján dolgozzon a másik műszak meg nem ?

Pukancs # 2018.03.24. 13:48

Ünnepnapokon lehet ill - e van - e különbség a
1) március 15. - i + Március 30.- i
2)Húsvétvasárnap+ húsvéthétfő únnepnapok
munkavégzés között ha a fent említett időpontokat más - más műszaknak a munkaidejébe esik ?
Jogosan kérhető - e , hogy a húsvétot és a március 30- át
cserélje el a két műszak dolgozói egymás közt ? Vagy ildomos , hogy az egyik műszak a 2) csoportba tartozó időben azaz a húsvét mindkét napján dolgozzon a másik műszak meg nem ?

drbjozsef # 2018.03.24. 07:57

Ha a szabadnapok kiadásának szabályait nem sérti, akkor persze. Gondolod, van olyan törvény, ami kötelezi a munkáltatót az ünnepnapon dolgozásra?
Máshol örülnek az emberek, hogy legalább az ünnepnapokat a családjaikkal tölthetik. Persze, értem én, hogy ünnepnapra plusz pótlék jár, de ha egyszer a munkáltató nem akar akkor dolgoztatni, akkor nem akar.

justokah # 2018.03.24. 03:04

Sziasztok.

4 műszakban dolgozom, a munkáltatóm kiadta előre erre az évre a beosztásom. A gond csak az, hogy úgy tolta el a napjainkat, hogy az összes ünnepnap a szabadnapjainkra esik. Ez így törvényes? Nem akar ünnepet fizetni..

ktommy91 # 2018.03.20. 22:43

@nonolet
Azokra a munkavállalókra gondolsz akik szeretnék hogyha a munkáltató betartaná a törvényeket? Rohadtmód el vagy tájolva. Ha a te károdra sértenek törvényt akkor is így állsz hozzá? Esetleg nagyobbnak gondolod magad másoknál? Gondolom a tehetségtelen, uram-bátyám rendszerből megélő vállalkozók sorát gyarapítod.

nonolet # 2018.03.20. 22:17

Mondjuk az ilyen variálósakat-okoskodókat én is kirakom...
Boldogítsanak inkább mást!

ktommy91 # 2018.03.20. 21:52

@Kovács_Béla_Sándor
Ezt kifejtenéd bővebben? Multi ellen nem lehet pert nyerni? Hol áll meg az az érvelés hogy egy 213 üzletet üzemeltető multi esetében az ügyvezető (aki tuti hogy nem tud magyarul) ismeri meg a próbaidős munkavállaló munkáját, hozzáállását? Arról nem beszélve hogy a felvétel amit ezzel az indoklással nem vett figyelembe az pontosan cáfolja ezt, elhangzik hogy a műszakvezető panaszára(én rohadék nem akartam a szünet ideje alatt rendelkezésre állni) a területi vezető kezdeményezte a munkaviszonyom megszűntetését.

peti-56 # 2018.03.20. 20:45

Bocsi"ha jól választottál volna ügyvédet "Ez milyen kifejezés ? Szerinted mi alapján választhat valaki ügyvédet ? Ha gerinces egy ügyvéd és ha tudja a jogszabályt (ezek szerint nem tudja ) és tudja hogy nincs az ügyfelének igaza nem vállalja be.Lebeszéli a felesleges kiadásoktól -mert ha nem az egy gerinctelen potyaleső,erkölcsi bizonyítvány nélkül.Melyik munkahelyen tehtem meg hogy a fizetést elkérem aztán meglépek mert az az ügyvéd ezt tette.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.20. 17:51

Ez egy teljesen korrekt ítélet.Ha jól választottál volna ügyvédet, akkor most gazdagabb lennél 78 ezer forinttal. Ha magadtól beláttad volna, hogy reménytelen az ügy, akkor az ügyvédi munkadíjjal is.

drbjozsef # 2018.03.20. 05:31

Ha nincs megegyezés, nem változik semmi. Kolléga bejár az üres irodába, ha nem kap munkát, elücsörög. Ha főnöknek ez nem tetszik, felmond neki. De addig is fizet mint a katonatiszt.

hellsing # 2018.03.19. 20:20

@Kovács_Béla_Sándor: csak írásban ömlengek :)

Köszönöm a választ! Nem tudtam, hogy mely részletek lehetnek fontosak.

A tulaj módosítana, barát elutasítja, és..? Hogy kerülhet leggyorsabban pont sztori végére?

@wers: +1p :)

wers # 2018.03.19. 10:14

Drága Béla, közelítsd pozitívan. Legalább érthető, értelmes volt a kérdés. Sokszor még hosszabb, és nehéz kibogozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.19. 10:06

Munkaszerződést módosítani egyoldalúan nem lehet.

(Mindig ilyen, hogy is mondjam, bőbeszédű vagy?)

hellsing # 2018.03.19. 09:32

Szép napot!

A legjobb barátom furcsa helyzetbe került és segítség kellene az ügy rendezésére. A helyszínek és iparágak nem a valóságosak, de jól tükrözik a helyzetet. Szóval...

A barátom a XI. kerületben lakik és 7-8 éve a lakásától 3 utcányira dolgozik egy jól működő, 8-10 fős magyar kereskedelmi vállalkozásnál. Élelmiszer-ipari gépekhez árulnak alkatrészeket, alacsony raktárkészlettel, a legtöbb cucc a gyártótól megy egyenesen a vevőhöz, ők csak közvetítenek. Internet kapcsolattal akár a Holdról is dolgozhatnának. És ez most majdnem bejött...

A múlt héten bejelentette a tulajdonos-ügyvezető, hogy most, hogy a cég befutott, haza akarja költöztetni az egészet a szülővárosába.

Debrecenbe...

A mondás szerint szűk 3 hét múlva, péntek délután leteszik a munkát, névre szóló kartondobozokba rámolják a cuccaikat és hétfő reggel a szép-új irodában kezdenek, minden ott várja majd őket.

Debrecenben...

A tulaj közölte, hogy senkit nem fog elbocsátani, mindenkit vár szeretettel az új helyen. Azt eddig is lehetett tudni, hogy a budapesti helyszín csak telepehely, de a székhelyen (Debrecenben) eddig nem folyt munka, a cég a tulaj ottani lakására volt bejegyezve.

Evidens, hogy a barátom a feleségével, 4 hónapos kisfiával és öreg anyukájával, lakáshitelével és kutyájával nem fog a 240km-re lévő Debrecenbe költözni. De mi ilyenkor a teendő? Neki kell felmondania? Mi a helyzet, ha a munkaadó kéri a felmondási idő ledolgozását Debrecenben? Kérheti egyáltalán?

Annyira a nonszensz az egész, hogy nem is tudjuk, merre kéne indulni. Ha nem vele történne, csak röhögnénk, hogy a Kreatív Magyar Cégtulajdonos megint kitalált valamit. Kérlek segítsetek!

SaireyVMK # 2018.03.18. 07:09

Jelezheted előre is,hogy meggondoltad magad és ne számítsanak rád,mert találtál egy jobb munkahelyet és kérheted,hogy tekintsék semmisnek a szerződést.Ugyanaz a menet mintha próbaidő alatt mondanál fel.

toketweet # 2018.03.17. 14:39

Az iraton valójában nem munkaszerződés szerepel, hanem munkaajánlat. Ami miatt azt feltételeztem, hogy a kettő ugyan az, hogy a hátoldalán (2 oldal az egész) arra a paragrafusra hivatkozik, amit én is bemásoltam, ami viszont munkaszerződést említ.

Azzal tisztában vagyok hogy próbaidő alatt felmondhatok (lesz 3 hónap), de ugye a próbaidő csak május elsejével kezdődik. Ami bekavart, hogy addig milyen módon történhet az elállás, illetve milyen következményekkel. Szóval jelenleg még nem álltam munkába az új helyen.

Köszönöm a segítségeteket.

SaireyVMK # 2018.03.17. 14:27

Ha próbaidőről szólt a dolog akkor bármikor felmondhatsz a próbaidő alatt és azt nem kell megmagyaráznod,csak jelzed.
Ha már rendes(nem próbaidős) szerződést kötöttél akkor a szerződés szerinti felmondási időt le kell töltened, és nem árt ha tértivevényesen jelzed is,hogy felmondasz , a határidőt letöltöd stb. De megpróbálhatsz közös megegyezéssel is elszakadni, biztos megértik. Ha nem,akkor marad az amit írtam. Először is olvasd át,hogy mit írtál alá!