Munkajogi kérdések.


pazs # 2017.07.03. 07:09

egyrejobban: nincs minta, írsz egy levelet, kedves munkáltató, [konkrét nap]-i hatállyal lemondok a közalkalmazotti jogviszonyomról, amely így [a 61. nap] megszűnik. Dátum, aláírás.

pazs # 2017.07.03. 07:11

lolika31: ha nem írtál alá semmit, akkor nem szűnt meg közös megegyezéssel a jogviszonyod, ha nem írod később sem alá, akkor sem. Viszont így nehéz lesz 17-ével új helyen kezdeni és addig munkanélkülit igénybe venni, úgyhogy döntsd el, mit akarsz.
Amíg nem szűnik meg a munkaviszonyod, jár a fizetés meg minden. A helyedben a közös megegyezésben arra törekednék, hogy legyen benne az egyhavi végkielégítés és az, hogy 16-án szűnik meg.

lolika31 # 2017.07.03. 12:51

pazs, köszönöm
az új helyemen annyit mondott a munkaügyi jogász, hogy őket nem zavarja, ha megvan még a másik munkaviszonyom, munkajogilag rendelkezhetek több főállással. Vagy akkor ez így nem jó info?
A munkaügyi központban ma regisztráltak és bekérték a papírjaimat hiánypótlásra. Ha megkapom a dokumentumokat akkor jogosult vagyok mától az ellátásra visszamenőlegesen is. Ez biztos.
Annyit láttam a NAV oldalán, hogy még nem jelentettek ki.

Edoedoedo1988 # 2017.07.04. 11:06

Pazs.:

"Edoedoedo1988
És a munkavállalási engedélyében szereplő munkáltatónál fennáll a jogviszonya?"

Igen, ott van bejelentve fő állásba. Járulékait abban a cégben fizetik meg.

Előre is köszönöm a választ!

Ut.: Bocsánat a késői reagálásért, de nem szól a fórum ha válaszoltak a kérdésemre, és nem sokat járok fel.

pazs # 2017.07.04. 11:12

Edoedoedo1988: akkor lehet.

lolika31: az igaz, hogy lehet egyszerre több munkaviszonyod. Úgy értettem, hogy nehéz lesz kezdeni, ha közben az eredeti helyedről nincs papírod, hogy felmentenek a munkavégzési kötelezettség alól (és megvan a munkaviszonyod ott is), akkor simán kapsz egy azonnali hatályú felmondást, ha nem jelensz meg ott (is) dolgozni, akkor meg aztán tuti nincs végkielégítés. Ha pedig hiánypótlásban sem fogod tudni igazolni, hogy megszűnt a munkaviszonyod, akkor munkanélkülit sem fogsz kapni (ellenben fizetést, akkor is, ha nem dolgoztál).

Edoedoedo1988 # 2017.07.04. 11:18

Pazs:

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Kellemes napot kívánok!

Gizella60 # 2017.07.04. 18:50

Kérném szíves válaszát azzal kapcsolatban,hogy ha a mai napon dolgoztam, de este az orvos szintén a mai napra felvett táppénzes állományba, lehet-e módosítani a munkanapot beteg állományra. Köszönettel

NorbertoK # 2017.07.04. 19:12
lolika31 # 2017.07.05. 10:21

pazs:
az eredeti helyemen a munkaköröm megszűnt és nem ajánlottak fel másikat, szerintük ezzel a munkaviszonyom is megszűnt. azt írták 7-én lesz papírom is. A munkaköri leírásomban 8-16 órás munkaviszony szerepel. Eleve úgy tervezem, hogy éjszakás műszakokban dolgozok majd, az meg nem üti egymást. Mivel nem ajánlott fel másik munkakört, nem is kötelezett másik munka végzésére.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.05. 10:56

a munkaköröm megszűnt és nem ajánlottak fel másikat, szerintük ezzel a munkaviszonyom is megszűnt.
Ahogyan azt Móricka elképzeli...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.05. 10:58

a mai napon dolgoztam, de este az orvos szintén a mai napra felvett táppénzes állományba
Vagy az orvos tévedett, vagy a munkád nem volt teljes értékű.
Egyébként az, hogy a munkahelyen voltál munkaidőben, tény, azzal egyidejűleg nem hiányozhattál.

pazs # 2017.07.05. 11:03

az eredeti helyemen a munkaköröm megszűnt és nem ajánlottak fel másikat, szerintük ezzel a munkaviszonyom is megszűnt
A munkaköri leírásomban 8-16 órás munkaviszony szerepel.
Szóval: van papírod arról, hogy fel vagy mentve a munkavégzés alól? Ha nincs, spuri be a munkahelyedre és 8-16 óra között álljál rendelkezésre és végezz munkát, ha felszólítanak vagy nem adnak papírt arról, hogy nem kell dolgoznod.

Papír hiányában igazolatlanul hiányzol, ami rendkívüli felmondási ok, ha ezt egy munkajogász megsúgja nekik, te jársz rosszul.

intentio # 2017.07.06. 05:51

Gizella60 2017.07.04. 20:50

Kérném szíves válaszát azzal kapcsolatban,hogy ha a mai napon dolgoztam, de este az orvos szintén a mai napra felvett táppénzes állományba, lehet-e módosítani a munkanapot beteg állományra. Köszönettel

Kedves Gizella!

A gyakorlatban előfordul, hogy valaki ledolgozza a napi 8 órát (8-16), de közben nem érzi jól magát és a munkaidő után felkeresi a délután 18-20 óráig rendelő háziorvost, aki már arra a napra is igazolja a keresőképtelenséget.

A táppénz igénylő foglalkoztatói igazoláson a munkáltatónak jelezni kell (va rá rovat), hogy a keresőképtelenség 1. napján a munkavállaló dolgozott, amelyért az Mt. értelmében munkabért kapott.

Tekintettel arra, hogy a táppénz keresetpótló juttatás (a betegség miatti elmaradt kereset pótlására szolgál) következik, hogy arra az időre, amelyre a munkavállalót munkabérrel ellátták (vagy arra az elvégzett munka alapján jogosult) táppénz nem jár.

Kérdésére válaszolva: Nem, nem lehet módosítani!

Tekintettel arra, hogy 2017.01.01-től ha a csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj, a táppénz, illetve a baleseti táppénz kapcsán a kormányhivatal jár el első fokon, akkor a feladatok úgy oszlanak meg kormányhivatalon belül, hogy az elbírálási feladatokat a megyeszékhely járási (fővárosi kerületi) hivatala, ezen belül is annak családtámogatási és társadalombiztosítási főosztálya látja el, míg a folyósítási és jogorvoslati feladatokat főszabály szerint a fővárosi, illetve megyei kormányhivatal végzi, ezért

  • további kérdéseivel a kormányhivatal megyeszékhely szerinti járási hivatalának családtámogatási és társadalombiztosítási főosztályához-

    fordulhat.

Ezen túlmenően kérdéseit közvetlenül is felteheti az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaiért felelős központi hivatal, azaz Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság főigazgatójának (prof. Dr. Mészáros József) a barabas.annamaria@onyf.hu , (ONYF központi iratkezelés) e-mail címen, ahol készséggel állnak a járulékfizető biztosítottak rendelkezésére, illetve a tárgykör megjelölésével érdeklődhet a Kormányzati Ügyfélvonal 1818@1818.hu e-mail címén is.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság 2017.01.01-től hatályos Szervezeti és Működési Szabályzatának 1.13. fejezete értelmében az ONYF Egészségbiztosítási Főosztályának feladatai közé tartozik az is, hogy az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival (táppénz, gyáp, csed, gyed, baleseti táppénz) kapcsolatban lakossági megkeresésre szakmai tájékoztatást adjon, illetve segítséget nyújtson az biztosítottaknak az igény érvényesítéséhez. Mindezek alapján kérdéseikkel bátran fordulhatnak közvetlenül az ONYF Egészségbiztosítási Főosztályához is.

Ügyféljogokról, hasznos tudnivalókról, illetve a személyes konzultáció kezdeményezésének lehetőségéről és módjáról -CSED, GYED, GYÁP, táppénz és baleseti táppénz igénylése esetén- az alábbi linkre kattintva olvashat:

http://staff.aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Ezen túlmenően lehetősége van személyes konzultációt is kezdeményezni.
Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez itt:
http://staff.aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatos panasz és fellebbezés mintákat itt talál:
http://staff.aktaforum.hu/…iewforum.php?f=22

wakowarner # 2017.07.06. 19:07

T.Cím!
Abban tudna segíteni, hogy mi történik akkor, ha a munkáltatónál elveszik/megsérül/megsemmisül egy tisztviselő személyi anyaga? kit és milyen felelősség terhel? lehet ez már kicsit adatvédelmi kérdés is.
köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 05:30

Mi történik...?
Attól még reggel felkel a Nap, este meg lemegy. És előbb-utóbb eljön az ősz is.

Mi a konkrét kérdésed?

drbjozsef # 2017.07.07. 05:52

Az hagyján. De közeleg a tél.......

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 06:25

Hervad már ligetünk, s díszei hullnak, Tarlott bokrai közt sárga levél zörög...

wers # 2017.07.07. 07:03

Off
Úgy tűnik nem csak felénk van kánikula. Majd visszasírjátok, ha tényleg jönnek a minuszok.
On

Ami megsemmisült, azt lehetőleg pótolni kell. Többnyire már mindenhol elektronikusan is tárolják, és arról is készül biztonsági mentés. De nem tudom ez volt-e a kérdés.

Tyfani # 2017.07.07. 07:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!

40 évvel mentem nyugdíjba és mellette dolgozom! jelen pillanatban úgy néz ki, hogy az éves keresetem meghaladja a megengedett 2250000 Ft-ot!
A kérdésem az, hogy ha kilépek a munkahelyemről egy hónapra és utána újra belépek ezt lehet-e?

Válaszát köszönöm! Tisztelettel: Tyfani

wakowarner # 2017.07.07. 08:49

Elveszett egy tisztviselő személyi anyaga, amelyről nincsen másolat. kilépett a dolgozó és most kér belőle másolatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 10:08

Mégis mi az ami nincs meg? Diplomamásolat? Önéletrajz?

wers # 2017.07.07. 11:51

Tyfani, a munkaviszonyod a munkaszerződésed szerint megszüntethető, majd később újra köthetsz szerződést. Ez sem azon nem változtat, hogy 40 év után mentél nyugdíjba, sem az éves össz jövedelmeden. Nem nagyon érthető, mi is a kérdésed.

lolika31 # 2017.07.07. 15:37

pazs:
mailben közölték, hogy 06.30-al megszűnik a munkaviszonyom és hogy 5 munkanap múlva elszámolnak velem. aztán a 4. munkanapon küldtek egy újabb mailt, hogy mégse szűnt meg. Erre írásban megkérdeztem, hogy fel vagyok-e mentve a munka alól, azt mondták erre később adnak választ. arra sem válaszoltak, hogy most szabadságon vagyok-e, vagy csak úgy lógok a levegőben.
Egyenlőre nem rendeltek be dolgozni, a munkavégzésem helye, pedig az otthonom eredetileg, tehát minden nap felveszem a munkát.

wakowarner # 2017.07.09. 16:51

Kovács_Béla_Sándor:
Mégis mi az ami nincs meg? Diplomamásolat? Önéletrajz?

előző jogviszonyban keletkezett iratok (jogutódlással került át) pl. kinevezés, módisítások, jutalmak stb., munkaköri leírások, erkölcsi bizonyítvány - a kinevezés kezdetétől -, bizonyítvány másolatok stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.09. 17:05

Az mind vagy eleve megvan a munkavállalónak vagy pótolható, vagy nincs is rá már szükség.