Munkajogi kérdések.


damario2 # 2018.08.21. 13:55

Viccet félretéve azért kérdezem: a cég az önkormányzattól bérel épületben működik, laza 1,2 milliós/hó bérleti díjjal, melyet anyagi okok miatt 5, azaz ÖT hónapja nem fizetett be így per pill 5x1,2= 6 misi a tartozása.
Jött egy tértis levél az önkormányzat vamüsztől még júlban, hogy vagy 8 napon belül fizet, vagy szerződést bontanak.
Nem fizettek azóta se semmit.
Vajon a vamüsz átadta az ügyet végrehajtásra? Mert fizetni a végrehajtónak se fognak (miből...) úgyhogy ebből öltözz-költözz lesz?

drbjozsef # 2018.08.21. 13:39

Szerintem nyert a Törvényszéki Lottón egy Skoda 100 tipusú gépkocsit. Rögtön el is sietett érte.

nonolet # 2018.08.21. 12:59

Ehhh...

Szerinted itt bárki tudhatja?!

damario # 2018.08.21. 12:37

Hi!

Nem teljesen munkajog de az is lehet...

Fővárosi Törvényszéki Végrehajtók Irodájától jött levél a munkahelyemnek és a főnök beijedt-mi lehetett benne?
Ma jött egy tértivevényes levél a cégnek. A főnök meglátta a borítékot rajta Fővárosi Törvényszéki Végrehajtók Irodája. Elkomorult kibontotta, majd 1 perces olvasás után kapta magát kocsiba szállt és elhúzott. Ez volt délelőtt és délután 3ig nem is szokott elmenni.

Mi a túró lehetett a levélben?

nonolet # 2018.08.20. 15:11

Hátrébb az agarakkal!

Milyen alapon gyanúsítasz?!!! rágalmazol.
Csak mert a TE bejelentésed téves?

- -

Az ésszerű eljárás, hogy:

  • ÍRÁSBAN felhívod a figyelmét rá,

hogy

  • a te esetedben, sajnos úgy sejted
  • "TÉVEDÉS TÖRTÉNT", hibás lett a bejelentés

ÉS ezért
kéred a bejelentés kijavítását.

ENNYI!!! a te dolgod első körben.

Aztán ha nem teszi meg az majd egy másik téma lesz.
Akkor majd perre mehetsz a SAJÁT ügyedben.

Persze tehetsz feljelentést is, de a hamis vád azért komoly veszély rád nézve.

- -

A többieknek persze szólhatsz,
hogy ők is nézzék meg és ha hibás
akkor ők is kérjék a kijavítást.

- -

Mi várható?

Ha jatóstól rontsasz a házab... akkor kb. ez.

Neked az, hogy hamarosan megtalálják a módját az elküldésednek.

A többieknek is annyi lesz, ha csődbe kerül a munkáltató.

A munkáltatónak (talán) lesz egy méretes büntetése.
Amit ha tud kifizet, ha nem akkor csődbe megy.

nicemia # 2018.08.20. 14:55

Üdv Fórum!

Milyen következménye lesz annak ha bejelentem a NAVnál hogy a munkáltatóm csak minimálbérrel jelent engem miközben szerz és bér szerint nem annyit kapok?

Tehát van egy munkaszerződés benne nem minbéres munkabér, ez fekete fehér nem vitatható.
Vannak a havi bérátutalások, ezek sem vitathatóak, mert banki utalás, ott a bizonylat.

És akkor nézem az ügyfélkaput és azt látom a munkáltató csak minbérrel jelent engem.
bejelentem ezt az egészet így ahogy van a NAVnál.
Milyen követkeménye lesz

  • rám nézve
  • és a munkáltatóra nézve?

mert ugye nem kell nagy jósnak lenni ahhoz hogy kitaláljuk ha velem ezt csinálja más dolgozóival is ezt csinálja. És ha jön a NAV és gyanút talál akkor végigzongorázza az összes embert.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.18. 08:37

Nem tudjuk, hogy felhasználták-e. Annyit tudunk, hogy létezik. És még ezt is csak xebot előadásából.

nonolet # 2018.08.18. 08:27

De ezt már felhasználták... ha "iktatták" a könyveléshez pl.

Pláne, ha az alapján ténylegesen is lépnek is valamit.
(bérszámfejtést pl.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.18. 08:18

Talán furcsán hangzik, de a hamisítás önmagában nem bűncselekmény.

nonolet # 2018.08.18. 07:38

xebot

Kezdésnek...

Szerezz egy példányt belőle!

Aztán, ha megvan írásban!!! jelezd,
hogy

  • ez bizony magánokirat hamisítás

és

  • jogi útra lépsz, ha nem tépik szét azonnal.

- -

HA nem tudsz szerezni belőle és így nem lesz bizonyítékod.
Akkor majd csak bérszámfejtés után tudsz reklamálni!

Akkor is írásban jelzed, hogy nem az élő (régi) szerződésed szerinti bért kaptál...

Erre kettőt léphetnek.

1.
Mégis számfejtik a béred a régi szerint

2.
Előjönnek az új szerződéssel.
Akkor e fentiek, példányszerzés, írásban szóvá tétel.

- -

Ha önként nem áll vissza rend, akkor

  • beletörődsz
  • köttök KÖZÖSEN egy új szerződést
  • a jogi útra lépsz

HA nem törődsz bele, akkor benne van a pakliban felmondás is!
Arra is készülj fel...

xebot # 2018.08.18. 07:14

Üdv Fórum!

Rövid leszek. Határozatlan munkaszerződéssel dolgozom. Új szerződést akartak velem aláíratni mely kedvezőtélenebb mint a régi, és nem voltam hajlandó aláírni.
Erre "valaki" (na vajon ki) aláírta HELYETTEM!!
Magát a folyamatot nem láttam, de saját szememmel láttam az általam alá nem írt új szerződést egy macskakaparással aláírva a nevemnél.

Kérdésem: ezek után mi a teendőm? Rendőrség és feljelentés okirathamisítás miatt? Aztán majd a rendőrség kideríti ki hamisította oda a nevem? Vagy egyből munkaügyi bíróság? Vagy más?

Másik kérdés és mi van akkor ha az alá nem írt új szerződésben foglaltakat a cég a gyakorlatban is alkalmazza (pl új bér) hiszen "aláírtam" ugye....
Akkor mi van?

Köszönöm a helpet

vorossal # 2018.08.16. 15:29

"nonolet#e-mailJelentem! 2018.08.16. 17:11
A nép ajka megmondja a tutit erre az esetre ...

"Aki hülye, haljon meg!

Újra megkérdem egy ilyen mocsadék mi a szart keres itt?
Ez egy szakfórum nem?
Nincs itt modi?
Mint a fosos macskát kéne innen kibaszni ezt a mocskot.

Lilianna25 # 2018.08.16. 15:02

Többször volt tervben,hogy eltörlik az egyenértékűsítést.Közlönyben megjelent a rendelet.Viszont,aki figyelmetlen volt és lecsúszott róla,tehát nem kérte az egyenétrékűsítést 12.31-ig az újra kell csinálja a teljes tanfolyamot,majd 2 év gyakorlatot utána,hogy megkapja az engedélyt,hogy 10 millió Ft árbevétel feletti céget könyvelhet.Namost,aki 9 éves gyakorlattal rendelkezik és főkönyvelő pozícióba kerülne nem kicsi cégeknél (eddig elég volt a diploma,mert volt főkönyvelő,aki regisztrált volt), nem tudja elvállalni a munkakört,mert hibázott és "elaludt",egy határidőt.Így a munkájától esik el,miközben ugyanolyan végzettségű gazd.agrármérnökök szerepelnek a nyilvántartásban,mert akár dec.31-én kérték regisztrációjukat.Nem az a fő gond,hogy újra kell csinálni a tanfolyamot,hanem az hogy az új törvényi szabályozás miatt kb. 3,5 évig nem könyvelhet céget,elesik a munkájától,amiben eddig dolgozott.

nonolet # 2018.08.16. 09:38

Lilianna25

esetleg az alkotmánybírósághoz vagy strassbourghoz is...

Volt felkészülési idő a változásra?
Éltél vele?

Miért nem....?

Lilianna25 # 2018.08.16. 07:25

Tisztelt Szakértők!

Könyvviteli szolgáltatást 10 millió Ft éves árbevétel feletti cégnek az végezhet, akinek erre jogosító engedélye, vagyis mérlegképes igazolványa van. Korábban bizonyos végzettségek egyenértékűnek számítottak a mérlegképes könyvelői végzettséggel. Pl gazdasági agrármérnöki diploma. Mivel a felsőfokú végzettség magasabb szint, mint a mérlegképes könyvelői, ezért a munkáltatók sok esetben megelégedtek a főiskolai oklevéllel nem kérték a mérlegképes igazolványt. Ezért sokan ezt nem váltották ki, viszont végezhették a tevékenységet. 2017.12.31-től viszont pl. a fent említett diplomával már nem lehet mérlegképes könyvelői egyenérékűsítést kérni. Volt egy dátum 2017.12.31, amíg lehetett gazdasági agrármérnök diplomával mérlegképes regisztrációt szerezni, azt követően viszont erre semmilyen lehetőség nincs, csak a mérlegképes könyvelői tanfolyam elvégzése. Egy rendeletben meghatározott dátum elmulasztása miatt úgy gondolom, nem lehet egy meglévő végzettséget elvenni. Bírságot lehetne kiszabni a mulasztás miatt, de végzettséget elvevő, munkakörtől eleső állapotot létrehozni nem, véleményem szerint. Hova lehet ilyenkor fordulni jogorvoslatért?

drbjozsef # 2018.08.15. 17:24

vorossal,

lewho első mondata több mint elég. Esetleg egy tiszteletteljes megszólítás előtte (még ha utálod is). Nem kell se litánia, se paragrafusokkal megtűzdelt laikus ámokfutás. Egy, szép, kerek, bővített mondat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 15:30

kérek egy formalevél szöveget amit elküldhetek.
Mit mondott a parádi pap?

vorossal # 2018.08.15. 12:14

"nonolet#e-mailJelentem! 2018.08.15. 12:32
vorossal

Baszkikám, ha nincs hát nincs!

Menjen bankot rabolni vagy mi?!

Így jártál..."

Ja bocs NONOLET azt hittem ez egy jogi fórum és nem elmegyúgyintézet!!!
Egy ilyen ember mint te mi a szart keres itt??

Veszek kenyeret a boltban majd a pénztárban közlöm hát pénzem az nincs-honnan lenne menjek bankot rabolni??
Mert ez így megy ugye?
Hogy dolgoztat egy cég aztán nem fizet....
akkor ne dolgoztasson!
Mondjon fel a josgszerűség kereteit betartva, vagy kezdeményezzen felszámolást önmaga ellen, ha nem tud fizetni... (jogászok-vagy tán nem így van??)

Azt hittem ez egy jogi fórum!!
Ilyen ember mint ez a nonolet mi a szart keres itt??

vorossal # 2018.08.15. 12:11

Tisztelt Fórum!

Akkor azt kérem ne ragozzuk tovább a dolgot.
kérek egy formalevél szöveget amit elküldhetek.
Az aktuális adatokat tartozás összege nevek stb majd kitöltöm, én csak a nyers levélszöveget kérem.
Amit itt a jogi fórumon írnak azt én maholnap elküldöm.

Köszönöm

lewho # 2018.08.15. 11:06

(Az összeghatár - tőke - 200 e Ft, ez alatt nem lehet felszámolást elrendelni)

lewho # 2018.08.15. 11:04

Én elküldeném azt a felszólító levelet azzal, h X Ft munkabér jogcímen fennálló tartozása van, amit .... napjáig ki kellett volna fizetnie, amit szíveskedjen legkésőbb 5 napon belül kifizetni.

Ha erre nem fizet, nem reagál, vagy érdemben nem vitatja (az nem érdemi vitatás, h azért nem fizetek, mert nincs pénzem)akkor még egy levelet kell neki küldeni (2. felszólítás.) Ebben is írd le a tartozás összegét, jogcímét, esedékességét, + azt, h ha nem teljesít X napon belül jogi úton fogod érvényesíteni a követelésedet.

Két tértis levél az egész.

Ezt követően kérheted a felszámolását. (ügyvéd kell hozzá) Ennek költségei: ügyvédi munkadíj+25e Ft közzétételi költségtérítés.

(Az meg benne van a pakliban, h az igényérvényesítés miatt a munkáltató nem fog szeretni.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.15. 09:11

(A felszámolás még menne is, feltéve, hogy a követelés meghaladja a 250 ezer forintot. De elég könnyen elejét tudja venni a munkáltató azzal, hogy vitatja. És akkor megint csak a per maradt. Mert jogi vitákban főszabályként csak bíró dönthet. És ez jól van így.)

drbjozsef # 2018.08.15. 08:55

vorossal,

most úgy őszintén, Te, saját magadtól, mégis mit találnál ki szankciót? Felszámolási eljárás? Kivégzés? Nyilvános megszégyenítés? Ejnyebejnye? Mit tudsz kitalálni, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy egy jogi fórumban kérdeztél? Milyen válaszra számítasz innen.

A munkáltató és a munkavállaló vitás ügyeire van a munkaügyi bíróság. Ez akkor kell, ha nem tudnak megbeszélni problémákat, nem tudnak megegyezni. Ennyi. Nincs más szankció.

Az meg, hogy kirúgnak, meglehet, de ha ezt nem akarod, akkor meg nincs mit tenni, csak nyelni. Megszoksz, vagy megszöksz.
(Megjegyzem, hogy ha az elemi munkabiztonsági feltételek sem adottak, akkor a helyedben nem a fizetésemet, hanem az életemet félteném. Mondjuk, nem sokáig, mert én lelépnék hamar.)

vorossal # 2018.08.15. 07:46

"megkérdezted, hogy miért nem fizette ki a bért?"

Igen. Állítólag nincs pénze a cégnek mert kaptak egy hatalmas munkaügyi munkavédelmi bírságot mivel még az elemi munkavédelmi feltéteéleket se biztosították.
Erre most nincs fizetés mert a büntetést kellett nekik pár napon belül fizetni.
Na de ez nem így megy hogy széttárom a kezem és nincs pénz.
Mert akkor én meg széttárom a kezem, és nincs munka nincs bejárás!

vorossal # 2018.08.15. 07:44

"Bepereled."

Viccelsz nyilván. Komoly választ kérek.
Nem trollkodást. Beperelem persze. És akkor még azn ap pakolhatok és ki vagyok rúgva.