Munkajogi kérdések.


Lyonee # 2018.12.17. 00:13

Ott tölti.
"2019 januárban közös megegyezéssel meg fog szűnni a munkaviszonyom "

nonolet # 2018.12.16. 20:06

Lyonee

Nem jár mert annak jár CSAK, aki az EGÉSZ évet ott tölti el....

Így szokott működni.
Nyilván kivétel, ha munkaadó mond fel és nem fegyelmi okból.

Alexa0101 # 2018.12.16. 20:02

Szép estét!

Érdeklődni szeretnék, hogy a táppénz alatti munkaórák beleszámítanak - e a munkaidőkeretbe, ha igen, akkor 100%osan,vagy tört részben.

Köszönettel,
Alexa0101

drbjozsef # 2018.12.15. 18:24

Miféle előnye lehetne annak ha nem veszed át azt a levelet?
Csak érdemes lenne megismerni a tartalmát.

Egyébként, ha nem mész be érte személyesen, postázniuk kell a kilépőpapírjaidat, szóval lehet, hogy csak azok lesznek.

B.Róbert76 # 2018.12.15. 17:01

Tisztelt Hozzáértők !

Az alábbi esetben kérnék segítéget:

Munkaviszonyom megszűnt,de nem kaptam se papírokat,se az utolsó bérem,többszöri felszólítás után se.
Bejelentést tettem a Munkaügyi Felügyelőségen.
Pár napja szereztem tudomást,hogy érkezett a cégtől levél,amit még nem tudtam átvenni (másik városban dolgozok)
A kérdésem az lenne,hogy átvegyem-e a levelet,amíg nem kapom meg a béremet,vagy várjam meg a Munkaügyi Felügyelőség értesítését?

A válaszokat előre is köszönöm.

Lyonee # 2018.12.15. 13:18

"A prémiumra (is) a közös MEGEGYEZÉSBEN írottak érvényesek." Azon felül ami egyébként is járna még plusz juttatásról is megállapodhatnak.
A prémium egyébként is járna, hisz a feltételei teljesültek, és nem volt szó a közös megegyezésben, hogy erről lemondana.

nonolet # 2018.12.15. 10:25

László33

Ez nem felmondás a részedről (hanem egyezség a megszűnésről) így az a prémium szabály nem is játszik.

A prémiumra (is) a közös MEGEGYEZÉSBEN írottak érvényesek.

Mivel MINDEN kérdésben az van/lesz érvényes amiben közösen MEGEGYEZTETEK!!! az elválás kapcsán.

Tehát, ha nem került bele a közös megegyezésetekbe a prémium kifizetése is ... akkor buktad.
Ennyi.

László33 # 2018.12.15. 07:05

A papíron ez áll: munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel.
Megállapodtunk, hogy mikor szerelek le a cégtől és aláírtuk.
Én úgy gondolom, hogy ez nem felmondás. A céges szabályzatban pedig a lenti idézett szöveg van, nincs mélyebben taglalva.
De ezek szerint a közös megállapodást is tekintheti felmondásnak?

wers # 2018.12.15. 06:06

Lyonee, igazad van, de nem teljesen tiszta, hogy ez mi is volt, közös megegyezés, vagy felmondás a munkavállaló részéről... (gyanítom inkább ez) meg van valami egyéb szabály, amit nem ismerünk. Kicsit ködös a tényállás.

Lyonee # 2018.12.14. 16:28

A közös megegyezés nem felmondás! Sem munkáltatói, sem munkavállalói.

wers # 2018.12.14. 16:10

Ez a ti megállapodásotok, "belső" szabályozás. Neked kell tudni, mi áll benne.

László33 # 2018.12.14. 15:57

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2019 januárban közös megegyezéssel meg fog szűnni a munkaviszonyom a jelenlegi munkahelyemen.
A 2018-as prémiumot a cég nem akarja kifizetni, mivel a munkaviszony megszüntetéséről szóló dokumentum 2018 októberben került aláírásra, ez az én kezdeményezésemre történt, ill. a belső szabályzat szerint "a tárgyévben a munkavállaló/munkáltató általi felmondás esetén nem jár a prémium".
Kérdésem, hogy jár-e a prémium, jogos e a cég érvelése.

Köszönettel
László

Zezike # 2018.12.11. 13:32

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Nagyon várom mielőbbi tanácsát a leírt problémával kapcsolatban.

Köszönöm szépen

ObudaFan # 2018.12.10. 14:52

Tehát akkor nem közalkalmazotti jogviszonyról, hanem munkaviszonyról van szó.

A felmondási idő harminc nap.
A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött

  1. három év után öt nappal,
  2. öt év után tizenöt nappal,
  3. nyolc év után húsz nappal,
  4. tíz év után huszonöt nappal,
  5. tizenöt év után harminc nappal,
  6. tizennyolc év után negyven nappal,
  7. húsz év után hatvan nappal

meghosszabbodik.

A munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót - legalább a felmondási idő felére - a munkavégzés alól felmenteni. A töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.

A munkavállaló felmondása esetén nincs felmentési idő.

A szabadságot a fentiek mellett kell kiadni.

gyene.m # 2018.12.10. 14:18

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm az előző válaszát, de nem világos.
2019 április 7-én megyek öregségi nyugdíjba. Alapítvány a munkáltatóm. Alkalmazottként dolgozom a szociális szférában. Felmondási idő 30 nap.
Úgy tudom, hogy a fele, 15 nap a felmentési idő.
Kérdésem abból adódik, hogy nem világos...

  • Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmentési idő 30 nap.
  • Ha a dolgozó mond fel, akkor a fele, 15 nap.
  • Közös megegyezéssel?
  • Mikor kezdődik a felmentési idő? Esetemben április 7 előtt?
  • Tehát, előtte ki kell venni a szabadságot és a felmentési idő napjait?

Köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2018.12.10. 13:19

A felmentési idő felére jár a mentesítés, nem az egészre.

gyene.m # 2018.12.10. 11:43

Üdvözlök mindenkit!

2019 áprilisában megyek öregségi nyugdíjba 64 évesen.
Jelenleg alkalmazottként dolgozom szociális szférában.
Kérdésem:

  • Jár-e nekem a sétáló, felmentési idő?
  • Van-e lehetőségem a felmondás idejére mentesülni a munka alól, és kapom-e az átlagkeresetem.?

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.10. 06:17

Neked csak a felmondási időre muszáj.

Petra13 # 2018.12.09. 20:44

Tisztelt Fórumozók!
A munkaügyi központ által támogatott vagyok. 6 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, december 15-ig kapják a támogatást. Utána úgy tudom, kötelesek alkalmazni. Az egyik kérdésem az lenne, hogy meddig kell nekik alkalmazni.
A másik: ha előbb találok másik munkahelyet, akkor felmondhatok-e, vagy ki kell várnom a szerződés végét.
A munkakörülmények elég rosszak, nem szeretnék itt mardni, csak amíg muszály.

Luca1234 # 2018.12.09. 15:14

Nagyon szépen köszönöm az egzakt válaszokat. Sokban előre lendítette az helyzetem megoldását! További szép napot!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.09. 14:57

Hagyd. Egy újabb kérdező, aki jobba tudja, és aki juszt se hagyja, hogy segítsenek neki.

wers # 2018.12.09. 14:48

Összesen 12 nap fizetett szabadság került úgy a bérjegyzékeimen feltűntetésre, hogy azokat ténylegesen nem vettem igénybe és azok a jelenléti íven sincsenek rajta.

szerény véleményem szerint a jelenléti ív a munkavállaló aláírásával érvényes

Luca1234 # 2018.12.09. 13:06

Tekintettel arra, hogy a munkáltatóm meghamísítja a káromra a szabadságos nyilvántartást, a lehető leghamarabb szeretnék felmondani és eljönni onnan úgy, hogy a felmondási időt se kelljen letölteni. Ezt szeretném elérni, lehetséges-e és milyen módon?
Ugyanis azzal, hogy az általam ki nem vett szabadságokat kiírták cc. 500eft-al károsítottak meg, mert sem a családommal nem voltam, sem a felmondás esetén nem jutok már hozzá a szabadságok értékéhez.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.09. 10:59

akkor legalább fizessék ki.
Na, azt pont nem lehet! (Csak ha megszűnne a munkaviszony.)
Mit szeretnél ennek tudatában?

ez a helyzet kellően megalapozza-e az azonnali felmondásomat?
Ugyan!

Zezike # 2018.12.09. 10:01

Üdvözlöm

Cégünkben (KFT) az alkalmazott Kft-t hozott létre,
és a számlákat a saját cégének állítatta ki.
Rengeteg volt a kifizetni való anyagszámla amelyet ő vásárolt, de be nem jött pénz, így rövid nyomozás után kiderült.
Ő a mai napig ezt nem hozta nyilvánosságra..mi a leggyorsabb teendő, illetve a cégnek okozott többmilliós kárt hogyan tudjuk a leggyorsabban visszafizettetni vele ?
A cég hírnevét is rontotta a rengeteg felszólítás miatt.
Sajnos sok céges adat az ő kezében is van, árajánlat adás, kapcsolattartás stb, ezért tudta ezt megtenni.

Segítségét előre is köszönöm.