40 év munkaviszony után nyugdíj


kincsesjeno # 2015.06.22. 19:28

Szep estet kivanok :) (sajnos nincsen ekezet a billentyuzetemen, ezt kerem nezzek el nekem). A kovetkezo keressel fordulok Onokhoz. Edesanyamnak szeretnek segiteni es ugyeben eljarni. 40 ev munkaviszony utan szeretne nyugdijban reszesulni. Az ugyintezes nem az erossege ezert szeretnek segiteni neki de en nem sokat tudok errol. Egyeni vallalkozokent tevekenykedett az eddigiekben. Tehat azt sem tudom pontosan hogyan es hol kezdjem az ugyintezest. Bizom abban hatva jart valaki hasonlo cipoben es ellatna tanacsaival. Valaszaikat elore is koszonom.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.22. 18:00

Kedves'Pmaria',drukkolok,hogy sikerüljön "még" elmenni a negyven évesbe és azoknak is,akik addig is folyamatosan szeretnének elmenni! Mi akiknek sikerült ez,nagy öröm, szerencsések voltunk és reméljük,hogy sokaknak sikerül még ! Kitartás és bizakodás,üdv.

Magdi1959 # 2015.06.22. 15:46

Mamamacoka, köszi szépen! Azt, hogy a nyufi hogy számol, hol kell kezdeményezni? Lehet levélben is? Ügyfélkapun lekértem a szolgálati időket, de az első gyes nincs benne, a 40 évhez pedig az is kellene.

Magdi

Pmaria # 2015.06.22. 11:39

Szép Napot!
Az lenne a kérdésem, hogy 1998 óta vagyok nevelőszülő, 15 évig nem volt más munkaviszonyom, ebből az időből mennyit lehet beszámítani munkaviszonyként.Szeretnék 40 év után nyugdíjba menni, eddig elismertek 36 év munkaviszonyt, de ebben még nincs benne a nevelőszülőséggel töltött idő.
köszönöm válaszát.
PMaria

Magdi1959 # 2015.06.21. 19:04

1977. június 27-től dolgozom folyamatosan, kétszer voltam 3-3 évig gyesen. Középiskolás koromban, 1975-ben volt még 29 nap nyári diákmunkám, ami bejelentett jogviszony volt. Munkanélküli nem voltam, táppénzen minimális ideig. Jelenleg közalkalmazottként dolgozom. Mikor mehetek nyugdíjba? Ezzel kapcsolatban mikor és milyen teendőm lesz?

Köszönöm szépen a választ!

Lyonee # 2015.06.19. 19:33

Vikkerné!
Olvasd el a febr. 20-21-i beírásaimat!

Lyonee # 2015.06.18. 20:57

Vikkerné!
Ha pedagógus vagy, akkor nagyon jó így, mert a 4 hónap munkavégzés nélküli időre távolléti díj jár, amelynek nagysága a kezdetekor aktuális illetmény. Szept. 1-én pedig növekszik az illetmény, vagyis a távolléti díj is. Vagyis jobban jársz a szept. 1-gyel, mint az aug. 31-gyel.
Decemberben az infláció és az átlagkeresetek alapján eldöntheted, hogy dec. 31-én, vagy jan. 1-én mész-e nyugdíjba. Legfeljebb 1 napra nem lesz ellátásod.

Májusban már 0,5%-os infláció volt, és valószínűleg növekszik. Nem biztos, hogy a januári nyugdíjazás lesz a kedvezőbb, mint idén.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.17. 05:32

Az a lényeg,hogy megmaradjon még sokáig a negyven éves,hiszen sokan várnak rá még a közeljövőben! De nagyon támadják,még jó,hogy ezt nem akarja elvenni az unió meg Brüsszel! Miért nem jutott más kormánynak eszébe ez a negyven éves idáig? Majd ha megszüntetik-eltörlik, mert addig nyavalyognak,akkor lehet tiltakozni ! Mert,hogy itt nem lesz még egyszer ilyen engedmény ha ez megszűnik,az biztos,pedig várnának erre a férfiak is,nem kevesen és nők is, de már előrevetítik a további korhatár emelést is és azt,hogy nincs lehetőség az idő előtti nyugdíjba menetelre ! Brüsszel-Unió mindenbe beleszól ! Bocsi ha esetleg politikai hangulata lenne az írásomnak,de lám minden a politikáról szól,legyen az bármilyen nyugdíj téma is! Most a jövő évi költségvetésbe több pénzt tettek bele a nyugdíjazási kiadásokra........!Hála ! Mindenkinek kívánok szép hetet,a nagy meleg mezsünik egy időre ! Üdv.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 16:59

mamamacoka és szafika...én másképpen értelmezem ezt,nincs ebben semmi furcsaság csak így védekeznek azok ellen,akik nagyon ellenzik ezt a nyugdíjazási formát és követelik a megszüntetését,tehát magyarul,a kormány így védi meg,így indokolja meg ennek a nyugdíjazási formának a jelentőségét és jogosságát ! Gondoljatok erre is.....!Hiszen az unokák "kirepülését" a kormány is tudja,de nekünk mindig lesz otthon dolgunk és gondunk a családdal,tehát jó,hogy otthon vagyunk,mert hasznosíthatjuk magunkat! Különben nagyon jó a taktika és ezért is fog maradni és csak ez érdekeljen minket,a többi ne,ezt csak érdekesség kedvéért linkeltem be ide !

szafika # 2015.06.16. 06:25

....és milyen jó ! h ezt a marhaságot nem évekkel ezelőtt sütötték ki ! esetleg bele is tették volna a követelmények közé ! lehet ? h sose lettem volna nyögdíjas ? / azért bárkiről is van szó elég kellene legyen 40 ledolgozott év ! /

szafika # 2015.06.16. 06:12

Baccus !!!! ezt én is olvastam tegnap az egyik cikkben , még jó ! h nem így indult ez az akciós 2011-be ! ez is 1 cumi lett volna sokaknak ! mert mi van ? ha nincsen unoka ? v már fel is nőtt az az unoka ? v már régesrég világgá szaladtak az unokákkal együtt a gyerekek ?!!!!! / Akkor fogadj örökbe 1 unokát nyárra ? ha csak rajtam múlna , én szívesen ! de nem biztos , h pont azt , akit esetleg rám sóznának ! /

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 05:59

Amúgy ez az írás,egy új "megfogalmazása" a Nők 40-évesének és sokan így nem ismerik,pl.....1," Már 40 év munka után nyugdíjba vonulhat egy nő, ha vállalja, hogy szabad óráit ezentúl unokájával tölti. A feltételek szigorúak, eddig 140 ezer nagymama élt ezzel a lehetőséggel. A nyári elhelyezés pedig égető probléma: 1,2 millió gyereknek van szüksége valamilyen felügyeletre nyáron. A táborok drágák, az állami ellátásba kevés tanuló tud bekerülni." 2,"Ebben nyújthat segítséget a "nők 40" program: így a nagymamák vigyázhatnak az unokákra, amíg a szülők dolgoznak. A "nagymama nyugdíj" program lehetővé teszi, hogy egy nő 40 év munka után, kortól függetlenül korkedvezményesen nyugdíjba vonuljon, ha teljesít bizonyos feltételeket, és vállal bizonyos kötelezettségeket." 3, "Hivatalosan ez nem nyugdíjpolitikai intézkedés, hanem családtámogatási eszköz." 4, "A kötelezettség:
nem vállal munkát
cserébe a teljes öregségi nyugdíját megkapja. "....

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.16. 05:30

......a lényeg,hogy marad a '40-éves,akármilyen indokkal és okból,még akkor is,ha akárkiknek akármilyen okból és indokkal nem is tettszik....!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 14:42
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 14:41

Bocsi a rossz belinkelésért,rákattintva bejön ez a kedvező hír,ami megerősíti a jövendőbeli ilyen nyugdíjba készülőket....!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.15. 14:39
§§§§...Nyugdíj 40 év után: erről sokan nem is----
  • Hivatalosan ez nem nyugdíjpolitikai intézkedés, hanem családtámogatási eszköz.
  • mondja a programról Novák Katalin...§§§...államtitkár.hallottak.......http://www.penzcentrum.hu/karrier/nyugdij40_ev_utan_errol_sokan_nem_is_hallottak.1045157.html.........
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.14. 18:25

Köszönöm viszont kívánok kellemes napokat! Pangás van,de most Június 22-23-án fogadják el a 2016-os költségvetést ha jól tudom és ebben sok minden lesz,például a nyugdíjakra fordított összeg is amiből leszűrhető egy pár dolog,idáig minden okés azoknak akik jövőre szeretnének elmenni! Üdv.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.11. 05:45

Nyugdíjbavonulás közalkalmazott jogviszonyból.....http://www.munkajog.hu/rovatok/munkaber/nyugdijbavonulas-kozalkalmazott-jogviszonybol

Lyonee # 2015.06.09. 19:51

40 év jogosultsági idő, amibe a munkanélküli nem számítható bele!

brünhilda92 # 2015.06.09. 19:37

Most kavarodtam bele. 40 év szolgálati idő kell, hogy meglegyen??

brünhilda92 # 2015.06.09. 18:52

Köszönöm mamamacóka!
Ezek szerint a A nők kedv. teljes nyugd.hoz figyelembe vehető időbe beleszámít a munkanélküli segély időtartama?
Az nagyon jó lenne!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.09. 05:04
Fiatalabb nyikhaj " főnökök " cserélgetik le az idősebb dolgozókat fiatalabbakra,de ez nem mindenhol sikerül nekik,mert egy fiatal nem fog nekik annyi mindent eltűrni,csak azt nem értem,hogy miért nem bírják ki azt az egy-két évet amíg a dolgozó el megy nyugdíjba
  • Volt olyan ismerősöm akinek a fiatalabb főnöke azt mondta,hogy....." nyugdíj előtt két héttel is kirúghatlak...!" Lelketlen mocskok...! na üdv.
szafika # 2015.06.08. 11:15

Hát az egy biztos , h nem úgy mennek a dolgok ebben az országban , ahogyan kellene ! / nem politizálok ! pedig mondanék egy cifrát !!!

ikotak # 2015.06.08. 10:07

Szafika!

Magyarázom, hogy beleszámit, de annyit csalódott mostanában, hogy nem akarja elhinni, Mi is arra gondoltunk, hogy jó ismerősnek kell a hely.Szívvel lélekkel csinálta a dolgát hosszú éveken keresztül, jön egy új főnök aki a
lánya lehetne és teljesen padlóra tette.

szafika # 2015.06.08. 09:07

Ikotak , a 40 évesbe beleszámít a táppénz is , ezen ne egye magát , nem lehet ? h valakinek kéne a helye ? és ez csak egy fal duma , v alibi hirdetés ? szörnyű ! amit ezzel az országgal tettek !!!!