40 év munkaviszony után nyugdíj


ikotak # 2015.06.08. 08:01

Mamamacoka !

Köszönöm a válaszodat ! Munkakörét nem szüntették meg, mert másnap már hirdetés volt feladva, a helyére keresnek mást.Nem védett korú attól még messze van,58-as születésű.Kialakulóban van , egy új munkahely én azt tanácsoltam, hogy maradjon táppénzen amíg a másik nem biztos.Mert attól tart, hogy a táppénz nem számít bele a 40 évbe, nehezen tudom megvigasztalni,hogy igenis beleszámít.Sajnos benne van a munkaköri leírásukba, hogy áthelyezhetik más városba is dolgozni,és ha visszamegy ezt biztos meg is fogja lépni a jóindulatú főnöke.Akkor meg ezzel az indokkal, hogy nem fogadja el kifogja rúgni, és akkor nem fog kapni végkielégítést stb.A felmondási időt a minimum 30 napot igaz le kell tudnia, vagy az alatt is lehet táppénzen ? Ez már több, mint két éve húzódik, eddig tudott tűrni most teljesen össze omlott.

ikotak # 2015.06.07. 15:43

Mamamacoka !

Segítsél már ha tudsz ! Ismerősömnek aki nagyon szereti a munkáját, lett egy fiatal főnöke, akivel nagyon elmérgesedett a viszony és a főnök azt mondta az ismerősömnek, hogy adja be a felmondását. Jelenleg most táppénzen van , nem adott be semmilyen felmondást, idegileg teljesen ki van ,17 éve itt dolgozik, két éve van még a 40 évhez.Eddig semmi gondja nem volt a munkahelyén csak mióta vezető csere volt. Táppénz alatt is felmondhatnak neki, és ilyenkor mennyi a felmondási idő ? A 30 nap mindenképpen és azon is lehet táppénzen? Segítségedet köszönöm előre is !

kitko # 2015.06.05. 18:42

köszönöm szafika, én is ebben reménykedek, bár az első határozatomhoz képest, 8 hónap volt az eltérés a jogosultsági időm tekintetében. Elnézték a szakmunkás iskola nyári gyakorlatát 40 nap helyett 240 napot írtak be /nincs ennyi nap nyáron/ és jogosultsági időnek vettek 4 hónap munkanélküli időszakot. Ezek után már gyanakvó vagyok egy kissé.
Még egy kérdés: tudja-e valaki, hogy amikor kiszámolják a nyugdíj összegét, hogy beleszámít-e a főálláson kívüli másodállás keresete, ami rendesen leadózott és járulékot is vontak /ez az utóbbi 4 évben volt/ másik cégtől. Amikor először beadtam a szolgálat időre és a nők 40 éves nyugdíjához, azt mondta az ügyintéző, hogy ezt most nem kell beírnom. Milyen adatlapon lehet ezt is beírni? Egyáltalán van-e lehetőség előbb kérni, hogy számolják ki legalább kb. mennyi lesz a nyugdíj? vagy ki kell mindenképpen lépni? Ha valaki tudja, örülnék egy válasznak.

brünhilda92 # 2015.06.05. 13:30

Ma jött + a Nyufi határozat.
A nők kedv. teljes nyugd.hoz figyelembe vehető idő: 34 év 12 nap
ebből kereső tevékenységgel járó jogv.szerzett idő: 30 év 8 nap.
figyelembe nem vehető idő: 341 nap.
Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető idő: 34 év 353 nap.
Valaki lefordítaná? Természetesen a nők 40-hez.
Köszönöm!

szafika # 2015.06.05. 11:46

Kitko , ha nincs is róla papírod , h 88-97 között mennyi volt a fizetésed , 88-tól már az adóhivatalnál szerepel , h mennyi után adóztál , abból ők kiszámolnak mindent , amit kell / szerintem / .

kitko # 2015.06.05. 11:23

Kedves Fórumozók
Megkaptam fellebbezés után a szolgálati idő és jogosultsági idő adatait, mellyel augusztus közepén el tudok menni nyugdíjba. Viszont az a kérdésem, ha nincs olyan papapírom a 88 és 97 évek közötti időről, amivel bizonyítani tudom, hogy mennyi volt a keresetem (csak a kilépő papír, munkakönyv és a munkaszerződésen szereplő fizetések vannak a birtokomban, adóbevallások másolatai) ilyen esetben hogy tudják a nyugdíj összegét kiszámolni? Netán előfordulhat, hogy kilépek és nem lesz se nyugdíjam, se állásom?
kitko

zsuhavi # 2015.06.03. 18:12

Köszönöm Mamamacoka!

zsuhavi # 2015.06.03. 18:10

Köszönöm, Macóka 11!

macóka11 # 2015.06.03. 16:25

Szívesen!
üdv

macóka11 # 2015.06.03. 15:52

zsuhavi!
Igaz, hogy nem engem szólítottál meg, de pont most van a jogiforum.hu nyitó oldalán erről teljes körű leírás.
Talán segít

http://www.jogiforum.hu/hirek/33844

üdv

zsuhavi # 2015.06.03. 13:37

1961.01.01. születtem.
1983.08.15-től dolgozom folyamatosan közalkalmazottként.A Nyugdíjbiztosítási Hatősággal folytatott egyeztetésem alapján 2013.12.31-ig 11077 nap biztosításban töltött időm, valamint 1499 egyéb, szolgálati időnek minősülő napom van, amelyből 20 nap fizetés nélküli szabadság.
1979.09.10-1983.06.13. nappali tagozatos főiskolai hallgató voltam, tehát ezeket az éveket leckekönyvem fénymásolatának beadásával tudom igazolni.
Ezeket az éveket a Hatóság nem számolta bele a fenti kimutatásba. De mivel 1998.01.01-jét megelőzően folytattam főiskolai tanulmányaimat, be kell számítani.
Kérdésem az, hogy a fentiek alapján mikor és milyen feltételekkel mehetek legkorábban nyugdíjba? (Nők 40 és rendes öregségi nyugdíjjal is )
Válaszukat köszönöm! zsuhavi

okkati (törölt felhasználó) # 2015.06.03. 13:01

mamamacoka - Az utolsó 16 évben orvosirnok voltam egy kórházban. Korábban, éppen 1988. április 30-ig pedagógus voltam egy általános iskolában más városban, ahol jól is kerestem csak hát éppen az ami 1988 előtt volt nem számít. 1981-ben költöztünk, gyesen voltam, ill a két fiatalabb gyermekem már itt született. 1886. októbertől pedig 4 órában gyes mellett dolgoztam ugyancsak orvosirnokként. Ebben a városban képeznek pedagógusokat, bőven volt belőlük és egy négy kisgyerekes anyukára nem volt szükség.

Choppermogyi # 2015.06.02. 16:04

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a 40 év utáni nyugdijat jól számolhatták-e nekem. Én ugy tudtam, hogy ha terhesség miatt voltam táppénzen szülésig, akkor, a terhes táppénz a 40 év utáni nyugdijba ugy számit be, mint a munkába töltött idő. Tehát nekem azt nem vették bele a ledolgozott munkaidőbe, 3 gyerek után 8 évet adtak. A 32 évnek meg kell lenni, de ez a 7 havi táppénzt nem adták bele, igy nincs meg a 32 évem, hiányzik ez a 7 hónap, ami munkában eltöltött időnek kellene számitania.
Kérem válaszoljanak, jár-e ez nekem?

okkati (törölt felhasználó) # 2015.06.02. 10:01

December óta vagyok nyugdíjas, 40 év 135 nap szolgálati idővel, a jogosultsági időm 32 év 1 nap volt. Két évvel a várható időpont előtt elkezdtem számíttatni az időm és milyen jól tettem! Mivel 4 gyerekem van, de gyes mellett ill. a gyes megszakításával is dolgoztam a gyerekek megszületése között (és szerencsére megtaláltam jó néhány elsárgult papírt amit más már régen kidobott volna, ki hitte volna, hogy a munkakönyvembe bejegyzett állásom van mégis nekem kell bizonyítani, hogy dolgoztam) hétszeri fellebbezés után sikerült megtalálni azt a napot amikor elmehetek nyugdíjba. Ez megtörtént! A nyugdíj kiszámítása 2 és fél hónapba telt a nyugdíjfolyósítónak, majd kiderült, hogy nyugdíjam 40 év munkaviszonnyal, amiből több mint 31 évet közalkalmazottként töltöttem 70.900 Ft. Azonnal kikértem a számítás alapjául szolgáló adatokat és mivel hiányosságokat találtam benne azonnal, 2015. február 26-án megfellebbeztem. Három hónapig türelmesen vártam, majd május 26-án érdeklődtem ügyem állásáról. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a Pest megyei ellenőröktől még nem érkezett meg egy megbízási szerződésemmel kapcsolatban az jegyzőkönyv, ezt megsürgették. Jó hét eltelte után a mai napon kézhez kaptam az elutasító határozatot. 5 tételt kifogásoltam a határozatból, az elsőt meg sem említik (korábbi munkahelyemről, mely más városban, megyében volt 64 napra szabadságmegváltás címén kapott összeget nem vettek figyelembe), ugyanakkor a gyes melletti munkavégzésre kapott jövedelmet sem vették figyelembe, ez 1988-ban történt, azóta tudom, hogy arra az időszakra csak a főállásban szerzett jövedelem számítódik. Három év vonatkozásában viszont megbizási szerződéseim voltak, ezt arra hivatkozva utasították el, hogy nem érte el a jövedelem a minimálbér 30 %-át. Mindhárom esetben meghaladta a jövedelem ezt a százalékot. Természetesen azonnal fellebbeztem. Ha történik valami majd jelzem, csak jól esett leírni, talán okolásul szolgál más számára is.

percsi # 2015.06.01. 21:56

Kedves mamamacoka és Lyonee!

Lyonee köszi, vissza olvasok:)

mamamacoka bocsi, elírtam, 42 év 250 nap a szolgálati időm.

Köszönöm

szafika # 2015.05.30. 07:59

Bocsi ! eldugulok :)

Lyonee # 2015.05.30. 06:44

Szafika!
Már megint politizálsz!

Lyonee # 2015.05.30. 06:43

Ikotak
Melyik hónap volt az?
Tavaly a decemberi fizetést dec. 20-22 körül fizette a KLIK és nem januárban. Lehet, hogy ez okozott némi problémát! Nézzétek meg a kifizetéseket! Ez másik munkáltatónál is előfordulhatott.
Azt azért észre kellene venni, hogy decemberben dupla fizetést kapott, és nem jutalmat.

ikotak # 2015.05.29. 15:45

Mamamacoka !

Nagyon szépen köszönöm! Tudod azért olyan bosszantó, hogy annyira közel vagy már a nyugdijhoz, és ilyen bonyodalmak vannak, amikor keményen ledolgozta az éveket.

szafika # 2015.05.29. 13:34

Rexor ! biztosan van ilyen is , de nem minden vállalkozó 1-ben sikeres vállalkozó is , a lányom is csinálta 3? v 4 évig / ő nem tartozott a 70 % közé , mert fizetett mindent , amit kellett / de egyszerűen alig tudta kitermelni a fizetnivalóit , ezt nem siránkozásból mondom , neki még mázlija is volt , mert nem kellett felvennie kölcsönt ahhoz , h elinduljon , összedobta a család , de lehet ? jobban járt volna , ha el se kezdi , mert akkor legalább az meglenne , amivel indulhatott , alkalmazottat nem tudott szintén megfizetni , így aztán a fűnyírástól a takarításon át , minden az ő nyakába szakadt , ha még kölcsönt is kellett volna felvennie hozzá .... akkor úgy járt volna , mint itt a faluban néhány vállalkozó , h élni se tud belőle , befejezni se tudná , mert tartozna a banknak , a nav-nak , a fűnek + a fának . / de lehet ? h ne akarjon vállalkozni az , akinek nincsen rávalója ?! /

ikotak # 2015.05.29. 12:23

Mamamacoka és hozzáértők !

Segítségeteket szeretném kérni. A húgom munkatársa közalkalmazott. Meg van a 40 éve + 14 nap, letöltötte a felmentési idejét, megkapta papírjait az államkincstártól, a nyugdíj igazgatóságnál leadott minden papírt.Egy hónap múlva hívták, hogy tavaly volt egy hónap fizetetlenen ezt állapította meg a államkincstár. Gondolhatjátok mit érzett, rohanás a munkahelyre , nem hogy tavaly, de a 40 év alatt sem volt fizetetlenen egy napot sem, ezt a munkahely is bizonyítja, most megy a levelezés a nyugdíj igazgatóság és az államkincstár között, hogy honnan szedték azt az egy hónap fizetetlent, amikor sehol sem szerepel. Meg annak az évek kiszámolásánál észre kellett volna venni még ha tavaly is történt, meg ha lett volna fizetetlen, de nem volt.Segítsetek már, ilyenkor mit lehet tenni? Azon kivűl, hogy kezd bele őrülni az egész dologba. Segítségeteket előre is köszönöm !

Rexor # 2015.05.29. 10:37

Szafika: tény és való, hogy a politikusok vannak leginkább reflektorfényben és nyilvánvaló hogy a média is rajtuk csámcsog leginkább (a celebek mellett), de szerintem a fő gondot nem ez okozza. Ha eljönne egy olyan világ nálunk is, ahol a vállalkozók 70%-ka nem azon ügyeskedne, hogy hogyan mutyizza el az adó/járulékfizetést, máris megoldódna a probléma, és lehetne csökkenteni is. De ez csak egy álom :)

szafika # 2015.05.29. 10:32

A munkakönyv mellett volt egy MIL ? lap ? bele volt a munkakönyvbe csippentve , ezt sose láttam , amíg nem mentem a 2. munkahelyemre , aztán , mikor valami okostojás kitalálta , h alkotmányellenes a munkakönyv , akkor lezárták és megkaptuk , abba benne volt az 5-6-7 alkalommal megváltozott neve a munkahelyemnek , mert ugyanott dolgoztam 32.5 évig , de a neve az mindig megújult ! Nekem még mázlim is volt , mert nem kellett mindenhonnan őrizgetnem , beszereznem a papírokat mikor nyögdíjas lettem , akkor láttam viszont azt a lapot is amibe vezetve volt továbbra is , ami régen a munkakönyvbe / ami szerintem még mindig a legegyszerűbb dolog volt . /

szafika # 2015.05.29. 10:24

Kedves Rexor ! gondoltam nem csak azt csökkenthetnék , ami teher rárakódik a bérekre , hanem a saját milliós , többmilliós jövedelmüket is , mert ha nekik mellette még van ilyen olyan másod- harmad - ötödállásuk , h 30 akárhány évesen 70-170 milliós házakat tudnak venni / van , h a gyerkőcnek ! / akkor olyan nagyon nem is hiányozhatna amivel kevesebbet kapnának ! eccer valaki azt mondta , azért kell jól megfizetni a politikusokat , h ne legyenek korruptak !!! de akkor mennyi fizetést kellene kapniuk ? hány milliót ?! v milliárdot ?

Rexor # 2015.05.29. 08:35

Régen nem volt TB kiskönyv, erre szolgált a munkakönyv. tehát az évek nem vesztek el.

Szafika: "ha lenne annyi esze a politikusainknak , h csökkentenék a fizetésre rakódó egyéb terheket": igen ez nagyon jó lenne. Csak akkor miből finanszíroznák a nyugdíjasokat? :)