40 év munkaviszony után nyugdíj


péceli Gizus # 2015.05.29. 07:06

Sziasztok!Már az év elején örömmel újságoltam el ,hogy sikerült a 40 évessel el menni nyugdíjba.Június 10.-én lesz meg a 40.évem.Most a felmentési időmet töltöm.
Tegnap kaptam egy levelet a Nyugdíjfolyósítótól,amiben elküldték a sohasem látott TB,igazolványomat.
12 év amit a Belügyminisztériumnál dolgoztam 1978-tól nincs beírva.
Szeretném ha segítenétek abban,hogy ez majd jelent -e valamit a nyugdíj számításánál? Vagy hova menjek intézkedni ? A munkakönyvembe szerepel ez az idő,külőnben nem lehetett volna meg a 40 évem.
Előre is köszönöm a válaszokat.


péceli+ Gizus

szafika # 2015.05.29. 03:37

Lányok ! szerintem egyre kevesebben lesznek , akik el is érik a 40-es akciósat és viszonylag normális nyd-at fognak kapni ! nem szidhatjuk túlságosan a vállalkozót se , ott se mindenki lesz milliárdos ! a legtöbben egészen biztosan nem ! lehet , h régebben még adtak zsebbe a sovány fizetés mellett valamennyit , de ha lenne annyi esze a politikusainknak , h csökkentenék a fizetésre rakódó egyéb terheket , akkor nem úgy működne , mint ahogy ! így + elég sokan fognak szívni ha már nyd-asok lesznek !

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.28. 18:24

Okés,nincs semmi gond,kívánom,hogy még nagyon sok női társam tudjon elmenni a 40-évesbe és ha lehet akkor már pihenjenek,hiszen ez azért lett "kitalálva" ! Üdv.

Mampszi # 2015.05.28. 17:05

Kedves " munkásnő"...gondoltam, példával érzékeltetem hozzászólásom lényegét, ....ennyi történt, és nem több!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.28. 15:30

Kedves 'Mampszi,Te honnan tudod azt,hogy az én utam milyen volt...? Én meg ezt az utat nem kívánom neked és másnak sem,de nem ez a lényeg,ez mindenkinek a saját magánproblémája,így nekem is! De a válaszomnak nem is ez a lényege ! Üdv.

Rexor # 2015.05.28. 13:22

Én azt javasolnám, hogy addig ne írd alá a felmondást, amíg alá nem írtad az "új" munkaszerződést. Így nem kerülsz kellemetlen helyzetbe.

Mampszi # 2015.05.28. 11:03

Kedves " munkásnő", járd végig az utam, és ha keményem dolgoztál 40 évig a kevés nyugdíjadért aminek fele a gyógyszereidre lesz elég, akkor azt fogom kívánni neked, hogy sikerüljön még állásba maradnod, / gondolom nem szeretnél majd éhen halni/ , és eszembe se jutna " KI AKADNI" azon, hogy a munka lehetőség iránt érdeklődsz! Szép napot, és sokkal több türelmet.....

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.27. 16:28

'Mampszi'....mi a felháborító,az,hogy eltudsz menni a Nők-40-éves különlegesen kedvezményes nyugdíjába és ezért ki kell lépni ? Vagy ha tényleges öregségi nyugdíjba megy az ember és meg kell szüntetni a munkaviszonyt ! Örülj,hogy egyáltalán el tudsz menni ebbe a formába, mert megengedik ! Nem kell nyugdíjba menni és akkor a munkaviszonyt sem kell megszüntetni,ilyen egyszerű! És az,hogy visszafoglalkoztatják az embert,nem is olyan biztos,de ha így van,mert szükség van rád, nem éri meg a nyugdíjazás miatt kilépni,mert ez a szabály...És elnézést,hogy én is írok,de amikor ilyeneket olvasok,teljesen kiakadok,mert nem értem az embereket,komolyan,ez fantasztikus... ! Üdv.

Mampszi # 2015.05.27. 15:34

Köszönöm a választ! Ami számodra egyértelmű, az a laikusnak kérdés csupán, és nem kiskapu keresés hidd el! El tudnám képzelni, hogy CSAK élvezzem a nyugdíjas éveket, és tudnák is magammal mit kezdeni depresszió nélkül, viszont a kevés nyugdíj ami várható, elég ok arra, hogy érdeklődjek a TÖRVÉNYES lehetőségekről, és elnézést kérjek a tudatlanságomért, hogy a 6 hónapos visszamenőlegességet ide mertem gondolni..

Mampszi # 2015.05.26. 15:30

Mamamacóka köszönöm szépen a választ! Jahh, ha visszavesznek és pont ez a lényeg..., ezért felháborító, hogy meg kell szüntetni a munkaviszonyt! Még egy kérdés jutott eszembe: Úgy tudom fél évre visszamenőleg igényelhető a nyugdíj. Ez azt jelenti, hogy pl megvan a 40 évem és tovább dolgozom fél évet, majd igénylem visszamenőleg a nyugdíjfolyósítónál?

Mampszi # 2015.05.25. 19:43

Miért kell a munkaviszonyt megszüntetni, ha nyugdíjba megy az ember? Aki szeretne még dolgozni ( mert 60-70 ezerből elég nehéz megélni) miért van rákényszerítve, hogy felmondjon amikor a létfenntartásáról van szó? Sejtem hogy törvény.....

Dorka59 # 2015.05.25. 14:22

Üdvözletem!
2015.szeptember 01-től leszek korkedveményes nyugdíjra jogosult. A kolléganő akit a gyermekgondozási idő alatt helyettesítettem, 2015.november 01-től áll munkába. Határozott munkaviszonyom, az ő visszatérésig szól, elmehetek-e nyugdíjba szeptemberben, és emellett dolgozhatom-e még a két hónap alatt?
Köszönettel veszem a választ/válaszokat!


Katalin

Lyonee # 2015.05.24. 11:07

"Hogy járok jobban, ha dec. 29-től kérem a nyugdíjazásom, vagy január 1-től?"
Olvass vissza kb. 2 hónapot, én írtam ezzel kapcsolatban több hozzászólást is, azok alapján próbálj meg taktikázni.

percsi # 2015.05.23. 13:21

Sziasztok!

Nem voltam biztos abban, hogy mikortól mehetek nyugdíjba, így márciusban azt adtam be, hogy május 11-től szeretnék nyugdíjba menni. Bíztam abban, hogy beleszámít a korengedmény, márciusban itt megtárgyaltuk, hogy nem. A határozatot még nem kaptam meg, áprilisban telefonon beszéltem az ügyintézővel, aki azt mondta, hogy május 10-n 39 év 133 nap jogosultsági időm lesz és 32 év 250 nap szolgálati időm. Ha jól számolom, akkor december 29-től mehetnék nyugdíjba.
Három kérdésem van:

  1. Hogy járok jobban, ha dec. 29-től kérem a nyugdíjazásom, vagy január 1-től?
  2. Jelenleg mennyi a minimális nyugdíj? Nagy összegre nem számítok, ugyan is a ledolgozott éveimben végig a minimálbért súroltam, az elmúlt évben sokat voltam betegállományban.
  3. Kényszerből 2012-től egyéni vállalkozó vagyok, van ahol azt olvastam, hogy nem kell megszüntetnem, van ahol azt olvastam, hogy meg kell szüntetnem a vállalkozásomat a nyugdíjba vonulás előtti napon. Melyik az igaz?

Válaszotokat köszönöm szépen:)

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.22. 04:21

mamamacoka,...így igaz ahogyan írod ! Jó lenne,ha konkrétan megírnák kirészletezve az adatokat a kérdezők,mert így csak felületesen lehet válaszolni !...... 'wazzupra" visszatérve,az édesanyja 1955-ben született,akkor most 60-éves és ha 14-éves korában elkezdett volna dolgozni 1969-ben az általános iskola befejezése után,akkor lehetne neki most 46-éves munkaviszony is és ha még volt gyesen is,akkor elérhette volna a Nők 40-évesét is! Régen a volt falunkban is és sok ismerősömnél is ez volt a helyzet,mentek a téeszbe dolgozni,például a tyúktelepre 14-éves korukba és azóta is csak dolgoztak,így a munkaviszonyuk is sok ! De wazzupnál nem tudom,hogy ez a helyzet e,ezért kellene részleteket is írnia,igaz ? Szép napot,igaz esik egyfolytában.

perszepolisz # 2015.05.19. 19:21

Köszönöm, a 3. kérdés okán körülnézek a másik fórumban.

wazzup # 2015.05.19. 18:26

Üdvözlöm!
Azt szeretném megtudni, hogy édesanyám közalkalmazottként dolgozik immár 32 éve, idén ősszel meg lesz a 45 éves munkaviszony (1955-ös születésű) és szeretne nyugdíjba menni. Jár ilyenkor végkielégítés (8+4hónapnyi?)? Ő menjen el nyugdíjba? Vagy megvárja, amikor elküldik?
Valamint most derült ki, hogy nem kapta meg a 40 éves munkaviszony után járó jutalmat - ilyenkor mi a teendő.
Válaszokat köszönöm szépen!!

perszepolisz # 2015.05.18. 17:32

Az alábbiakat szeretném kérdezni a nyugdíj összegéről:

  1. Az interneten fellelhető nyugdíjkalkulátorok (pl. adozona.hu) mennyire pontosak/megbízhatóak a későbbi nyugdíj összegének kiszámolásakor?
  2. Ha valaki a nők 40 év munkaviszony után megy el nyugdíjba(mert meg van neki a 40 év munkaviszonya), akkor a nyugdíj számításakor figyelembe veszik az egyébként 44 év szolgálati időt?
  3. A nyugdíj kiszámításakor valóban a jövedelembe számít az adómentes jövedelem, egészen pontosan a munka melletti rehabilitációs ellátás összege? Ez az összeget egy nyugdíjkalkulátor "adómentes jövedelem oszlopába" írva még pontosabb lesz a várható nyugdíj összege?

Bizonyára már lehetett szó ezekről a kérdésekről itt a fórumon, ezért - ha így van - elnézést kérek.

Előre is köszönöm.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.18. 17:15

Kedves 'monyo01',az összes táppénz beleszámít,ha folyamatos a munkaviszonyod és a járulékokat levonják tőled és be is fizetik utánad ! Vagy talán már ezzel is ijesztgetnek.... ? Szép napot kívánok!

monyo01 # 2015.05.18. 12:30

Az lenne a kérdésem,hogy a nők 40 éves nyugdíjába bele számít-e a baleseti táppénz.

Judith57 # 2015.05.17. 06:53

Kedves Mamamacoka !

2016. májusában lenne esedékes a 40 évessel történő nyugdíjba menetelem. Ezzel kapcsolatosan kérem segítségedet.
Hogyan kell elindítani a folyamatot: munkáltatónál, Nyugdíjbiztosítónál, mennyivel előtte ?
2010.12.31-ig a következő időket kaptam meg még 2011.-ben:
A nyugdíjjogosultság megállapításához figyelembe vehető szolgálati idő: 34 év és 296 nap,
A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához figyelembe vehető jogosultsági idő: 34 év és 228 nap,
ebből kereső tevékenységgel járó jogosultsági idő: 31 év és 60 nap.
Azóta folyamatosan dolgozom a közszférában, ahol 35 évig elismerték a közszolgálatot, majd egy törvényre hivatkozva 10 évet kivontak ebből az időből a jubileumi jutalom szempontjából. Gondolom ezért majd a 40 éves jubileumi jutalomtól is elesek majd.
Kérdésem még, hogy kell-e, lehet-e újra számoltatni az időmet a nyugdíjhoz, vagy elég az amit 2011.-ben kaptam?
Előre is köszönöm válaszod.

ikotak # 2015.05.14. 10:09

Mamamacoka !

Köszönöm a segítségedet, a húgom papírjait kiadták igaz nem voltak valami kedvesek, na de kit érdekelnek már. Már be is adta a nyugdíjkérelmét, és most már türelmesen vár.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.14. 09:26

' mosza ' Igen én is és akik körülöttem így elmentek a 40-évesbe azok is és eszük ágában sincs mellette dolgozni,hiszen ez a lehetőség,kedvezmény pont azért van,hogy akik elfáradtak és lehetőségük van,hogy igénybe vegyék az "akciósat" azok eltudjanak menni és nem azért,hogy így elmenve mellett tovább dolgozzanak,mert "kevés a nyugdíjam felkiáltással",lereagálják ezt,így még jobban kiváltva "mások" nemtetszését! Persze megtehetik ezt,de......,na nem is folytatom,mert nem rontom el ezt a jó hírt.....!!! Szép napot.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.14. 04:20

§ " Nők 40 programja " http://ado.hu/…dijak-jovore ! §....Hála és köszönet ha megmarad,sokaknak a megérdemelt pihenés,hogy valóban a családnak éljék le az utolsó éveiket,az irigyek meg nem számítanak ! Lehet pro és kontra,de akik igazán elfáradtak,azok örülnek ennek a lehetőségnek,akik meg még nem fáradtak el,azoknak nem kötelező elmenni,hogy utána újra dolgozzanak......!!! Maradjanak a munkahelyükön és örüljenek annak,hogy egészségesek és bírják még a munkát.....!!! Szép napot,igaz esik,na mindegy !

szafika # 2015.05.10. 15:56

Minihugi ! és nem 40 év munkaviszony ! hanem 40 év " jogosultsági idő " nem mindegy .