40 év munkaviszony után nyugdíj


munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.07.05. 05:25

Bocsánat a politizálásért,de mindig ettől " büdösödik a hal....."......" A JOBBIK ÜDVÖZLI, HOGY LEHET NÉPSZAVAZÁS A FÉRFIAK 40 ÉV MUNKAVISZONY UTÁNI NYUGDÍJAZHATÓSÁGÁRÓL "......http://gazdasagportal.hu/index.php/a-jobbik-udvozli-hogy-lehet-nepszavazas-a-ferfiak-40-ev-munkaviszony-utani-nyugdijazhatosagarol/......Ehhez csak azt teszem hozzá,hogy a " ballik " / baloldal / is üdvözli,miközben az elején és a szívük mélyén még most is,ahogyan Simonovits András baloldali nyugdíjszakértő is a napokban elmondta ezredszer megint,hogy nem ért egyet a Nők 40-évesével,mert nagyon megterheli a nyugdíjkasszát és amúgy meg diszkrimináció ...! Ugyan már,ez a képmutatás magasiskolája,a választások előtt több mint kettő évvel ! Ja és nem jogviszony,hanem munkaviszony.....,inkább kampányolnának a korkedvezményért,meg az előrehozott nyugdíj visszaállításáért,ha már így akarnak nyalni a népnek,akik el is hiszik azt,hogy ezt egyszer ők is bevezetik ! Üdv,vigyázni,mert a hőség fokozódik....!!!

macóka11 # 2015.07.02. 15:53

Kedves Mindenki - aki nyugdíj előtt áll és manyup tag.Leírnám az én esetemet, mint manyup tag, aki februártól a nők 40-el ment nyugdíjba.
A nyugdíj megállapítás egy manyup tag esetén úgy történik, hogy a kiszámított nyugdíj 75%-át kapjuk meg!
( nem azokra az évekre történik a 75% kiszámítása amikor volt manyup, hanem a teljes kiszámított nyugdijra/időre.
Az én esetemben a nyugdíj az átlagkereset 84%-a, és ennek a 84%-nak a 75%-át fizetik ki nyugdíj címén!)Vagyis azokra az évekre is 75%-ot adnak, amikor még se híre, se hamva nem volt a manyupnak és az azutáni időre is amióta megszüntették!!!) Javaslom mindenkinek, mielőtt nyugdíjba akar menni, vegye fel a kapcsolatot a nyugdíj pénztárával, ugyanis a mai napig NEM SZOLGÁLTATNAK JÁRADÉKOT A MAGÁN NYUGDÍJPÉNZTÁRAK, ahogy ez a munkásnő által jelölt honlapon is olvasható. Mindenki előre gondolja át, hogy most akar-e a pénzéhez jutni, vagy majd valamikor talán soha, és ha úgy érzi/gondolja, hogy inkább most lenne szüksége a hiányzó összegre, akkor már előtte lépjen vissza az államiba, mert tapasztalatból mondom, a nyugdíj megállapítása után sokkal bonyolultabb és időigényesebb is. Én a nyugdíj megállapítás után kb 1 hónappal döntöttem ugy, hogy inkább most kérem és akkor léptem vissza ( havi 50 ezer ft-ról van szó)
megfellebbeztem a határozatot és kértem a nyugdíj újraszámolását a manyup tagság megszüntetése miatt - már második hónapja várok és a telefonos érdeklődésemre elég nyegle válaszokat kaptam, vagyis ugy gondolom tovább fog tartani az elintézése, mintha előre megléptem volna a visszalépést. A manyup nagyon gyorsan intézkedett és hamar megkaptam tőlük a reál hozamot + egy teljes elszámolást, hogy mennyit utaltak vissza az állami rendszernek, a másodfokon eljáró ügyintéző pedig nagyon flegmán beszélt, hogy majd ő fogja felvenni a kapcsolatot a manyuppal, ami gondolom hónapokig fog tartani, elvégre neki nem sürgős az én pénzem, ráadásul jön a nyár és a szabadságolások ideje. Igaz hogy a törvény szerint visszamenőlegesen kell ugy megállapítani a nyugdíj összegét, mintha nem lettem volna soha tag, és emiatt utólag biztos hogy ki kell fizetniük, de az addig eltelő hónapokban hiányozni fog, és mindenkinek aki igy jár!
üdv

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.07.01. 16:34
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.07.01. 16:33

......." Milyen nyugdíja lesz a magánnyugdíjpénztári tagnak? "......http://www.drfarkasandras.hu/elveszett-paradicsom/milyen-nyugdija-lesz-a-magannyugdijpenztari-tagnak

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.30. 11:56

Így igaz kedves mamamacóka én is így vagyok vele,soha nem tudom magam kipihenni,örülök,hogy itthon eltudom látni a a házi teendőket,jönnek az unokák,ház körüli munkák rengeteg van,kert stb.,alig vártam,hogy nyugdíjba mehessek,nem hogy még elmenjek dolgozni,vérnyomás,koleszterin,ízület,nehogy már a munka hőse legyek.Dolgozhattam volna még,ha akarok,nem küldtek el,sőt még kellet is volna egy pár évet...! Jó egészséget.

zso53 # 2015.06.30. 04:45

Köszönöm Mamamacóka!

Ez jó hír, mivel én a termelői szférában kívánok elhelyezkedni.Már most elsejétől ismét dolgozni fogok, négy év itthon töltött év után.Vissza a nagybetűs életbe.

Üdv: Zsó

adrivik # 2015.06.29. 09:10

Köszönöm Mamamacóka!
Megpróbálok írni neki, de sajnos nekem is kétségeim vannak. Pedig de jó lett volna! :-)

zso53 # 2015.06.29. 07:53

Tisztelt hozzáértő!

Azt szeretném megkérdezni, hogy én a 40 évessel mentem nyugdíjba ,akkor is vállalhatok-e munkát? Valamint le kell-e mondanom a nyugdíjamról erre az időre?
Vonatkozik-e rám, hogy csak a minimálbér 18 szorosát meghaladó kereset esetén kell a nyugdíjat szüneteltetnem.

Üdvözlettel:Zsó

adrivik # 2015.06.29. 05:53

Tisztelt Fórumozók!
A tegnapi nap folyamán érdekes dolgot olvastam egy lapban, ahol jogász válaszolta, hogy középiskolában kötött ösztöndíjas időszak is bele számít a 40 év munkaviszonyba.
Kérdésem: Én Közgazdasági Szakközépiskolába jártam és a 4 évre,amíg tanultam, a helyi Termelőszövetkezettel szerződést kötöttem, miszerint havonta ösztöndíjat kaptam és érettségi után vállaltam a 4 éves munkaviszonyt a TSZ-ben. Ez az "ösztöndíjas 4 év" bele számít majd a nyugdíjamba?

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.28. 15:38

szafika,...természetesen teljes jogú öregségi nyugdíj a 40-éves,ez van beleírva és az összeg is az,de mivel a ránk érvényes törvényes öregségi nyugdíjkorhatárt még nem töltöttük be,így korhatár előtti,hiszen korhatárunk előtt sikerült elmennünk nyugdíjba....! Jogilag!

szafika # 2015.06.28. 09:18

Nekem a nyögdíjas papíromon , az is van , h nyugdíjas , a férjem néhány évnyi korkedvezményével hiába dolgozott időben ugyanannyit , neki korhatár előtti ellátott van a papírján , a fene bánja , csak néhány évig azért hadd élvezzük a nyugdíjat , fizettünk érte , sokáig nem is keveset !

szafika # 2015.06.28. 09:15

Munkásnő ! szerintem egyre kevesebben lesznek olyan emberkék , akik ezt a lehetőséget igénybe vehetik , itt a környezetemben sokan , mikor már tehették , h úgy vállaltak munkát , nem fizettek maguk után , nekik kiesett jó pár év , van , aki azóta se dolgozik úgy , h fizet is , nekik marad a felemelt korhatár nyugdíja , ha .....

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.28. 06:00

§§§.. Gratulálok mindenkinek akiknek sikerült a Nők 40-éves nyugdíjba meneteli lehetőség és mivel ez egy kivételes nyugdíjazási forma,csak remélni tudom,hogy a nyugdíjas napjaikat,hónapjaikat,éveiket,arra fordítják,amire ezt a lehetőséget bevezették! Egyébként nem árt tudni azt,hogy ez igaz,hogy Teljes Jogú Öregségi Nyugdíj,de mégis egy Korhatár Előtti lehetőség -/nyugdíj,csak nem így hívják /-jogilag,hiszen a tényleges öregségi nyugdíjunk előtt van,sok-sok évvel.....! És drukkolok,hogy még nagyon sokan igénybe tudják venni ! Szép hétvégét mindenkinek,jó egészséget !...§§§

ikotak # 2015.06.26. 12:06

Szafika !

Úgy legyen, nagyon megérdemli, 40 év kemény ápolónői munka után ráfér a pihenés.

szafika # 2015.06.26. 08:05

Ikotak ! boldog nyugdíjas éveket a húgodnak ! jó sokat !

ikotak # 2015.06.26. 06:53

Mamamacoka !

Győzelem !!! A húgom megkapta a határozatot nyugdíjas lett. Nagyon szépen köszönöm a sok segítségedet, jó tanácsaidat.

iris # 2015.06.25. 13:33

Köszi Korall, pedig már majdnem megbántam, hogy nem dolgoztam tovább nyugdíj mellett :)

Korall54 # 2015.06.25. 12:23

iris
A sajátjogú nyugdíjemelés mértéke a naptári évben elért kereset egytizenketted részének a 0,5 %-a. Ha a havi átlag kereset 100000 Ft, akkor 500 Ft az emelés.
Tny:
22/A. §60 (1) A saját jogú nyugellátásban részesülő személy - ideértve azt a személyt is, akinek nyugellátása szünetel - nyugellátását kérelemre saját jogú nyugdíjasként történt foglalkoztatása, illetve egyéni vagy társas vállalkozóként végzett kiegészítő tevékenysége alapján a naptári évben elért, nyugdíjjárulék-alapot képező kereset, jövedelem összege egytizenketted részének 0,5 százalékával növelni kell. A növelést megelőző naptári év előtt elért keresetet, jövedelmet az országos bruttó átlagkereset egyes években történő növekedését alapul véve a növelést megelőző naptári év kereseti szintjéhez kell igazítani.

(Így azért egészen más a kép.)


Üdv: Korall (53-as nö)

iris # 2015.06.25. 10:40

Pontosabban az előző évben megkeresett összjövedelem 0,5%-ával növekszik a nyugdíj, tehát 100 000 Ft-onként 500 Ft-tal. De ezt kérni kell, maguktól nem adják.

macóka11 # 2015.06.24. 19:28

Mentségemre szolgáljon, hogy csak február óta vagyok nyugdíjas!

macóka11 # 2015.06.24. 19:26

Hú akkor bocsánat, nem akartam félrevezetni senkit!
(Kicsit összekevertem, inkább csendbe maradok)

macóka11 # 2015.06.24. 17:41

zimre
Ha tovább dolgozol nyugdíjasként, akkor évente egy alkalommal lehet kérni a nyugdíj újraszámítását és ha jól emlékszem minden év 2 %-ot jelent Érdemes utána számolnod, mikor van meg a komplett év, és akkor kérelmezni, mert a töredéket/hónapokat nem számolják bele.
üdv

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.06.24. 14:31

....."zimre '....bocsika,hogy kijavítalak...." JOGOSULTSÁGI IDŐ ".....és nem " Szolgálati elismerő idő a 40-éves",na és ezért tévesztenek mások is,mert ilyeneket látnak,olvasnak és hallanak ! Amúgy most már tuti a ' 40-éves 2016-ra is,hála! Varga Mihály azt is közölte,hogy a férfiaknak ezt nem tudják megadni,de nálunk sem a férjem vigyázz az unokákra....és meló után pihenhet is,tv.,söröcske,stb.,nekem meg a többi házimunka ,úgy,hogy nincs sok megállás ! Üdv,szép hetet !

zimre # 2015.06.24. 14:19

Tisztelt Fórumozók!
Szerencsés a helyzetem, mert 2 éve eltudtam menni a nők 40 éves szolgálati időt elismerő nyugdíjába,,,, sőt mellette dolgozhatok igaz csak 4 órás állásban.
Az a kérdésem hátha hasonlóan munkálkodik valaki,, hogy ennek a 2 évnek az ideje alatt befizetett járulék után kérhetek e új nyugdíj megállapítást.
Vagy majd csak ha elérem az öregségi korhatárt, ami még 6 év.

Üdv

manyi57 # 2015.06.23. 12:12

Kedves Kincsesjeno

http://www.onyf.hu/…-adatok.html

Ezen az oldalon megtalálja hogy hogyan kell elindítani egy nyugdíj biztosítási adategyeztetést.
Ha az édesanyja 55-59 között született akkor ezt hivatalból meg fogja kapni . Csak ki kell várni .
Remélem tudtam segíteni