GYED, GYES, munkaviszony?


kisrita # 2007.08.22. 08:01

Az mit jelent hogy meghalad egy bizonyos mértéket az utazási idő?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.22. 06:40

Mondjiuk abban sem vagyok biztos hogy ugyanabba munakörbe venne vissza, de ha jól tuom ez sem kötelező.
Dehogynem! (Az egy kivétel a maximált időtartamú kiküldés.)
A munkavégzés helyének megváltozása akkor esik tilalom alá, ha az utazási idő azzal meghaladna egy bizonyos mértéket.

kisrita # 2007.08.22. 05:59

Kérdésem a következő: mit tehetek abban az esetben ha a munkáltató gyed után másik telephelyre, de ugyanabba a munkakörbe venne vissza.? A másik telephely messze van, reggel 6-kor megy busz, nem tudom a gyerkeket elvinni suliba. A másik telephelyre is 7-kor megy busz , az sem leányálom,de egykicsit jobb. Mi van ha azt mondja ott van hely, vagy megyek oda vagy viszlát. Mondjiuk abban sem vagyok biztos hogy ugyanabba munakörbe venne vissza, de ha jól tuom ez sem kötelező.

Köszönöm előre is

nyusz66 # 2007.08.17. 17:16

Dádi!

Nézd meg itt, ha bármit lehet csinálni az ügyben, Szakbarbár tudni fogja:

http://forum.index.hu/…/showArticle?…

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.17. 14:53

A passzív táppénz épp attól passzív, hogy aki kapja az már nem biztosított.
Szerintem nincs olyan, hogy méltányossági gyed.

Dádi # 2007.08.17. 14:47

Némi segítséget tudnak nyújtani a dolgot illetően?
A passzív táppénz alatt nem él a biztosítás?
Van lehetőség visszamenőleg befizetni az eg,bizt.járulékot?
Írjak kérvényt méltányossági GYED-ért?
Ha elmegyek munkanélkülire,utána megigényelhetem a GYED-et?/egy szoc.és munkaügyi államtitkár javasolta.../
Ha most nem kapok,akkor második,harmadik gyerek után a GYÁS sem jár majd?....

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.17. 14:38

Valóban.

Dádi # 2007.08.17. 13:33

Állítólag április 1-től lett 45 nap, azelőtt 90 volt. (Ezt olvastam...)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.17. 13:08

Mennyi volt a passzív táppénz maximális időtartama január elsején? Nem 45 nap?

Dádi # 2007.08.17. 08:34

Tisztelt szakértők!
2004. szeptembertől folyamatos volt a munkaviszonyom.2006.dec.31-ig volt hat.idejű munkaszerződésem. 2006.novemberétől veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen voltam márc. 14-ig,a szülés időpontjáig.Munkaviszonyom a táppénz ideje alatt szűnt meg.A GYÁST eddig kaptam,viszont a GYED-kérelmemet most elutasították,mondvá
n nem vagyok rá jogosult,mert nem vagyok biztosított.
Az lenne a kérdésem,hogy táppénz ideje alatt,amíg az ember keresőképtelen,valóban megszűnik biztosítottnak lenni?
Ha igen,a GYÁST miért kaptam?
Van-e lehetőségem arra vmilyen formában,hogy mégis jogosult legyek?

kisrita # 2007.08.16. 16:02

Az igaz hogy nem árt jób elnni a munkáltatóval - de sok munkáltató ezt ki is használja és egyszerűen tesz a fejére annak akin látja, hogy bármit megtehet vele mert úgy sem szól semmiért. Néha jobb ha a munkáltató is tudja hogy azért annyira nem hülye a dolgozó.

Én mindenesetre kérném a munkába helyezést.

De ezt majd eldönti az érintett

kisrita # 2007.08.16. 15:56

de itt ebben a topicban sok hasonló probléma van - nézd át tüzetesen

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.16. 15:55

Nem teheti meg. A munkára jelentkező dolgozó felgyűlt szabadságát ki kell adni, és vissza kell helyezni a munkába.
Az más kérdés, hogy a munkáltatóval nem árt jóban lenni.

kisrita # 2007.08.16. 15:54

Írjon egy hiv levelet, hogy 2008. februárjától ismételten munkába szeretne állni gyes mellett. Nem mondhatják hogy nem lehet, majd csak júniusban. Tértivevényesen adja fel, legyen másolata a levélből is. Aztán majd reagálank - valószínűleg azt hogy feburuártól mehet./ illetve kivetetik még a felgyülemlett szabit vele ( godnolom ez nem gond - onnantól fizut kap)- az jó pár hét lesz és utána mehet dolgozni.

garkata # 2007.08.16. 15:28

Egy ismerosomenek 2008. februarban lejar a GYED es az eredeti munkahelyere szeretne visszajonni, hiszen GYES mellett dolgozhat 8 oraban.

Varjak is vissza, de a munkaltato megteheti-e, hogy o szabja meg, hogy mikortol johet vissza?, vagy kotelezo mar a GYED lejarta utan visszavenni, ha o szeretne dolgozni?

Megteheti-e a munkaltato, hogy o nem februarban hanem pl. csak juniusban veszi vissza? Ez jogszabalyellenes vagy megteheti?

Kála # 2007.08.15. 10:38

Szívemből szóltál - komolyan, elsőre azt hittem, hogy én olvastam félre mindent...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.15. 10:25

Jó lenne, ha először magadban tisztáznád, valójában mi is a helyzet. Két nappal ezelőtt még határozottan azt állítottad, hogy megszűnt a munkaviszonyod - most meg kiderül, hogy nagyon is fennáll. Ugyancsak két napja az volt a problémád, hogy a munkáltató nem akarja kifizetni a szabadságodat - most meg az, hogy nem akarja kiadni...
Ejnye.

amilka # 2007.08.15. 10:03

Köszönöm az eddigi segítségeteket is, de az a helyzet, hogy nem fog megszűnni a munkaviszonyom, pontosabban mondva, nem tudom, hogy megszűntessem e.Szűkségem van a munkára, de nem hajlandóak fizetett szabadségot kiadni nekem,mikor mondtam, hogy nekem ez így nem felel meg,ha nem adnak fizetett szabadságot keresek másik munkahelyet, nem nagyon tartottak vissza, nem tudom mivel lehetne próbálkozni...kötelesek adni fizetett szabadságot, szerintem nem én tudom rosszul...

monalisa1 # 2007.08.14. 16:07

Elfogadom.

Azonban javaslom elolvasni a mai bármelyik tv teletext híradását, melyben az országos orvoshiányról és ápoló hiányról lehet olvasni: veszélyben a betegellátás! És ha mindezek mellet még szabadságra is akarnának menni az emberek, hát...

Kála # 2007.08.14. 15:13

Monalisa hol következik ebből, hogy a szabadság szept. után "elvész" ?! Sehol, merthogy nem is veszik el.

Egyébként legkésőbb amikor megpróbálják megszüntetni a munkavállaló munkaviszonyát, ismét elő fog kerülni a szabadság (Amilka esete is pont erről szól) - amit akkor természetesen ki kell fizetnie a munkáltatónak.

the big cat # 2007.08.14. 14:38

A GYED és GYES nem függ össze a szabadsággal.

Szabadság jár a szülési szabadság idejére és a gyermek nevelésére a törvény erejénél fogva járó fizetésnélküli szabadság első évére. (jellemzően ezen időszakok alatt a folyósítot ellátás a TGYÁS és GYED)

monalisa1 # 2007.08.14. 14:23

Kála!
Tudok olyan megyei oktató kórházról ahol az egyre szoritó anyagi okok miatt a közelmúltban végrehajtott többszöri létszámcsökkentés után minimális a létszám orvosokban és ápolókban stb., így a múlt évről visszamaradt több-kevesebb szabadságok szeptember 20-ig bezárólagos kiadása szóba se jön - sőt egyáltalán -, de ez évben is alig voltak szabin az emberek. (Van olyan diplomás ápoló akinek 25 nap fizetet munkap az éves szabadság járandósága, és idén 5 napot volt csak eddig otthon.) Akinek nem tetszik elmehet - ugrana a helyére így is, több is.

Ilyen helyzetben nem hiszem hogy a dolgozók élni "óhajtanak" a munkaügyi perrel a kenyéradó gazdájuk ellen.

Ami a fizetési meghagyás dolgát illeti, annak esetleges elutasítását valóban megelőlegeztem...

leti # 2007.08.14. 13:44

Sziasztok szeretném ha valaki tudna nekem segiteni vagy tudna valamit arról ,hogy GYED és GES alatt mennyi szabatság jár minden évre. Igaz,hogy az első évre az egész és évről- évre csökken?Jó lenne erre választ kapnom előre is köszönöm a segitséget. Leti

Kála # 2007.08.14. 09:29

Dehogy vész el! Ez a határidő csak annyit jelent, hogy a munkáltató jogszerűen csak eddig tudja kiadni a szabadságot - ezt követően klassz munkaügyi bírságra számíthat a nem jogszerű szabadság kezelés miatt DE ettől még a szabadság meglesz! (Szép is lenne, ha a munkáltató úgy mentesülhetne, hogy x időpont után volt szabadság, nincs szabadság.)

Ami pedig a fizetési meghagyást illeti, abból csak akkor lesz per, ha a munkálttaó ellentmond a követelésnek - vagyis ez azért nem szükségszerű.

monalisa1 # 2007.08.14. 09:10

Tértivevényes levél, azt követően fizetési meghagyás, azt követően per a munkaügyi bíróságon., úgy egy - másfél év múlva a kezedben lesz egy jogerős itélet, de pénz...

A múlt évről esetleg felgyűlt szabikat legkésőbb f. év szeptember 20-ig lehet természetben kiadni, onnantól elvész...