GYED, GYES, munkaviszony?


Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.31. 18:26

Csumák, van egy érdekes szó. Úgy írják: irónia...

csumák # 2007.08.31. 18:03

Ja, és anuson keresztül lehet a tonsillákat eltávolítani.


jano

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.31. 18:01

A költségmentességet, beleértve a pártfogó ügyvéd kirendelését a keresetlevélben kell kérni. Ha a költségek viselésére a jövedelmi, vagyoni viszonyai miatt nem képes, meg is fogja kapni.

csumák # 2007.08.31. 17:56

Na de Sanyi?!


jano

kisrita # 2007.08.31. 16:50

köszi, átadom az infókat
Hol kell olyan pártfogó ügyvédet kérni?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.31. 16:10

Hallottam valakiről, aki egy anatómiai atlasz segítségével kivette a saját vakbelét tükörből...

Kérjen költségmentességet, abban benne van a pártfogó ügyvéd is. Az is jobb mint a semmi, és még szerencséje is lehet.

the big cat # 2007.08.31. 13:20

Megpróbálhatja, de nem lesz egyszerű.

kisrita # 2007.08.31. 12:50

TGYÁST -t sem?! Ajaj, nagyobb a baj mint gondolták. Lehet hogy ez a csodálkozós dolog lesz a befutó.........

Ügyvédre sajnos nincs pénzük - próbálja meg anélkül intézni? Elérhet úgy is valamit?

Köszönöm a válaszokat

the big cat # 2007.08.31. 11:38

Mondjuk én azonnal beperelném a munkáltatót jogelenes felmondásért, és majd nagyon csodálkoznék, hogy be sem voltam jelentve.

Azonanl ügyvédhez kell fordulni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.31. 10:32

Sajnos, nem jól értelmezted. TGYÁS-t sem kap így. Az egyetlen esélye elismertetni a munkáltatóval az 5 évnyi munkaviszonyt. Borítékolom, hogy önként nem fogja.

kisrita # 2007.08.31. 09:26

Sziasztok!

Ismerősöm lánya 5 hónapos terhes. Nem volt bejelentve feketén dolgozott ( meggondolatlanul 5 évig!). Most "elbocsátotta" a munkaadója. Jelenleg munkanélküli segélyt kap. Mik a kilátásai a jövőben? Ha jól értelmezem az olvasottakat, akkor TGYÁS -t még kap valamennyit de GYED -et már nem fog?
Milyen kiegészítő szoc támogotást kérhet még esetleg? A segélye 23-ezer jelen pillnatban. Nagyon el vannak keseredve.

Előre is köszi

vircsi # 2007.08.30. 11:52

Köszi a választ, csak megerősítést akartam. :)

the big cat # 2007.08.28. 08:56

Ha végigolvastad a fórumot, meg pár másikat, ami ezzel foglalkozik, azokban benne van a válasz. Igen köteles, az ő nyomora, ha nincs hely, fizetnie akkro is kell.

Itt van egy kis formalevél:

Annyira sűrűn fordul elő, hogy úgy gondoltam hasznos lehet, ha készítek két mintalevelet, amit mindenki belátása szerint használjon fel a lenti CC licenc keretein belül.

1. bejelentés:

Tisztelt Munkáltató

Ezen levelemmel hivatalosan jelzem, hogy a törvény erejénél fogva számomra a gyermek nevelése céljából járó fizetésnélküli szabadságot megszakítom, és a aktív munkajogi állományba munkavégzésre 200X. xxxxxx XX-án visszatérek a GYES folyósítása mellett.

Kérem, hogy az Mt. előírásai szerint:

  1. Állapítsa meg új munkabéremet;
  2. Az Mt. előírásai szerint nekem járó felgyülemlett szabadság kiszámításáról és annak kiadásáról a fenti dátumtól számított 30 napon belüli időpontra intézkedjen, és jelölje meg a szabadság leteltével a munkába lépés napját.

Köszönettel,

Dátum.

Munkaválló

Ha ez nem vezet eredményre it a második, némileg fenyegetőszőbb bejelentés:

Tisztelt Munkáltató

Ezen levelemmel ismételten hivatalosan jelzem, hogy a törvény erejénél fogva számomra a gyermek nevelése céljából járó fizetésnélküli szabadságot megszakítom (Mt. 138. § (5) a)), és a aktív munkajogi állományba munkavégzésre 200X. xxxxxx XX-án visszatérek a GYES folyósítása mellett.

Kérem, hogy az Mt. előírásai szerint:

  1. Állapítsa meg új munkabéremet (Mt. 84.§)
  2. Az Mt. előírásai szerint nekem járó felgyülemlett szabadság kiszámításáról és annak kiadásáról a fenti dátumtól számított 30 napon belüli időpontra intézkedjen (Mt. 134.§ (3) b)), és jelölje meg a szabadság leteltével a munkába lépés napját.

Felhívom figyelmét, hogy amennyiben intézkedését 5 napon belül nem teszi meg úgy az illetékes hatóságokhoz illetve a munkaügyi bírósághoz fordulok jogaim érvényesítése céljából.

Dátum.

This work is licensed under a
Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 Hungary License.

vircsi # 2007.08.28. 08:00

Sziasztok
Nagyon sok jó dolgot leírtatok itt.
Ha jól olvastalak benneteket, akkor ha gyesen vagyok és dolgozni szeretnék (határozatlan idejű a munkaviszonyom), köteles-e a munkaáltatóm foglakoztatni (természetesen lemondok akkor a fizetés nélküli szabadságról)? Õk azt mondogatják, most nincs hely, amíg tudok maradjak gyesen.
Előre is köszi.

Attus # 2007.08.23. 12:53

"Akkor kell hozzájárulnod, ha a napi oda- és visszautazási idő tömegközlekedési eszközzel egy órával növekszik."

Az 1 órába beleszámít-e az, ha a járat ritkán jár, és a munkaidő kezdete előtt pl. 30 perccel már odaérek a munkahelyemre, mert a következő járattal már elkésnék. Tegyük fel, hogy az előző helyre jobb jráat volt, amivel oda tudtam érni 10 perccel munkakezdés előtt. Így az utazásra szánt időm akkor is megnő 20 perccel, ha maga az utazási idő percre azonos volna.

hanibadi # 2007.08.23. 12:43

Rendben, nagyon köszi mégegyszer, jelentkezem majd, mire jutottam...
Még annyit, hogy ma is épp állásinterjún voltam, de fogalmam sincs ott mit mondjak, munkaviszonyban vagyok-e. Egyáltalán köthetek -e szerződést ha valahová sikerül felvételt nyernem.
Egy-két héten belül munkát kell találnom, különben (hiába írattam be) nem veszik fel a leánykámat a bölcsibe...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.23. 12:36

Szerintem az a kör már felesleges, mehet a fizetési meghagyás.

hanibadi # 2007.08.23. 12:32

Felhívtam az iskola igazgatóját, azt mondta, hozzá küldhetek levelet, mert még benn van pár napig. Akkor küldjem el neki is ezt a felszólítást és várjak pár napot? Azt tudom, hogy a levél a kuratórim elnökéhez kerül majd (akihez eredetileg címeztem). Nálunk az igazgatói poszt csak névleges, a felelelősség ugyan az övé, de döntési joga semmiben sincs..
Ha jogilag így tiszta. akkor holnap postázom a felszólítást.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.23. 07:15

Attól hogy megkapta a felmondását, az igazgató még van - a felmondási idejét tölti, gondolom.

A fizetési meghagyást is az iskola ellen kell kérni.

hanibadi # 2007.08.23. 06:58

Az előző leveleket az iskola igazgatójának címeztem. Aug. 8-án viszont minden dolgozó(köztük az igazgató is) megkapta a felmondását rajtam kívül. Ezért gondoltam, hogy a kuratórium elnökének címzem, mert igazgató már nincs gyakorlatilag. A munkáltató az iskola volt és ő fizette a béremet is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.23. 06:38

Ez bizony egyre zavarosabb - és csak erősödik a meggyőződésem, hogy át akarnak verni. ("Nem kicsit...")
A felszólító levelet nem az alapítvány kuratóriumi elnökének kellett volna címezni helyesen, hanem annak, aki veled kapcsolatban a munkáltatói jogokat gyakorolja - nagy valószínűséggel az iskolaigazgatónak. A korábbiakat is az elnöknek küldted?

A zavarosság miatt nem nagyon tudom, ki ellen kéne kérned a fizetési meghagyást - amit egyébként egy nyomtatvány kitöltésével kell megtenni. Mi van a szerződésedben, ki a munkáltató? És ki fizette a fizetésedet, amíg fizette?

hanibadi # 2007.08.23. 05:16

Kedves kbs!
Augusztus 12-én fordultam Hozzád problémás ügyemmel. Tanácsodra másnap elküldtem a munkaadómnak a felszólító levelet, melyben kértem, három napon belül fizessék ki a júliusi béremet. Felszólító levelemet az alapítvány elnökének címeztem, aki azt át is vette. Írásbeli választ megint csak nem kaptam és a pénzt sem utalták át. Az illetékes önkormányzatnál elmondták, 21.-én valóban bejelentették az iskola megszűnését, szerintük sem lesz felszámolás, már csak azért sem, mert az iskolának semmi vagyona nincs és üres a kasszája. Az Alapítvány viszont nem szűnik meg.
Azt tanácsoltad, ha nem fizetnek(35 nap szabival és mivel az iskola tényleg megszűnik a végkielégítéssel is tartoznak), következik a fizetési meghagyás. Ez, mi tulajdonképpen és ki intézi?
Küszöbön az új tanév és közben állásinterjúkra járok, de azt sem tudom, ha felvesznek valahová, hogy létesítsek új munkaviszonyt, ha az előzőt még nem mondták fel. Jogutód nélküli megszűnés esetén sem mondhat fel a Gyesen lévőnek a munkaadó??
Előre is köszönöm a segítségedet!
A.

kisrita # 2007.08.22. 14:44

Egy órával nem lesz több az utazás, csak oda korábban indul a busz. Ez az én problémám. Ezek szerint nem tehetek semmit.

szoket # 2007.08.22. 10:44

Tisztelt Szakértők!

Egy barátnőm problémájával fordulok Önökhöz. Július elsejével talált munkahelyet magának, azóta dolgozik. Most derült ki, hogy babát vár, kb 9 hetes., tehát 2008 tavaszán születik meg a baba. Nagyon úgy néz ki, hogy veszélyeztetett terhes lesz és nem szabad majd dolgoznia. 2006-ban volt egy 6 hónapos munkaviszonya, az nyáron szűnt meg, utána külföldön élt, bejelentett m.o-i mv-a nem volt.

Kérdésem: fog-e táppénzt kapni? elég lesz-e hozzá ez a két havi munkaviszony?

Ha igen, akkor jogosult lesz-e a gyedre, amit ugye a mv-ból + a táppénzből számolnak ki, ha jól tudom.

Ha nem, akkor milyen ellátás fog neki járni?

A választ előre is köszönöm.

Incitatus # 2007.08.22. 08:44

Akkor kell hozzájárulnod, ha a napi oda- és visszautazási idő tömegközlekedési eszközzel egy órával növekszik.