GYED, GYES, munkaviszony?


kisrita # 2007.09.01. 13:06

A keresetlevél az amit a munkaügyi bíróságnak ír, amiben leírja hogy mi a "tényállás"?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.01. 13:24

Hát is...
Én is tudnék hokkedlit csinálni, de aztán nem szívesen ülnék rá.

kisrita # 2007.09.01. 15:38

Szóval akkor mit csináljon? Ha már ügyvédre nem fussa..............
Mi az a keresetlevél?
Nekünk joghoz nem értőknek ezek nem olyan egyértelmű és egyszerű dolgok ám.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.01. 16:11

Kisrita, drága!
Épp azt magyarázom, hogy senkit nem tudok megtanítani egy-két hozzászólással keresetet írni. Pláne jót.
Menjen be a bíróságra, és mondja jegyzőkönyvbe. És kérjen költségmentességet. De ezt is mondtsm már.

csumák # 2007.09.01. 19:16

KBS!
Én értem a viccet, ha nem rólam szól. Egyébként ma van a faeces nevenapja. És ezért már most bocsánatot kérek.


jano

kisrita # 2007.09.02. 07:09

Azt nem mondtad, hogy menjen be és mondja jegyzőkönyvbe, csak azt hogy a kerestlevélben kell kérni a költségmenteséget.

Így azonban már érthető, és megvalósíthatónak tűnik a dolog.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

kisrita # 2007.09.02. 12:36

Egy lényeges momentumot kifelejtett a kislány: azt hogy ő munkanélküli segély mellett feketén dolgozott és úgy küldték el!
Mondtam, hogy akkor sorry.......

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.02. 16:00

Ettől még a munkaviszony megállapítása iránt indíthatna keresetet. Csak éppen vissza kellene fizetnie - kamattal - a jogosulatlanul felvett támogatást, és számíthatna büntető eljárásra is.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.02. 16:11

Ami fontosabb: az álláskeresési támogatás időszaka biztosítási jogviszonynak számít. Kérdés az időtartama.

kisrita # 2007.09.02. 17:23

Tavalyig be volt jelentve. Idén januárban "jelentette ki" a munkaadó. Bejelentkezett amunkaerő hivatlba és mellette feketén dolgozott tovább nála. Majd mikor kiderült terhes, pár hét múlva egyszerűen közölte van más a helyére, nem kell menni többet.
Nem mer pert indítani pont azért amit írtál: büntetőeljárás + a visszafizetés miatt.

Álláskeresési időszak az mikortól ( meddig) van?

gittus # 2007.09.02. 17:24

csak gastroanalis anastomosis esetén lehet a tonsillákat az anuson kereszül exstirpalni.

tatiana # 2007.09.03. 09:27

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Az érdekelne, hogy tudok-e valamilyen kárpótlást követelni a munkáltatómtól, ha ő nem továbbította időben az OEP felé az Igénybejelentésemet a GYED folyósítására és emiatt csaknem két hónapja teljese ellátatlan vagyok. 2007. július 07.-én letelt a GYÁS, én július 10.-én minden szükséges dokumentumot és formanyomtatványt elküldtem a főnökömnek, előtte pedig felhívtam telefonon, hogy legyen szíves a folyamatosság érdekében időben továbbküldeni azokat. Augusztus 14-én beszéltem az OEP Pénzbeli ellátási osztályával, akik azt mondták, hogy nem érkeztek be a papírjaim, és mivel sajna ugyanezt a hozzáállást tanusította a főnöknőm a GYÁS és előtte pedig a TÁPPÉNZ esetében is , ezért azt tanácsolták, hogy írjak egy levelet a Munkáltatókat Ellenőrző Osztályuknak. Mivel nem volt gusztusom már a főnöknőmmel diskurálni és könyörögi neki, hogy legyen szíves már kitölteni a papírokat és továbbküldeni, ezt meg is tettem.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.03. 09:40

Munkaviszony keretében okozott kár. Borítékolom, hogy nem fogja önként megtéríteni, akkor pedig időigényes per szükséges, amelyben bizonyítanod kell a kár tényét, mértékét, és azt is, hogy a kárt a munkáltató jogellenes magatartása miatt szenvedted el.

esztersz # 2007.09.03. 09:53

Kedves Szakértők!

Nem vagyok jártas tb jogban, ezért szeretném a segítségüket kérni.

Ügyfelünknél gyesre ment az egyik közalkalmazott, és gyermekei (ikrek) 3 éves koráig megállapodás alapján szüneteltetik a közalkalmazott jogviszonyát.

Most a közalkalmazott 4 órában szeretne visszajönni dolgozni, a gyed megszűnésével, gyes mellett, a korábbi 8 órás munkakörébe.

Mit tegyünk a jogviszony szüneteléséről szóló megállapodással és kell-e visszavennünk a közalkalmazottat 4 órában? Vagy csak, ha 8 órában visszajönne?

Előre is köszönöm a válaszokat.

esztersz # 2007.09.03. 10:11

Elnázást, pontosítom az előbbi kérdést, fizetés nélküli szabadságon van a közalkalmazott.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.03. 10:33

Ez esetben a szüneteltető megállapodással nincs mit tenni - hiszen az nincs.
A munkavállaló bármikor egyoldalúan dönthet úgy, hogy a fizetés nélküli szabadságot megszünteti, és visszatér a munkába. De csak a munkaszerződésében - kinevezésében - rögzített feltételekkel. A szerződés (kinevezés) akár ideiglenes módosítása is csak közös megegyezéssel történhet.

tatiana # 2007.09.04. 20:49

KBS!
Köszönöm a választ. Véleményed szerint, ha megvan minden dokumentumom (értem ezalatt a beadott kérvényem másolatát, és a postai feladóvevényt), akkor érdemes-e bármit tenni ezügyben, vagy esetleg olyan elenyésző összegről van szó, hogy esetleg többet kellene beleölnöm?( Beszéltem az OEP-pel, megérkezett a kérvényem)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.04. 20:51

Volt egy időszak, amelyre visszamenőleg sem fizettek semmit?

tatiana # 2007.09.04. 21:42

Jelenleg elbírálás alatt van a kérvény.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.05. 07:08

Azért kérdezem, mert ahogy már lentebb írtam, egy esetleges perben konkrétan meg kell jelölni, milyen jellegű és mértékű kár ért. Utána pedig bizonyítani kell. Értelemszerűen: ha nincs kár, nincs mit megtéríteni. Akkor sem, ha a munkáltató egyébként hanyagul járt el.

tatiana # 2007.09.05. 09:20

Köszönöm a segítséget!
Egyenlőre csak annyi kár ért, hogy a főnökömnek köszönhetően két hónapja nem rendelkezem jövedelemmel. Ha egyedüli anya lennék, most nem volna mit enni adni a fiamnak...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.05. 12:25

Az csak akkor lesz kár, ha később semm kapod meg az erre az időre járó ellátást.
A jog kárfogalma nem esik teljesen egybe a köznyelvi kárral.

kisrita # 2007.09.06. 06:49

Végig olvastam a fórumot, de nem találtam hasonlót - elég speciális az eset.
Van egy hölgy munkaerőkölcsönző által egy multinál dolgozik 4 műszakos munkarendben. Jelenleg próbaidejét tölti, de most derült ki hogy terhes. Könnyített munkakört tudnak adni, de csak 4 műszakban.
Segítsetek, mit tegyen/ tehet most?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.06. 06:51

Mit szeretne elérni? Mi a célja?

Egyébként sok választási lehetősége nincs. A próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntethetik a munkaviszonyát.

kisrita # 2007.09.06. 06:56

Nagyon gyors vagy ma.......Köszönöm

Én is ezt mondtam, hogy próbaidő alatt nem kell indokolni

Hogy mit akar azt nem tudom, felajánlották neki, hogy húzza ki amíg próbidő lejár, megkötik a szerződést aztán után a táppénz- védve van. De csak húzta a száját hogy az éjszakát nem tudja vállani. Ma ment orvoshoz, délután megtudjuk mit javasooltak neki( orvos, védőnő). Ha táppénzre vetette magát akkor még mindig "visszaléphet" mondjuk pár nap múlva. Ha akar. Ugye?