Munkahelyi baleset email - el jelezve !


Szomorú örökös # 2024.04.17. 03:43

Tundi

Nem volt szándékomban táppénzeskedni, ezt elfelejtettem a kérdés során közölni
Akkor vajon mi értelme annak, hogy tud róla a főnök vagy nem?

Nyílt sebem is keletkezett, és a vérem folyt.
Egy bokaficamnál? Érdekes, hogy még csak orvoshoz se mentél vele! Muszáj lett volna neki látnia. Igazából szerintem ez azért fontos, hogy ha később bármi van belőle, akkor máris felejtős a „munkahelyi baleset” minősítés, hiába is vannak tanúid.

Tundi # 2024.04.16. 18:56

1.Tehát email-el nem lehet munkabalesetet jelezni.

2. Nem volt szándékomban táppénzeskedni, ezt elfelejtettem a kérdés során közölni.

3. Nem vicceltem. Nyílt sebem is keletkezett, és a vérem folyt.

4. Köszönöm ezt az egy választ is.

Szomorú örökös # 2024.04.16. 17:52

Tundi

A kérdésem az, hogy elektronikus úton bejelenthető a baleset ténye a munkaadónak?
Te azt írtad, hogy nem is voltál vele orvosnál. Akkor most milyen alapon minősíted munkahelyi balesetnek?

A kissé dagadt lábamat három munkatársam is látta.
Úgy gondolod, hogy ez elég hozzá? Ugye viccelsz?

Azt mondta, hogy akkor fel kellett volna hívnom őt telefonon
És ő akkor egyből mondta volna, hogy irány az orvos, mert különben a bejelentés egy kalap hajítófát sem ér.

Tundi # 2024.04.16. 10:35

A munkahelyemen munkavégzés közben kisebb baleset ért, kificamodott a bokám. Nem okozott gondot, hogy folytassam a munkámat de céges email-ről küldtem a munkaadómnak egy jelzést, hogy baleset ért. A kissé dagadt lábamat három munkatársam is látta.
Este hívott a munkaadóm, hogy ez az email-es jelzés nem volt szabályos, mert orvoshoz kellett volna mennem, és nem fogja elismerni munkahelyi balesetként.
Így fogalmazott : - Ezt elrontottad !
Azt mondta, hogy akkor fel kellett volna hívnom őt telefonon, mert ő csak munkavégzésem letelte után 4 órával tudta elolvasni a céges email-eket.(Egész napos programja volt.)
A kérdésem az, hogy elektronikus úton bejelenthető a baleset ténye a munkaadónak ?