Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


pubi67 # 2018.01.28. 22:38

Tisztelt mama20. Én írtam önnek mailt a napokban.Ne haragudjon hogy mail ben kerestem meg. Nem tettszett válaszolni,ezért megkérdezném most hogy esetleg nem kapta meg a levelem , vagy nem akar , vagy nem tettszik tudni a választ kérdésemre. Tisztelettel megköszönöm fáradozását.

Jasko10 # 2018.01.28. 11:07

A számitási módszer lényege hogy a legnagyobb részegészség károsodást levonják a százból,mondjuka legnagyobb 40%,akkor a megmaradt egészség% 60.A következő egészség károsodás 20%,de nem ezt adják a 40% egészségromláshoz,hanem a megmaradt 60-nak a 20%-kát ami ugye 12%.igy a kettő együtt csak 52%,és igy tovább ha még vannak más károsodások is.Ennyi a lényege,dehogy mire mennyit adnak az relativ,mert hiába van a nefmi táblázat,ugyanarra a betegségre adhat pl szivinfarktus 30-49%-ot is,itt gyökeredzik a probléma hogy a szakértő jóhiszemü vagy sem.Ha unszinpatikus vagy csak 30%,ha ellenkezője akkor 49%.Ez pedig hatalmas különbség.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

HegeT # 2018.01.26. 19:36

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a hasznos iránymutatásokat!

Jasko10 # 2018.01.26. 06:07

Akkor inditsd el a háziorvosoddal a komplex vizsgálati kérelmedet,amin szerintem 50% feletti egészség károsodást legalább biztosan megállapitanak.Ami a katagóriáktól függöen több vagy kevesebb rehab ellátást vagy rokkant ellátást biztosit neked.De érzésem szerint ha ez nem olyan rég következett be akkor 70%-os rokkantnak is besorolhatnak,ami kb 90000ft jelent.Emellet dolgozhatsz is csak van egy összeghatár amit nem léphetsz túl a kereseteddel.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

HegeT # 2018.01.26. 02:19

Szép napot mindenkinek!
Ki tudna segíteni nekem:
42 éves koromra szívmegállással 5 nap intenzív 14 nap szívsebészeten eltöltött idő után megkaptam a ICD készüléket mely ritmusszabályzásra és újraélesztésre is képes.
Milyen vonalon induljak el, hogy ha már ez a helyzet előállt akkor anyagilag a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Az már biztos, hogy mint eddig két állásba nem tudok majd dolgozni. Ezen kieső 70.000 forintot szeretném valahogy előteremteni egy rehabilitációs járulék s egyéb formában.
Előre is köszönök minden hozzászólást és segítséget.
(8 éves és 15 hónapos fiaimat még szeretném felnevelni...)

Jasko10 # 2018.01.25. 06:24

Köszönöm a segitséget.!


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

drbjozsef # 2018.01.25. 05:57

Jasko10,

megnézni nem tudod, de ha itt a neve melletti csík végén lévő "e-mail #" feliratra kattintasz, és kitöltöd a feljövő ablakot a kérdéseddel, akkor a fórum rendszere elküldi neki a leveledet azzal, hogy "Jasko10 a jogi fórumról üzenetet küldött önnek".

Jasko10 # 2018.01.25. 00:13

Kedves Mama20! Hol tudom megnézni email cimét?


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.01.23. 15:15

Valaki tudna segiteni hogy kell megfogalmazni egy komplex fellebbezést másodfokra.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Linnax # 2018.01.22. 23:06

Utazási kedvezménnyel kapcsolatban szeretnék információt kérni.
1956-os vagyok, rokkantnyugdíjas. Öregségi nyd-ba 64,5 évesen mehetek. Mivel már nem rehabilitációs járadékos vagyok, szeretnék érdeklődni, hogy jár-e nekem utazási kedvezmény?
Ha igen, hol és hogyan kell intézni?
Köszönettel: Linnax

pubi67 # 2018.01.22. 16:16

Tiszteletem.
Az elöbb rossz helyen tettem fel a kérdésem , most megpróbálom itt is.
Olyan kérdéssel fordulok önökhöz , hogy milyen esetben számolják ujra a rokkantsági ellátást? 2015 ben lett megállapitva a jogosultságom, de csak 2017 ben igényeltem meg. Most 2018 januárban esedékes a felülvizsgálatom. Közben a csekély ellátás mellett tudtam otthoni munkában dolgozni decemberig. Ez növelte a szolgálati időmet ugye.Kérdésem,ha most megyek a felülvizsgálatra , akkor ujraszámolják-e? mivel dolgoztam ,és változott a szolgálati időm, vagy ugyanazt kapom mint elötte?( Nem értem el egyszer sem a minimálbér 150 % át.) Állapotrosszabbodás lesz valószinüleg mert tönrement a jobb bokám , és II sz diabéteszem lett.A kategória dönt-e , vagy a százalék változás , vagy a szolgálati idő növekedése? Köszönöm a választ.

Szalmakalap # 2018.01.22. 10:47

Üdvözlet mindenkinek!

Egy kérdésem lenne. Aki ért hozzá, kérem válaszoljon.

Özvegyi nyugdíjnál, ha jogosult vagyok rá, számít-e, hogy mennyi a saját nyugdíjam? Mi az, hogy ha meghaladja a 90 ezer forintot a saját nyugdíj, akkor együtt nem folyósítható az özvegyi?

Köszönettel....

mokusmakci # 2018.01.20. 04:10

Üdv!
Kérdezném,hogy ez konkrétan,számszakilag a jelen minimálbérhez mérve mit jelent? Mennyit kereshetek,2018-ban ,hogy még ne vegyék el a kis nyugdíjamat? Ez a 150%-lék ez bruttó vagy nettó? ( A rokkantsági ellátásban részesülő személy ellátását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül minden hónapban meghaladja a mindenkori minimálbér 150 %-át) Attila

mokusmakci # 2018.01.18. 16:17

Köszönöm mama20 !!!

mokusmakci # 2018.01.18. 10:07

Üdvözlöm!
Jelenleg(54 éves) 16 éve vagyok megváltozott munkaképességű. Most májusban kell mennem ismét ,felülvizsgálatra a múltkori vizsgálatomon 3 évre kaptam meg, a Rokkantsági ellátást.(egészségi állapot 29%-lék nem rehabilitálható D. kategória) Kérdezném ,hogy változott e a jogszabály ezzel kapcsolatban,mert hallottam,hogy újra kell majd igényelnem az ellátást, a felülvizsgálat után,mert eddig nem kellett ment folyamatosan? Tisztelettel: Attila

Mihaly1977 # 2018.01.15. 07:27

Mama20

Köszönöm a segtséget.

Mihaly1977 # 2018.01.13. 14:54

Tisztelt Mama20

Kérhetem a súlyos fogyatékosság megállapittását és meg is kapom ha rolátor mindennapi használata javasolt?

Jó lenne mert ebből a pénzből nem lehet megélni. Dolgozni sem tudok. A rollátort használni sem tudom mozgásszervi betegségem miatt.

Jasko10 # 2018.01.11. 15:00

Tisztelt Mama20 elöször is köszönöm segitséged és tanácsaid.Kérdésem annyi volna hogy kardiólógustól vagy általános belgyógyásztól kérjek e szakvéleményt inkább.Szeretnék igen csináltatni újabb papirokat a másodfok előtt.De a történethez hozzátartozik hogy két évvel ezelött amikor mücsöre mentem a pacemaker szakorvosom ráirta a leletre hogy érdemi változás nem várható állapotomban.A legutóbbi papiron pedig az szerepel hogy lényigi rosszabbodás,progresszió nem történt,ami lényegében igaz is.Igaz 50-100 méter séta után ujabban már fulladok,de az echo papiron szerepel hogy pericardiális rés van a szivbelhártyán és benne folyadék,ami szerintem terheli a szivem.Tehát már ez is fent ál,tehát szerintim állapotom még kicsikét romlot is az elözőékhez képest.Söt tavaly katétereztek is mert rendszertelen falmozgást látszott az echón.De hálistennek nem volt újabb infarktus gyanús terület.Ezért nem értem a szakertök véleményét.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.01.10. 19:07

Csak tájékoztatásul irom kedves fórumtársak,hogy fellebbezni fogok,ha kell a munkaügyi biróságra is megyek.Szeretném ha tudnátok az orvosok hozzáállását is,a háziorvosom azt mondta mi közöm nekem az ön nyugdijához.A pacemaker szakorvosom is hivtam telefonon aki azt mondta hogy biztos javult az állapotom.Jelzem a két évvel ezelötti felülvizsgálat előtt ö irta a papirjaimra hogy állapotoban javulás nem várható.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Mihaly1977 # 2018.01.10. 14:09

Következő a kérdésem.

Ha Rolátort írtak fel nekem akkor súlyos fogyatékossági igénylést kérhetek e?
Tehát súlyos fogyatékosság megállapittását kérhetem e?

Jasko10 # 2018.01.06. 13:29

70%rokkant voltam tegnapig,de tegnap a vizsgálaton megállapitották a szakértők hogy már jobban vagyok tehát rehabitálható.Jelzem másfél évvél ezelőtt ők állapitották meg a 70%-ot.A szakvéleményen feltüntetett betegségek a következők idült ischaemiás szivbetegség k.m.n,Szivaneuryzma,Régi szivizom elhalás,Ichamemiás cardiomipathya,amik azóta is fent állnak. Mind a háziorvosom,mint a foglalkoztatási mint a pacemaker orvos azt mondta,hogy magátol nem lehet elvenni a nyugdijat.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Mihaly1977 # 2017.12.15. 15:13

Tisztelt tagok

Amióta beteg lettem azóta nagyot csalódtam az orvosokban. Ha nincs pénz a kutya sem foglalkozik az emberrel.
Az L lll-lV, L lV-V csigolyák közötti rés extrém módon be szűkült. Az L ll csigolyám befele bukik.
Mikor ez kiderült be adtam a kérelmem leszázalékolásra. A fellülvizsgáló orvos szinte úgy dobott ki azzal hogy semmi bajom. Pedig már egy műtéten is átestem addigra mert a bal lábam nem éreztem. Egy év után egy orvos segitségével beadtam az álapot rosszabodást. Ekkor ugyan az a doki egyböl 50%-ot adott.
Minden évben komplex kezelést kapok az állapotom miatt.
Most elmentem a rehabilitációs főorvoshoz, hogy egy mopedet felirassak magamnak.
Majdnem meg is kaptam.
Már meg írta az aszisztens a papírt és kinyomtatta a receptet. Közben nehezen felöltöztem. Mikor végre felöltöztem a doki félre hívott, hogy megnézze a kezeim. Csodálkoztam is! Majd azt mondta: "Látom önnek nem kell a moped! Az aszisztensel töröltette amit addig bediktált és össze tépte a receptet. Új véleményt írt és kiírt nekem egy járó keretet! Azt mondta nem vagyok elég beteg.
Én járó kerettel nem tudok menni. Most megint csak mások mennek helyettem minden hova. Vagy szólnom kell hogy vigyenek el.

Kérdésem. Ha másik orvost keresek aki nem kér pénzt az kiírhatja nekem a mopedet úgy ha nem váltom ki a járó keretet?

Hát így jártam.

vica61 # 2017.12.15. 08:16

Tisztelt Fórumozók!
Mi lehet a következménye annak, ha a következő komplex felülvizsgálaton akár 1 %-kal kevesebb százalékot ítélnek meg, mint az előző felülvizsgálaton?
Meghitt karácsonyi ünnepeket és egészségben eltöltött új évet kívánok sorstársaimnak!

Gagga # 2017.12.02. 09:46

Ukránok 300 ezres magyar nyugdíjjal, de az erdélyiek sem különbek!
https://24.hu/…zagon-elnek/

Reni845 # 2017.11.28. 14:38

Tisztelt Fórumozók!

Rokkantsági ellátás bírósági tárgyalásával kapcsolatban érdeklődén. Mire lehet számítani egy ilyen tárgyalás során. Mi a folyamata? Kik vannak jelen?

Köszönettel:
Reni