Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Hajni7 # 2018.03.20. 18:28

Kedves Mama20!

Nagyon szépen köszönöm! Elnézést, csak most tudtam írni az email-jére.
Köszönök minden választ segítséget előre is!

csemma78 # 2018.03.20. 18:04

Kedves Hajni!

Megkerdezhetem,hogy hany eves?
Ugyanis eletkora is lehet az oka annak,hogy mar nem hivjak be..

Jasko10 # 2018.03.19. 10:03

Keresetlevelet a másodfoku rehab felülvizsgálat ellen kinek és hogyan kell benyujtani.Mik szerepeljenek rajta.Segitségüket elöre is megköszönöm.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Hajni7 # 2018.03.18. 17:34

2.
Elnézést, még annyi kimaradt előző hozzászólásomból, hogy utazási kedvezményt már évek óta nem kapok.
A másik kérdésem az miért nem véglegesítenek? Az egészség károsodásom balesetből származik, majd 1 évig - akkor 67 % volt - egy agyvérzés és ezt követő komoly koponya műtét volt, mely után 1 évre visszahívtak és visszavettek a százalékomból. A titánium azóta is a fejemben van, és a mai napig vannak hátrányai és korlátaim a műtét óta, melyek szép lassan rosszabbodnak.
Köszönöm még egyszer a segítségét!

Hajni7 # 2018.03.18. 17:25

Üdvözlöm!
2001 óta vagyok megváltozott munkaképességű. Az utolsó felülvizsgálatom 2014-ben volt, ez már a komplex felülvizsgálat volt. Akkor megkaptam a hatósági igazolást és a C2-es kategóriát 54 %-os egészségkárosodással, nem rehabilitálható kiegészítéssel. A következő vizsgálat időpontját ill. a hatósági igazolás érvényességét 2015. áprilsra írták, napot nem jelölve.
Azt szeretném kérdezni érhet-e ez miatt engem bármilyen veszteség? Mivel sem pontos dátum nem szerepelt a határozaton, sem újabb behívót nem kaptam, egészség károsodást nem kívánok bejelenteni, meddig folyósítják így még a rokkantsági ellátásom? Minden soros emelést és Erzsébet utalványt megkaptam, ez alapján a rendszerükben szerepelek.
Az ellátásom kevesebb, mint a 4 órás havi átlag jövedelmem 60 %-a és kevesebb a minimálbér 45 %-ánál is.
6 éve ugyanott dolgozom 4 órában, most munkahelyet szerettem volna váltani, de nem tudom most mit csináljak.
A fentebbi kérdéseimre előre is köszönöm a válaszát!
Köszönettel!

malta9 # 2018.03.14. 08:35

Kedves Mindenki!

Elvileg májusban kell mennem felülvizsgáltra. Ők fognak értesíteni vagy nekem kell jelentkezni. köszönettel

Zolee72 # 2018.03.13. 12:39

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. B2-es minősítést kaptam, de ellátásra nem vagyok jogosult, mivel csak 3400 nappal rendelkezem. Az a kérdésem ilyenkor egyáltalán milyen ellátásra vagyok jogosult? A válaszokat előre is köszönöm!

Jasko10 # 2018.03.13. 00:25

Na megjött a másodfok,emeltek kemény 2%-ot,igy most az öek 62%.Megyünk tovább az után,irány a munkaügyi biróság.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Ria65 # 2018.03.06. 16:14

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!

Férjemnél 50 %-os egészségkárosodást állapították meg, C2-be sorolták. Sajnos a törvény által előírt biztosítási időkkel nem rendelkezik, ezért a kérelmét elutasították. Ilyenkor semmi folyósításban nem részesülhet, mert nincs meg a biztosítási ideje? Vagy ilyenkor mi a teendő???
Köszönöm, ha valaki segítene!!!
Üdvözlet!

Jasko10 # 2018.03.04. 13:13

Igen kapsz de hogy mennyit arról fogalmam sincs.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

csemma78 # 2018.03.04. 07:34

Bocsanat, 59.000 ft ot kapok jelenleg.
tehat ha mondjuk atkerulnek b2-be, ott is adnak penzt, ugye? csak kevesebbet

csemma78 # 2018.03.04. 07:33

Ismet en vagyok!

Eddig 56 szazalekos volt az ossz-szervi karosodasom, jelenleg kapok 89.000 ftot. tehat c2.

Mi tortenik akkor,ha valamilyen oknal fogva leminositenek es azt mondjuk csak mondjuk 44% a karosodasom merteke es attesznek mondjuk b2 kategoriaba?
Etool fuggetlenul még kapok majd penzt, csak kevesebbet?

Rehabilitalhatosag (b1) szerintem kizarva.

Jasko10 # 2018.03.03. 08:11

Engem a pont az elözöleg megadott idöpontban hivtak.Borsodi vagyok,legyenek ujabb papirok és lehetöleg a kardiológusi véleményen szerepeljen hogy érdemi változás nem várható.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

csemma78 # 2018.03.02. 12:43

Kedves sorstarsak!

Nekem iden kell mennem feluvizsgalatra, egy fontos kerdesem lenne,mivel papirokat kell beszerezzek foleg a kardiologusomtol es eleg hosszu a varolista a rendelesre.

En 2015. aprilis 10 en voltam felulvizsgalaton, 3 evre kaptam meg (korabban vegleges voltam)
engem az erdekelne, hogy mi a tapasztalat a betegeknel- kivarjak az ujabb behivasnal a 3evet vagy akar par nappal hamarabb is hivhatnak, mint 2018. aprilis 10-

nagyon fontos, elsosorban nograd megyeiek valaszat varom, de barki tapasztalaltat meghallgatom.

Koszonom szepen.

Szep napot.

Jasko10 # 2018.02.23. 15:32

Azt kellet volna válaszolnod hogy focizol a Felcsut Puskás FC-ben.Szabadidődben meg stadionokat épitessz.Na erre tuti vevő lett volna a szakértő.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.02.23. 14:53

Ebben nagy igazságod van,sok sikert.Tiszta szégyen ez a szociális meg foglalkoztatási vizsgálat is.Mi köze az egésznek a betegségemhez?


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.02.23. 14:48

Akkor megy a munkaügyi biróság.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.02.23. 14:41

Hát nemismerik.Én is végleges voltam 67%-os.Majd behivtak 2015-ben,jobban mondva csak a papirokat küldtem be,erre adot 70%-ot d kategóriát két évre,az orvosi papirjaimon szerepelt hogy állapotában érdemi javulás nem várható.Szakorvos,háziorvos,munkahelyi orvos mind azt mondta hogy maga az akitől nem lehet elvenni az ellátást.Erre januárban a vizsgálaton levettek valami oknál fogva 10%-ot,pedig semmi betegségem nem tünt el,sőt egyre súlyosabb a szivelégtelenségem.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.02.23. 14:06

Amugy ha minden igaz kb neked is ennyire emelik,nekem mindig 141000ft-ból állapitották meg a 65%-ot meg most a 60%-ot.Feltéve ha megvan a kötelező bistositási napod azthiszem.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.02.23. 13:52

Köszi a felvilágositást.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.02.23. 12:27

Na megvolt a másodfok,itt már megvizsgáltak felületesen.Dr Biczó Erzsébet föorvosnál voltam.Megnéztem a vizsgálat előtt a neten,valamikor régebben kdnp szineiben indult választáson is.Ebből azt a következtetést vontam le hogy nem sok jóra számithatok.Vizsgálat után kiküldtek és ujra mennem kellett a szociális és a foglalkoztatási szakértőhöz.Négy hat hét mulva kapok eredményt.Nem sok jóra számitok,úgyhogy marad a munkaügyi biróság.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

kie913 # 2018.02.20. 18:08

Tanszéki mérnökként dolgozom (egyetemen), H12-ben vagyok besorolva. Tavaly PhD fokozatot szereztem, és azt vártam, hogy ezután a J12-be kerülök. Érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy csak a J1-be lehetne átsorolni (amivel rosszabbul járnék), mert a fizetési fokozatok a képesítés megszerzésétől számítódnak, amit eléggé furcsállok. Ez valóban így van?

Jasko10 # 2018.02.20. 11:13

Én is c2 vagyok jelenleg és nekem 87000ft a rokkantsági ellátásom.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

Jasko10 # 2018.01.31. 05:54

Többszörös károsodások együttes értékelése az alábbi szabály alapján történik:
A 0-4 % közötti károsodást az össz-szervezeti egészségkárosodásának a kiszámítása és az egészségi állapot meghatározásakor nem lehet figyelembe venni.

REK(n-1) >= REK(n)

Számolás:

ÖREK(1)= REK(1)

ÖREK(2)=ÖREK(1)+(1-ÖREK(1))×REK(2)

ÖREK(3)=ÖREK(2)+(1-ÖREK(2))×REK(3)

...ÖREK(n)=ÖREK(n-1)+(1-ÖREK(n-1))×REK(n)

Akkor nézzük világosan:

Alap betegség,állapotra adnak: 40%-ot ( tizedes törtben: 0.4 )Akinek "csak" alapbetegséget állapítanak meg ( pl:mozgássérült és nincs semmi kisérő baj ).
Fenemód a megmaradt egészséget a 100%-ból kivont ÖREK% adja :-)
100%-40%= 60% egészség "büszke" tulajdonosa.Mint tudjuk ez a belépő szint a megváltozott munkaképességűek világába.

Képzeletbeli delikvensünket veri a sors és egy második betegséggel,állapottal is együtt él.Másodiknak adnak 10%-ot. ( tizedes törtben: 0.1 )

ÖREK = ÖREK(1)+ [(1-ÖREK(1))×REK(2)]
ÖREK = 0.4 + [(1-0.4)× 0.1]
ÖREK = 0.4 + (0.6 × 0.1 )
ÖREK = 0.4 + 0.06
ÖREK = 0.46 ami 46%-nak felel meg.
100%-46%=54% a megmaradt egészség.

Legyen hab is a tortán,három féle baj vesz valakit elő huzamos ideig.

Nagy kegyesen löknek rá egy ötöst, 5% (mert ugye az a szabály, hogy a 0-4% nem számít ).Tizedes törtben: 0.05

ÖREK = ÖREK(2)+(1-ÖREK(2))×REK(3)
ÖREK = 0.46 + [(1-0.46) × 0.0.5]
ÖREK = 0.46 + (0.54 × 0.0.5)
ÖREK = 0.46 + 0.027
ÖREK = 0.487
(amennyiben jó indulatuan kerekítenek)
ÖREK = 0.49 ami 49% százaléknak felel meg.
100%-49%=51% a megmaradt egészség.

Nos ennyi lenne a "csoda" képlet.


Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

pubi67 # 2018.01.30. 17:20

Kedves mama20.
Megkaptam válaszát , sokat segített vele. Tegnap voltam a Rehab -nál és jeleztem az állapot rosszabbodást,ezt tanácsolta az ügyfélszolgálati ügyintéző. Ki is töltöttem a papírokat a helyszínen , aminek a végén van a munkahelyek kitöltése , és azon jeleztem is ezt a szóban forgó munkaviszonyt. A hölgy közölte hogy benne vagyok a Januári névsorba és kb 2 hét mulva hívnak az esedékes 3 éves felülvizsgálatra. Kértek még egy igazolást is a háziorvostól , hogy a háziorvos is igazolja a három uj betegséget az állapotrosszabbodáshoz, ne csak a három szakorvos. Ma ezt is beszereztem. De az ön válasza szerint mivel jeleztem a munkaviszonyt ,akkor automatikusan újra fogják számolni az összeget,mert ezt az ottani ügyintéző hölgy nem tudta megmondani.Még egyszer köszönöm. Minden jót.