Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tyukanyó55 # 2010.02.12. 21:00

Elnézést, hogy visszajöttem, de mióta az előbbi hozzászólásomat leírtam , nem hagynak nyugton az alábbi kérdések :

Nagyon jó lenne, ha ezekre a kérdéseim jogász vagy ügyvéd válaszolna, esetleg olyan személy, akinek ügyvédi jelenléttel történt a munkaügyi pere a rokkantsági ügyében !

  • Mit tudnak az ügyvédek tenni egy rokkantsági ügyben a Munkaügyi Bíróságon ?
  • Mit tudnak ők intézni, ha ott teljes egészében orvosi dolgokról van szó??
  • Kell-e egyáltalán oda ügyvéd a felperesnek??
  • Nem tűnik-e úgy az ügyvéd jelenlétével, hogy protekciót, előnyt akarna szerezni a beteg ?
  • Nem hozza-e hátrányos helyzetbe az ügyvédi jelenlét a beteg felperest ??

_ Milyen kérdéseket tud feltenni, vagy megválaszolni egy ügyvéd ilyen esetben??

  • Mennyire veszi figyelembe a bíróság az ügyvédi közreműködést ??
  • Kinek van már ilyen jellegű tapasztalata ??

Kérem írják meg, mert a jövő hét közepén megyek én is a Munkaügyi Bíróságra az első tárgyalásomra !

Köszönettel addig is !

dinoka54 # 2010.02.12. 21:11

Sziasztok!
Szeretném megtudni hogy a 2 számu fellebezési bizottság
elutasitotta a nyugdijigényemet,ugyanis 6 évig voltam rokkkantnyugdijas és először 40 %-ot most 43%-ot adtak,
de részletezték károsodásaimat és igy 53% jött össze.
Nem számszakilag tévedtek?
Az össz-szervezeti egészségkárosodásomat 43% -ban állapitották meg,holott ha össze adjuk a részkárosodásokat 53% jön ki .
Érdemes ezért verni a számat,vagy más alapon számolták ki a 43%-ot
Köszi: Dinóka

gattaga # 2010.02.13. 06:49

dinoka54

Igen "furcsán"számolják az ÖEK-t.
Ha időd engedi,tanulmányozd át:
http://www.orszi.hu/index.php?…
Kilehet vesézni a rád irányadó(állapot,betegség)alapján a vizsgálati módszereket,%-ot és van táblázat az "átszámításhoz" is.

By
gattaga


By
gattaga

kati.n # 2010.02.13. 17:01

Kedves Tyúkanyó55!
Az 1. körben, kb 2 éve ügyvéd nélkül mentem a bíróságra. Nagy hiba volt. A nyugdíjfolyosító nagy létszámű jogászcsapatot foglalkoztat, akiknek a végsőkig tartó jogi kötözködés a feladata. A keresetet átnézetném az ön helyében ügyvéddel, mert az első tárgyaláson még lehet esetleg módosítani rajta. A bíróság kirendeli az ig.ügyi orvosszakértőt. Ha megítélik Önnek az 50-79 vagy több %-ot, a Nyugdijig. nem fogadja el. Újabb szakértőt akarnak majd, esetleg az Eg.ügyi Tanácsot. A Polgári perrendtartás tökéletes ismerete szükséges ahhoz, hogy ezek ellen lépéseket lehessen tenni.A nyugdíjig-nak pontosan meg kell indokolni, hogy miért nem ért egyet az orvosszakértő véleményével. Ez már nehezükre esik. Ált. azt mondják, hogy nagy a differencia a %-ban és emiatt nekik fizetni kellene.
Az ig.ügyi szakértőt és az ORSZI II. fok orvosát be kell idéztetni a tárgyalásra. Ott tisztázni kell, hogy miből adódik a %-os eltérés. Ez fontos. Ha sikerül az eltérést a bíróság számára megnyugtató módon bizonyítani, nincs törvényi lehetőség további szakértő kirendelésére.
Akinek van annyi ideje az 1. tárgyalás előtt, javaslom, hogy szerezzen be magán úton más megyebeli igazságügyi szakértői véleményt, mert ez és a bíróság által kirendelt szakértő véleménye már alkalmas a bíróság meggyőzésére.

dinoka54 # 2010.02.13. 22:22

Üdv Gattaga !
Rátaláltam ehhez a modern számitási módhoz
,az biztos egy pihent agyu találta ki!
Olyan képletek vannak benne mint A(1-A)B= c
Utánna C(1-C)D= E
Nálam azA 20% a B12% aD 12% ,szerinted hogy jön ki a 43% Bocs hogy olyan erőszakos vagyok ,de már a remény felélése folyamatban van!
Már kedvem sincs a hibák javitásához .

A tábláztból való ki

nézés már magas nekem!
Üdv :dinóka

gattaga # 2010.02.14. 08:16

dinoka54

Mint írtam nem vagyok szakértő ( egyenlőre :-) )
A táblázatot én is a saját nyüglődéseim alapján böngészgetem,de annyi időt nem szánok rá,hogy profi módon kitudjam számolni az ÖEK-t.A rám jellemző vizsgálati módszerek és számításokban is van némi lemaradásom,nem még "idegen" állapot vagy betegségeknél.Mint látható nem egyszerű,első olvasatra megoldható témáról van szó.

By
gattaga


By
gattaga

dinoka54 # 2010.02.14. 17:31

Mindenesetre nem hagyom magam, harcolok amg az erőm engedi -megyek A Munkaügyi Biróságra aztán majd meglátjuk!
Üdv mindea kedves sorstársamnak:dinóka

zsu52 # 2010.02.21. 10:45

Üdv sorstársaimnak és a segítségnyújtónak !
1995 óta rokkant nyugdíjas vagyok 67%, fő betegségem asztma és gerincbetegség. 6 évvel ezelőtt egy drnő (Nyíregyháza)50 %-ot adott, megfellebeztem, ugyanaz maradt, és nem mentem tovább, hanem 1 év múlva visszamenőlegesen is megkaptam a 67 %, mondván az állapotom csak rosszabodik.(Azóta depresszióval és belgyógyászati problémákkal is kezelnek, (de azok nem olyan súlyosak)
2009 dec-ben voltam ismét, de már az újfajta felülvizsgálaton és ugyanazon drnőhöz kerültem, mint akit már említettem.Ugyanolyan "vizsgálatban" részesített, meg sem hallgatta panaszaimat, alig 2-3 lábtekerés és kész is volt, megkérdezte mik vannak a dossziéba...hát az orvosi papírjaim betegségek szerint időrendben... Mire Ő, hogy várjak kint, elküld elbeszélgetésre. S kész. Utána tudtam meg mit jelent ez, és főleg hogy bele se nézett a sok kórházi zárómba stb, hanem már tudta hová és miért küld.Egészségkárosodásom 52 %, rehabilitálható . De azóta is állandóan beteg vagyok, mondhatni táppénzen lehetnék! Tehát a kérdésem a következő lenne-ja természetesen megfellebeztem és 25.-én megyek Debrecenbe a 2 foku biz. elé.

  • lehet olyan, hogy én a rehab járadékot nem fogadom el, csak a nyugdíjam kell ?(mert állandóan valamivel beteg vagyok? )
  • nem kérték, hogy vigyem a papírjaimat, ott mi szerint döntik el, hogy mi a bajom ? -én vinni fogom azért-
  • ha ott is beszélgetésre küldenek, akkor már tudom, hogy semmisnek vették a bajaimat és akkor mi a teendőm, hogy még időben tudjak lépni? Olvásván a hsz-eket, látom az ügyvéd a jó, de ha a lakóhelyemen nincs aki ezzel foglalkozzon hol találok????

Írtátok, hogy "maszek" orvosszakértő is jól jön, azt meg tényleg nem tudom hol lehet felkutatni. Egy ilyen dr is jó, pl mint aki a bizottságban van? bár egyiket sem ismeret...

  • És a nyugdíjamat márc.01-ig kapom, ami azt jelenti, hogy hivatalosan még választ se kapok addig a 2 fokútól. Ha valamikor mégis a javamra döntenek, akkor visszamenőlegesen megkapom??? Ha meg nem, akkor a rehab járadékot is csak a Bíróságik után kaphatom? addig semmi ellátásban nem fogok részesülni?

Kérem szépen ha valaki ezekre tapasztalatból, vagy akár félhivatalosan is tud, válaszoljon, mert amióta megtaláltam ezt a fórumot még inkább kilátástalannak tűnik minden! De harcolni akarok !!!

Terike # 2010.02.21. 11:49

Én 12 évig voltam folyamatosan 67%-os rokkant. Tavaly decemberben minősítettek le 4o%-ra.
Fellebbeztem , de a II.fokun is helyben hagyták a 4o%-ot, illetve 41-et adtak. Most a Munkaügyi Bíróságon van az ügyem, onnan még nem kaptam választ.
Rehab.járadékot sem kapok, mert amikor lerokkantosítottak éppen munkanélküli voltam.
2011-ben kell mennem újra az ORSZI-BA.
Az állapotom azóta rosszabbodott.
53 éves vagyok.
Szeretném megkérdezni, hogy ha egy év múlva amikor ismét kell mennem a bizottságra és sem változik addig sem az állapotom, hanem állapot rosszabbodás lesz, akkor vajon vissza adják a rokkant nyugdíjamat?
És visszamenőleg erre az egy évre is megkapom? Vagy ezt felejtsem el. Most jelenleg itt vagyok egy fillér jövedelem nélkül, dolgozni nem tudok, a családom tart el, és nagyon sok gyógyszert kell szednem, ami félő, hogy mostmár nem is tudok majd kiváltani.
Természetesen a Munkaügyi Központtal együtt működök.

ujpesti # 2010.02.21. 12:51

Kedves Terike !
Nem értem,hogy most mitől nem kapsz rokkant nyugdíjat ? Ha majd lesz a tárgyalásod,gondolom a bíró
válaszol a kérdéseidre.

tyukanyó55 # 2010.02.21. 16:20

Tisztelt Fórumozók!

Pár nappal ezelőtt már írtam itt a Fórumon, hogy készülök a Munkaügyi Bíróságra a rokkantsági ügyemmel.
Azóta meg volt a tárgyalás, és ha megengedik beszámolok az ottani eredményről.

Tartottam magam az elképzelésemhez, hogy nem kell nekem oda ügyvédet vinni, ennek több indoka is volt részemről.

  • Az ügyvéd nagyon sokba kerülne - ez az egyik oka.
  • A tárgyaláson szinte nem is lett volna lehetősége, hogy valamiben is nyilatkozzon, hiszen csupán adategyeztetések folytak,
  • megkérdezte a bírónő, hogy fenntartom-e a keresetemet?
  • ha igen, akkor orvosszakértői vizsgálatot kell elvégeztetni,
  • a betegségeket én nem soroltam fel, mert előre elkészítettem a tárgyalásra a beszédemet, ami a következőkből állt:
  • felvázoltam a tényeket a betegségemmel kapcsolatosan,
  • az eddigi orvosi felülvizsgálatok eredményeit közöltem
  • leírtam a perrel kapcsolatban a kérésemet - hogy állítsák vissza a rokkantsági fokomat,
  • kértem az eddig folyósított járadékom visszaállítását.

Átadtam a bírónőnek az előre leírt mondandómat, megköszönte, és örült, hogy nem kell annyit magnóra mondania.

A bírónő kitűzte a következő tárgyalási napot és szinte 15 perc alatt vége is volt az első tárgyalási napnak.

Megjegyzem: nem tudhatom mi lesz a per eredménye, de az eljáró bírónő nagyon jó szándékú volt, segítőkészen tanácsot adott a kérdéseimre.

  • Hozzátenném még itt a Fórumon hozzászólóknak, hogy valóban vannak ilyenek, hogy egy fillér ellátás nélkül vannak emberek!!!

Többek között én is, megvontak özvegyi ellátást, rokkant nyugdíjat, mindent.

Engem is a szomszédok, barátok , rokonok segítenek, hogy legalább ennivalót tudjak venni, és a rezsimet ki tudjam fizetni !!

  • Már intéztem közgyógyellátást, hogy a szükségem gyógyszereimet ki tudjam váltani!
  • Intéztem ingyenes orvosi ellátást is, mert még az sem járt volna !!

Hát ennyire tönkre lehet tenni beteg embereket???
Meddig fog ez még így menni??
Nem tud ez ellen senki sem tenni??
Nem vállalja fel ezt egy jogász sem, hogy az ilyen kisemmizett beteg emberek mellé álljon??
Velük mindent meg lehet csinálni ???

Borzasztó ez a megalázó helyzet, amibe hozzák az embereket, és főleg ezt az 50-60 év között korosztályt, akiknek már semmi esélyük az újrakezdésre!

Bármennyire is szégyenlem ezt a pereskedést, a létfenntartásom miatt kénytelen vagyok végigcsinálni.

Kívánom, hogy mindenkinek legyen ereje - és bátorsága végigvinni a perét, mert úgy sincs más választásunk.
Üdvözlettel . Tyukanyó55.

ujpesti # 2010.02.21. 17:03

Kedves "tyúkanyó ! Köszönjük a beszámolódat,ebből is tanultunk valamit. Nem nekünk van szágyenkezni valónk a pereskedés miatt.Sajnos ilyen mocskos rendszerben élünk.Ez pártoktól független,mind egyforma.
Ami itt folyik a rokkantnyugdíjasokkal,az elkeserítő.
De nem szabad feladni !
Üdv:ujpesti

zsu52 # 2010.02.21. 18:44

A tájékoztatásaitokból sokat megtudtam, mire számíthatok, vagy mit is kell tenni, legalább nem fogok kétségbe esni csütörtökön.....

Köszönöm szépen amiket írtatok, biztos,hogy rengeteget jelent az embernek pár szó, tipp is.

Aki tudja , hogy JOGILAG....egyáltalán az 52 %ra adhatják tovább a rokkant nyugdíjat, ha sokat vagyok kórházban, beteg, munkaképtelen? Mert nekem a rehab járadék nem kell!!! itt úgysem lesz semmi meló,lehetőség vénen, betegen meg tanuljak valami szakmát csak azért, hogy valamit csináljak?
Azokban a betegségek szerinti leírásokban röhej, hogy a rokkantsági fokok szerint milyen szakmákat írnak, hogy ott dolgozhatna az ember.... (pl mehetnék aranyművesnek, kesztyűkészítőnek stb :)

Disznóság miket művelnek az igazából betegekkel Bezzeg ha alkoholista nyomorék lennék, akkor lehet nem cicóznának ennyit.És vannak nagyon szemétül viselkedő orvosok is,mint az a nő akihez kétszer kerültem...és az a mód ahogy "megvizsgált", a megjegyzései a kövérségemre, oda se figyelt arra amit mondtam, bár találkoztam egész normális , emberi dokival is a sok idő alatt. Aki szépen beszélt nemcsak meghallgatott, kérdezett is betegségemről.
Na, mégegyszer kösz és majd írjatok kérdésemre.Zsú52

zsu52 # 2010.02.21. 18:44

A tájékoztatásaitokból sokat megtudtam, mire számíthatok, vagy mit is kell tenni, legalább nem fogok kétségbe esni csütörtökön.....

Köszönöm szépen amiket írtatok, biztos,hogy rengeteget jelent az embernek pár szó, tipp is.

Aki tudja , hogy JOGILAG....egyáltalán az 52 %ra adhatják tovább a rokkant nyugdíjat, ha sokat vagyok kórházban, beteg, munkaképtelen? Mert nekem a rehab járadék nem kell!!! itt úgysem lesz semmi meló,lehetőség vénen, betegen meg tanuljak valami szakmát csak azért, hogy valamit csináljak?
Azokban a betegségek szerinti leírásokban röhej, hogy a rokkantsági fokok szerint milyen szakmákat írnak, hogy ott dolgozhatna az ember.... (pl mehetnék aranyművesnek, kesztyűkészítőnek stb :)

Disznóság miket művelnek az igazából betegekkel Bezzeg ha alkoholista nyomorék lennék, akkor lehet nem cicóznának ennyit.És vannak nagyon szemétül viselkedő orvosok is,mint az a nő akihez kétszer kerültem...és az a mód ahogy "megvizsgált", a megjegyzései a kövérségemre, oda se figyelt arra amit mondtam, bár találkoztam egész normális , emberi dokival is a sok idő alatt. Aki szépen beszélt nemcsak meghallgatott, kérdezett is betegségemről.
Na, mégegyszer kösz és majd írjatok kérdésemre.Zsú52

gattaga # 2010.02.22. 03:59

tyukanyó55

Köszönünk minden információt,gondolom ezt a topikot felkereső összes felhasználó nevében írhatom !Az információ hatalom,elne felejtsük!

zsu52

Kategórikusan nem lehet sehol kijelenteni,hogy NEKEM nem kell a rehab járadék!Erre a kijelentésre vigyázni kell,nem itt a topikra gondolok!A rehab járadéknak egyébként is vannak feltételei,nem is kevés.( megjegyezném erősen életkor függő,amit te csak "vénen, betegen"-ben jelöltél meg. )
Idézném pár hsz-all korábbról saját tapasztalatomat:

"Tegnap kellet nekem is a rehab.járadékkal kapcsolatosan felkeresnem a regionális központot.Sokat nem akarok írni rólla,de megjegyzésként:Aki sokat okoskodik,azt visszavágatja a „kedves“ ügyintéző az ORSZI elé,és ajánlásképpen tesz rólla,hogy NE kapja meg azt a bizonyos %-ot a delikvens!Sze­rencsére nem velem történt az eset,de egy sorstársammal akivel együtt végeztünk egy tanfolyamot.Mintha a „régi“ rendszer árnyai keringenének a fejünk fölött kivont pallossal.Mert ugye akkor volt KMK!!!!(Közves­zélyes Munkakerűlés!!!)T­eljesen úgy beszélnek,éreztetik az emberrel,írattatnak alá számtalan kötelező együttműködési papírokat,mintha ez a törvény még éltben volna."

Tehát: NEM TE fogod eldönteni,hogy az ellátás melyik formáját kapod meg.Nem felajánlás,hogy válogathatnál,amennyiben azt hozzák ki,hogy rehabilitálható vagy.Politikát szándékosan NEM akarok belekeverni a válaszaimba,de esetleg az általad preferált képviselő ( Országgyűlési szint,nem helyi )nyilvános fórumán,hangot lehetne adni a kiszolgáltatottságunk mivoltára rávilágítva.Lehtőség van írásban is kérni az álltala képviselt irányelvek ismertetését is.

By
gattaga


By
gattaga

zsu52 # 2010.02.22. 10:11

Kedves Gattaga !
Kösz, hogy írtál! Szóval és csak annyit szeretnék ott mondani, kérni, hogy mivel nagyon sokat vagyok nem munkaképes ezért nem kérném a járadékot, mert dolgozni úgysem tudnék ! 53 leszek márc.8.-án, az új szerint tudom még távol a nyugdíjkorhatártól.
Szóval ezt vajon megtehetem? Mert 52% kaptam, csak itt nektek írtam, hogy ez nem kell....és ugy-e szept 1 előtt választhattam volna a kettő közül!
Mert nekem kicsit másabb mint a legtöbb beíró, akik még ezt sem kapták meg.
Pl .az asztmámmal olyan kategóriába sorolt, amire 25 pontot adnak, holott az eredményeim szerint min 50 pontot kellett volna adjon.
Köszi segítségeteket! Zsú52

Veci # 2010.02.22. 11:18

zsu52
Az 52 %-ra amit ajánlanak szerintem azt kell elfogadni, mert akkor amikor korábban 89 %-os a mostani szerint 40 %-ot kapott, szerintem gondolkozz el. Akinek ez a lehetősége sajnos megadatott, az ne variáljon, mert partszélen kívülre küldik. Az életkortól is függ, hogy kinek ajánlják fel a rokkant nyugdíjat és kinek a rehabilitációs járadékot. Egyébként a mostani 52 % össz-szervezeti egészségkárosodás a régi 67 % munkaképesség-csökkenésnek felel meg. Eszerint nem hagynának ellátatlanul, csak épp megpróbálnának "visszavezetni" a munka világába.

Bocs az erős fogalmazásért. A szomszédom 100 %-os munkaképesség-csökkenéssel volt hosszú ideje rokkantnyugdíjas (rákos), most 52 %-os rehabilitációs járadékos. Elfogadta, nem fellebbezett, mert kap valamit, felmérte, hogy akár rosszabb is lehet a helyzet.
Tudod nagyon sok aktív ember nagyon sok betegséggel dolgozik, mert nem mer elmenni ORSZI elé, mert még a munkáját is elveszítené.

Tanulmányozd at az alábbi helyen található tájékoztatókat a rehabilitációs járadékkal
kapcsolatban:
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rehabilitációs járadékról
http://www.onyf.hu/index.php?…

TÁJÉKOZTATÓ a rehabilitációs járadék melletti munkavégzés szabályairól (kalkulátorral)
http://www.onyf.hu/index.php?…

Halgasd meg „gattaga” tanácsait. Vigyázz nehogy rosszabbul járj az "okoskodással".


Üdvözlettel Veci

Reni32 # 2010.02.22. 12:19

Kedves gattaga!

Ma kaptam meg az I.fokú szakvéleményt.

ÖEK: 52%.(eddig 67% volt)

Azt írják, hogy rehabilitálható vagyok, de a komplex intézményes rehabilitáció nem javasolt. Ez mit jelent?

Most akkor rehabilitációs járadékot kapok vagy rokkantsági nyugdíjat?
Kell jelentkeznem a munkaügyi kp-ban vagy sem? Erről nem írnak semmit.

Köszönöm mielőbbi válaszát:

Reni32

ildi57 # 2010.02.22. 13:27

Tisztelt Fórumozók!

Nekem is a rehabilitációs járadékkal kapcsolatban lenne kérdésem. 20 éve vagyok rokkantnyugdíjas 67%-al. 7 éve a férjem elhunyt így özvegyi nyugdíjban is részesültem. Most az ORSZI felülvizsgálatán 52 %-ot kaptam és rehabilitálhatónak nyilvánítottak, így rehabilítácíós járadékot fogok kapni. Sokan írták, hogy ilyen %-nál nem érdemes fellebbezni, mert esetleg még rosszabbul járhatok.Esetleg a rehabilitálhatóság ellen érdemes lenne megpróbálni a fellebbezést?
Viszont még a Nyugdíj Igazgatóságtól sem tudtam konkrét választ kapni arra, hogy erre az esetre jár-e számomra továbbra is az özvegyi nyugdíj? Mert hát az nem mindegy amikor egyedül kell megélni.....
Nagyon megköszönöm ha valaki tudna nekem tanácsot adni, mit tegyek. A határozatot ma kaptam meg.
Előre is köszönöm.

Veci # 2010.02.22. 13:43

Reni32
A kiküldött levélben (határozatban) biztos tettek javaslatot az ellátásra. A férjem esetében legalábbis ez volt, sőt még nyomtatványt is küldtek hozzá (ő átmeneti járadékra lett javasolva 44 %-os egészségkárosodással)
A régi 67 % a mostani 50-79 % lett. Korábban munkaképesség-csökkenést vizsgálták, most pedig az össz-szervezeti egészségkárosodást.


Üdvözlettel Veci

ujpesti # 2010.02.22. 15:45

ildi57
Özvegyi nyugdíj csak nyugdíjasnak,vagy rokkantnyugdíasnak jár.Megadom a NYUFIG ingyen hívható számát,ott megmondják,hogy rehabilitációs járadékban részesülőnek jár-e ?
Tel:0680204884

zsu52 # 2010.02.22. 15:51

Szervusztok!
Én tudom, hogy még rosszabbul is járhatok, de ami nekem a gondot okozza, hogy nem fogok tudni menni dolgozni (mégha jó is lenne a pénz, társaságban lennék, stb)és akkor miért vesz el a nyugdíjamat.
Mert ugy-e a rehab.járadák az keresetnek számít! Azért 120 % ban a mostani nyugdíjad mert levonják a járulékokat belőle és MUSZÁJ annyit kapj mint amennyi a mostani nyugdíjad! De akkor ez mint kereset fogja képezni a 3 év eltelte után a nyugdíjszámítás alapját. És akkor gondolj csak bele, pl. a 40.000 F- nak a 67 % mennyi lesz??? .
Mert ha meló lenne s aki folyamatosan dolgozhat, akkor egy minimálbérrel összeadva már nem is rossz nyugdíjalap, de ilyen kilátásokkal.
Nekem az első foku után a határozat, kérés,nyomtatvány, a doki véleménye a borítékban volt, hogy a Munkaügyi kp-t kell felkeresnem.
Ha semmi ilyen nincs benne, akkor nem tudom, és nekem a Határozatban benne volt, hogy meddig folyósítják a nyugdíjamat. Azt nézzed meg !!!!! Ha erre nem utal. lehet Te továbbra is nyugdíjas leszel!
Mert 2009.szept 1 előtt az 1957 előtt születettek, azok is, választhattak a megadott 52%(mostani)-nál hogy járadék vagy nyugdíj!!!
Kösz a véleményeket, sokat tanul az ember belőlük!Zsú52

tike1980 # 2010.02.22. 15:53

Kedves fórumozók!

Én születésemtől fogva (legalábbis az orvosok szerint,bár csak 11 éves koromban diagnosztizálták),gerinc és csípő problémákkal küzdök.
Már 11 éves koromban rengeteg fájdalommal járt ez,nem tudok állni,"hosszú" távon (100-200méter)gyalogolni,nem tudok emelni,a betegségemből kifolyólag mindössze 140 cm vagyok ehhez mindössze 38 kg.Gondolom az,hogy nem tudok emelni a gerinc betegségemen kívül ennek is betudható.Azt mondják a gerincemen nem tudnak segíteni,a csípőmet mind két oldalon protézis beültetésével lehetne műteni,de ezt még nem javasolják,azt mondják,hogy csak akkor vágjak a műtétbe amikor már szinte nem tudok járni,mert hogy egyenlőre örüljek,hogy még lábra tudok állni és a műtét sikertelensége akár ezt is eltudja tőlem venni.
Mindössze 21 éves voltam (2001)amikor leszázalékoltak 40%-ra,(a vizsgáló orvos otrombasága volt a legszörnyűbb,mivel nekem akkor már volt egy 2 éves fiam,meg kérdezte az orvos "és hol a császár hege",mondtam neki spontán szültem,bár hozzá teszem végig úgy volt,hogy császár lesz,csak a fiam 3 héttel előbb érkezett és olyan gyorsan,hogy idő szűke miatt nem volt lehetőség császárra,de szerencsésen meg úsztam a szülést.Erre az orvos azt mondta "aki szülni tud az dolgozni is tud).
Nem kaptam semmilyen járadékot erre a 40%-ra,bár én úgy tudom nem is jár!
A munkáltatóm ha jól tudom úgy foglalkoztat,hogy én munka képesség csökkent vagyok,ezért ha jól tudom bizonyos támogatásra vagy kedvezményre jogosult azért mert foglalkoztat.
Kérdésem csak annyi,hogy egy ilyen leszázalékolásról szóló határozat meddig érvényes?A papírra az van írva,hogy további felül vizsgálat nem szükséges.
Érdemes-e meg újítani ezt a leszázalékoló határozatot?
Természetesen állapotomban csak romlás történt azóta,de ezt a leszázalékoló rendszert látva,nem sok esélyét látom annak,hogy esetleg több százalékot kapjak és addig jó így amíg meg van ez a munkám,mert szerencsére sikerült egy nagyon rendes cégnél ülő munkát találnom,akik nem kicsit tekintettel vannak az állapotomra!Mindez csak azért írtam le,hogy aki "csak" hasonló mértékben munkaképesség csökkent mint én,lássa hogy talán van esély munkát találni!
A választ köszönöm!

Veci # 2010.02.22. 23:06

Terike!
Ide is leírom. A te korosztályodnál már öregségi nyugdíjkorhatár a jelenleg hatályos jogszabály alapján már 65 év. Kár, hogy neked ennyire kevés volt a szolgálati időd. Itt olvashatod a nyugdíjtörvényt, a 18. § vonatkozik rád:
1997. évi LXXXI. törvény
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

18. § (1) A társadalombiztosítási öregségi nyugdíjra jogosító öregségi nyugdíjkorhatára annak, aki
...

  1. 1956-ban született, a 64. életév betöltését követő 183. nap,
  2. 1957-ben vagy azt követően született, a betöltött 65. életév.

(2) Öregségi teljes nyugdíjra az jogosult, aki

  1. a születési évének megfelelő - az (1) bekezdésben meghatározott - öregségi nyugdíjkorhatárt (a továbbiakban: öregségi nyugdíjkorhatár) betöltötte, és
  2. legalább húsz év szolgálati idővel rendelkezik, valamint
  3. azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

Annak járj utána a Nyugdíjbiztosítónál, hogy a 67 %-os rokkant nyugdíjad az előrehozott nyugdíjkorhatár elérésekor 63 év beszámítják-e (nyugdíj tv. 18/B (3) a. pont alapján)?
Ha igen még akkor is szerezned kellene szolgálati időt, mert minimum 37 év esetén lehetne elmenni előrehozott nyugdíjba (ebbe ne éld bele magad). De az öregségi nyugdíjad akkor is nagyon alacsony lesz, mivel járulékköteles jövedelemszerző idő kevés, alacsony lesz a nyugdíjalapod.

A 41 %-os egészségkárosodással rendszeres szociális járadék folyósítását javasolhatják, ami a régi 50 % munkaképesség-csökkenés esetén járt.


Üdvözlettel Veci

gattaga # 2010.02.23. 04:35

tike1980

"Kérdésem csak annyi,hogy egy ilyen leszázalékolásról szóló határozat meddig érvényes?"
Amíg állapotváltozást (jellemzően állapotrosszabodás)nem jelentesz be.
A csípő protkóról csak ennyit:Nekem 2 oldali van.Ennyi "ésszel" fux,hogy nem húztam volna a beültetést,mármint az elsőt,a második már könnyeben "ment" hiszen tudtam,hogy mivel jár.De akorra már a gerincet,bokát,térdet,vállat,nyakat "megzakkantotta"a normálisnak nem mondható sántítás.
"Érdemes-e meg újítani ezt a leszázalékoló határozatot?"
Ezt NEKED kell eldöntened ! ( elösször fejben,beszámítva meddig bírod a csípőízűleti fájdalmakat,amennyiben gyógyszert szedel állandóan, annak mellékhatásait mérlegelve ).
A munkához való esélyt MINDENKI megkapja,így vagy úgy. Sajnálatosan az a gond,hogy ha rokkantként munkát vállal az illtő,benne van a "pakliban" a későbbi % vesztés,hiszen az orvos arra fog hivatkozni,hogy hiszen dolgozni TUD !
És ne csak rossz,illetve negatív példa legyen itt: Az ügyintéző akit említettem,hozzám teljesen másképpen viszonyult mikor a rehabon elvégzett tanfolyam után a bizonyítvány másolatát kellet bevinnem.Fejből ismeri azoknak az embereknek a nevét,állapotát,rehabilitálhatóságát akikkel foglalkozik.Nyiltan,kertelés nélkül megmondta a kérdésemre,mely a következő volt:Hova javasolja az új szakképzettségemmel az elhelyezésemet ? Válasza:Magának a rehab minősítésén minden kivan húzva!Modom: Letelik a 30 hónap ami megvan adva,utánna a maradék 6 hónapot megkapom ?NEM-volt a válasz ( szerencsére sejtelmes mosoly kiséretében ).A járadék letelte előtt,legalább másfél hónappal "beadjuk" a rokkantnyugdíj feléledéséhez szükséges keresetet,mivel együttműködött a központal így az Ő javaslatuk erősen mérvadó a továbbiakban.
Tehát nem kell rögtön begörcsölnie senkinek ettől a rehab témától,hiszen az ÉN példám is mutatja,hogy lehet a "beteg" szempontjából is előnyös.Csak zárójelben jegyzem meg: Ameddig "MI" vagyunk (beteg,valamilyen állapotban lévő stb. )NEKIK ADDIG VAN MUNKAHELYÜK !!!

By
gattaga


By
gattaga