Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gattaga # 2010.02.23. 05:34

zsu52

Erről a "rongy" aszmáról regényeket írhatnék én is sajnos.Ha az általam oly "preferált" vizsgálati és értékmeghatározó szempontok alapján több éves átnyálazás után csak annyi a biztos,hogy az öregségi nyugdíjkorhatár elérése előtt 7-8. évben állapítható meg az állapot véglegesítése. Hivatkoznak itt az állandóan megjelenő újabb és hatékonyabb gyógyszerekre illetve terápiás módszerekre,melyek valjuk be sokat fejlődtek az elmúlt évek alatt.Személy szerint ÉN ennek örűlök,hiszen kevesebbet "fogok padlót" a fulladás miatt.Ezt tolerálják,hiszen az adott (terápiát,gyógyszerezés minimalizálását célzó) kezelés elfogadását,betartását az aszma szempontjából orvosilag jobban egyenlőre nem lehet kezelni,mint tudjuk sajnos az asztma NEM gyógyítható ( remélem csak egyenlőre ! ).

By
gattaga


By
gattaga

Marika1964 # 2010.02.23. 15:57

Jó napot.

Szeretnék segítséget kérni önöktől.Leszázalékolt nő vagyok most felebeztem éppen ma kaptam meg a határozatot.67%-os voltam,levettek 40%-ra,de hozzá teszem gerinc problémáim vannak,volt 2 műtétem de nem lett jobb,alig birok járni nagy fájdalmaim vannak.Felebeztem újra csak 40%-ot kaptam.Dolgozni a nagy fájdalmaim miatt nem tudok,a határozatba teljesen egészségesnek nyilvánítottak.

A munkaügyi bírósághoz szeretnék fordulni,nem tudom hogy meg éri-e,nincs benne gyakorlatom.Most felajánlották hogy fogadjam el a 40%-os járadékot,vagy is igényeljem,mert még a felebezésem tartott 67%-ost pénzt kaptam.Ha most a munkaügyi bírósághoz fordulok,már pedig szándékomba áll,nem tudom hogy a munkaügyi per alatt kapok-e valamilyen ellátást,vagy ha nem akkor meg tudja-e valaki mondani hogy honnan igényelhetek.

Aki már ezen túl esett legyen szíves segítsen.Ha valaki tud segíteni kérem világosítson fel,hogy mit kell tennem,és hogy van-e esélyem a per megnyerésére,és hogy vissza kapjam a 67%-ot.

E-mail címem: kiszely.maria@citromail.hu

Előre is köszönöm a segítségüket.

Marika.

Marika1964 # 2010.02.23. 15:58

Jó napot.

Szeretnék segítséget kérni önöktől.Leszázalékolt nő vagyok most felebeztem éppen ma kaptam meg a határozatot.67%-os voltam,levettek 40%-ra,de hozzá teszem gerinc problémáim vannak,volt 2 műtétem de nem lett jobb,alig birok járni nagy fájdalmaim vannak.Felebeztem újra csak 40%-ot kaptam.Dolgozni a nagy fájdalmaim miatt nem tudok,a határozatba teljesen egészségesnek nyilvánítottak.

A munkaügyi bírósághoz szeretnék fordulni,nem tudom hogy meg éri-e,nincs benne gyakorlatom.Most felajánlották hogy fogadjam el a 40%-os járadékot,vagy is igényeljem,mert még a felebezésem tartott 67%-ost pénzt kaptam.Ha most a munkaügyi bírósághoz fordulok,már pedig szándékomba áll,nem tudom hogy a munkaügyi per alatt kapok-e valamilyen ellátást,vagy ha nem akkor meg tudja-e valaki mondani hogy honnan igényelhetek.

Aki már ezen túl esett legyen szíves segítsen.Ha valaki tud segíteni kérem világosítson fel,hogy mit kell tennem,és hogy van-e esélyem a per megnyerésére,és hogy vissza kapjam a 67%-ot.

E-mail címem: kiszely.maria@citromail.hu

Előre is köszönöm a segítségüket.

Marika.

Marika1964 # 2010.02.23. 15:59

Jó napot.

Szeretnék segítséget kérni önöktől.Leszázalékolt nő vagyok most felebeztem éppen ma kaptam meg a határozatot.67%-os voltam,levettek 40%-ra,de hozzá teszem gerinc problémáim vannak,volt 2 műtétem de nem lett jobb,alig birok járni nagy fájdalmaim vannak.Felebeztem újra csak 40%-ot kaptam.Dolgozni a nagy fájdalmaim miatt nem tudok,a határozatba teljesen egészségesnek nyilvánítottak.

A munkaügyi bírósághoz szeretnék fordulni,nem tudom hogy meg éri-e,nincs benne gyakorlatom.Most felajánlották hogy fogadjam el a 40%-os járadékot,vagy is igényeljem,mert még a felebezésem tartott 67%-ost pénzt kaptam.Ha most a munkaügyi bírósághoz fordulok,már pedig szándékomba áll,nem tudom hogy a munkaügyi per alatt kapok-e valamilyen ellátást,vagy ha nem akkor meg tudja-e valaki mondani hogy honnan igényelhetek.

Aki már ezen túl esett legyen szíves segítsen.Ha valaki tud segíteni kérem világosítson fel,hogy mit kell tennem,és hogy van-e esélyem a per megnyerésére,és hogy vissza kapjam a 67%-ot.

E-mail címem: kiszely.maria@citromail.hu

Előre is köszönöm a segítségüket.

Marika.

Marika1964 # 2010.02.23. 15:59

Jó napot.

Szeretnék segítséget kérni önöktől.Leszázalékolt nő vagyok most felebeztem éppen ma kaptam meg a határozatot.67%-os voltam,levettek 40%-ra,de hozzá teszem gerinc problémáim vannak,volt 2 műtétem de nem lett jobb,alig birok járni nagy fájdalmaim vannak.Felebeztem újra csak 40%-ot kaptam.Dolgozni a nagy fájdalmaim miatt nem tudok,a határozatba teljesen egészségesnek nyilvánítottak.

A munkaügyi bírósághoz szeretnék fordulni,nem tudom hogy meg éri-e,nincs benne gyakorlatom.Most felajánlották hogy fogadjam el a 40%-os járadékot,vagy is igényeljem,mert még a felebezésem tartott 67%-ost pénzt kaptam.Ha most a munkaügyi bírósághoz fordulok,már pedig szándékomba áll,nem tudom hogy a munkaügyi per alatt kapok-e valamilyen ellátást,vagy ha nem akkor meg tudja-e valaki mondani hogy honnan igényelhetek.

Aki már ezen túl esett legyen szíves segítsen.Ha valaki tud segíteni kérem világosítson fel,hogy mit kell tennem,és hogy van-e esélyem a per megnyerésére,és hogy vissza kapjam a 67%-ot.

E-mail címem: kiszely.maria@citromail.hu

Előre is köszönöm a segítségüket.

Marika.

Marika1964 # 2010.02.23. 16:03

Jó napot.

Szeretnék segítséget kérni önöktől.Leszázalékolt nő vagyok most felebeztem éppen ma kaptam meg a határozatot.67%-os voltam,levettek 40%-ra,de hozzá teszem gerinc problémáim vannak,volt 2 műtétem de nem lett jobb,alig birok járni nagy fájdalmaim vannak.Felebeztem újra csak 40%-ot kaptam.Dolgozni a nagy fájdalmaim miatt nem tudok,a határozatba teljesen egészségesnek nyilvánítottak.

A munkaügyi bírósághoz szeretnék fordulni,nem tudom hogy meg éri-e,nincs benne gyakorlatom.Most felajánlották hogy fogadjam el a 40%-os járadékot,vagy is igényeljem,mert még a felebezésem tartott 67%-ost pénzt kaptam.Ha most a munkaügyi bírósághoz fordulok,már pedig szándékomba áll,nem tudom hogy a munkaügyi per alatt kapok-e valamilyen ellátást,vagy ha nem akkor meg tudja-e valaki mondani hogy honnan igényelhetek.

Aki már ezen túl esett legyen szíves segítsen.Ha valaki tud segíteni kérem világosítson fel,hogy mit kell tennem,és hogy van-e esélyem a per megnyerésére,és hogy vissza kapjam a 67%-ot.

E-mail címem: kiszely.maria@citromail.hu

Előre is köszönöm a segítségüket.

Marika.

gattaga # 2010.02.24. 02:24

Marika1964

A "régi" 67%-os beidegződést ellehet felejteni.Mostmár ÖEK van,melyben 50-79%-ig "felel meg" a régi "egykulcsos" 67%. Az 50-79%-os tartományban %-onként emelkedik a ráta,állapot,betegség stb. figyelembevételével.Az általad feszegetett témáról figyelmedbe ajánlom : tyukanyó55 2010.02.21. 17:20 hozzászólását.Amenyiben a rokkantnyugdíjad kielégítő volt számodra,gondolok itt: szolg.idő,kereset számításba vehető idő stb.akkor NEKED kell eldöntened,hogy tovább lépel-e az ügyben.A régebbi hozzászólásokat azért tekintsd át és irányadóként értékelheted őket.Sok jóval nem kecsegtet,de aki mer az nyer címmel neki lehet vágni a dolgoknak,persze csak megalapozott állapot,betegség esetén.A fellebezési időkorlátot nehogy átlépd!Az ellátás addig marad,míg "jogerős"itélet nem születik az ügyben.Persze ha ez negatívan érvényesül a számodra,akkor vissza kell fizetni.

By
gattaga


By
gattaga

tyukanyó55 # 2010.02.24. 08:24

Gattaga!
Rosszul tudod az a szabályokat!
A rokkantsági ellátást csak addig folyósítják, amíg a II. fokú határozatot meg nem küldik!
Ha a határozat megérkezik, onnan számítva nem szabad felvenni a következő nyugdíjakat, mert visszaköveteli a nyugdíjbiztosító! Engem is becsaptak, mert azt mondták, hogy a per lezárásáig halasztó hatálya van a kifizetések megvonásának. Nekem is kiküldték folyamatosan a nyugdíjat, amíg elkezdtem a munkaügyi peremet, és karácsony szenteste megkaptam a felszólítást, hogy a jogtalanul felvett háromhavi nyugdíjamat 8 napon belül készpénzzel fizessem vissza !
Hát erre persze hogy nem voltam felkészülve, és nem is tudtam visszafizetni.
Megkérvényeztem a halasztást, és július 31-ig meg is adták, de akkor készpénzben kérik.
Hát vigyázzon mindenki, akinek ilyen ügye van, mert még nagyobb adósságba csúszhatnak!!!
Ha lehet, mindenki szóljon a környezetében élőknek erről !!!

Amíg a munkaügyi per zajlik semmiféle ellátást nem kapok, egyenlőre még munkanélküli segélyt sem, mert három hónapnak ott is el kell telnie a regisztrálásnak.
Szociális segélyre meg azért nem vagyok jogosult, mer nem munkaviszonyból kerültem rokkantságira!
Tehát decembertől áprilisig egyetlen fillért nem kapok sehonnan sem!!
Akkor is majd csak valami 27-28 ezer forintot!
Hát vigyázni kell a határidőkkel !!
Egyébként magán emailben szívesen segítek bárkinek, aki hozzám fordul !!

zsu52 # 2010.02.26. 14:36

Szervusztok !Úgy érzem a kérdéseim után illik tájékoztatnom is Titeket!
A tegnap voltam a 2 foku bizottság előtt Debrecenben.Iszonyatos sokat várattak sokan is voltunk.
A "vizsgálat " után (azért teszem idézőjelbe, mert ha egy asztmás betegre a sztetoszkópot-hallgatót rá se teszik stb az mi is lehet vajon )CSAK az első foku után összegyüjtött orvosi,kórházi zárókat nézte meg!!! Hiába volt ott mindenem ki se vette a dossziéból! Igazából sokkal több %-ot adott minden bajomra, de a végszámolásnál, ahol osztanak, szoroznak 1 % plussz jött ki. Elküldtek a foglakoztatási szakemberhez ismét. És Ő ugyan nem mondhatta meg konkrétan, hogy mi volt a doki véleménye, de előzetesen tudom, hogy 1 % -al lett több, 53 így, rehab munka és majdnem világosan tudtomra adta, hogy elméletileg aki az 52-79 közt van majdnem mindenki a járadékot kapja és nem a nyugdíjat. Hiába az Ők véleményük, hogy ki tud-e közvetíteni valahová, vagyis egy hétből hány napot tudnék részmunkaidőben dolgozni...mégis a dokik véleménye a döntő és burkolva azt is tudtomra adta, hogy ez ki van adva "fentről" Az első foku után is a Fogl.szakember azt írta, hogy nem vagyok az...mégis nem az ő szava döntött.
Megfellebezhetem,de szerinte nem sokat érek vele,és már találkozott olyannal aki kevesebb % kapott az igazságügyistől.

Valaki nyugdíj kiszámításban jártas-e mi alapján számolják a rehab járadék után a következő rokkant nyugdíjat ????? Vagy hol nézhetném meg ????

Kösz minden eddigi infót itt is, a priviben jötteket is !!! Üdv Zsu52

gattaga # 2010.02.27. 03:23

zsu52

A rokkantsági nyugdíj feléledése

A rokkantsági nyugdíjra jogosultság a szolgálati idő tartamától függetlenül feléled, ha a jogosultság egyéb feltételei a nyugdíj megszüntetése után öt éven belül újra bekövetkeznek. A jogosultat a nyugdíj megszüntetését követő emelések, kiegészítések is megilletik.

Feléledés helyett új igény

Az, aki az öregségi nyugdíjra jogosító életkort - ide nem értve a korkedvezményre jogosultat - még nem töltötte be, feléledés helyett kérheti rokkantsági nyugdíjra jogosultságának új igénykénti elbírálását. Ebben az esetben a szolgálati idő kiszámításánál a korábbi nyugdíjazásnál figyelembe vett és a nyugdíjasként szerzett szolgálati időt számítják egybe.

Gondolom rád (ránk) az utóbbi vonatkozik majd,ha addig nem lessz más határozat a NYUFIG-nál.
Tehát nem feléled a rokkantsági nyugdíj,hanem új igényként kell majdan beadni,hiszen a rehab járadékban eltöltött idő már plusszként adódik hozzá.Nem csak "sima időnek" minősúl mint a rokk.nyugdíj,hanem a "kereseti" alapba számít bele.
"Ebben az esetben a szolgálati idő kiszámításánál a korábbi nyugdíjazásnál figyelembe vett és a nyugdíjasként szerzett szolgálati időt számítják egybe."

Innen hámoztam ki:

http://a-munkaado-lapja.cegnet.hu/…sagi-nyugdij

A megosztott információkat mindannyiunk nevében köszönöm.

By
gattaga


By
gattaga

zsu52 # 2010.02.27. 11:32

Szia Gattaga !
KÖSZÖNÖM !!!!!! igaz a linkre nem jön be semmi, nem található...de nem is ez az érdekes. Legalább a Nyufignál lesz amire rákérdezzek, mert így általánosságba hiába kérdeztem, semmi konkrétumot nem adtak.
Ez jó lenne így, mert a 3 év "nyugisabb lesz"...és bnem vész el a nyugdíjam összege, hisz azt sajnálnám amiket évek óta emeltek, hisz most is többet kaptam az átlagnál mert 1995.12.31 előtt mentem nyugdíjba, Azért nem mindegy 1-2000 ft sem . És sajnos a továbbiakban sem, lesz mindegy. Igy nem cirkuszolok a Döntőbírósággal, nem rizikózok,hogy adhatnak kevesebbet is, hisz most is csak én voltam ilyen magas %-al fellebbező!. És a 2 doki, ahol én is voltam 3 embert küldtek járadékos elbeszélgetére, köztük egy félkaru fiatalembert, hogy csináltasson más kezet és menjen dolgozni! A többit hazaküldték mind!
Majd elválik akkor ,hisz a 3 év sok idő...hogy mely mód a jobb az embernek, szerintem nekem a felélesztés lesz... ha egyáltalán választani lehet majd. Hisz most is 3 hónapnál kevesebb idő miatt nem választhattam...
HÚÚ végre valami, ami konkrétum !!!!
KÖSzÖNÖM és szép hétvégét! Zsú

zsu52 # 2010.03.01. 13:14

Szia Gattaga !

Hát alig vártam a hétfőt, hogy ügyfélfogadás legyen a Nyufignál. Felhívtam Bp-et, a Fiumei útit,mert oda tartozok, és a 4-ik más-más emberrel való beszélgetés után megadtak egy számot, hogy azé. aki a rehab járadékosokkal foglakozik ! (Úr Isten, akkor bármi bajom 3 évig ezzel a nővel kell kommunikálnom ? ) Elmagyaráztam tömören mi van most, mit szeretnék kérdezni, mert a választól függ, hogy elfogadom-e ? És annyit mondott kiszámolják majd a nyugdíjat... de én akkor sokkal rosszabbul járok, mert rég vagyok rokkant, ezért van, hogy a rehab.j is annyi lesz mint a r,nyugdíj volt. Hát igen, akkor így jár !.... akkor jutottál eszembe, kérdem mi van a feléledéssel ???? Lehet kérni, kiszámolhatják melyik a jobb. És akkor úgy adják? Honnan tudja és én is mi lesz 3 év múlva, amit alá is írok, de kérdem MOST !!!hogy mi szerint számolják, mit vesznek alapul. Hát ami van, ő nem tudja, KISZÁMOLNAK majd mindent s letette
Tehát létezik 5 éven belül.... de az igazat megvallva ezt csak reményt ad, de konkrétum semmi. És ŐŐŐŐŐ !!!! aki ezt intézi, akinek ez a munkája !!! aki holnapután ki kell számolja, tanácsot adjon mi a jó az ügyfélnek.
HOVÁ lehet fordulni, hogy tényleg mi van legalább a jelenben az ilyenekkel ???
Amúgy köszi mégegyszer, hogy a nyugtató "pirulát" reménységgel együtt adtad ! Puszi Zsú
A NLC-nél nyitottam egy topikot, ott se tudnak többet, csak tapasztalatok....hát az se valami fényes jövő!,de legalább tudni fogom mire legyek figyelmes...

hkati2 # 2010.03.01. 17:10

Zsu52!
Tudod azon nem kell meglepődeni,hogy most senki sem tud semmit mondani!Hiszen választás előtt állunk!A jelenlegi számítás alapján kiszámolják a most járó nyugdíjad és annak a 120%-át kapod.Ebből vonják a 9,5%-ot.Én 2003-ban lettem rokkant,de ehhez viszonyítva több lett a nyugdíjam /emelkedtek a valorizációs szorzók/. De ha lehet hinni a nyufignak akkor ,van olyan is akinek most kevesebbre jön ki,ezért találták ki azt,hogy nem lehet kevesebb a jelenleg folyósítottnál!Azt pedig , hogy mi lesz ha lejár a rehab talán a "Jó Isten" tudja csak megmondani.Ezen teljesen felesleges most agyalni.Lehet nyugdíj sem lesz.De a az sem biztos,hogy megkapjuk a rokkantosítást.Szóval ezzel most teljesen felesleges foglalkozni.Tudod nekem több ,mint fél évem ment el arra,hogy egyáltalán megkaphassam a rehab járadékot. Mivel özvegy vagyok és az kizárta a járadék folyósítását.Úgyhogy bőven foglalkoztam a témával,de az, hogy mi lesz ezek után az már tényleg a jövő titka.

ujpesti # 2010.03.01. 19:55

Ettől fogok agyvérzést kapni,hogy nagynehezen megírok egy levelet ,amikor elakarom küldeni,kiírja,hogy technikai hiba miatt szünetel az oldal.Lehet ,nem véletlen ? Majd holnap nekiindulok mégegyszer.

zsu52 # 2010.03.02. 15:16

Szervusztok !
Gattala, még egyszer kösz azt a bűvös szót, hogy "feléledés" !!!

Ma a nyíregyházi Nyugdíjfolyósító Igazgatáson kértem azt az ügyintézőt aki a rehabilitációs járadékkal foglakozik ! Nem tudom a nevét, de TÜNEMÉNY volt!!! szépen elmagyarázott mindent, érthetően, türelmesen, és a mostani jogszabályoknak megfelelően! (hisz ki tudja mi lesz addig...és ez érthető is )
Szóval, hogy Ti is ,akit érdekel ez, tudjátok, így is-úgy is kiszámolják a mostani számítás szerint mennyi lenne a rokkant nyugdíjam, Ha ez kevesebb mint amit kapok, felemelik annyira.

  • év elteltével, vagy kinek mennyi időre adták, és ha ismét rokkant nyugdíjas lesz és jár neki a rokkant nyugdíj kiszámolják akkor is az épp akkor hatályos törvény szerint mennyi lenne a nyugdíja. Kiszámolják azt is,-hogyha 5 éven belül van-, hogyha felélesztik a régi rokkant nyugdíját, ahhoz az addigi emeléseket is hozzáadják és ami az ügyfélnek jobb anyagilag azt adják.

Tehát végre választ kaptam kérdésemre...és 3 év múlva nem lesz kevesebb a nyugdíjam mint amennyi most, nyugodtan el lehet fogadni a rehab járadékot.
Tudom nem ez a gondja a legtöbb ide írónak, de ha már annyit érdeklődtem, telefonáltam, és valaki érdemben válaszolt is !!! legalább tudjuk sorstársakként !
Üdv és sikert mindnyájatoknak Zsú

Marika1964 # 2010.03.05. 18:19

Jó estét

Én is bele estem a nagy csapdába, még azt hittem hogy van emberség a földön.Fellebbeztem 40%on hagytak,felhívtam a nyugdíjfolyósítót közölték velem hogy június végéig nem adnak semmilyen járadékot, ellátás nélkül hagynak.Azt mondták a telefonba hogy forduljak a Jászapáti önkormányzathoz segítségért.Be is mentem, közölték velem hogy tudnak adni 3 ezer forintot azzal húzzam ki június végéig.Ja meg kaptam még 3 csomag tésztát meg 3 dobozos tejet,ezzel le vagyok tudva az önkormányzatomnál.Ennyire futja nekik.Őket nem érdekli miből élek 4 hónapon keresztül.Beteg vagyok,felkínálták hogy menjek dolgozni,majd akkor megoldódik a gondom.Nehogy már ők tartsanak el.
Aki tud kérem segítsen, hova forduljak segítségért,mert 4hónap nagyon hosszú idő, jönnek a számlák , meg még létezni is kéne.
Kérlek segítsetek ha tudtok.

Marika

ujpesti # 2010.03.05. 19:52

Marika1964 ! Mélyen átérzem a helyzetedet,csak azzal nem nagyon vagy kisegítve.Sajnos egyre többen vagyunk ilyen helyzetben.A nyufigot,meg az önkormányzatot nagyon nem érdekli,hogy ki,miből él meg.Hát sajna ide jutottunk,de lesz ez még rosszabb is !De jó,hogy volt
rendszerváltás! Mostmár szabadon dögölhetünk éhen.
EZ VAN !!!!!!

tyukanyó55 # 2010.03.05. 22:21

Marika 1964 !

Ha visszaolvasgatsz egy kissé, megtalálod az én hozzászólásaimat !
Én jelenleg munkaügyi bírósági pernél tartok, éppen ma voltam orvosszakértői vizsgálaton!
Fogalmam sincs, hogy mi lesz az eredményem, de ma legalább nem voltam megalázva !!!
Az orvosszakértő korrektül beszélt velem, de konkrét dolgot semmit nem mondott!!
Tehát van még újabb másfél hónap idegességi időm a második tárgyalásig !!
Addig viszont én sem kapok egy fillért sem sehonnan sem !
Itt senkit nem érdekel az, hogy miből élünk, miből fizetjük a lakásunkat, a rezsinket !!
Az a lényeg, hogy minél többen feladják , és kevesebb nyugdíjat kelljen kifizetni az államnak !!
Aki teheti induljon neki a munkaügyi bírósági pernek, az nem kerül pénzbe, ott már nincs veszíteni való több, mint az I-II. fokú döntéseknél !

ujpesti # 2010.03.06. 10:16

Tyukanyó !
Kérlek a tárgyalás után mindenképpen írd meg,hogy mi volt. Köszi

kortec # 2010.03.08. 21:12

Üdvözlet !

Nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdésemet de fogalmam sincs hogy kihez forduljak .
Tavaly augusztusba üzemi balesetem volt , többféle sérülést szenvedtem aminek java részéből kigyógyultam.
Egyedül a kezemen maradt vissza sérülés, a középső ujjam a bal kezemen tőből nem akar hajolni. Kezemmel a mai napig is kezelésre gyógytornára jártam . Korábban (1 hónapja ) bemozgatást végeztek a kezemen ami akkori pillanatban sikert is ért el , be bírták hajtani de azt követően visszaállt az azt megelőző állapotába . A bemozgatás előtt az orvos 20 fokos mozgást írt az ujjamra ami visszaállt utána ugyanerre az állapotra , de a bizottsághoz már olyan irománnyal küldött el amire azt írta hogy az ujjam 50 fokos.
Ma elküldtek a F.O.B. elé ami azt állapította meg hogy 10%-os baleseti járadékot kaphatok , viszont keresőképesnek talált , és a háziorvos ezáltal kiírt dolgozni.
A sebészem a F.O.B. vizsgálat előtt beszélt egy lehetséges műtétről mellyel tud a kezem állapotán javítani de ezt a bizottsághoz küldött papíron már nem írta le . 33 éves vagyok , szakmám asztalos , fél kézzel nem igazán tudok dolgozni és persze nem vagyok megelégedve a kezem állapotával, a röntgenen azt mondták hogy nem állnak jól a csontok azért nem tud hajolni az ujjam . Mit tehetek én annak érdekében hogy a kezemen tovább folytassanak kezeléseket , műtéteket ? Kihez tudok fordulni ilyen vitatott kérdésekkel ? Ki lehet ilyen ügyben a jogi képviselő?
Nem igazán szeretném annyiban hagyni a dolgot mert az ő nemtörődömségük miatt ne tudjam használni a kezem.

Köszönettel kortec

gattaga # 2010.03.09. 03:46

kortec

Valóban nem passzol ide a kérdésed.
Itt talán:

http://www.jogiforum.hu/forum/16/2486

By
gattaga


By
gattaga

Andi73 # 2010.03.09. 09:16

Sziasztok Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni, az Anyukám 67%-ra volt leszázalékolva, nagyfoku gyengénlátó. Most 45%-ot kapott. Azt szeretné tudni,hogy ezután jár-e özvegyi nyugdíj (mert nélküle nagyon kevés lenne a nyugdíja), sehol nem találtam erre választ ha valaki tudja kérem segítsen, válaszát előre is köszönöm.

tyukanyó55 # 2010.03.09. 10:01

Andi 73.

Magán email-ben leírtam neked mindent, amit itt ezzel kapcsolatban tudni kell !!!

Andi73 # 2010.03.09. 11:05

Tukanyó55!
Köszönöm szépen gyors válaszodat. Mi is úgy gondoltuk, hogy fellebbezünk nincs veszteni való, talán ott észreveszik, hogy egyre romilk a látása - sajnos- és nem javul. Ott hátha megvizsgálják mert az I. fokon jóformán rá sem néztek.

Minden jót kívánok neked.

jaws46 # 2010.03.09. 12:30

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg táppénzen vagyok, ha nem tudok visszamenni dolgozni akkor 1 év után a táppénz lejár.
Megigényelhetem a rehabilitációs járadékot vagy a rokkant nyugdíjat, de mellette keresőtevékenység csak korlátozott: durván maximum a minimál bért kaphatom munkabérnek. Ha valaki rehabilitációs járadékban ill. rokkant nyugdíjban részesül, akkor mellette esetleg megbízási szerződéssel számlázhatna be cégnek?

Válaszaikat és segítségüket előre is köszönöm.
jaws46