Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


nico56 # 2012.10.20. 11:44

milyen 1 évről beszéltek?1997-ben min.10 év munkaviszony kellett ahhoz,hogy rokkantnyugdíjat kaphasson valaki.

Friss olvasni való!
www.mszfszk.hu

seagull # 2012.10.20. 11:26

Taffyka, csalók mindig voltak, vannak és lesznek, minden téren.
Lásd pl. az "orvosszakértőket", ők a legnagyobb csalók.
Mint azt a példád jól mutatja, aki tisztességtelenül jár el, annak nincs bántódása továbbra sem. Tehát a nyugdíjmegvonó intézkedések nem őket érintik.

De nem lehet pl. a tömegközlekedést felszámolni, vagy az utasokat folyamatos zaklatásnak kitenni, mivel vannak bliccelők.

seagull # 2012.10.20. 11:17

Szafika (Re: 2012.10.20. 11:5),

a szakmunkásképző tényleg beleszámított a munkaviszonyba, a felsőfokú tanulmányok is.
Így mindig is lehetett akár 18 éves korban rokkantnyugdíjassá válni úgy, hogy egy nap munkaviszony sincs mögötte.

Írod: „"Aztán meg megszüntették valamikor , mint ahogy idén januárral azt is , h nem munkaviszony a rokkant időszak.”"
Úgy érted, hogy azért szüntették meg, mert nem munkaviszony közben rokkant meg?

Mert a rokkantsági nyugdíjat nem lehet megszüntetni erre hivatkozással!
Sőt az ONYF honlapján olvastam, ha valakinek tévedésből(!) magasabb összegű nyugdíjat állapítanak meg, utólagosan nem korrigálhatják!
(Szerzett jog és az hivatal sara.)

De a rokkantságii nyugdíjnál sem volt soha feltétel a munkaviszony közbeni megrokkanás!

Pár éve volt az, hogy a rendszeres szociális járadék megállapításának feltétele lett a munkaviszony közbeni megrokkanás.

seagull # 2012.10.20. 11:05

Jav.: ismerősöd lányával

seagull # 2012.10.20. 11:03

Taffyka, (Re: 2012.10.20. 09:25)

"nekem van egy ismerősöm, akinek a lánya 15 éve 100%-os véglegesítésen van, és most 35 éves. 1 x volt egy epilepsziás rohama,..."

Akkor 1997-ben rokkantosították, akkor a drágalátos politikusaink úgy vezérelték az "orvosszakértőket", hogy a munkanélkülieket lehetőleg rokkantosítsák. Akkor még az volt a duma, hogy nagy a jólét, ehhez viszont nem passzolt volna a tömeges munkanélküliség.

Különben mai napig is véglegesíthetnek, és nincs életkorhoz kötve!

De ezzel az ismerősdö lényéval most mi van? Volt már 2012-es felülvizsgálation? Egyáltalán kell mennie vagy elismerik a végleges státuszt?

szafika # 2012.10.20. 09:56

Egyik volt kolleganőm úgy gondolta , ha betölti a fia a 18-at leszázalékoltatja , mert ezt ajánlotta neki valaki , nem lehet ? h 20-25-30 évvel ezelőtt még érvényben lehetett egy pl sérülten született emberkénél ? mert azt is olvastam az egyik fórumon , h pl a szakmunkásképző is beleszámított a munkaviszonyba , egy másiknál + a felsőbb iskola is munkaviszonynak számított , és közbe leszázalékolták 18 évesen , vagy 20-25 éve . Aztán meg megszüntették valamikor , mint ahogy idén januárral azt is , h nem munkaviszony a rokkant időszak .
Nemrég a tv-be volt egy költő pasi , aki szintén betegen született , rokkant volt , de mivel betöltötte a nyd korhatárt átminősítették még idén nyd-asnak , mint sok korbetöltött emberkét .

szafika # 2012.10.20. 06:05

Prüsszögi , lehet, h eltolcsy úgy okoskodik , h ha a gazdagoké a dicsőség + a pénz , akkor majd mindenki gazdag akar lenni , azon dolgozik , tevékenykedik , fáradozik h gazdag legyen / mert az jó az országnak , de főleg a politikusoknak ! / a csóró + nem jó , de terem ! / azért vagyunk többen csórók ! /

Egyjogász # 2012.10.20. 05:18

Ha ennyire zavar titeket a Rétvári miért őt hívtátok meg ünnepi beszédet tartani?

aperten # 2012.10.20. 03:48

Budapesti rokkantak figyelem!

Schwéger Tamás emléktáblájánál (Bartók Béla út 76.) 2012. október 23-án, kedden délelőtt 11-kor tartunk megemlékezést. Ünnepi beszédet mond Rétvári Bence országgyűlési képviselő.

Tudjátok, aki tavaly májusban elkezte a csalózást a tévében a rokkantnyugdíjas ügyben.

Menjetek el minél többen, és kérdezzétek meg, hogy a 2011. évi CXCI. törvény ismeretében, ki a csaló? A rokkantnyugdíjas, vagy az allamhatalmat a „"mindenki, aki ma nyugdíjat kap, a jövőben is hiánytalanul megkapja a nyugdíját”" hazug ígéretével megkaparintók?


# aperten

aperten # 2012.10.19. 17:24

KEMÉNY IDŐK

...nem érdekel buta törvény, és rohadt állam...


# aperten

aperten # 2012.10.19. 17:07

Magda, a dédnagymama, 49 éves, rokkantnyugdíjas../véglegesítve!/ (egy percet sem dolgozott életében.)
Edit a nagyi, 33 éves, rokkantnyugdíjas../véglegesítve!/(egy percet sem dolgozott életében.)

Könyörgöm, gondolkodjon már valaki!!!
Miért kell ilyen aljas, hazug propagandának bedőlni?!
Nézzétek már meg, mikor tették fel a netre?
Amikor a Mengele-törvényt készítették elő, tavaly nyáron!
Nyilvánvaló az aljas szándék, hogy a Mengele-törvényhez uszították a a rokkantsági nyugdíjak ellen a közhangulatot.
Az uszulásra hajlamos primitív emberke persze azt már nem gondolja végig, hogy nem hogy véglegesen, de egy percig sem lehet rokkantnyugdíjas, aki életében nem dolgozott. A rokkantsági nyugdíj szolgálati időhöz, és járulékfizetéshez kötött nyugellátás.


# aperten

nagyapó22 # 2012.10.19. 16:19

Az első 30mp-t bírd ki. Megéri!

nagyapó22 # 2012.10.19. 16:03

Igen évente fognak szülni mind a hárman!

tiszavirág69 # 2012.10.19. 15:08

Csaknem 75 millió forint uniós támogatást nyert a Vakok és Gyengénlátók Közép-magyarországi Regionális Egyesülete (VGYKE) mentorképzésre, illetve foglalkoztatásra – tájékoztatta a projekt szakmai vezetője pénteken a távirati irodát.

A felhívást hét budapesti önkormányzathoz, valamint Budaörsre, Ceglédre, Dabasra, Gödöllőre, Pilisvörösvárra, Vácra, Szentendrére, Ráckevére és Veresegyházra közvetlenül is eljuttatták, ugyanis a régióban ezeken a helyeken kezdik majd meg közösségépítő munkájukat a képzett mentorok.

http://mno.hu/…okat-1112444

papapító # 2012.10.19. 14:53

Peti még nem unja?

nagyapó22 # 2012.10.19. 14:47

Négy generáció

Négy generáció egy fedél alatt - milyen jól megvannak a mi kis városunkban.....

Magda, a dédnagymama, 49 éves, rokkantnyugdíjas../véglegesítve!/ (egy percet sem dolgozott életében.)
Edit a nagyi, 33 éves, rokkantnyugdíjas../véglegesítve!/(egy percet sem dolgozott életében.)
Mónika, az édesanya, 15 éves, gyesen...
a kis Olivér pedig 2 éves...
Tiszta szívből gratulálunk a családnak és nagy megnyugvás, és öröm tölt el bennünket, hogy adónk nagy hányadát a család további fenntartására, fejlődésére költi az ország!!! Csak így tovább!!!

Sajnos a fényképet nem tudom feltölteni. Pedig olyan boldogan mosolyognak a családi fotón, mert nekik nincsenek anyagi gondjaik.

nagyapó22 # 2012.10.19. 14:19

A cég Magyarországon van csak izraeli tulajdonú.
Én irodai munkára gondoltam mert fizikait nem végezhetek!

nagyapó22 # 2012.10.19. 14:11

Meg tudná mondani valaki, hogy a külföldi tulajdonban lévő cégeknek is kötelező-e fizetni a rehab. járulékadót ha nem alkalmaz minden húsz munkás után egy megváltozott munkaképességűt? Vagy ez csak a magyar cégeket érinti?
Ma beadtam az életrajzomat egy gyárba./izraeli/
Lehet esélyem?

liza56 # 2012.10.19. 13:05

Marcsi62 ne had magad felebez nincs mit veszítened.
Én is ezt tenném.

liza56 # 2012.10.19. 13:05

Marcsi62 ne had magad felebez nincs mit veszítened.
Én is ezt tenném.

Marcsi62 # 2012.10.19. 12:51

Tisztelt Fórumozó Társaim!

Ma megkaptam a halálos ítéletemet ! Megszüntették a 27.000 forint re-hab juttatásom.Meggyógyultam. 2006-ban tüdőrákkal operáltak jobb tüdő felső lebeny eltávolítás.
Hál istenek a rák még nem tért vissza. De COPD-om van magas vérnyomás, artritis pszichés problémák járok orvoshoz vele . Rossz a légzésem három fajta spray-it használok. Ködös időben és időváltozáskor nagyon rosszul vagyok a nagy melegben pedig fulladok. Sajnos a családom mind rákban hunyt el. Tehát nálam is kiújulhat bármikor.De az orszi szerint meggyógyultam Csoda történt. Mehetek a nem létező munka világába. 50- éves vagyok kinek kellek. Eddig is jártam a munkaügyi központba de munka lehetőség nem volt. Kérdem én rossz tüdővel 10 fajta gyógyszer szedésével hova fognak felvenni? Ti tudtok valami munkahelyet számomra ? Amíg nem lesz munkám miből veszem meg a gyógyszereimet?Azt hiszem számomra nincs kiút. Sokszor már az öngyilkosság gondolata foglalkoztat. A férjem minibálbért kap, a gyermekeim úgy szintén . Segíteni se tudnak. Hol itt a kiút? Mi lesz velünk és a többi sorstárssal akit kivágnak a rendszerből? Ötlet?Ezek után milyen támogatást kérhetek bárhonnan?
Ti mit tennétek a helyembe? Itt maradtam egy fillér nélkül , így valószínű a gyógyszereimet se tudom kiváltani! Azt hiszem a kormány célja mindannyiunk halála , több mint 30 éves munkaviszony után .
Mindig 3-4 ember munkáját végeztem egyedül lázasan betegen mentem dolgozni azt hiszem nem volt értelme.
Hát csak ennyit akartam írni Most is folyik a szememből a könny . Elvagyok keseredve nem tudom mi lesz tovább! Lehet elküldenek közmunkába árkot takarítani így hamarabb végem lesz.

szafika # 2012.10.19. 11:29

Guberáló , amit én kaját kidobok , abból sajnos nem lakna jól egyetlen hajléktalan se , mert nem dobok ki semmit.Ne álljon égnek a hajad se , mert nem 1, nem 2 ilyen emberke van a környékemen , az viszont igaz , h java részük már korbetöltött . Valamikor az egyházak tartottak fenn olyan menedékhelyeket , ahol a hajléktalan emberkék meghúzhatták magukat , rengeteg olyan üres alacsonykomfortú lakás van amit használhatnának arra , h ne az utcára bas.zarintsák ki a családokat , akik nem tudnak még rezsit se fizetni .

szafika # 2012.10.19. 11:16

Taffyka , drága , a jól megérdemelt , idézőjel nélkül , 42 év után , / a valóságban 39 év / 85 e ft , míg a 20-on évet ledolgozott itteni ismerősé ennél lényegesen több , nem irigylem tőle , de engem is felháborít, h annak aki ledolgozott 30-40-45 évet annak odalöknek nyd előtti 20on e ft-ot / egyébként a férjem se több 100 e ft-ot kap a 41 éve után ! / ezen túl pedig kedvezményes ezt+azt a dolgozó embereknek már évek óta nem adnak , miért adnának másnak ? mert szokva volt hozzá ? Fizessék meg azokat akik dolgoznak , nektek is több jutna !

Sorstárs , én is csak tisztelni tudom a barátnődet , legfőképpen azért , mert nem nyavalygással tölti az idejét ./ Ma ebben az országban erre mindenkinek lenne oka , még annak is , akinek látszólag nincs ! de leginkább azoknak , akik 60-65-70 e ft-ért dolgoznak 8-10-12 órát ! és a kutya se rak a zsebükbe pluszt , se utazási , se lakhatási , se egyéb támogatást !

Sorstárs2 # 2012.10.19. 10:17

A betegség nem válogat, nem csak a szegények lesznek például rákosok, vagy nem csak őket érheti súlyos baleset. A barátnőm gazdagnak mondható, 2 Kft.-je van és D kategóriás rokkant ellátott, mert áttétes (bordára, tüdőre, nyirokcsomókra)rákja van. A betegségét titkolja, a dolgozói nem tudják, a kemótól kihullott a haja, szemöldöke, szempillája, parókát használ, ami a nagy hőségben borzasztó volt szegénynek. Folyamatosan dolgozik, csak annyi időre lépett ki, míg megállapították neki az ellátást. Szóval nem szabad a látszatból messzemenő következtetést levonni.

BJúlia # 2012.10.19. 08:04

Mentem, szép hosszú hétvégét