Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kiszolgáltatott # 2011.11.14. 17:18

Dolli!Én is mondtam már tegnap.Szerintem is keverte a kétféle járadékot.(Nekem abban a telefonbeszélgetésben tűnt fel)

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 17:18

Bocs:doli

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 17:23

Hella78!

Rehabilitációs járadékra az jogosult, akinek
• 50-79 százalékos mértékű egészségkárosodása és ezzel összefüggésben foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas és
• Kereső tevékenységet nem folytat, vagy
• Keresete, jövedelme legalább 30 százalékkal alacsonyabb az egészségkárosodás bekövetkezését megelőző négy naptári hónapra vonatkozó keresete, jövedelme havi átlagánál, továbbá
• Rehabilitálható,
• A rokkantsági nyugdíjhoz az életkora szerint szükséges szolgálati időt megszerezte és
• Nem részesül egyéb társadalombiztosítási, pénzbeli egészségbiztosítási, nyugdíjszerű rendszeres, vagy munkanélküli ellátásban.

Tehát: Csak úgy kaphat rokkant nyugdíjat bárki, ha megvan az ahhoz szükséges munkaideje. A r. ny. pedig szolgálati időnek számít!

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 17:25

folyt.

Ezért aztán nem értem, hogy aki 12 évig 100%-os rokkant nyugdíjas volt és most 51% egészségkárosodást állapítottak meg nála, mért nem kap rehabilitációs járadékot?????

Munich # 2011.11.14. 17:31

keke1 # e-mail 2011.11.13. 16:20

T. Fórumozó!
Azt hiszem, hogy Te vagy az egyedüli, aki jól látta meg a témát! Aki után nem lehet "fejpénzt" kasszirozni, azt visszaminösítik és leírják mindenhonnan.
Persze, ha egy Uniós Polgár kér rokkantnyugdíjat Mo-tól ahol korábban dolgozott, akkor annak az orvosi okát sem ismerik el, mert majd ÖK megmondják, hogy rokkant-e vagy sem! Ha külföldön az vagy az EU szerint, az még nem jelenti azt, hogy Mo-n is az vagy!

hella78 # 2011.11.14. 17:35

mari55!

Köszi, Drága vagy!

Írtam!

hella78 # 2011.11.14. 17:39
  • Rumcájsz-!

Azért nem kap rehab. járadékot,mert most az Ő korában (31 éves), 8 év szolgálati idővel kellene rendelkeznie.
De ezt nem tudta megszerezni,mert már 18-19 éves kora óta rokkant!!!!

GYÖNYÖRŰ RENDSZER, NEMIGAZ???

Ha most Téged visszaminősítenének vagy engem, Mi sem kapnánk,mert nincs elég ledolgozott időnk!

Az,hogy betegek voltunk és rokkantak azalatt az idő alatt,amikor az ellátáshoz szükséges éveket kellett volna összeszednünk, az sajnos senkit nem érdekel!!!

hella78 # 2011.11.14. 17:47
  • Rumcájsz-!

"• A rokkantsági nyugdíjhoz az életkora szerint szükséges szolgálati időt megszerezte"

Ez most nekem 8 év előírt szolgálati időt jelent.
Mert a mostani életkor alapján bírálnak,nem az alapján,amivel lerokkantosítottak,mert akkor csak 19 éves voltam és akkor csak pár hónap kellett a korom miatt.

De honnan lenne azóta 8 évem,ha végig rokkant és beteg voltam?
Hmm????

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 18:06

Hella!

A rokkant nyugdíj szolgálati időnek számít, így mivel Te 14 éve vagy rokkant, még ha előtte nem is dolgoztál semmit (mert beteg voltál)akkor is 14 év szolgálati idővel rendelkezel. Ezért meg kellene hogy kapjad a rehabilitációs járadékot.
De ha valaki másképp tudja nyugodtan kijavíthat.

hella78 # 2011.11.14. 18:08

mari55!

Csak akkor számít szolgálati isőnek,ha fizetsz utána nyugdíjjáradékot.

Marikám! Ezeket nem én találom ki, ma is írt egy illető,akit levettek 12 évi 100%-os rokkantság után 51%-ra és nem kaphatott rehab. járadékot. Méltányosságból szavaztak meg neki 18 ezer ft-ot.
De hivatalosan nem jogosult.

Íme:

kraxi80 # e-mail 2011.11.14. 12:13

Tisztelt fórumozók!
Le voltam százalékolva rokkant járadékot kaptam mivel elég fiatalon lettem beteg 12 évig kaptam amit most elvettek 51%-os egészségkárosodást ítéltek meg előtte 100%-os voltam egészségi állapotomban azonban nem történt változás!Beadtam rehabilitációs járadékra amit elutasítottak! Utána beadtam méltányosság alapon ami ma érkezett meg 18000 Ft-ot kaptam ami nevetséges rehabilitáció címen, akkor előtte miért nem kaptam meg?A kérdésem az lenne,hogy mi lesz ezután,mert írták,hogy be kell menjek a munkaügyi központba! Ennyit fogok csak kapni három évig?Elnézést a tudatlanságomért! És bocsánat ha ne

Utána írta is,hogy nem volt elég szolgálati ideje!!!

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 18:19

Hella78!

Ne haragudj meg rám, mert nem gonoszságból vitatkozom Veled. DE!! karaxi80 azt írta 12 évig rokkan járadékos volt nem pedig rokkant nyugdíjas! A rokkant járadék nem számít szolgálati időnek. Azt azok kapják akiknek nem volt meg a szolgálati ideje ahhoz, hogy rokkant nyugdíjat kapjon.
Úgyhogy szerintem ne izgulj ezen, ha Minket valami igazságtalanság folytán rehabilitálhatónak is minősítenének vissza, Mi akkor is megkapnánk az 57000 Ft-ot.

Edmond56 # 2011.11.14. 18:23

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy aki jelenleg rehabilitációs járadékos,aminek az összegét a rokkantnyugdíj 120 %-ában állapították meg,mennyit fog kapni 2012 januártól? A jelenlegi összeget,vagy a bruttó 57000Ft-ot.Soltész ugyan említette,hogy akik jelenleg rehab.járadékosok,azok a jelenlegi rendszerben marad,de a pénzt nem említette.

ókút # 2011.11.14. 18:24

hella78

megkülönböztetünk szolgálati és jogosultsági időt
a jogosultsági időnek valóban a nyugdíjfizetés az alapja ez kell pl.0 40 év után akárhány évesen nyugdíjba menő nőknek.minden munkával vagy pl.rokkant nyugdíjban eltöltött idő szolgálati időnek minősül.ezzel lehet nyugdíjba menni a betölti valaki a nyugdíjkorhatárt.

skorpió13 # 2011.11.14. 18:26
optikus # 2011.11.14. 18:26

Most már teljes a képzavar. 57 éves elmúltam áprilisban
Véglegesített vagyok. Mire számíthatok?

ugribugri # 2011.11.14. 18:28

nyugodjon meg mindenki nagyon felspannoltátok magatokat, törvény tervezetről van szó , alapállapot semmit nem változott fél év óta ,lehet ezt ragozni meg rágózni rajta ,de semmi értelme nincsen ,(szép nagy gumicsont,aki esetleg nem éli túl az már tiszta haszon lesz a kormánynak) a másik dolog itt filóztok rajta hogy lehetne megoldani pedig valaki -valakik szép pénzt raknak ezért zsebre ///talán titokban ti is kaptok részesedést belőle ? /// ne vegyetek komolyan :)

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 18:29

Edmond56!

Én úgy bogoztam ki, hogy a jelenlegi rehab. járadékosok a rehabilitációs idő 3 éves kifutásáig azt a pénzt kapják amit eddig. Hogy utána mi lesz velük ha nem találnak munkát azt még nem lehet tudni.

hella78 # 2011.11.14. 18:31
  • Rumcájsz-!

Teljesen mindegy, hogy rokkant nyugdíj vagy rokkant járadék.

Jaj, és nem haragszom! :)

A másik illető 67/-os volt és rokkant NYUGDÍJAS, szintén fiatalkora óta és tavaly (akkor volt 34 éves) lett átminősítve 50%-ra és rehab-ra küldték,amit nem kapott meg,mert NEM volt meg az éve!
Őt még a méltányossági 18 ezertől is elutasították.

Szóval sajnos ez egy nagyon is aktuális jogorvoslati probléma kellene,hogy legyen.
Mert ez türhetetlen.
És csak azért,mert Mi kevesen vagyunk, nem kellene elég indoknak lennie ahhoz,hogy NE foglalkozzanak velünk!

Edmond56 # 2011.11.14. 18:36

Rúmcájsz!
Nekem is ez jött le a Soltész-szövegből,csak kíváncsi voltam jól értelmeztem e? Ezekszerint Te is hozzám hasonlóan értetted. Köszönöm a válaszod!!! A három év kifutását illetően (nálam csak 30 hónap,mert annyit adtak csak)még a Munkaügyi Központ sem tud semmit.Ők is az ügyfelektől szedik össze az információkat.:)))

kraxi80 # 2011.11.14. 18:38

Tisztelt fórumozók!
Látom elindítottam egy "kis" lavinát. Sajnos azért nincs szolgálati időm,mert ahogy elvégeztem az általánost utána nyár végére lettem beteg!!! Elméletben és gyakorlatban is lehetetlen volt,hogy dolgozzak mivel a szakközépiskolát kezdtem volna el még pedig egészségügyet orvos szerettem volna lenni,de sajnos átestem a ló túloldalára!!!Most szeretnék "visszakapaszkodni"
Üdv kraxi80 (Amúgy nő vagyok.)

hella78 # 2011.11.14. 18:42

kraxi80!

Nekem se lenne szolgálati időm,mert betegnek születtem és Rumcájsz-nak se lenne.

Felmerült egy dolog: Te rokkant nyugdíjas vagy rokkant járadékos voltál?

Sajnos a lényegen nem változtat,mert egyik se jogosult rehab. járadékra! Ami felháborító!
Na ilyenkor tényleg kiakadok a 100 ezres rokkantnyugdíjon,amikor a fiatalon már beteg emberek meg semmit se kapnak.
Remélem igazságosan felosztják a pénzeket és Te is méltányos összeget fogsz kapni! csak attól félek,hogy
a már megállapított járadékokokat nem fogják emelni,pedig ha valakinek kellene,akkor az Te lennél.

hella78 # 2011.11.14. 18:45

Icike42!

"A véglegesek között volt az összes egri orvos által leszázalékolt is, erre alapozva lesz szúrópróbaszerűen mindenki."

Ezt hol olvastad?

Én nem oda tartozom.

Edmond56 # 2011.11.14. 18:46

HírTv 8:05 Rájátszás!

Soltész ismét karattyolni fog! :)

TamasHungarian # 2011.11.14. 18:47

DE most azt se értem, hogy a járadék fix 57 ezer lesz, de aki meg 100%-os, az kapja továbbra is az eddigi 40 ezret adott esetben pl??
Vagy rájuk is vonatkozik a fix 57 ezer?

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 18:48

kraxi80!

Hella és köztem nem komoly a vita. :) Én csupán azt mondom, hogy a rokkantsági nyugdíj nem egyenlő a rokkantsági járadékkal. Az előbbi szolgálati jogviszonynak számít az utóbbi sajnos nem. Mindemellett nagyon sajnálom hogy visszaminősítettek és így jártál, mert a 18 ezer forint még az éhenhaláshoz sem elég, nemhogy az újrakezdéshez.