Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Terike # 2010.07.10. 14:43

Hálásan köszönöm a hozzászólást.
A pénzen vett rokkantságot ismerem, és én is elítélem.
De nekem pénzem sincs , és lassan már a türelmem is elfogy, pedig ki kell tartani.
Elég szomorú, hogy a valóban beteg emberek isszák meg az egésznek a levét!
Olyan ez mint a rágógumi csak nyúlik és nem látod a végét.
Na szép remény!
Azt azért sosem hittem volna, hogy a NYUFI ereje több mint a bírósági orvosszakértőé, hogy felül bírálhatja őt. Miért nincs erre egy törvény!
Nem bánom én akár mennyi orvosszakértő is vizsgál meg, a betegségem akkor sem lesz sajnos kevesebb csak több. De addig miből élek és miből veszem a gyógyszert?

Bibia # 2010.07.10. 16:18

Petrezselyem én is dongalábbal születtem ráadásul rövidebb és 2 számmal kisebb is a lábam 4 szer műtötték,+ több mélyvénás trombózis,asztma, féloldali bénulás stb és soha de soha nem mentem még bizottság elé pedig bottal járok be dolgozni,nap mint nap 10-12 órát ülök a gép előtt iszonyú fájdalmaim vannak néha a lábamban,de elmegyek dolgozni!

Szerintem a dongaláb sohase lesz rokkantsági ok, keress inkább egy normális munkát ez csak egy jó tanács.

tyukanyó55 # 2010.07.10. 17:25

Hát én sem gondoltam, hogy azonnal megváltozik valami, csak reménykedem benne.

  • A pénzen vett rokkantakat igen is ki kellene szűrni, ha lenne valakinek bátorsága , hogy elindítson valamit ez ügyben !
  • A másik gond szerintem a sok véglegesített rokkant nyugdíjas, akik közül ténylegesen akkor vették meg a rokkantságijukat, amikor beindult a munkanélküliségi válság Magyarországon.
  • Szerintem azokat a véglegesítetteket kellene kiszűrni, akik több milliós terepjárókban, meg luxus kocsikban feszítenek, és "üzletelnek" !!

Sajnos ilyeneket mindannyian ismerünk, de nem tudunk ellene semmit tenni!!
Mi egyszerű emberek kicsik vagyok ezekhez képest !!

ujpesti # 2010.07.11. 06:12

Terike!
Küldtem emailt,ha megkaptad kérlek jelezz vissza !
üdv:ujpesti

kati.n # 2010.07.12. 11:55

Kedves Terike!
Hasonló volt az én ügyem is. Nálam is ellentmondásra hivatkozott a Nyug.ig. és ennek feloldására az Egészségügyi Tanács kirendelését kérte. Ekkor fordultam ügyvédhez. Az ügyvéd beidéztette a tárgyalásra az igazságügyi szakértőt és az ORSZI II. fok orvosát, aki nem jött el. A tárgyaláson az ügyvéd és az igazságügyi orvosszakértő bebizonyította, hogy az ig.ügyi orvosszakértőt szakvéleménye alapos, mivel a vizsgálatba több szakorvost is bevont, a polgári perrendtartás által előírt szempontoknak megfelel, nem homályos, nem ellentmondásos. Ezzel szemben az ORSZI I. és II. fok vizsgálata nem alapos, azon csak 1 orvos és 1 gépíró vett részt, a diagnosztizálás nem teljeskörű, stb. Egy ügyvéd pontosan tudja, mit kell bizonyítani. Ezek után a Nyugdij. ig. bizonyítási indítványát a bíróság elutasította. Ezt követően kértük a független szociális és foglalkoztatási szakértő kirendelését a rehabilitálhatág megállapításáról.Két szakértő állapította meg, hogy nem vagyok rehabilitálható, majd a bíróság megítélte részemre a rokkantsági nyugdíjat, visszamenőleg, az ORSZI I. fok vizsgálatának dátumától.
Remélem,hogy segíthettem.

jácintka # 2010.07.13. 05:59

ERRE AZ VÁLASZRA A MAI NAPIG NEM ÉRKEZET VÁLASZ DÁVID ÚRTÓL VAGY BÁRKITŐL
Dávid Ferenc Népszavába meg jelent írásához!
Népszava email cime nepszava@nepszava. hu

Tisztelt Népszava szerkesztősége !

Minap Dávid Ferenc A Válalkozok és munkáltatók Országos Szövetégének a levelére reagálnék.

Tisztelt Dávid Ferenc !

Magyarországon a renszer váltás elött is elég sok volt a rokkant.

A tényleges betegség miatt rokkantak nagy valószínűséggel kevesebben lehettek mint akik csak úgy " legyünk rokkantak "- ságot választották valami miatt!

Magyarországon 1991 után futószalagon rokkantósították le azokat az embereket akiknek a munkahelye megszünt valamilyen oknál fogva.

Ehhez az ORSZI / OOSZI/ is hozzájárult a mai igen magas rokkantsági látszámhoz!

Az ORSZI /OOSZI/ maga is felül tudja bírálni, sőt felül is bírálja a szakorvosok diagnozisait.

Legyen az ténylegesen alátámasztva diagnózissal, és persze ezeket ne hagyja figyelmen kívül az orvos szakértő!

Mint ahogy most lesöpri a szakorvosok által diagnosztizált betegséget. !

Az utóbbi elmúlt 2–3 évben ez a jellmező !

Ön Szlovákiát hozta példának!

Rossz példa, mert Szlovákiában aki betegségéből adódóan például gyógyfürdőre jogosult, ingyenesen igénybe veheti nem kell hosszú hónapokat várni.

Nálunk mi is a helyzet? Vagy kapsz, vagy nem.

Magyarországon ma az 1960 évek egészségi állapotban van a lakosság.

Ezt nem én mondom, hanem olyan orvosi szaktekintélyek, akik sajnos nem az ORSZI felülvizsgáló orvosai.

Akik hosszú évtizedes orvosi tapasztalataik után jutottak erre a megállpításra.

Magyarországon magas a stroke- ban elhunytak száma.

A magas vérnyomás, igen gyakori betegség, ami egyben előszobája sztroke-k.

A mai 50-s korosztály szenved – szenvedett a legtöbbet a redszerváltás utáni években és most is.

Magyarországon, a feketén dolgozó „rokkantak“ számát megbecsülni nem nagyon merészelik.

Ehhez csak annyit kellene tenni, megnézni, utánajárni hány falu, – község, – város lakossága „rokkant“.

Ehhez még meg kell nézni milyen munkahelyek vannak a környéken.

Milyen összetételű a „rokkantak“ száma korosztály szerint.

Azonban elgondolkodtató, hogy egy vállalkozó miért nem alkalmaz csökkent munkaképességű dolgozót.

Sőt az is, hogy ha 4 órában foglalkoztatható, akkor miért dolgoztatja 8 órában.

Persze ez már nincs benne a munkaszerződésbe csak a 4 óra!

Ezeknek az embereknek nem mindegy, hogy 4–5–6–8 órába dolgoznak-e.

Aki tudd 8 órát dolgozni az nem rokkant!

De!

Kikényszerítik a már amúgy is beteg embertől aki előbb vagy utóbb még betegebb lesz!

Vagyis a válalkozóknak és az összes adófizetőnek sokkal többe fog kerülni!

Az állam kimenekült a járadékosok és a rokkantak/ 40%-50%-70%/ foglalkoztatásából. Igen, oda lökte a vállalkozásoknak .

Ez pedig nem nagyon tetszik Önöknek.

Egy beteg embernek el kell jutni valahogy a munkahelyére – ha van.

Ennek a lehetőségét sem biztosítják – nem, hogy a munkát.

Ön Szlovákiával példálózott.

Én Európa nyugati felével, ahonnan példát, sőt sok példát átkellene venni mind az államnak mind a vállalkózóknak.

A vállalkozók nem szeretik, ha a dolgozó beteg, azért van, hogy dolgozzon, hogy képzeli, hogy még beteg is lesz !

Bizony még az egészséges ember is elkaphat akár egy járványos hasmenést vagy egy influenzát.

De! Ezzel is menni kell dolgozni Magyarországon, mert a vállalkozó kirúgja .

„Van, akik kint a kapu előtt várnak“…mondják a dolgozóknak.

A szabadság kiadás is kész cirkusz!

Ki sem fizeti a munkáltató, ha szabadságra próbál szerencsétlen ember menni!

Két hét, hogy képzeli a dolgozó !?

Talán őt nem illeti meg a pihenés?

Talán ő abba az ember csoportba tartozik, akik csak arra jók, hogy termeljenek?!

Megteremtve értékeket, de hogy emberszámba vegyék azt már nem !?

Magyarországon az férfiaknál a várható életkor 62 év.

Nőknél kb. 5–8 évvel több.

Miért?

A fenti okok miatt!

Még oda tehetjük a túlhajszoltságot. A munka mellett másod állás.

Miért?!

A jövedelemnek vagy bérnek nevezet valami nem elég arra, hogy egy család rendesen megéljen belőle.

Amig 60–70 ezer forintért dolgoztatnak több müszakba embereket, az ország több helyén kihasználva a már fent említett tényeket !

Visszatérve rokkantsághoz, mert amit kitérőként leírtam út a rokkantsághoz!

Az ORSZI mint felülvizsgáló szerintem nem áll a helyzet magaslatán, hogy megtudja ítélni ki az aki beteg és ki az aki 4–6–8 órában is tud dolgozni.

De ehhez megint vissza kell térni a már fentebb emlitettekhez!

Vannak jól képzett szakorvosok.

Minden megyei kórházba meg találhatók !

Belgyógyász, Neurológus, reumatológus, kardiológus, stb….

…akik igenis eltudják együttesen dönteni, hogy a vizsgált ember tényleg olyan betegségbe, – betegségekbe szenved amivel nem tudd hosszú távon dolgozni.

Csak egy példa.

Kb. 110 kg nő beteg számtalan olyan betegsége van amivel a szakorvosai szerint igenis rokkant, nem tudd dolgozni.

ORSZI visszavette a százalékát 40 % ra mert fel tudd öltőzni !

Kérdezem Önt, alkalmazna egy 110 kg nőt akinek mozgásszervi problémája, magas vérnyomása, súlyos aszthmája van, porérzékeny?

Visszatérve a vizsgálatra az ORSZI-be nem egészen 15 perc alatt eldöntik, hogy rokkant vagy nem rokkant az ember.

Teszik ezt annak függvényébe, hogy ott a szemük előtt egy súlyos gerinc beteg áll. /tele van vérdaganattal a gerince/, agydaganatos , inkontinenciába szenvedő /vizelet és széklet/, magas vérnyomásos akinek még ott az ORSZI-be 190/100 mértek.

Kérdezem ÖNT alkalmazna ilyen embereket ?

Ez igazi csoda részükről mert általába két három pumpálással megtudják állapítani a delikvens vérnyomását.

Remélem a fentieket olvasva elgondolkodik azon amit leírt!

Igen, felül kell vizsgálni a rokkantságot.

Főleg azokat akik véglegesített rokkantak.

Ez régióként megtehető !

De!

Ne az kerüljön ki a renszerből aki igazán beteg, hanem az aki kitömött borítékot tesz a orvosi szakvélemények közé!

Az igen is menjen dolgozni, ehhez pedig munkahelyek, bejelentett munkahelyek kellenek !!!!!!!!!!!

Ahol nem kozmetikázva van, hogy kapsz minimálbért, de a többit megkapod zsebbe!!!!!!

kati.n # 2010.07.13. 09:50

Kedves Terike!
Válaszoltam neked e-mailben, remélem megkaptad.

Terike # 2010.07.13. 14:19

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, tájékoztatást amit tőletek kapok, nagyon jól esik.
Remélem a bíróság igazságosan dönt majd az ügyemben és örömmel számolhatok be majd róla itt a fórumon.
Igaz nagyon beteg vagyok, fogy az erőm és a türelmem, de most felcsillant egy újabb remény a győzelemre.
Jelenleg 1-O a javamra, ami azt jelenti kitartok bármi legyen is a per vége. És ezt nektek is köszönhetem mert ti adtok erőt a folytatáshoz.
Nagyon szépen köszönöm!!!

jácintka # 2010.07.14. 05:25

http://kapcsolat.hu/…zenek_allaga

nincs hozzáfüzni vallóm , tesék elolvasni !

jácintka # 2010.07.14. 08:17

az elöbbi link tévedés , elnyomtam.

!A GYILKOSSÁG ESZKÖZÉNEK ÁLLAGA

A rokkant-nyugdíj, a megváltozott munkaképesség, - esély(-telenség)...

Korunk egyik jellemző tünete a rokkant-nyugdíj.
Mint valami üzletben, - sokan valóban megvásárolják, - ma 380-at hallottam árfolyamként.
Ezrekben...
Fiatal srác toporog, - ruházatán látszik, hogy pár perce még a létra tetején állva korongecsetezhetett.
Dünnyög-morog...
Ő nem ér rá, - mit képzelnek, nem azért fizetett...- s valóban hamarosan indulhat vissza piktorkodni, - merthogy neki az idő=pénz.
Hja, s hogy miért van leszázalékolva? Ő maga mondja: mert nagyon szédül...

Ne röhögj, ez nem vicces!
Szédül, és nem bír dolgozni, - csak maszekolni, mert az adómentes is, meg abból több mindenre futja, - pl megvenni a rokkantságit. Így többen járnak jól...

Tolókocsi..., - s benne szemmel láthatóan nagyon komoly problémákkal küszködő páciens, - ki felügyelet-segítség nélkül képtelen bármire.
Már nem először vannak itt, - nem százalékolták le ugyanis..., s most újra jöttek, hátha...

Szélsőséges példák, de valódiak.
Most talán lássunk egy átlag-példát is... ami egyre jellemzőbb:

Az 50-es korosztály nem kelendő, immár betegeskedő is zömében, sokan többet vannak orvosnál-kórházban, mintsem otthon. Menetrendszerű kezelések, vizsgálatok, - aztán még jönnek újabb problémák a meglévőkhöz. A táppénz pedig végleges.
Nem ritka, hogy pácienskében a szike még dolgozik, s jogilag ő maga is dolgozik és adózik e nap is után éppúgy..., - papíron.
Elfogyott a táppénze...
Hja, hogy ez hülyeség?
Az, de valós eset, és probléma.
Nos, következő lépcső: elindítani a rokkantsági nyugdíj felé a dolgokat, hiszen a kezelések, esetleges műtétek szükségességének sora bővül inkább, mintsem fogyna.
Leletek elég ramatyok, hogy indokolt legyen, s bár első nekifutásra nem tuti, de mivel elég gyors az állapot-rosszabbodás, - másodikra meg van. Nem végleges...
A következő felülvizsgálatig (cirka egy év) újabb regény vastagságú iromány, - s nem körzeti orvostól, - gyűlik össze. Kórházi zárójelentések, kezelések iratai, röntgenek, CT-MR... - s az eredmények a korábbiakhoz képest rosszabbak.
Felülvizsgálat.
Rá sem kukkantva páciensre - a döntés meg van.
Hja, nem akkor, nem aznap, - hanem jóval korábban.
Talán emlékszel még, pár hónapja volt valami elszólás, - miszerint a rokkant-nyugdíjat meg kell szüntetni.
Ez most úgy fest, hogy a rokkant-nyugdíjasokat kell megszüntetni.
Nem vicc.

Mintegy 80-90 %-ban vissza is vonják! (Pár napja ugyancsak figyelem a kiszivárgó statisztikát)
Gyanítom az a 10 %, kik megmaradnak, - a létrán szédelegnek...
De folytatom:
Visszavonják, - ez egy dolog, - de hogyan tovább?
Merthogy a munkaképesség lecsökkenése zömében komoly, ki a fenét is érdekel ez már ma?
Korban még messze a korhatár, - s ha reálisan nézzük, - korosztályunk zöme ezt el sem fogja érni, - tehát nem lesz nyugdíjas!!!
Papírusz megérkezik, - s rajta az "ítélet".
Ha még rehab-járadékra jogosult az illető, akkor éhenhaláshoz kap némi "segítséget"
De!
Rehab-járadékra sem jogosult már minden visszadobott leszázalékolt, - tudtad?
Pedig így van!
Munkahelyre nem kell, - valójában nem is tudná végezni, - s ráadásul az orvoshoz járás, kórházasdi, műtétek...- szóval ezt egy munkahely sem nézi jó szemmel, - az esetleges munkahelyi rosszullétekről meg már ne is beszéljünk, - hiszen egyes egészségügyi problémák nem viselhetőek el könnyen, - akár ülve, vagy állva dolgozva több órán keresztül.
Nos, ez kilőve, - esetlegesen lehet még némi megalázás, ha a Munkaügyi Központ kiközvetítése által kerül önkormányzatokhoz, - közmunkásnak, vagy mindegy minek nevezzük. Mászhatna árokba, lapátolhatna sáros trutyit, tolhatná a talicskában a sittet... Hja, hogy nem bírja?
Érdekel ez valakit, azt hiszed?
Élt már eleget, - miért nem méltóztatott már feldobni azt a q..va bakancsot? Akkor most nem kerülne ilyen helyzetbe...
Nos, sokan a "visszadobottak" közül nem kaphatnak rehab-járadékot sem...
Ez komoly! Nem vicc!
Hivatalos éhhalálra ítéltek.
Kereset, s egyéb nélkül a számlákat fizetni sincs miből, - persze a rehab-járulékból sem jutna rájuk, - így gyakorlatilag "csak" fel lett gyorsítva egy folyamat.
Ez a korosztály nem kell, - pláne ha még betegeskedik is...
Nem, - nincs szó szerint kimondva, hogy "dögöljön meg!", - csupán lehetetlenné lesz téve az életben-maradása.
Én ezt gyilkosságnak nevezném...
A gyilkosság eszközének az "állaga" változott csupán, - s az elkövetés módja...
(Gyilkosság, melyért nem jár büntetés, nem jár számonkérés, mert...)

Az érintettek zöme mintegy 30-35 évnyi keményen ledolgozott munkaviszonnyal rendelkezik, mely időszak alatt a fizetési kötelezettségeknek eleget tett.
A nyugdíj-járulék fizetésének is..., - hogy majdan, ha aktuális lesz...-gondolta egykor.
De nem lesz aktuális...
Az ítélet-végrehajtás az aktuális...
Hja, hogy kissé kemény?
Valóban az.
Annak, aki érintett, - hiszen nem mindenki milliomos, nem mindenki tudott olyan helyen elhelyezkedni, ahol "tartalékolni" is lehetett...
A napról-napra élők tábora viszont napról napra növekszik... - még...

...s még talán szabad a vélemény...- ezért leírtam.
Értékelés

Eredmény:
Kedvenc + Nyomtatom Továbbküldöm Megosztom

Címkék
cinkosság, egészségügy, esély. esélytelenség, gyilkosság
Hozzászólások RSS csatornája
Hozzászólások Hozzászólások RSS csatornája
A funkció használatához lépj be vagy regisztrálj!

« 1 2 »

Listázás:

szegfücsokor
2010-07-13 21:32
#1032955
Az élet bármely területét nézzük mindenhol probléma-probléma hátán. De az egészségügy - szociális ellátás ezen területe maga a tömény bűn. Ami itt folyik az egyszerűen kriminális. A leszázalékolási ügyek - csak saccolni lehet - 80-85%-a jogatalan pénzszerzés. Az ügyfélnek járadék formájában, az elbírálónak paraszolvenciaként. Hiszen megérti az ember, hogy akit 50-55 évesen, vagy még korábban elbocsájtanak azért még valamiből meg kell élnie. A maradék 15-20% aki valóban jogosan kap ilyen szociális ellátást nem alaptalanúl háborog. Egyrészt az ügyeskedők miatt kap nagyon keveset, másrészt szintén az ügyeskedők miatt kell újra és újra felülvizsgálatokra, kontrolokra mennie. (Hátha Ő is csak ügyeskedik). Minden esetre tényleg meg kellene szüntetni a sok, indokolatlanúl fizetett rokkant-nyugdijat. A téma sokkal komolyabb, hogy ezzel viccelődni lehesen, de mégis ide kivánkozik: Ne csüggedjetek rokkant nyugdíjas ügyeskedők. Ha elveszik a járadékotok, annyi baj legyen. Rövidesen 1.000.000 új munkahely vár Benneteket.

smaragdszemek
2010-07-13 20:14
#1032861
Nagyon jó írás. Sajnos, saját tapasztalataim is alátámasztják ezeket. 42 évesen kaptam infarktust, szívkatéter, majd stent (értartó kosár) beültetése. 67%, majd állapota javult címen 50%. Rokkantnyugdíj elvesz, rendsz. szoc.jár. (27 e.Ft)jár és "út a munkához" című segítség, bár én találtam önállóan. Munkáltatóm szabályos bejelentésére (most figyelj! Bttó 69 e. Ft) megvonták a 27.e.Ft járadékot, mert magas a keresetem.
Összegezve: Infarktus, nem haltál meg(te bajod), meggyógyultál, dolgozz, de ingyen, mert bünti jár érte. Ja!! ami hab a tortán. Hagyja a nyufig, hogy felvedd a járadékot a "magas" fizetés mellé 3 hónapig jogtalanul, majd felszólít, hogy fizesd vissza a 3 hónapot egy összegben (81 e.Ft)

Ha megvan a jogosultságom a rendsz.szoc. ellátásra, akkor valószínű nem azért kaptam, mert össze tudom rakni, hogy visszafizessem?!!

Ez az én egyéni szoc. problémám, tudom. A baj az, hogy rosszulléteimkor lévő érzéseimet nem tudom átsugározni abba az orvosba, aki egy tollvonással földönfutóvá tud tenni. Marad az, hogy minden hasonlót kívánjak azoknak, akik nem tudják megszűrni a betegeket és a nem betegeket és "eskü alatt " korruptak.

icus 63 # 2010.07.14. 12:27

Tisztelt Jácintka !
Nekem is hasonló véleményem van. A párom is beleesett ebbe a rehab.járadékos csapdába. Csak azért most, mert 2 éve a felülvizsgálatkor volt munkahelye igy megkapta továbbra is a nyugdijat. Az idei felülvizsgálatkor viszont már nem dolgozott, igy járadékra itélték. 37 évet dolgozott keményen, ebből több éven keresztül fizikai munkát (kőmüvesként). Az utolsó éveket betegen dolgozta, mivel több mint 10 éve cukorbeteg és gerincsérve is van amit nem lehet müteni.51 éves egyre több szövődménye jelentkezik a cukorbetegségnek,ki fogja igy alkalmazni. 2007-ben találtunk egy céget ahol alkalmazták betegen is, tolerálták azt, hogy nem bír annyit mint egy egészséges. Sajnos az elmult év végén vezető csere volt a cégnél, és az uj főnök azt mondta aki nyugdíjat kap az ne vegye el a munkát az egészséges emberektől. Így most tartjuk a kapcsolatot a Munkaügyi Központtal,de nem tudom mi lesz ezután. Ha mégis kiközvetítik valahová bír-e dolgozni, vagy még betegebb lesz. Így beteljesedik amit Ön jósolt, meggyilkolják az embereket. És legdühítőbb az egészben, hogy aki pénzért vette meg a betegségeit, az most is röhög a markába, végleges nyugdíjas, és többet dolgozik mint előtte. Vagy nyugdíj mellett viszi a vállalkozását, amivel több milliót keres, mert így kedvezőbben adózik. De ezeket a visszásságokat ugysem fogják soha megszüntetni. A szegény ember az mindig is szegény marad.

olajfa # 2010.07.14. 13:03

Most fogok rehabilitációs járadékot kapni. A folyósító útvesztőiben teljesen elveszek, pedig -mivel öt gyerekünk van- nem mindegy, hogy lesz a jövő. Látom, hogy nem rózsaszín, de szeretnék néhány dologban tisztán látni:

  1. ha megjön a papír a rehab.járadékról és hogy hány %-t kaptam, érdemes-e valamiért felleblezni, ill. lehet-e?
  2. hogy tudom meg, hogy mennyi az annyi, azaz mennyi pénzt kapok (érdemes-e inkább táppénzen lennem, ameddig lehet stb.). Nyugdíjkalkulátort találtam a neten, de rokkantságit nem. Van valami durva összefüggés a kettő között?
  3. a majdani rokkantsági nyugdíjat csökkenti a rehab.járadék? A fizetésem biztos, hogy magasabb volt, mint a járadék lesz. A járadék munkaviszonynak számít: így, amikor majd újra nyugdíjat számolnak, az utolsó évek pont ezt az alacsonyabb "fizetést" fogják mutatni.
  4. milyen állást, mit érdemes keresnem a járadék mellett. Milyen határok vannak, amire figyelni kell?
  5. milyen papírokra érdemes odafigyelni? Mivel most állapítanak meg értékeket hosszabb időre, biztos van, amit "bele kell taposni" a nyugdíjfolyósítóba.
  6. milyen kedvezményeknek kell utánajárnom?
  7. amúgy minden jó tanácsot szívesen veszek, mert járatlan vagyok a dolgokban és jó linkeket is küldhettek.

köszönettel

jácintka # 2010.07.14. 13:42

Kedves Olajfa!
Én azt ajánlom ülj le ide a gép elé és olvass vissza.
Ami ugygondolod , hogy érint vagy azt jegyzeteld ki.
Ez az én tanáácsom

jácintka # 2010.07.14. 13:44

Kedves Icus 63.
Nem én írtam.De én is irtam hasonlókat máshova.
Én csak ide másoltam
Ha egy betüvel írással megtudom ásni az ORSZI sirját akkor nekem öröm !

totti6 # 2010.07.18. 09:41

Sziasztok!

1998-tól 40%-os egészségkárosodási járadékon voltam,
2007-től rosszabodás miatt megkaptam 67%-ot és így
bányásznyugdíjat kaptam,most 2. fokon is elvették tőlem,
semmilyen ellátásban nem részesülök, munkaügyi bíróságra megy az ügyem orvosszakértővel.
Kérdéseim pedig akiknek van tapasztalat ilyen ügyben.
Mennyi idő ez az egész kb?
Mennyi esélyem van visszakapni (sokkal több bajom van, mint amikor megkaptam az ellátást)?
Most 41%ot állapítottak meg, de nem kapom a egészségkárosodási járadékot sem , mert a 12 év alatt összasen 1 hónap munkaviszonyom volt (azért nem több mert nem bírtam dolgozni), a 40% mellett ami akkor szabályos volt, de most ez miatt nem kapok semmit.
Lehet e kérni, kérvényezni valahol esetleg, hogy legalább ettől az egy hónaptól tekintsenek el,és ha bányásznyugdíjat nem is, de lagalább azta juttatást kapjam meg.

Köszönöm előre is a válaszokat.

icus 63 # 2010.07.19. 09:34

Tisztelt fórumozók !

Szeretném a segítségeteket kérni,azzal kapcsolatban,hogy ha valaki a rehabilitációs járadék mellett elmegy dolgozni és a következő felülvizsgálatnál van munkahelye, akkor mi történik vele.

Vissza adják neki a nyugdíját, vagy nem kap semmit.

Arra kérnélek benneteket, ha van valamilyen tapasztalatotok segítsetek nekünk, hogy jó döntést hozzunk.

jácintka # 2010.07.19. 10:40

totti6
Keresd visszavelé kati.n 210 7.12 13.55. írását.
Az talán az egyik nagyon lényeges dolog.
de olvass vissza.

ezsuzsa # 2010.07.20. 16:58

Üdv Minden Fórumozónak!
Régóta olvasgatom ezt a fórumot. Az én történetem igen furára sikeredett. 1999 óta vagyok 50%, illetve 40 %-os szoc.járadékos. 2008-ban sikerült munkahelyet teremtenem, így kértem a szoc. járadékom szüneteltetését. 2009 végén megszűnt a munkahelyem, így ismét kértem a szoc.járadékot, csak 2011-ben kell menni felülvizsgálatra. És itt jön az érdekesség. Februárban újabb felülvizsgálatra küldtek, és az 1998-99 (!) évi orvosi papírjaimat vizsgálták (már ami megvolt). Természetesen elutasították a szoc. járadék megadását, azzal, hogy nem a munkaviszonyom alatt keletkezett az egészségkárosodásom. Igen ám, de valahogy a záradékot nem olvasták el! (387/2007 (XII.23) Korm. rendelet az egészségkárosodott személyek szoc. járadékairól 22 § (4) és (5) bek) A rendelet alapján csak az egészségkárosodásom kell vizsgálni. Fellebbeztem. II. fok, csak a változatosság kedvéért ismét az 1999-es egészségi állapotomra voltak kíváncsiak (el se olvasták a fellebbezést!!).
Ismét elutasítottak. Közben állapotrosszabbodást akartam beadni, át se vették, mondván most voltam kétszer is felülvizsgálaton, ahol mindkét alkalommal 40 %-ot állapítottak meg. Hozzáteszem mindkét alkalommal a szakvéleményben is jelzik, hogy a jelenlegi egészségi állapotot nem vizsgálták.
Most jön a Munkaügyi Bíróság!
Elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett a levelem, de az igazságérzetem nagyon háborog!

ujpesti # 2010.07.21. 15:08

ezsuzsa
nem lett túl hosszú a leveled,és nem csak te hgáborogsz.

ezsuzsa # 2010.07.21. 17:08

Kedves Totti6!
Szerintem neked jár a szociális járadék. Ugyanis egyszer már megállapították a jogosultságodat. Bemásolom a rendeletet (az előzőleg említett 22 § ide vonatkozó részét).
"(3) E rendelet rendelkezéseit a 2007. december 31-ét követően benyújtott igénybejelentés esetén kell alkalmazni.
(4) Azon személy esetében,

  1. akinek átmeneti járadékra, rendszeres szociális járadékra vagy a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékára való jogosultságát a 2008. január 1-jét megelőzően hatályos rendelkezések szerint állapították meg, vagy
  2. aki az átmeneti járadék, a rendszeres szociális járadék vagy a bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka iránti igényét 2007. december 31-éig benyújtotta,

az átmeneti járadékot, a rendszeres szociális járadékot, illetve a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékát a 2007. december 31-én hatályos szabályok szerint kell megállapítani, illetve tovább folyósítani.
(5) A (4) bekezdésben foglalt személynek a 2007. december 31-ét követő valamennyi felülvizsgálata keretében csak az egészségkárosodás mértékét kell vizsgálni. Ha az egészségkárosodás mértéke eléri az e rendelet 3. §-ában, 5. §-ának (1) bekezdésében, illetve 7. §-ában meghatározott mértéket, a járadékot tovább kell folyósítani.
Szerintem kérned kell a Nyufig-tól.
Üdv!
EZsuzsa

jácintka # 2010.07.25. 16:53

Kérek mindenkit , hogy akinek az Orszivel bármilyen jellegű problémája van- volt.
Ugy gondolja , hogy/ név nélkül /leírná a történetét és betegség tipusait.
Kérem küldje el nekem itt a jógi fórumon keresztül.
Egy képviselőn keresztül egy páran már elküldtük a problémánkat leírva.

Jancsika56 # 2010.07.27. 13:54

Forgóné nyilatkozott a nepszabadfságnak, kérek mindenkit véleményezze a cikket.
http://nol.hu/…zaga_vagyunk

jácintka # 2010.07.28. 07:09

Jancsika56
Forgónénak van email cime?

gattaga # 2010.07.28. 07:51

Amennyiben Forgónénak nem közlik az e-mail címét,valószínűleg nem járult hozzá.Egyébként sem lehet csak "úgy" közölni senki személyesnek felfogható adatait nyilvánosan ( személyiségi jogok témába ne menjünk bele )amennyiben nem járul hozzá.
Előző hozzászólásaimban kifejtettem a "rokkant" társadalomról a negatívumokat,kivéve amikor a tőllem telhető módon konkrét segítséget próbáltam nyújtani a sorstársaimnak.Lehet széllel szembe pi..lni,de nem érdemes,tartja a mondás ( finoman akartam kifejezni ).
Amennyiben valakinek a Fórumtársak közűl eszébe jutna aláírás gyüjtésébe kezdeni,hogy a parlamentnek foglalkoznia kelljen a témával kapcsolatban,akkor gondolom segítőkre is találna az ORSZI álltal "kigyógyított" társaink között.Persze azok jelentkeznének,akiknek már "minden mindegy" alapon vannak,hiszen nyilvánosság előtt kellene felfedniük magukat,az aláírásgyüjtés ideje alatt.Ezt a tevékenységet ne keverjük össze holmi polgári engedetlenség kreácíóval.Akinek tényleges baja van,"urambocsá" tolószékes,stb "látványos" baja van,és ennek ellenére látványos kézrátételes orvoslással ( értsd: egy tolvonással ) gyógyultá kezelték a felülvizsgálat allkalmával,nos talán Ők vehetnék kézbe a megfontoltan és korrekten megfogalmazott beadvány sorsát.A többiek persze akik nem akarják a nyilvánosság előtt felfedni a kilétüket,maradna az aláírási jognál.Kíváncsi lennék,hogy az ominózus 50.000 aláírás mennyi idő alatt gyülne össze.Lehet a parlamenti nyári szabadságolások ideje alatt meglenne?Tehát marad a kérdés: Lenne valaki(kik)ben annyi kitartás,hogy feltudná vállalni a fentebb vázoltakat?Tudván azt,hogy sokunktól "csak" az aláírásra számíthat ( és persze a rokonaink empátiájára )esetleg egy-két "kívűlálló" pozitív hozzáállására.Persze egy jó ügyvéd ismerős sem elhanygolható,aki teljes mellszéleséggel hajlandó lenne precedensként kezelni,felkarolni az ügyet.Amennyiben a ténylegesen rokkant társadalom nem fog tenni semmit a saját ügyeként kezelt témában,más aligha,hiszen mi "csak" haszonélvezői vagyunk egyfajta ellátásnak itt Magyarországon anno 2010-ben.Legalább a médiának is lenne min "csámcsognia" ebben az uborkaszezonban.Lehetne rejtetten készített hang,video stb felvételekkel előrukkolni,amennyiben léteznek ilyenek.Tehát összefoglalva: amíg valaki(k) nem pukkasztja ki ezt a "lufit" és nem ez folyik a csapból reggeltől estig a téma,addig maradjunk csendben ? Millió oldal,blog,fórum stb "foglakozik" a témával,de csak egymásnak adva tanácsokat a hogyan és miért témában.

By
gattaga


By
gattaga

jácintka # 2010.07.28. 08:13

Az iwiw-en i található ilyen ami az ORSZI-vel foglakozik.
Elég régen kb 2-3 éve vettem fel a " harcot ellenük.
Olyan eseteket találtam nem csak elmondásokból , hanem maga az emberrel.
Igy az alábi erő művész úr már csak ahaabok habja volt.
Szélel szembe .
Bizony itt azzal kell !
Kellene egy ügyvéd .
kellne ötvenezer ember akik az ORSZI megalázottt visszaminősitett , elvett rokkanság után tengődnek.
Kellen e egy polítikus is aki fel vállalja ezeknek az embereknek a képviseletét.
Nem kirakat politikusra van szükség !
Én sok mindent megprobáltam ,de volt olyan eset aki segiteni szándékozott nekünk feltörték a számítógépét.
Velem eset meg , hogy tavaly a felülvizsgálatot végző orvosnak titulált aggastyán olyan hangot ütött meg , hogy rákérdezve , " mi lenne ha a táskámba egy hangrögzitő lenne" Na és akkor mi van" volt a válasz !.
Felmerül bennem , hogy itt egy szervezet valamiről van szó.
Még azt is meg kérdezném magamtól és mástól em egy ORSZI maffia van a háttérben?
Már a abból is ,,hogy több tonnát emelgető erőművész állitlag szív beteg és ezért rokkant.
Más több infarktuson át esett pedig nem.
Én minden olyan kezdeményezésben részt válalok ami előmozditja eme intézmény sirba tételét.
Minden olyanba ahol a mostani véglegesitett rokkantak felülvizsgálatát megkezdi !
De ehhez segitség kell .
Csak mi páran akik tenni szeretnénk nem jutunk semmire , ha azok aakiket jogtalanság ért lapítanak.Azok is akiknek hozzátartózója az ORSZI viszanibősitése által lett betegebb vagy hunyt el.
A lúd legyen kövér.