Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


fohász # 2015.10.20. 18:43

Gagga, ez tetszik!

Gagga # 2015.10.20. 05:02

http://karosz.hu/?…

Elhatározták magukat a magyar korhatár alatti rokkantak a végső döntésre, hogy ők is menekülnének az országból a politika üldözése elől! Hová? Hát, nem a sírba, hanem külföldre! Egyenesen Strasbourgba készülnek, legkésőbb tavasszal útra kelnek.

zsuviki0824 # 2015.10.16. 13:59

Ha önnállóan nem tudja ellátni magát szerintem E kategória
Anyukám se tudja és ő 85%-os lett.Nem tudja hol van, nem tud a Wc-re kimenni általában, enni is csak akkor eszik ha le rakják elé. stb.

fohász # 2015.10.14. 12:03

Sziasztok!
A "súlyos fogyatékosság, állapota végleges, önálló életre nem képes" minősítés hány % egészségi állapotot jelent?
Mert olvasom, hogy esetleg E kategóriát is jelenthet.

kalinka70 # 2015.10.14. 09:28

Segítséget szeretnék kérni.
A napokban kaptam egy értesítést a Bizottságtól, hogy a komplex vizsgálat során C1 minősítést kaptam.
A reheb. ellátás folyósításának feltétele, hogy keresőtevékenységet ne folytassak és hogy BT-nál ne legyek vezetői beosztásban.

Van egy BT, ahol ügyvezetőként szerepelek (beltag vagyok), viszont az alapító okirat szerint keresőtevékenységet itt nem folytatok. (Ezt a NAV igazolás is alátámasztja.)

Mi a megoldás arra, hogy a BT ügyvezetői feladatairól lemondjak? Módosítani kell ehhez az Alapító okiratot?

Mit kell tennem, azon kívül, hogy nyilatkozom arról, hogy 2015.október 01-én nincs keresőtevékenységem ahhoz, hogy folyósítani lehessen a reheb. ellátást?

fohász # 2015.10.13. 09:31

Van olyan kérdés a Nyilatkozatban, hogy:
Akar-e dolgozni? Igen/nem
Én már nem akarok dolgozni, annyi visszautasitásban volt részem, hogy ebbe is bele lehet betegedni.
Ilyenkor mi a helyes válasz?

fohász # 2015.10.12. 10:46

Ha a fogyatékos támogatás jogosultságárol szóló papir a végleges állapotról 2011 vagy 2012 elötti (azota is folyamatos a fogytám es hatosági igazolvány) azt elfogadja a bizottság vagy ujat kell kérni? Ugyanaz a kibocsátó kormányhivatal, mint aki most bekérek az orvosi papirokat, igazolásokat.
A súlyosnak minősített fogytámosok milyen elbírálás (százalék) alá esnek csak az igazolt fogyatékosságuk alapján?
Kösz a válaszokat!

nico56 # 2015.10.12. 03:03

Mindenkinek!

Mit jelent a folyamatban lévő ügy? Akinek soros vagy bármilyen ügye volt és aug.1.-ig nem született határozat erről!
Az már más kérdés,hogy mi akiknek átforditott rehabellátása van és 5 éven belül vagyunk az öregségi nyugdijkorhatáron, átminősitenek-e bennünket rokkantsági ellátottnak és kapunk-e erről értesitést?
Szerintem nem történik semmi,továbbra is ezt az összeget kapjuk ezen a cimen.
Kivétel ha,állapotrosszabbodást adunk be és felülvizsgálat történik.

Ha nem igy van majd a szakértő cáfolja.

nico56 # 2015.10.12. 02:50

ircsi57
"A Szakértő Asszony 15. pontjára sajnos nem tudok rákkantani." Ha ott lejjeb görgetsz olvashatod.

fohász # 2015.10.11. 13:10

Sziasztok!
Van itt fogytámos, akit leminősítettek vagy elveették a rokkantságiját? Milyen esélyeik vannak a fogyatékos rehab.ellátottaknak a fv.során?
Most kell beadni az orvosi papirokat, eddig végleges voltam, nem kellett fv.-ra járni.

Regina.h # 2015.10.11. 12:47

Sziasztok sorstársak! :)

Mostanában betegség, felülvizsgálat témában nem írok, ennek egyik oka, hogy " csak" jövőre kell megjelennem a bizottság előtt, másik pedig, hogy dolgoztam egy könyvön, ami most meg is jelent.

Akit érdekel, beleolvashat, és akár meg is rendelheti nálam a kötetet, vagy a Publio kiadó oldalán, amit viszont nem ajánlok, mert formailag elcseszték.

Szóval, olvassatok bele, de azért pár szóval még elmondanám, hogy szó van a könyvben betegségről, jó nagy szívatásról amit egy felülvizsgáló orvosnak köszönhetek. Padlóra küldött, de feltápászkodtam. :) Ám a maga könyv nem csak erről szól. A blogon az ajánlóban többet találtok.

Itt pedig beleolvashattok a kötetbe, aminek borítóját szintén sorstársunk tervezte.

http://apryly.cafeblog.hu/uj-olvass-bele/

ircsi57 # 2015.10.11. 09:17

Én is azt szeretném kérdezni mint Ármi, de választ sehol sem kapok. Nagyon kerülik ezt a kérdést.
A Szakértő Asszony 15. pontjára sajnos nem tudok rákkantani.
Ha lehetne ne paragrafusokkal, bekezdésekkel körbemagyarázva adjon már választ valaki ha tud, hanem amit egyszerú ember is megért.
Üdv.

beteg62 # 2015.10.11. 09:12

Üdv mindenkinek!
Várom mindazok tapasztalatát akik hasonló helyzetben vannak mint én. Elindították eljárást komplex felülvizsgálat tárgyában.
8 napon belül kitöltött papírokat vissza kell küldenem elmúlt évi leleteimmel, zárójelentésekkel együtt. Közlik a levélben, hogy ha ezekből megállapítható a minősítésem akkor el tekinthetnek a személyes megjelenéstől, vizsgálatoktól.
Jelenleg 52%-ra vagyok minősítve. 2012 előtti vizsgálat szerint. 53 éves vagyok. Gyógyíthatatlan autoimmun betegség.
Várom hasonló eljárás elé néző, vagy már mindezeken túljutott sorstársam tapasztalatait. Esetleg ha új határozata is van már valakinek.

ármi # 2015.10.09. 18:10

Üdvözlök Mindenkit!

Szerintetek az én ügyem az augusztus 1-től hatályos törvény alapján FOlYAMATBAN levő ügynek számít?

60 éves III. Fokozatú rehabilitációs,vegleges ellátott, vagyok. Komplex felülvizsgálatra eddig még nem hivtak!

Nyugdijba 64 éves koromba mehetek.

A törvényt úgy értelmezem, hogy már nem hivnak vissza mert a nyugdíjig 5 éven belül vagyok.

Úgy értelmezem, hogy mivel eddig nem kaptam értesítést a vizsgálat időpontjára, nincs folyamatban lévő ügyem! Jól gondolom?

Kedves Júlia!

Jól gondolom?

Értesítést küldenek erröl, Szerintetek, rokkant ellátott leszek?

A válaszokat előre is köszönöm!

Dánesz # 2015.10.08. 12:40

Üdvözlök mindenkit!

TISZTELT BJ szakértő asszony! Egy kérdésem lenne,Nővérem 44 éves ma kapta meg a behivót az elsö komplex felülvizsgálatra eddig rokkant nyugdijas volt az új rendszer szerint rehab ellátott.Nóvérem 1988-1991 ig dolgozott azóta nincs munkaviszonya,ö ezután kaphat pénzbeni ellátást ugy,hogy az elmúlt 5 évben nem volt munkaviszonya?köszönöm előre is

beteg62 # 2015.10.07. 09:50

Nekem ma érkezett postán, hogy Hivatalból eljárást megindították szept. 30-n. 8 napon belül küldjem vissza kitöltve papírokat,
és valamennyi a legutóbbi felül vizsgálat óta keletkezett zárójelentéseket.
Közlik, hogy ha mindezeket hiánytalanul visszaküldöm és mindezek alapján alapján ha egyértelműen elvégezhető a véleményezés, akkor eltekintenek a személyes megjelenés illetve vizsgálattól.
Van valaki aki kapott hasonlót és már át esett ezen a tortúrán?
54 éves 52% eg. károsodott rehab. ellátott vagyok.

zsuviki0824 # 2015.10.06. 16:08

Köszönöm a válaszokat.Írtam email.-t a Bernáthné Székely Juliannának.Remélem válaszol is, sok időm nincs kitalálni mit is írjak.De nem nyugszom ebbe bele. Az mondják Önkormányzatnál lehetne igényelni valami segélyt. De Otthonba adás esetén ez sokat nem számít, mert akkor megvonják gondolom.

nico56 # 2015.10.05. 21:01

cincinnatus
Méltányossági sajnos nincs,ez biztos! Ezt eltörölték.

tüzoltó56 # 2015.10.05. 19:09

Szervusz zsuviki0824

Az ellátás megállapításához egy módosítás szerint nem csak az utolsó öt évet lehet nézni, hanem ha az elmúlt tíz évben volt 5 év munkaviszonya, vagy az elmúlt 15 évben 10 év akkor is meg kell állapítani az ellátást tudomásom szerint. Ha esetleg így megvan a szolgálati idő, akkor ez jó indok a fellebbezéshez.Ha rosszul értettem valamit akkor bocsánat a közbeszólásért csak a jó szándék vezérelt.

nico56 # 2015.10.05. 17:11

cincinnatus

Nem valószinű hogy van jogalapja,sajnos! Fordulj az alábbi linken lévő szakértőhöz,ha van esély megirja a fellebbezést is. Juttasd el a határozatot pdf.-ben
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

zsuviki0824 # 2015.10.05. 14:31

Ja és még nem intéztük el a gyámság alá helyezését. Igy akkor az ő nevében kell írnom , ugye?

zsuviki0824 # 2015.10.05. 12:55

Köszönöm a válaszod cincinnatus.
Mennyi esély van arra hogy megkaphatja még?
Miket lehetne indokként beleírni?
Az évei nincsenek meg azzal nem tudok mit kezdeni. De ha ezeket leírnám amit most itt írtam elég volna?
Előre is köszönöm a választ

Zsuzsa

cincinnatus # 2015.10.05. 11:15

zsuviki0824 2015.10.05. 05:16

Sziasztok!
Anyukám tegnap kapta meg a leszázalékolásának az elutasítását. 85 %-os rokkant. Alzheimeres és azért utasították el mivel ápolásin volt az utolsó 4-5 évben és így nincs meg neki a kb. 1100 napja, hanem csak 200.
Nagyon dühös vagyok. Aki saját családjával küszködik, emberfelett ápolja otthon édesapját, és pont attól vonják meg a pénzt. Fellebbezést akarok írni, de nem tudom hogy kezdjem, tudnátok segíteni?
Édesapám és a papám is idén halt meg pár hónapja.Anyukám kórházban van, de nem tudom igy pénz nélkül egyáltalán betudom e adni otthonba.Nem kapott volna egyébként se nagy összeget mert csak 20 éve van, de az a 40-50 ezer is sokat számít nekünk.Meg hátha lett volna olyan hely ahol kicsit jobban bánnak vele ha valamennyi összeggel hozzá tudunk járulni az ápolásához.
Nagyon el vagyok keseredve.

de nem tudom hogy kezdjem, tudnátok segíteni?

Igen, valahogy így:

….. Megyei Kormányhivatal
Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztálya
Város
Utca, házszám
Irányítószám

Tárgy: jogorvoslati kérelem

Tisztelt Főosztályvezető Asszony/Úr!

Hivatkozva a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 98. szakaszában foglaltakra, amely szerint az ügyfél az elsőfokú határozat ellen fellebbezhet, a fellebbezési jog nincs meghatározott jogcímhez kötve, fellebbezni bármely okból lehet, amelyre tekintettel az érintett a döntést sérelmesnek tartja, valamint az Alaptörvény XXVIII. Cikk (7) bekezdésében foglaltakra, amely szerint mindenkinek joga van ahhoz, hogy jogorvoslattal éljen az olyan közigazgatási döntés ellen, amely a jogát, vagy jogos érdekét sérti a …. Kormányhivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztálya által …-án keltezett, de csak …-án, kézbesített, ….. Irodavezető Asszony által kiadmányozott, …. ügyintéző által készített …… iktatószámú határozatot

m e g f e l l e b b e z e m.

Indokaim a következők:
..........
..........
..........
.........

Kérem, hogy a határozatot felülvizsgálni, számomra kedvező döntést hozni, illetve a fenti kéréseimnek helyt adni szíveskedjen.

Amennyiben igényem másodfokon is elutasításra kerül, úgy kérem, hogy jelen jogorvoslati kérelmemben előadott okok alapján az ellátást méltányosságból szíveskedjenek megállapítani.

Köszönettel

Dátum

aláírás

zsuviki0824 # 2015.10.05. 03:16

Sziasztok!
Anyukám tegnap kapta meg a leszázalékolásának az elutasítását. 85 %-os rokkant. Alzheimeres és azért utasították el mivel ápolásin volt az utolsó 4-5 évben és így nincs meg neki a kb. 1100 napja, hanem csak 200.
Nagyon dühös vagyok. Aki saját családjával küszködik, emberfelett ápolja otthon édesapját, és pont attól vonják meg a pénzt. Fellebbezést akarok írni, de nem tudom hogy kezdjem, tudnátok segíteni?
Édesapám és a papám is idén halt meg pár hónapja.Anyukám kórházban van, de nem tudom igy pénz nélkül egyáltalán betudom e adni otthonba.Nem kapott volna egyébként se nagy összeget mert csak 20 éve van, de az a 40-50 ezer is sokat számít nekünk.Meg hátha lett volna olyan hely ahol kicsit jobban bánnak vele ha valamennyi összeggel hozzá tudunk járulni az ápolásához.
Nagyon el vagyok keseredve.

Magdalena5 # 2015.10.04. 06:46

Kedves B. Júlia és Fórumozók!
Köszönöm, hogy egy olyan oldalt/ fórumot koordinál ahol a jogi tájékoztatás mellett mindenféle személyes problémákkal is fel lehet keresni. S amint érzékelem erő felett teszi mindezt.
Többször is betévedtem erre és ehhez kapcsolódó fórumokra, hogy valami útmutatást és igazolást lássak. Ez többé-kevésbé sikerült. Még így is sok kérdésem van/maradt.
A legjellemzőbb az, hogy minden eset más és más. Nem igazán láttam egyedi esetet.
Én viszont nem igazán jártam felülvizsgálatokra, mert nem kellett és fogalmam sincs mire készüljek fel. Fel lehet készülni. Én itt nem elsősorban az orvosi leletek előkeresésére gondolok. Hanem a kérdésekre, amiket feltehetnek. Mert az nyilatkozat, amit kitöltöttem tudom, hogy édeskevés kérdést-szempontot ad rólam és nem is fedi le az egyes részvizsgálatokat egészségi-szociális-foglalkoztatási).De mégis mit kérdezhetnek? Olvastam az egy bejegyzést, hogy valakinek a komplex vizsgálathoz kapcsolódó behívóhoz talált valami olyan részt, amiben rákérdeztek, hogy milyen a kapcsolat a családtagjaival, a barátaival és így tovább? Szóval én ilyen kérdéseket nem kaptam. Kérdésem, a behívó sem egységes? Vagy az illetőt más fajta vizsgálatnak vetették alá? Azt sem értem, hogy mi ez a kapkodás a behívókkal kapcsolatban. Teljesen igénytelen módon szuszakolták bele egy kis borítékba azt a 6. oldalt. Nagyítóval kell elolvasni és kitölteni. Mini helyet hagytak válaszadásnak is. Arról nem is beszélve, hogy egy hét sincs a "felkészülés"-re, inkább csak kikészülésre. Valakinek 4 napja van mindent összeszedni. Szóval olyan nagy bizodalmam nincs. Mert ez a mechanizmus nem mutat könyörületességet. Szóval a kérdésem, akkor most mit lehet tenni?