Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


horgászapácban (törölt felhasználó) # 2011.11.14. 09:41

Odaföntre címeztem.
A társadalmi csoportok, az orvosok és betegek egymás ellen történő fordítására gondoltam.

kázmér58 # 2011.11.14. 09:48

Soltész Miklós szociális-, család-, és ifjúságügyért felelős államtitkár Titkárságát most hívtam.Akivel beszéltem azt mondta ,hogy amit Soltész úr mondott az egy koncepció az egész.Magyarul semmi valóság alapja nincs.Ezt majd csak December elején fogják tárgyalni.Úgy hogy aki készpénznek vette a szavait, nagyot kell csalódnia.

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 09:51

Hát ez szép.Csak úgy mondtak valamit.Már nem tudom,hogy sírjak,vagy nevessek.

kázmér58 # 2011.11.14. 09:57

Nagyon sok ember hitte el amit mondott. Köztük én is.Most megint idegeskedhetek, míg megint be nem dobnak valamit.

macobácsi # 2011.11.14. 10:36

kázmér58
Szerintem amit Soltész Miklós a sajtótájékoztatón mondott,kell hogy valóságalapja legyen,hiszen azt a Kormány elfogadta.Nem hiszem,hogy a koncepciót az Országgyűlés alapjaiban megváltoztatná,legalábbis remélem.

ugribugri # 2011.11.14. 10:54

ez a rokkantugy még nehezebb és bonyolultabb mint az oktatásügy ezáltal sokkal nagyobb ellentétek és vélemények formálódnak benne úgyhogy még egy darabig emésztik és rágódnak rajta és megy a pszichológiai háború hogy az zemberek könnyeben emésszék amit lenyomnak a torkukon...

ugribugri # 2011.11.14. 10:56

a mai időkben úgyis úgy működik hogy bedobnak egy nagyon nagy marhaságot hogy utána megkönnyebbüléssel vegye tudomásul az előtte meg elképzelhetetlennek tartott dolgokat is ..

doli # 2011.11.14. 10:57

Megvédjük a nyugdíjak reálértékét, megvédjük a nyugdíjasokat, megvédjük a magánnyugdíjat csak kölcsönvesszük csak befagyasszuk azután meg szépen lenyúlták ezek után lehet még hinni nekik és választást most is ők nyernék II. kerület????

kunlao # 2011.11.14. 11:06

Csak azt Szeretném megkérdezni
hogy aki 3 hármas kategoriába tartozik. De le van véglegesitve azokkal mi lesz? azokat is behivják.hogy menjenek dolgozni?.PL:a tesvéremnek még sok hija van a nyugdijig.az ebbe a kategoriába tartozik.Kösszzönöm elöre is

doli # 2011.11.14. 11:08

Minden bizonytalan.

doli # 2011.11.14. 11:09

Mert aki rokkant az Nyugger és csaló.

kraxi80 # 2011.11.14. 11:13

Tisztelt fórumozók!
Le voltam százalékolva rokkant járadékot kaptam mivel elég fiatalon lettem beteg 12 évig kaptam amit most elvettek 51%-os egészségkárosodást ítéltek meg előtte 100%-os voltam egészségi állapotomban azonban nem történt változás!Beadtam rehabilitációs járadékra amit elutasítottak! Utána beadtam méltányosság alapon ami ma érkezett meg 18000 Ft-ot kaptam ami nevetséges rehabilitáció címen, akkor előtte miért nem kaptam meg?A kérdésem az lenne,hogy mi lesz ezután,mert írták,hogy be kell menjek a munkaügyi központba! Ennyit fogok csak kapni három évig?Elnézést a tudatlanságomért! És bocsánat ha nem jó helyre írtam!
kraxi80

kázmér58 # 2011.11.14. 11:21

macobácsi
Ezt én is csak remélni tudom.De amit itt leírtak hogy mit nyilatkozott Soltész úr. Én készpénznek vettem. És sok sok hónap idegeskedés után egy kicsit megnyugodtam. A telefonbeszélgetés után, meg még idegesebb lettem.Mert a szemembe hazudtak.

ugribugri # 2011.11.14. 11:22

mari55 : amit írtál egy mondatot abban több az igazság tartalom mint a sz@rjáropetike 3 hónapos hablatyában...

horgászapácban (törölt felhasználó) # 2011.11.14. 11:27

Van arról adat, hogy 2008. óta a soros vizsgálatokon a III.csop. betegek hány százalékánál lett a rokkantnyugdíj helyett rehab. járadék megállapítva?

vbartamonika@citromail.hu # 2011.11.14. 12:01

Szia icike 42 !

Anyunak nagyon jól beválik ez az rtms kezelés csak nem támogassa a tb neki nem volt nagyon végtagi bénulás inkább agyilag volt több gond.

Túlélő # 2011.11.14. 12:15

röviden a történet -2000-től folyamatos 67%.2009 június vissza 34!!!!%,amikor több lett a betegségem.Bíróság perek szakértők stb....2011 8hó jogerős bírósági határozat,folyamatos 56%visszamenőleg is.Rehab lemaradt a papírról,ezért IIfokon újra vizsgáltak?!no comment,október 13án.A szakorvosi, háziorvosi vélemények leírják nagy nyomtatott betűvel,NEM rehabilitálható.Várom azóta az eredményt azt mondták 1 hónap. Csüt-Pénteken betel.a helyi nyufighoz,ők nem tudnak segíteni,hívjam a megyei nyufigot,ők nem tudnak segíteni,hívjam ahol voltam IIfokon.hát én hívom,-ők nem tudnak segíteni,mert október 24-én postázták Pestre az irataimat.Ma reggel óta telefon.5 helyre irányítottak,adtak újabb számot amit hívjak,míg végül elcsíptem az illetékest,de csak majdnem.Pont ma kapták meg az iratokat??/okt 24 óta?/majd szerdán érdeklődjem,de 3-4 hét múlva lesz eredmény.Mi fog addig változni?A beteségeim nem,a szakvélemények nem.Én már nem értem,ma sikerült úgy kiakadnom,hogy befulladtam.Bocs de muszály volt kiadni magamból,ha nem akarok több infarktust.

hella78 # 2011.11.14. 12:18

kraxi80!

Nem lehet,h. azért nem kaptad meg korábban a rehabilitácis jársdékot,mert nem volt meg az előírt szolgálati időd?
Sajnos vagyunk itt páran a fórumon,akik szintén attól tartunk,hogy már fiatalon betegek voltunk, többen úgy is születtünk és majd kiíyrnak rahab. járadékra, amire nem lennénk jogosultak,mert nincs elég ledolgozott évünk,ahhoz,h. jogosultak legyünk rá.
A vicc az,hogy honnan lenne annyi évünk,ha már fiatalon is betegek voltunk és leszázalékoltak?

Az meg tényleg felháborító,hogy 100%-ról leminősítettek 51%-ra, holott előtte 12 évig 100%-os voltál.
Ez már tényleg mindennek a teteje!!!

Mennyi ideig voltál most ellátás nélkül? Mikor vették el a rokkant nyugdíjad?

hella78 # 2011.11.14. 12:21

Szanka!

Igen, az végleges.

kázmér58 # 2011.11.14. 12:22

qqqq
Azt mondták hogy december eleje, vagy közepe.

hella78 # 2011.11.14. 12:24

mari55!

A leírt adataidból is látszik,hogy idén csak fele annyian kapták meg a rehabot,mint tavaly,de tuti,hogy legalább annyit leminősítettek idén is,mint tavaly. Valahogy egy se volt alkalmas a rehabilitációra, így kapta helyette a 27.000 ft segélyt. Gyönyörű!

kázmér58 # 2011.11.14. 12:25

Én azért az enyémre kíváncsi volnék. A Bírósági papíromon az áll Állapota véglegesnek tekinthető, felülvizsgálat nem szükséges.

hella78 # 2011.11.14. 12:31

kázmér58!

Gondolom,akinek már nem kell többet mennie felülvizsgálatra, az mind végleges.
Nekem is az van a papíromon egyébként,ami Neked.
Az egyik ismerősömnek meg az: "Állapotában javulása nem várható,ezért további felülvizsgálat nem szükséges." Gondolom Ő is végleges, mert már 7-8 éve nem kell mennie.

hella78 # 2011.11.14. 12:44

Egyébként vannak az I. és II. fok között olyanok,akik valóban rehabilitálttá válhatnak, pl. meggyógyult rákos (ugye 5 év a gyógyulási idő a kemó után?) ... Csak az a baj,h. sokszor a kemó után 1 nappal már kirakják illetve egy korábban transzplantációra váró
100%-os rokkant,mihelyt új szervet kap, a köv. felülvizsgálaton repül,holott azért egy ideig még ott is kímélnie kellene magát a betegnek,nehogy kilökődjön a szerv. ....

hella78 # 2011.11.14. 12:45

Mari55!
Az előbb (ez alatti poszt) Neked írtam.