Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Túlélő # 2011.11.14. 03:15

Bocssánat,de nem működik,ha megnyitjátok a keresőbe jobb oldalon fent írjátok be Szabó Gyula,egy szép reggelre gondolok.
Nem igazán értem,mert iwiw-re és facebookra is kitettem,és ott jó volt.

aproka # 2011.11.14. 04:43

Jó reggelt mindenkinek!

Isten őrizz,hogy riogatni akarok bárkit.Nekem is 43% van.
A mostani törvény szerint % a lényeg.Ugyan is a bukfenc abban rejlik.Ez a kategória munkára nem alkalmas rehabilitáció nélkül,de komplex rehab. nem szükséges.Ezért gondoltam,a vissza
minősítést.

Nap-lemente # 2011.11.14. 05:55

Sziasztok...Jó reggelt mindenkinek!

"
Paulo Coelho idézetek
...
Az Igazság nem több, mint hiú ábránd, és lassan ráeszmélt, hogy a törvények nem arra valók, hogy megoldják a problémákat, hanem arra, hogy a végtelenségig nyújtsanak egy-egy vitát.
"

aproka # 2011.11.14. 06:20

jano55

A 40-49%-ot vehetik vissza a fölül vizsgáló orvosok.Arra gondoltam.Ez biztosan nálam okoskodás.Alkotmányban rögzítették, a szülő tartást,a gyereknek kötelező lesz eltartani szüleit.Mire való ha nem arra ,hogy sokakat fognak az útszélén hagyni.

Nap-lemente # 2011.11.14. 06:26

Kedves mari55 !

Lemaradtam! Volt valami új?

Köszi!

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 06:32

Jó reggelt !Én csak a vágát láttam,természetesen abban is benne volt,hogy Mo-n kiemelkedően magas a rokkantak száma.Ha jól értettem most 30-40 ezer emberről beszélt? akit visszavezethetőnek tartanak?Az elején mi volt?

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 06:34

Meg,hogy Európa más országauban is ezt csinálják,(hogy a rehabra fektetik a hangsúlyt)Da a más országok módszereiről persze nem volt szó.

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 06:37

Egyre nagyobb számokat mondanak.ez hihetetlen....

Nap-lemente # 2011.11.14. 06:38

p

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 06:45

Ezt direkt csinálják?Nem érdekes sem a valós statisztika,sem a valóság,sem a MEOSZ sorozatos cáfolatai az ilyen adatok irányába,nem és nem az adatokat egyre feljebb tupírozzák.Hadd legyenek mindennek okai a betegek.

Nap-lemente # 2011.11.14. 06:46

Mégis sikerült megnéznem...

M1 0732-kor./ Soltész

számok ...amik változnak /felfelé /
amit én érzékeltem.....gúnyos - lekezelő mosoly volt az arcán :)))

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 06:49

És ezt nem tudják?Szerintem csak a társadalmat hülyítik.Bűnbakot állítanak.

TamasHungarian # 2011.11.14. 07:24

"A fiktív rokkantnyugdíjasok miatt kell az állami költségvetést folymatosan kipótolni.”"

Semjén Zsolt - most a HírTv-n

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 08:31

Szerintem mire ennek az egésznek vége lesz én tuti infarktust kapok. A kormánynak az a célja, hogy minél több rokkantat visszavezessen a munka világába, ugye? Ehhez a feltételeket kellene megteremteni először (orvosi, foglalkoztatási, társadalmi), mint pl: a társadalom rokkantakhoz való viszonyának átformálása. Erre mi folyik itt már több mint 1 éve, a rokkantak bűnbakká tétele, csalóvá alacsonyítása hazug statisztikák alapján.
NA EZUTÁN AZT HISZEM JOGGAL VÁRHATJA MAJD MINDENKI, HOGY EZT A MAGAS SZINTRŐL LEALÁZOTT RÉTEGET BÁRKI ÖRÖMMEL ALKALMAZZA, ÉS AZ ESETLEGES MUNKATÁRSAK SEGÍTSÉK EZEKET AZ EMBEREKET A BEILLESZKEDÉSBEN!!!!!!
Már tényleg nem tudok mást mondani, minthogy én még ilyen primitív embereket nem láttam!!!

ugribugri # 2011.11.14. 08:46
  • Rumcájsz- : ne sértegesd őket ők a magyar társadalom krémje hiszen még a mostani részválasztásokon ok nyernek ,miről beszélsz ennek a társadalomnak ez a krém kell úgy érzem meg is érdemeljük őket ....
papapító # 2011.11.14. 08:58

Mindenben egyetértek veled Rumcájsz! Kivéve abban, hogy nem a munka világába akarnak visszavezetni, hanem a munkaerőpiacra. Tehát, ha kirúgatnak az orvosokkal, nem kell tovább gondoskodni a megélhetőségünkről, a nemlétező munkahelyek közül válogathatunk szabadon. Bírunk dolgozni vagy nem, az már mindegy. Addig, míg dolgoztunk, addig számítottunk csak embereknek. Elvették a munkalehetőségeket fiataltól-öregig rengeteg embertől. Ezért is mi vagyunk a bűnösök. De akkor is kiutálnának, - főleg a fiatal életerős családosok - ha véletlenül el tudnánk helyezkedni, mert tőlük vesszük el a munkát. Mi már csak a társadalom felesleges rosszai maradunk örökre. Komolyan mondom, hogy már szégyellem kimondani azt, hogy rokkant nyugdíjas vagyok, pedig azok közé tartozok, akik tényleg betegek, dolgozni nem tudok.

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 09:01

Igen ez ez is már politika,de nem értem.Valóban ilyen sok emberrel tesz jót ez a kormány?http://www.origo.hu/itthon/20111113-idokozi-valasztast-tartanak-a-ii-kerulet-egy-reszeben.html
Csak én nem értek valamit,amit aszavazók mind??Mert akkor nyilvánvalóan velem van a baj.

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 09:04

Már-hogy a fideszes jelölt kapta fölényesen a legtöbb szavazatot....Most is.

kiszolgáltatott # 2011.11.14. 09:07

Vagy abban a kerületben olyan sokan gondolják:csak így tovább?Csak én találkozok mindig az ellenkezően gondolkodókkal?

-Rumcájsz- # 2011.11.14. 09:09

ugribugri!

Sajnos a társadalom egy része még mindig nem fogta fel milyen csodás banda kormányozza az országot. Vagy ha igen, akkor tényleg megérdemeljük a sorsunkat......

papapító!

Én is szégyenlem hogy beteg meg rokkant vagyok. És egyre inkább úgy érzem, mi leszünk (vagyunk) a társadalom legaljának kinevezve. :(

horgászapácban (törölt felhasználó) # 2011.11.14. 09:14

Végigolvasva az elmúlt pár nap kommentjeit, ismét szomorúan látom, mennyire sikeresen működik ismét az "oszd meg és uralkodj" elv alkalmazása.

ugribugri # 2011.11.14. 09:26

horgászapácban nem tudom hol látsz te itt veszekedést maximum a nagy elkeseredéség ami beszél belőlünk....

mokus123 # 2011.11.14. 09:27

Sziasztok!
Én ritkán szólok hozzá, inkább csak figyelem a fórumot, de teljesen egyetértek veletek.
Azért én úgy gondolom, hogy ez a rengeteg ember felülvizsgálata elég sok időbe fog tartani. Engem is érint és 56 évesen kötve hiszem, hogy bárki is foglalkoztatni fog. Már két éve keresek munkát, de szóba sem állnak velem sehol.

jácintka # 2011.11.14. 09:27

Én úgygondolom nem munkavilágába akarnak vezetni minket.
Ennyi munkahely nincs és szerintem nem is lesz.
Nincs olyan vagy nagyon kevés vállalkozás van aki megbecsüli beteg embert és tudja alkalmazni.
Dávid Ferenc tavaj valamelyik napilapba írt a rokkantságról.Halvány egy merő fogalma sem volt , hogy mit is írkál össze,de szivesen fel tettem volna kérdést neki, hogy alkalmazna e ő rokkant - beteg embert ki bizony időnként orvoshoz jár és kezelésekre, ami bizony munkából való ki eséssel jár!

Én sokáig szeretnék élni márcsak azért is , hogy igenis élvezzem a nyugdijat ha fene eszi meg őket akkor is.
jövőre leszek 57 éves mely vállalkozó tartna a munkámra igény aki már 11 éve nem tudot dolgozni vagy azért mert nem talált vagy pedig azért mert ha volt is egy idő után megunta , hogy egy évben 2 szer kéthétre gyógyfördőbe mentem.
A másik az , hogy az egészségesek nem mindig nézik jó szemmel a beteg embert a munkahelyén mert így helyette dolgoznak.

jácintka # 2011.11.14. 09:34

horgászapácban!
"oszd meg is uralkodj" talán odaföntre tessék címezni!
Csak is az igazat szintiszta igazat tessék mondni !