Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Túlélő # 2011.11.13. 15:33

baaze
Az a gond,hogy nem engednek be hozzátartozót,csak ha önellátásra képtelen vagy,akkor meg nem kell a felvétel,mert egyértelmű a dolog.Egyedül tudsz vetkőzni és besszélni is.Ennyivel elintézik.Nem egy alkalommal hallottam már, I és II fokon is.

keke1 # 2011.11.13. 15:36

Skorpió13!

Akik nem tudnak elhelyezkedni kapják a 57 ezret.

aproka # 2011.11.13. 15:38

Higgyétek el a 40-49% visszaminősítésre kerül,hiszen megszűnik-e kategória.Máris van nekik -85 ezer fő.

skorpió13 # 2011.11.13. 16:13

keke1!Ez eszembe sem jutott.az annál inkább,hogy talán első 2kategóriába kerülhet.

skorpió13 # 2011.11.13. 16:16

apróka! azt kizártnak tartom.Az én őcsém 40%-on van jelenleg.Villanyszerelő,és már lesántult.Alig bir menni.Neki a lába beteg.Decemberben aktuális a soros felülvizsgálata.

ugribugri # 2011.11.13. 16:17

aproka: nem hisszük el mert még nincsen törvény, nem kellene az elképzeléseidet kész tényként beharangozni, amúgy meg biztos vagyok benne hogy sok 40-49 százalékos betegebb mint a rokkant-nyugdíjat kapó sorstársaik sok ilyet ismerek ,persze ez nem azt jelenti hogy a többiek csalok .nem kéne a frászt rájuk hozni amíg nincs konkrét döntés éppen elég bajuk van nélküled is...

baaze # 2011.11.13. 16:18

Túlélő!

Én egészségügyben dolgozok.Nálunk ha a beteg kéri a hozzátartozója jelen lehet a vizsgálat ideje alatt, ahogy a dokumentációjába is belenézhet,ha abba a beteg beleegyezik.Mindenesetre ennek utánajárok a szakszervezeti jogásszal és a betegjogi képviselővel karöltve.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.13. 16:48

Túlélő !

Már írtam, hogy az egy lehetséges megközelítés, hogy azért nem engednek be hozzátartozót mert arra kíváncsiak, hogy tényleg mire képes egyedül a vizsgált személy. Ez önmagában nem elítélendő, az már reklamálható, hogy ha meggyőződött róla, hogy egyedül nem megy akkor nem szól ki a hozzátartozóért.

keke1 # 2011.11.13. 18:02

Kedves Icike!

Megkérdezhetem hány százalékot adott a vén kujon?

keke1 # 2011.11.13. 18:27

Jano55!

Rossz előérzetem van ezzel kapcsolatban,apróka feltevése nagyon is fideszes megoldás lenne.
Ezek csak a munkát akarják erőltetni,tehát valószinűleg munkát fognak felajánlani(örvendezve),az 50% alattiaknak.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.13. 18:30

Icike42 !

Ha van bizonyíték fel kell jelenteni, de az valóban bizonyíték legyen ! Állampolgári jogok biztosa és ilyen szervezetek. Ilyenkor lehet másik vizsgálóhelyet kérni az érintettség után.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.13. 18:33

Keke1 !

A rehab vagy közmunkára sincs pénz, már ha ez jó hír. :(

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.13. 19:06

Icike42 !

Kérdezz meg egy másik ügyvédet! Az állítás olyan súlyos hogy amellett eltörpül az illegális felvétel tényállás. Max figyelmeztetne, megróna a bíróság ha egyáltalán lenne mersze az illetőnek. viszont hallgassa meg olyan orvos aki el tudja dönteni indokolt volt e a vetkőztetés. Persze vannak ilyen vetkőztetős történetek, nekem egy fiatal, "bő tüdejű" kolléganőmet vizsgálta mindig alaposan a kujon. Ő másképp viszonyult, röhögött az öregen. De akkor is disznóság.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.13. 19:47

Icike42!

Hát ez így nem állna meg valóban egy perben. Valóban nem szabad vele kereskedni. De azt kérheted minden előzményre utalás nélkül a legközelebbi vizsgálatnál, ha lesz ilyen, hogy legyen jelen női orvos. Hivatkozz vallási meggyőződésre, azt nem lehet kikezdeni. Úgy általábban érzek egy felfokozott pszichés állapotot, erre viszont érdemes figyelni mert arra fognak menni, hogy mennyire látják ezt el. Vagyis ellenkező hatást ér el a pörgés és elvonja a figyelmet a testi problémákról.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.13. 20:05

Icike42!
Bocs, hogy beleszólok (...itt Levegő, itt Levegő, vétel...:):)), az orvosi vizsgálatok onnantól kezdve, hogy fehérneműn túl is vetkőzni kell, kivétel nélkül megalázóak és kellemetlenek úgy általában is. Az lenne valóban jó, ha az ember tudná, tényleg mi az, ami a vizsgálathoz szükséges, aztán nyel egyet az ember, és elfogadja, hogy az orvosnak is végeznie kell a dolgát és feltételezni, hogy nem méreget közben, hanem orvosi, és nem más szempontból vizsgál. Mindezen infók tudatában meg lehet tagadni a feleslegesen elvárt vetkőzési műveleteket, csak azokat. Más kérdés, hogy az eg.kár. mértékének megállapítását célzó vizsgálatotokon függőségi-, így aztán kiszolgáltatott helyzetben van a páciens, ugyanis az orvoson múlik, hány százalékot ítél meg (részben) szubjektíven, esetleg önérzetében mélyen megsértve...:(
Az előre bizonyíték felvételére engedélyt kérő megoldás is hasonlóképpen kétes kimenetelű.
Lehet, hogy tényleg feljelentés lenne hosszútávon megoldás, ha már egyszer van bizonyítékod. Vagy esetleg ha más páciensének is volt már ilyen tapasztalata, össze is lehetne fogni ez ügyben.

kiszolgáltatott # 2011.11.13. 20:35

A MEOSZ oldalon Bernáth júlia válaszában van szó a betű-rendszerről,csak naggyából olvastam,még nem értem egészen.:
http://www.meosz.hu/…i_listaz.php?…

aperten # 2011.11.13. 20:41
vbartamonika@citromail.hu # 2011.11.13. 20:49

Sziasztok !

Ismeritek az esetemet ,de most még pótlólag kellene a segítség, minél több olyan ember aki tud segíteni a sztrokos betegek előrejutásában legyen az újság író.

Van egy kezelés ami itt lévő forumozoknak is sok segítséget jelent az RTMS kezelés csak az oep nem támogatja .Eddig anyunak jók lettek az eredményei a pénzük elfogyott sajnos most kéne tovább lépni .

Akinek van őtlete írhat mailt is köszi

kiszolgáltatott # 2011.11.13. 21:13

Én még itt tartok,nem értem:
"A kategóriába tartozna az, akinek megmaradt munkaképessége 60 százalék vagy annál több, B kategóriába, akinek 50-60 százalék közötti az egészségi állapota, azaz jól rehabilitálható, C kategóriába, aki 30-50 százalék közötti, D kategória lenne a 30 százalék alatti, és E, aki önellátásra nem képes (a D és E kategória megegyezik a I. és II. rokkantsági csoporttal)"
De ez mit számít,ha mindezek a rehabilitálható kategóriába tartoznának fix járandósággal?Ezek a százalékok kit fognak érdekelni?

kiszolgáltatott # 2011.11.13. 21:36

Igen,tudom,hogy volt szó róla,de mi értelme van a kategóriáknak,ha mindegyikhez csak egyféle fix járadék tartozik?
Érdemes végigolvasni a többit is,szerintem igaza van :
http://www.meosz.hu/…i_listaz.php?…
(Bernáth Júlia rehab.gazd.menedzser-nek)

TamasHungarian # 2011.11.13. 21:49

Icike!
Nem kell ehhez felülvizsgálat, elég ha bemész egy snassz traumatológia szakrendelésre, és kb mint a sertéseket a vágóhídon, többesével hívják be, aztán ráordítanak a betegre, hogy vetkőzés. A másik 2-3 idegen beteg meg lazán végignézi, ahogy levetkőzve vizsgálgat az orvos az ágyon. Jó esetben a boxer rajta maradhat, de ez se biztos.
Na ennyi nálunk az emberi méltóság meg betegjogok.
Ugyan .... Nálunk ez mint fogalom se ismert.

És akkor tudnék még mesélni hasonló dolgokat. Mindez csak úgy megyeget régóta, a magyar pedig tűri mint a birka, mert hát mi mást tehetne. Volt már olyan fiatal srác, aki nem volt hajlandó két fiatal lány előtt levetkőzni, erre meg ordítva elküldte az orvos, és ráírta a papírjára, hogy nem volt hajlandó együttműködni a vizsgálatban. Valami horror ami nálunk megy ezen a téren is ...

kiszolgáltatott # 2011.11.13. 21:50

Most már többször végigolvastam,és megint új részleteket fedezek fel:
"Mindazoknak, akik a jelenlegi hármas egészségkárosodási csoportos rokkantsági nyugdíjban részesülnek - 110 ezren vannak - felülvizsgálatra kell jelentkezniük. Erről 2012-ben értesítést kapnak a Hivataltól, hogy megszűnik ellátásuk és jelentkezniük kell felülvizsgálatra. A vizsgálatok nyomán, akik rehabilitálhatók azok rehabilitációs ellátást kapnak majd, akik nem rehabilitálhatóak, azok rokkantsági ellátást. Ugyanez vonatkozik a rendszeres szociális járadékban részesülő személyekre, akik 84 ezren vannak. A rokkantsági ellátás mértéke nem változik."
Tehát 2012-ben kapnak értesítést,és nem besorolást, hanem,hogy kerek-perec megszűnik az ellátásuk?

kiszolgáltatott # 2011.11.13. 22:12

Bocs az értetlenkedésért,valamiért az maradt meg az agyamban tegnapról,hogy a levélben egy besorolás is lesz,amit vagy elfogad vagy nem az illető.
Én most a jelenlegi rehab-rendszerben vagyok,csak próbálom kitalálni a gondolatmenetüket.
De azt hiszem mára (is) elég volt,mindenkinek nyugodt éjszakát.

Túlélő # 2011.11.14. 03:02

icike42
Végigolvastam amit belinkeltél.Változik a világ!Ami 2007-ben fontos volt,sőt!!!mára pont az ellenkezőjét teszik.Hol a felelősség,igazságosság,irgalom???Olyan szépen beszélt róla,most amikor tenni is kéne,már elfelejtette? Köszönjük hogy előástad ezt a hozzászólást.Viszont egy szó megmaradt,és ez pedig a KÁOSZ!!!

Túlélő # 2011.11.14. 03:06

http://video.xfree.hu/?…|bef2bf5c3b7fd12a74f42e0d29f28498

Jó reggelt mindenkinek!Ez nem hivatalos link, Szabó Gyula verset mond.Nagyon szeretem hallgatni,remélem Nektek is tetszik,és egy kicsit szebben indul a hét.