Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2012.10.27. 11:19

Bajnainak nem a liba-ügyével kéne most fogalkozni, hanem megkérdezni őt és a társait, tervezi-e a rokkantakat ért jogfosztottság megszüntetését. Ha igen, hogyan.

doli # 2012.10.27. 11:05

mazlista54 Akkor meglehet neked is köszöni a mostani helyzetet gratulálok sok sok rokkant nyugger nevében.

doli # 2012.10.27. 11:03

ÜDV: viki66 ez most milyen fv- volt ha soros akkor volt -e csuszás és ha igen mennyi?

piret # 2012.10.27. 10:31

Szép napot kivánok mindenkinek!
Már egy éve napi rendszerességel olvasom a fórumot, nagyon sok hasznos információ hangzik el, én is sorstárs vagyok:(
Most mégis a legutóbb feltett videóra szeretnék reagálni. Igen, volt "libaügy" de az a feledés homályába merült hogy az akkori hatalomnak (ki tudja miért)érdeke volt tönkretenni Bajnai jóhírét, meghurcolták a nevét, majd évekkel később jelent meg ez a cikk, amikor már senkit nem érdekelt ennek a tartalma. Remélem sikerül belinkelni.
További szép napot!

http://mno.hu/…zitas-422201

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 10:27

Fogalmam nincs, hogy állapítják meg, hogy MIKORTÓL jár az ellátás.
Nekem meg az "tetszik" :/ az én ügyemben a legjobban, hogy ráírták a határozatra is: Egészségi állapota 2000 05.18-tól változatlan. ( előbb 67, aztán, 52% ) közben "lefokoztak" 45-re , januártól önkormányzati segélyen tengődök ( szó szerint) most augusztusban újra I. fok visszaadta a százalékot. De a gázórámat a vizemet ki adja vissza?! Azt már nem is mondom, hogy a megtépázott lelkemet, idegrendszeremet hol rehabilitálják meg?
Az a két orvos meg akik ilyen jól elszórakoztak velem, most ülnek a meleg szobában....és eszükbe se jutok. Azt sem tudják..létezem.
Bocs...kicsit kifakadtam.

És ne jöjjön itt senki nekem ( mert volt rá példa) hogy akkor miért van Netem? Mert van és kész. Megkoplalom wazze.:)

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 10:17

Fürkész!
Én úgy tudom (mert mondták) hogy a Határozatot az NRSZH hozza. Ameddig ez nincs meg, addig a NYUFIG nem tehet semmit.
A Határozatban leírják, hogy ettől és ettől a naptól kezdve ilyen és ilyen címen, x összegű ellátást állapítanak meg.

Majd alább levezetik , hogy miért annyit.

Ezután még meg kell várni a 15 napot amíg jogerőre emelkedik. ( én írtam egy nyilatkozatot, hogy nem élek a fellebbezési lehetőséggel, tekintsenek el a 15 naptól)

A Határozatot kapja:

1. Igénylő
2.Nyugdíjfolyósítási igazgatóság
3. RSZ SZ ( na ez meg mi a fene????)
4. Irattár

fürkész # 2012.10.27. 10:12

Még valami.Amikor voltam 2.fokon attól kezdve fogják az előleget adni,holottaz első fokon ők hibáztak akkor miért nem attól számitják?

fürkész # 2012.10.27. 10:08

Regina
Én csak kipanaszkodtam magam(és nem én voltam az egyetlen amint akaratlanul is hallottam mig várakoztam)de nem mondott semmit az üi.Szerintem Ő is értetlenül állt az ügyem előtt.Több telefont is megengedett ez ügyben,mert mondta,hogy ha tudok picit várjak érdeklődik,de nem tudott ott akkor intézni semmit.A határozatban egyébként mit irnak le?Mert én ilyet még nem kaptam.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 09:54

Fürkész, én is azt hinném, hogy a határozat az NRSZH dolga.., aztán megy a NYUFIF-ba..
De hát a fene se tud eligazodni ebben az egészben.
Na a lényeg, hogy csak elkezdődött és foglalkoznak az ügyeddel. Mi volt a baj, nem mondták????
Nekem azt a felvilágosítást adták, hogy előleget akkor utalnak ha valami bonyodalom van. De mi...?

Viki, én is nagyon remélem, hogy hamarosan jön a pénzem.

aurin # 2012.10.27. 09:41

MOST MIÉRT KELL IDE IS POLITIKÁT HOZNI???
KIT ÉRDEKELNEK AZ ILYEN VIDEÓK??
TUDJUK, HOGY CSAK LEJÁRTÁSRA HOZTÁK LÉTRE ŐKET!!

nico56 # 2012.10.27. 09:23

Felgyorsították a kilakoltatásokat a téli moratórium előtt
www.mszfszk.hu

vaer # 2012.10.27. 09:22

Nekem az a bajom, hogy egyetlen tisztességes politikus sincs ebben az országban! Nagyon fájlalom, hogy a Millára és a többiekre rátelepültek a "régiek". Nem kellett volna ezt engedni! Volt aki megmondta, hogy csak akkor lesz itt rend és valódi érdekvédelem, ha civilek jutnak be a parlamentbe! De most nem így néz ki a helyzet. Az egyik 19 a másik egy híján 20.!!! Hol van egy nem korrumpálódott, tisztességes, Magyarország érdekeit képviselő politikus??

viki66 # 2012.10.27. 09:20

Ezektől a rossz hírektől tartottam én is Regina,,éppen feléltem az összes tartalékomat,,mire megjött a határozat,,rettegtem,hogy mi lesz ha nem jön hamarosan az utalás.

Remélem hamarosan megkapod Te is:)

fürkész # 2012.10.27. 09:14

Szia Regina
Igen,valami elindult.Már teljesen feladtam,amikor sikerült feljutnom Bp-re.A Nyugd.Int.-hez irányitottak mert én naiv azt hittem az NRSZH-hoz kell az ügyemet intézni.Nagyon kedves volt az ügyint.és megigérte,hogy utánna néz a dolgaimnak,mert ő is telefonált valahova de sikertelenül.Másnap már telefonált is (egyedül Ő volt aki betartotta a szavát a sok igérgető közül)hogy postára teszik még aznap és következő héten megkapom a határozatot.Ez meg is történt a napokban.Arról szól a végzés mert ez az,hogy kapok előleget 27900 ft.-t éshogy ezt nem lehet megfellebbezni.De semmi más érdemleges nem volt benne.Hát ennyi,de hogy mikor lesz ebből még ebből is valami...

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 08:59

Viki, október 11.-én kaptam meg, tehát még nincs okom panaszra, csak sok rosszat hallottam többek között itt is.

Fürkész! Sokszor vagy eszemben. Kaptál már valamit?!

viki66 # 2012.10.27. 08:50

Szia inzulinos!

Borsodi vagyok,,Miskolcon voltam felülvizsgálaton 08.21.-én,múlt héten kaptam határozatot.

Regina,Te mikor kaptad meg a határozatot?

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 08:44

Viki, ez nagyszerű hír! :)
Kezdek újra bizakodni, hogy hamarosan én is megkapom a pénzemet.

Szép napot mindenkinek!

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 08:39

Alkotmánybíróság október 29-i napirendi pont.

"– A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény egyes rendelkezései alaptörvény-ellenességének vizsgálatára és megsemmisítésére irányuló alkotmányjogi panasz befogadhatóságának vizsgálata (IV/3193/2012.)"

"– A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bekezdés alaptörvény-ellenességének vizsgálata (II/3283/2012.)"

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 08:36

Alkotmánybíróság október 29-én tárgyalja!

Ügyszám: IV/03193/2012
Első irat érkezett: 07/02/2012
Ügy tárgya: a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvénnyel összefüggő alkotmányjogi panasz
Eljárás típusa: Alkotmányjogi panasz (Abtv. 26. § (2) bekezdés)
Indítványozók típusa: egyéb magánszemély vagy szervezet
Előadó alkotmánybíró:
Az indítvány lényege:
Az indítványozó a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 30-33. §-ai megsemmisítését kérelmezi.
Érvelése szerint az, hogy korábban folyamatosan fennállónak és véglegesnek minősített rokkanti minősítését megszűntették - amennyiben a komplex minősítést nem végezte el -, sérti tulajdonjogát és a jogállamiságot.
Támadott jogi aktus:
a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és az egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 30. § 31. § 32. § 33. §
Az Alaptörvény érintett rendelkezései:
XIII. cikk
B. cikk (1) bekezdés

Ügyszám: II/03283/2012
Első irat érkezett: 07/30/2012
Ügy tárgya: a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvénnyel összefüggő utólagos normakontroll
Eljárás típusa: Utólagos normakontroll eljárás
Indítványozók típusa: alapvető jogok biztosa
Előadó alkotmánybíró:
Az indítvány lényege:
Az alapvető jogok biztosa a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (Mmtv.) 7. § (4) bekezdése és 13. § (2) bekezdés d) pontja alaptörvény-ellenességének megállapítását és megsemmisítését kezdeményezte utólagos normakontroll keretében.
A biztos álláspontja szerint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának az Mmtv. által kialakított, átmeneti időszak nélkül bevezetett új rendszere sérti az Alaptörvény B) cikk (1) bekezdéséből következő bizalomvédelem elvét. Ezzel kapcsolatban felhívja a figyelmet arra, hogy mulasztásban megnyilvánuló alaptörvény-ellenesség megállapításának lehet helye.
Az alapvető jogok biztosa előadja továbbá, hogy az Mmtv. 7. § (4) bekezdése és 13. § (2) bekezdés d) pontja sérti az Alaptörvény XV. cikk (4) bekezdésében foglalt, az esélyegyenlőség megvalósítására irányuló állami kötelezettség elvét.
Indítványozó:
Dr. Szabó Máté, az alapvető jogok biztosa
Támadott jogi aktus:
a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 7. § (4) bekezdés, 13. § (2) bekezdés d) pont
Az Alaptörvény érintett rendelkezései:
XV. cikk (4) bekezdés
B. cikk (1) bekezdés
Indítvány szövege:

2012_3283-0.pdf

inzulinos # 2012.10.27. 08:33

Szia Viki66!
Én is most voltam felülbírálaton. Azt szeretném kérdezni tőled, hogy te melyik megyében voltál? A vizsgálat után mennyi idő múlva kaptad meg a határozatot?
Válaszod köszi!!

viki66 # 2012.10.27. 08:29

Szia Regina!

Egészen pontosan 11nap.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 08:25

Szia Viki!
Pontosan mennyi idő telt el a Határozat kézhez vetéle és a pénz utalása között?

Kösz a választ előre is:)

viki66 # 2012.10.27. 08:24

Köszönöm!

Igen visszamenőleg is megkaptam augusztustól,,havi 55800ft.

mazlista54 # 2012.10.27. 08:24

B.Júliának !

Kedves Júlia, a hozzád hasonló kommunista, szemellenzős pártkatonák miatt lettem Fideszes szavazó! A magyar ember, ha értelmesen beszél, egy szóval is ki tudja fejezni a mondanivalóját, nem kell hangzatos szoci kifejezéseket használni !

viki66 # 2012.10.27. 08:04

Sziasztok!

Ma megkaptam a pénzemet,,viszonylag gyorsan ment,kár volt idegeskednem!