Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szafika # 2012.10.27. 17:46

átvágott , nem élvezkedek más nyomorűságán , ne sajnáltasd magad , az igazán bajban lévők nem itt a neten találhatók !

Átvágott1 # 2012.10.27. 17:27

szafika !
Te látnok vagy,hogy tudod ki mekkora szarban van ?Tényleg azért vagy itt,hogy más baján élvezkedj ?Nem perverz ez egy kicsit ? Én mindég abból indulok ki,hogy sajnos vannak nálam rosszabb állapotban lévők,de azért,amikor hetekig a nejem öltöztet és a hátsómat sem tudom kitörölni,kíváncsi lennék,hogy ki cserélne velem.Ha nem tudsz vigasztalót írni,akkor ne piszkálódj itt,ha nyílvános a fórum,hanem .

szafika # 2012.10.27. 16:55

fürkész , ezért utálom a politikusokat , mert már minden rétegbe belerúgtak egy jó nagyot , és nem vígasztal az se , h én jól jártam , de az biztos, h titeket olvasva juszt is tartom magam , meg a környezetemben lévőket , mert vannak emberek nálatok nagyobb s.arban is .....

szafika # 2012.10.27. 16:46

doli, ez egy nyilvános fórum .

tiszavirág69 # 2012.10.27. 16:37

Nem találtak a magyaroknál reménytelenebb népet

http://www.stop.hu/…pet/1094605/

Debra01 # 2012.10.27. 16:24

November 2-án du 16 órakor a Thököli úti NRSZH épüéete előtt gyertyát gyújtunk a halottainkért.
Engedélyezve van!

BJúlia # 2012.10.27. 15:58

Ismét bekukkantok.
Igen kedves Reginah,
JÓL mondod, jól értetted, amit írtam:
"Az HRSZH nekem ( az érintettnek) nem küld semmit. Továbbítja a véleményét vissza oda ahol kértem vagy elrendelték a felülvizsgálatot.
És akkor x múlva az RSZSZ küldi nekem a HATÁROZATOT.
A NYUFIG meg e lóvét."

Kiegészítés: x múlva az RSZSZ nem csak a határozatot küldi, hanem mellékeli a bizottsági szakvéleményt is, amely alapján ő határozatot hozhatott.

A határozatra hivatkozással lehet előleget kérni, erre lehetőséget ad a Tny. törvény,
amit majd rendeznek, amikor a teljes összeget már kiszámolták, a különbözetet visszamenőleg is megküldik, stb.,

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 14:32

Tudom rokker.
Mostanában nem is nagyon írok. Sehová se.
Leéltem 51 évet, átvészeltem súlyos helyzeteket, betegségeket...és soha nem vesztettem el a reményt és a hitet. És most is nagyon kapaszkodtam.., de rá kell jöjjek még egy szálmaszál sincs. Csak a semmit markolom.

Sziasztok!

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 14:15

Mázlista, akkor örülj szépen csendben magadnak.
Mi is nagyon örülünk, hogy elmehettél nyugdíjba.
Az, hogy téged ( és még sok más embert) egyetlen rendelkezés pozitívan érintett, még nézz szét és láss is.
Hány olyan intézkedés történt ami viszont emberek ezreit teszi tönkre?

A fenét se érdekelné a hülye politika, de mondd meg nekem mit tehet a magamfajta?
Az egészségkárosodásom jelentős, mégis valami érthetetlen módon állandóan rehabilitálni akarnak.
Ami nem is volna probléma, csak tudod rehabilitáció felkiáltással zuhanok a nagy semmibe.
Elvették a lehetőséget, hogy kiegészíthesse az ember egy fél állással ezt a kis pénzt. Pedig én is tudom, ők is tudják , a büdös életben nem állom meg a helyem a 8 órás nyílt munkaerőpiacon. A betegségem egyre nagyobb korlátokat állít elém. Pluszba jön ehhez az anyagi megsemmisülés, testi-lelki leépülés.
Ez a rehabilitáció jó magyar módra 2012-ben.

fürkész # 2012.10.27. 14:14

Nekem a végzést az előlegről az NRSZH küldte.Akkor most hogyis van ez?

fürkész # 2012.10.27. 14:11

Mázlista és Szafika mindketten elmehettetek a 40 évessel öregségi nyugijba.Örüljetek neki mert az azt jelenti tudtatok dolgozni.Sajnos nekünk nagyobbak a bajaink attól,hogy nyugdijról akár vizionáljunk is.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.27. 14:05

Nico, kösz.:)

Júlia!
Akkor pontosítsunk.:)
Az HRSZH nekem ( az érintettnek) nem küld semmit. Továbbítja a véleményét vissza oda ahol kértem vagy elrendelték a felülvizsgálatot.
És akkor x múlva az RSZSZ küldi nekem a HATÁROZATOT.
A NYUFIG meg e lóvét.

Jól mondom?

Na. Végül is azt hiszem a mi szempontunkból lényeges:
HATÁROZAT.
Mivel enélkül nincs pénz.

doli # 2012.10.27. 13:39

szafika! ha igaz akkor mit keres itt??????

szafika # 2012.10.27. 13:36

doli, milyen felülvizsgálatról vizionálsz mázlista54 kontójára , rendes öregségi nyd-as , minek menne felülvizsgálatra ?! Nem vagy kicsit rosszindulatú ?!

fürkész # 2012.10.27. 13:21

Ha én debreceni vagyok miért nem ott foglalkoznak velem?Akkor miért is vannak megyei kormányhivatalok?Mert jól hangzik?

fürkész # 2012.10.27. 13:19

Kedves Júlia
Én már megint nem értek semmit a beidézett törvényből.Akkor mért is kellett nekem a Fiumei utra menni?

BJúlia # 2012.10.27. 13:10

Reginah, írod Fürkésznek:"Én úgy tudom (mert mondták) hogy a Határozatot az NRSZH hozza. Ameddig ez nincs meg, addig a NYUFIG nem tehet semmit."

EZ NEM ÍGY TÖRTÉNIK, hanem:
A nyugdíjbiztosító igazgatóság (2012. július 1-től a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv (RSZSZ) a Kormányhivatalon belül, az első és másodfok is hozzájuk tartozik) a benyújtott igényt továbbítja a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalhoz (NRSZH), amely a megkereséstől számított 60 napon belül komplex vizsgálatot végez az igénylő egészségi állapotáról, szakmai munkaképességéről és a rehabilitálhatóságáról.

Az NRSZH a szakvéleményét megküldi a Hatóságnak. A bizottság (NRSZH) szakvéleményétől, álláspontjától a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv (RSZSZ) nem térhet el. A szakértő szerv véleménye alapján a Hatóság a kérelmet vagy jóváhagyja, vagy elutasítja.

NRSZH honlapja:
http://nrszh.kormany.hu/

Szakigazgatási szervek megyénként (első-, másodfokon itt határoznak az NRSZH szakvéleménye alapján):
http://nrszh.kormany.hu/…dasi-helyek2

doli # 2012.10.27. 12:44

mazlista54 És remélem soroson majd még találkozol valami jó fidesznyik orvossal és kibabrál majd veled is.

doli # 2012.10.27. 12:41

mazlista54 ! Teljesen marhaságokat írsz bár ezt a fidesznyikoktól már megszoktuk, mi köze van a volt rokkantaknak a korhatár emeléshez ha dolgoznod kellet a megélhetésedhez most akkor már nem kell?????

csicseró # 2012.10.27. 12:40

mazlista54
Valóban mázlista vagy!Fogalmad sincs emberi dolgokról!Fogalmad sincs,arról amikor már összeszorított fogakkal sem kapod meg az alkalmasságit az üzemorvostól.Több mint 36 évet dolgoztam.Januárba én is 58 leszek.Az én 36 évem az jelenleg 0 évnek számít.Engem lehet üldözni,megbélyegezni.Én nem fogok hálát rebegni a fidesznek.Javaslom,akárhogy is érzel,azt ne itt fejsd ki.Itt szenvedő,elkeseredett emberek vannak.Nem kevesebbek,mint Te,csak nem volt mázlijuk.

mazlista54 # 2012.10.27. 12:28

Nincs igazatok! Köszönettel tartozom a Fidesznek, mert 58 éves koromban elmehettem a nők 40 évesével nyugdíjba!
A szocik felemelték a nyugdíjkorhatáromat 5 és fél évvel. Az utolsó éveket én is rokkantként dolgozhattam volna!
Összeszorított fogakkal, de kibírtam! Most pedig örülök a nyugdíjamnak!

nico56 # 2012.10.27. 12:24

regina.h
RSZSZ =

Rehabilitációs Szakigazgatási Szervek

Az NRSZH oldalon olvashatod,újdonság az oldalon,RSZSZ

fürkész # 2012.10.27. 11:57

Regina
Az van még a végzésben leirva:A végleges ellátás megállapitásához szükséges adatok beérkezése után a NRSZH jogorvoslati tájékoztatást is tartalmazó határozatot hoz.Hogy ezek még milyen adatokra várnak?Ráadásul eredetiben elküldtem nekik a kért dokumentumokat is(remélem nem az kallódik valahol)bár lefénymásoltattam.

éhes # 2012.10.27. 11:30

biharban még júliusi sorosak nem kaptak behivót.Tuti.

éhes # 2012.10.27. 11:29

mázlista54!
GRATULÁLOK!!ÜGYES VAGY!mázlista vagy mert...
Klarissa!
Szerintem rövid időn belül megtudjuk.Kénytelenek lesznek gyorsitani a tempón,mig vitya ki nem találja,vagy be nem vezeti az elnöki rendszert.Egyébként bizzunk...hátha történik vmi 29.-én.