Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.28. 10:26

Júlia!

Szeretném ha ezt megmagyaráznád:

A rokkantsági ellátásban részesülők a kereső tevékenység korlátozása során is indokolatlanul hátrányos megkülönböztetésben részesülnek több, velük összehasonlítható helyzetben lévő csoporttal szemben.

és egy szót sem szóltál a rehab ellátottakról.

Nehezményezed a 139 ezer forintos keresetkorlátot.
Bárcsak nekünk is állapítottak volna meg ilyesmit!
Mondjuk, hogy legalább a minimálbért elérhessük egy 4 órás állással.

Te rehabilitációs szakértő is vagy. Kérlek szépen állj mellénk!

sitimaci # 2012.10.28. 10:03
    • Na Kedves Júlia,ez igazán részletes volt!!! /megint/--Aki akarja,az megértheti "elsőre elsőnek"!!!--Aki meg nem,annak ott van az ONYF.hu oldal!!!---Köszike!!!Üdv.Szép hétvégét!---
BJúlia # 2012.10.28. 09:50

Seaguli kedves,
Azt írod:"a nyugdíjbiztosító és -folyósító többszöri kérdésemre sem tudta eddig megjelölni, milyen paragrafusra alapozza, hogy a rokkantsági nyugdíjamat nem fizetik. "

EZ NEM IGAZ. Mert ha valóban érintett lennél, tudnád, hogy mindenkinek kiküldött a Hivatal értesítést a 2011. évi CXCI. (XII.29.) törvény hogyan módosította, átnevezte, hogyan változtatta meg a törvényeket, amiről már írtam itt példákkal illusztrálva, hogy ez a törvény módosított minden más jogszabályt, nem ismétlem.

DE mint gyógypedagógus is, leírom neked ezerszer, ezer-egy módon másképpen, hogy megértsd, hogy milyen paragrafusra alapozza, hogy a rokkantsági nyugdíjadat nem fizetik. Így nem is értem, kiről beszélsz és miről, hogy ki rokkant ember észben és szívben. Mit gondoltok kedves Fórumot olvasók? :))
De nem baj, lehetsz bármikor ilyen, vagy hasonló helyzetben, vagy bármelyik szeretted. Meglátjuk, akkor hogyan beszélsz.
Az elfogadás olyan, mint a termékeny talaj, ami lehetőséget ad az apró mag számára, hogy azzá a virággá váljon, amivé fejlődni képes. ~ Thomas Gordon

Tehát ONE MORE TIME másképpen:
MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰ SZEMÉLYEK ELLÁTÁSAI van 2012.jan.1-től:
2. § (1) Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki

  1. a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 napon át a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt,
  2. keresőtevékenységet nem végez és
  3. rendszeres pénzellátásban nem részesül

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásai kétféle lehet: rehabilitációs és rokkantsági ELLÁTÁS (NEM NYUGDÍJ!!!)
3. § (1) A megváltozott munkaképességű személyek ellátásai a rehabilitációs hatóság komplex minősítése keretében megállapított rehabilitációs javaslattól függően:

  1. rehabilitációs ellátás, vagy
  2. rokkantsági ellátás.

18. § (1) A rokkantsági és a rehabilitációs pénzbeli ellátást a Kormány által kijelölt szerv folyósítja az Egészségbiztosítási Alap rokkantsági, rehabilitációs ellátások előirányzatának terhére.
30. § (1) 2012. január 1-jétől rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, átmeneti járadék, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka nem állapítható meg.

A rokkantsági és egyéb nyugdíjak tavaly év végéig a jogosult által megszerzett szolgálati idő, elért átlagkereset, valamint az egészségkárosodás mértékének figyelembe vételével állapították meg számukra.
Ez év jan.1-től a 2011. évi CXCI.tv. alapján az egészségi állapot mértéke határozza meg az összeget.
Ha az egészségi állapot mértéke változik, ennek megfelelően kell módosítani az ellátás mértékét.
Hivatkozás: 1997, évi LXXXI tv. 36/D § (5) és 31 § (3) és 1997. évi (X.6.) 168. Korm.r. 24 § (6).

Meghatározza a jogosultságot, szolgálati időt többek között: az 1997. évi LXXXI.tv.=Tny=Társadalmi nyugellátásról szóló törvény.
Meghatározza többek között, hogy milyen ellátás után milyen járulékokat kell fizetni a munkaadónak, munkavállalónak: 1997. évi LXXX. tv. =Tbj.-.társadalombiztosítási járulékokról szóló törvény.
SOK ESETBEN A JOGSZABÁLYOK EGYÜTTES ÉRTELMEZÉSÉT KELL ALKALMAZNI.

32§ szabályozza többek között, hogy milyen nevű ellátásból milyen nevű ellátás válik:
A következő célcsoportok ugyanazt az összeget kapják 2012-ben is, tehát megmarad az ellátás összege rokkantsági ellátás néven:

  • akik 2011. 12. 31-én rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülnek és az I. -es és II. -es csoportba vannak besorolva,
  • az átmeneti járadékban részesülők,
  • az öregségi nyugdíjkorhatárt öt éven belül elérőknek is megmarad az ellátásuk. Itt a 2011. évi CXCI.tv. 30 § szerint az öregségi nyugdíjkorhatárt öt éven belül betöltő személynek minősül, aki az 57. életévét betöltötte 2011. dec.31-én.

33§ is erről tájékoztat többek között:
2012. január 1.-től rehabilitációs ellátás néven folyósítják azoknak eddigi ellátásukat, - akik 2011. dec.31-én a besorolás szerint a III. kategória rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,

  • rendszeres szociális járadékban tartoznak,
  • és öregségi nyugdíjkorhatárukat öt évnél több idő múlva érik el, és rehabilitációjuk javasolt.

Hogy MINDERRŐL TÁJÉKOZTAT a Hivatal, az a 33§(3) szabályozza.

33§ (4) Ha az (1) bekezdés szerinti személy 2012. március 31-éig nem kéri a komplex minősítés elvégzését, a rehabilitációs ellátását 2012. május 1. napjával meg kell szüntetni. A 2012. március 31-ei határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjeszthető.

Tehát kényszerítette ez a szabályozás pl. a tavaly végleges III.cs. rokkantsági nyugdíjasokat, hogy jelentkezzenek felülvizsgálatra, különben egy kanyi fillért sem kap májustól.

Ezt az ellátást a tavaly még érvényben lévő Tny, társadalmi nyugellátásról szóló törvény szerint – a többi nyugellátáshoz hasonlóan – a jogosult által megszerzett szolgálati idő, elért átlagkereset, valamint az egészségkárosodás mértékének figyelembe vételével állapították meg számukra.
Nem csak az én álláspontom szerint a Magyar Parlament által elfogadott 2011. évi CXCI. törvény több ponton is az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről szóló egyezménybe ütközik, és súlyosan sérti érintettek, illetve a velük hasonló helyzetben lévő személyek egyezmény által védeni kívánt jogait.
A 2011. évi CXCI.tv. sérti a tulajdonjogot, mivel Egyezmény szerint: „minden természetes, vagy jogi személynek joga van jogai tiszteletben tartásához, senkit sem lehet tulajdonától megfosztani kivéve, ha ez közérdekből, és törvényben meghatározott feltételek és a nemzetközi jog általános elvei szerint történik”.

A strasbourgi bíróság esetjoga egyértelmű abban a tekintetben, hogy a nyugdíjjogosultság tulajdoni védelmet élvez. Ráadásul a tulajdonjogot elvonó vagy korlátozó intézkedéseknek meg kell felelni olyan univerzálisan kötelező elveknek, mint az előreláthatóság és a kiszámíthatóság.
Azáltal, hogy a rokkantsági nyugdíj táppénzszerű ellátássá alakult át az érintettek helyzete több szempontból hátrányosabbá vált, ami sérti az előreláthatóság és kiszámíthatóság követelményeit is. Az egyik ilyen hátrány abból adódik, hogy mivel érintettek ellátása ez évtől már nem tekinthető nyugellátásnak ennek következtében ők maguk sem minősülnek nyugdíjasnak – így számos olyan kedvezménytől estek el, ami addig nyugdíjasként megillette őket (pl.közlekedési kedvezmény,...).

További jelentős jogsérelmet jelent az érintettek számára, hogy a 2011. évi CXCI. Törvény rendelkezései alapján a rokkantsági ellátásra való jogosultságot vonja maga után, ha az érintett személy keresőtevékenységet folytat, és az abból származó jövedelme 3 hónap átlagában meghaladja az irányadó kötelező legkisebb munkabér 150 %-át.
Azoknak tehát, akik ellátásuk mellett munkát vállalnak, és keresetük meghaladja a – fent említett – határösszeget, választaniuk kell, hogy keresetüket csökkentik-e, vagy ellátásukról mondanak le.
Minthogy az érintettek ellátásuk átminősítése előtt korlátozás nélkül folytathattak kereső tevékenységet, ezért e rendelkezés is sérti az egyezmény 1. számú kiegészítő jegyzőkönyve által deklarált tulajdonhoz való jogukat, és nem felel meg a kiszámíthatóság, valamint az előreláthatóság elveinek sem.

Figyelembe véve azt a körülményt, hogy a kereset korlátozástól szintén nem várható az állami bevételek növekedése, illetve, hogy a kormányzat deklarált célja „a munka alapú társadalom megteremtése”, ezért nyilvánvaló, hogy ez a rendelkezés sem szolgálhatja a közérdeket.
Hiszen nem jár az adóból, járulékból származó állami bevételek növekedésével sem. Ráadásul – a jövedelem csökkenés miatt – ezek az emberek kevesebbet is fogyasztanak, így a fogyasztáshoz kapcsolódó adóbevételek növekedése sem várható ettől az intézkedéstől.

A nyugdíjas statushoz kapcsolódó kedvezmények elveszítése, illetve a kereső tevékenység – fent említett módon történő - korlátozása sérti az egyezmény 14. cikkében rögzített megkülönböztetés tilalmát is.
E szerint: az egyezményben meghatározott jogok, szabadságok élvezetét minden megkülönböztetés nélkül kell biztosítani.
A nyugdíjhoz kapcsolódó kedvezmények elvesztése indokolatlanul okoz hátrányos megkülönböztetést az érintettek számára, helyzetükben ugyanis – nyugdíjuk átminősítésén kívül – semmilyen változás nem következett be, ellátásuk a nyugdíjakhoz hasonlóan az általuk megszerzett szolgálati időn, elért átlagkereseten alapul. Semmi nem indokolja tehát azt a különbség-tételt, ami egy rokkantsági ellátásban részesülő, valamint egy nyugdíjas személy között jelenleg fennáll a nyugdíjas statushoz kapcsolódó kedvezmények igénybe vehetősége tekintetében.

A rokkantsági ellátásban részesülők a kereső tevékenység korlátozása során is indokolatlanul hátrányos megkülönböztetésben részesülnek több, velük összehasonlítható helyzetben lévő csoporttal szemben. A jelenleg öregségi nyugdíj korhatárt betöltött nyugellátásban részesülőkre pl. egyáltalán nem vonatkozik kereset korlátozás munkavégzés esetén. A korhatár előtti ellátásban részesülők is legfeljebb ellátásuk – adott évre történő - szüneteltetésére számíthatnak, ha keresetük éves szinten meghaladja az irányadó kötelező legkisebb munkabér 18-szorosát. Nem látható be, mi indokolja azt a rendelkezést, ami kizárólag a rokkantsági ellátásban részesülők esetében tartalmaz ilyen szigorú kereset korlátozást.

NEM FOLYTATOM.
HA EBBŐL SEM ÉRTETT AZ ÉRDEKLŐDŐ ÉRTETLENKEDŐ, ÉS NEM ÉRTI, HOGY A NYUGDÍJRENDSZER, A FOGLALKOZTATÁS ÉRINTI ŐT IS, AZT, AKI EBBEN A PILLANATBAN FIATAL ÉS EGÉSZSÉGES, NEM TUDOK MIT TENNI, EZT EGY GYEREK IS ÉRTI, FIAIMNÁL KIPRÓBÁLTAM.
MIHÁLYI PÉTER SZAVAIT IS AZÉRT MÁSOLTAM BE.
CSAK LOGIKUSAN KELLENE GONDOLKOZNI.

Az FNO (a funkcióképesség, fogyatékosság és egészség nemzetközi osztályozását )alapelve: a fogyatékosság élettapasztalatként való felfogása, amely bárkivel, bármikor megtörténhet (TOLLER LÁSZLÓ DRÁMAI ESETÉT EMLÍTEM TISZTELETTEL) mint valamilyen probléma észlelése a tevékenységben(ez lehet biológiai, humán funkció vagy társadalmi zavar), a diagnózistól teljesen függetlenül.

Jó gondolkozás az írtakhoz, az ÉRTÉKEK átgondolásához (szolidaritás, elfogadás, figyelem, tudás, tisztesség, összefogás,...), EZ NEM KERÜL PÉNZBE, EGYÉBKÉNT PEDIG ITT AZ ELOSZTÁSRÓL (KÖZGAZDASÁGILAG HELYES) VAN SZÓ MÁZLISTA54,
NE LEGYEN A SZEGÉNY MÉG SZEGÉNYEBB, a GAZDAG még GAZDAGABB. NE LEGYEN MEGOSZTOTTSÁG!!!

Érdemes honlapomon Békesi, Róna, Angyal, stb. érthető, értelmes szavait végighallgatni, elgondolkodni:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

MENTEM, mert uncsi mindig ugyan azt megerősíteni, ami teljesen nyilvánvaló,
SZÉP NAPOT

tiszavirág69 # 2012.10.28. 09:13

holnap tárgyalja az AB az ombudsmani beadványt,
csak remélni merem olvasták a polis agenda tanulmányát, hogy nem sok jó eredményt hozott a törvény a költségvetésnek, viszont eddig is már 10ezreket taszított mélyebbre.
Most kiderül a törvény valós szándéka, ha így hagyják aláírják a népírtást, mivel hasznuk nincs belőle más csak hogy kevesebb elesett marad.

picur67 # 2012.10.28. 08:49

regina.h Teljesen igazad van.Diszkrimináció.A rehabos miért nem kaphatja munka mellett a huszon. párezer forintot.Köztük is vannak súlyos betegek,akár 10 fajta betegséggel is,és 4 óránál többet nem tudnak,bírnak dolgozni.Célja van a kormánynak a rehabosokkal.Mehetnek közmunkára,szerintem ez a cél.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.28. 08:42

Ja..még valami.

Talán a legjobb megoldás lett volna ha a híres MSZF csoport megkeres engem, és a rehabra rakott embereket.
És bemutatták volna, hogy élünk, mióta rehabilitálnak bennünket.
Ez hiteles lett volna .
Ehelyett csak a sírás ment és mindenféle megkérdőjelezhető esetek meg történetek.
Egy újság sem foglalkozott a már valódi rehabosokkal.
Én eleinte szóltam írtam a blogot..de semmi.
Most már nem érdekel.

Viszlát.

klarissa # 2012.10.28. 08:37

Mázlista! "A politikában a döntést a jóllakották hozzák ,pedig mindig az éhes embernek van igaza!" Tök mindegy, hogy melyik párt hozza a döntést, ha rossz, az rossz. Közel 40 év munkaviszony után megfelezni, segéllyé alakítani a járandóságot, az mindenképpen rablás. Ellátatlanul hagyni a beteget a járulékfizetés után, az pedig sok mindennek nevezhető, csak keresztényinek nem. Jézus nem rúgott a betegekbe. De nincs kétségem affelől, hogy Bajnaiék folytatják ugyenezt.
Az államnak valóban szüksége van a bevételekre, de nem úgy, hogy a legrászorultabbaktól vegyen el. Sok a pazarlás, a közpénz lenyúlása, vagy nézd meg a neten, hogy mennyivel gazdagították a gazdagot. Ne csodálkozz, hogy ennek láttán felmegy a pumpa annál, aki 60 ezerből 30-at elveszít.
Te meg próbálj meg egyedül élni 27 ezerből 3 hónapig! Ha utána még élsz, várjuk a beszámolódat,hogyan tudtad beosztani a jövedelmedet.
A baj, hogy valóban nincs, aki érdemben képviselné a rokkantakat. Spicivas tanácsai jók lennének, csak mindenki azt felejti el: pénz és egészség híján sok mindenre képtelen az ember. Tanácsot adni nyilván könnyebb, mint kalácsot - pedig az éhesnek kalácsra lenne szüksége.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.10.28. 08:35

A francba Tiszavirág.
Talán előbb a rehabra kitettekkel kellene a kormánynak foglalkozni.
Nagyon szép és nemes feladat vigyázni a rokkantak egészségére és úgy foglalkoztatani őket, de talán a rehabost se kellene kinyírni .
Mert az ha a rokkant ellátott elmehet dolgozni 139 ezer forintig , más meg mint rehab ellátott éljen a 27 ezerből ( vagy 37) vagy a munkabérből...az nem más mint szemétség, diszkrimináció.
Elegem van már, de nagyon. Megállapítják sokunkról hogy ugyan 50 százalékon felül van az egészségkárosodás, tehát beteg...de kilöknek a francba.

Persze..mivel ez kevesebb embert érint így meg se hallják sem a törvényhozók, de még a kedves fórumozók se nagyon.
Sokkal fontosabb a véglegesek helyzete, meg jogfosztás meg szerzett jog.

Fontos az is...de ha ti leszarjátok az én és a mi "rehab" ügyünket..és más egyebeket is.., akkor mit vártok ????

Abban igaza van szafikának, hogy nagyon sok rokkant jóval jobb anyagi helyzetben van mint egy minimálbérből élő.
Pláne ha az ellátás mellett dolgozik, kapja a fogyatékosságit meg mi t tudom én mit.

Nem megosztást és irigységet akarok, csak azt hogy halljátok már meg végre, nem ti vagytok a legpocsékabb helyzetben.

uiff.

tiszavirág69 # 2012.10.28. 08:21

Minden valóban rokkantat foglalkoztatnának

http://gazdasagiradio.hu/cikk/83567/

kiszámoltam mire elég a 30 milliárd
ha a min. bért 90 ezernek veszem (és nem adom hozzá amit még a munkáltatók helyett átvállalnak)
és két évre osztom csak, akkor 13 880 embert fut ki.
hogy akar 100-150 ezret dolgoztatni???? (és HOL?)
ha közmunkabért veszünk akkor is csak 27 ezer ember kb.

Sorstárs2 # 2012.10.28. 07:58

mazlista54

Attól, hogy Te és a férjed mázlisták vagytok rengeteg ember lett peches a kormányok intézkedései miatt. Hiányzik belőled az empátia :)
Nem érted a törvényt. Ha a szolgálati nyugdíj visszamenőleges eltörlése alkotmány ellenes volt, akkor miért alkotmányos a rokkantsági, baleseti rokkantsági, stb. nyugdíjak eltörlése visszamenőlegesen? Megmondom. Nincs alkotmányos jogunk az egészségügyi ellátásokhoz és nyugdíjakhoz, a qrmány kivette az alaptörvényből, mivel alkotmányunk sincs. Mi az a közös teherviselés? A szegények, a munkavállalók, ha már felnőttek a gyermekeik sokkal többet adóznak, míg orbán 76 ezer SZJA-t fizet. Ha 01.01-től eltörlik a szociális hozzájárulási adókedvezményt, tömeges elbocsátások lesznek. Ne legyen igazam!
Szóval légy boldog és hagyd békén az elesetteket, a peches embereket!

csicseró # 2012.10.28. 07:54

mazlista54
Megszeretnélek kérni,hogy mielőtt ítéleteket hozol,nézz utána miket mondasz.Napok óta olvaslak és nem értem,miért kell itt megnyilatkoznod.Azt írod,hogy összeszorított fogakkal,végig dolgoztad a 40 évet.Van viszont valami amit nem tudsz.Volt 3 nagy mütétem,rengeteg kicsi és egyéb betegségeim,amivel nem lettem én sem rokkant.Tudd,hogy vannak olyan állapotok,amikor már az üzemorvos nem adja meg az alkalmasságit,akárhogy szorítod a fogad.Jött egy olyan kór,amit nem lehet se műteni se kezelni.Ennyi.Választásod nincs.Több mint 36 évet dolgoztam.Te 40-et.Ezzel Te,egészségesen kapod az ellátást.Az én 36 évem az most 0.Én januárba leszek 58,tehát durván egyidősek vagyunk.Te nyugodtan élhetsz,én meg lenyomorodva szinte járáskáptelenséggel várom,hogy felülvizsgáljanak.Nincs egy nyugodt percem sem.Azt írod,hogy a lelkünk is megrokkant.Csodálkozol rajta?Tudni azt,hogy becsületesen dolgoztál,gyerekeket neveltél és megnyomorodva nincs szükség rád.Adózni kell?Nekem lebénulva 58 évesen,vagy neked egészségesen 58 évesen.?Ha megértetted amit írtam,kérlek ne jeletkezz itt többet!!!

tiszavirág69 # 2012.10.28. 07:49

mazlista54!
Te viszont azzal amit írtál, mind a 1.5 millió szegénysorban élő család helyzetét tartod jogosnak, mert ugye kell a bevétel az államnak.
tűrjön minden nyomorult az igazságtalan adórendszer miatt a haza és gazdagok javára.
Az a rokkant lelkileg aki ezt helyesli.

tiszavirág69 # 2012.10.28. 07:42

én nem értelek benneteket,
aki nem jajgat velünk,
aki rámutat, hogy még nagyon sok ember van kilátástalan helyzetben, azt mindjárt ellenségnek tekintitek
"Egyre többen élnek a szegénységi küszöb alatt Magyarországon, a lakosság csaknem háromnegyede nem tud egy nagyjából 50 ezer forintos váratlan kiadást fedezni. Már 1 millió 363 ezer szegény él Magyarországon."-ebből mi csak 200 ezren vagyunk.
Most sírunk az égbekiáltóan igazságtalan rokkant törvény miatt, de nem izgat a kilakoltatottak nyomora, pedig egy idő után mi is ott találhatjuk magunkat pl.

mazlista54 # 2012.10.28. 07:14

Kedves "Rokkantak" !

Az a baj, hogy nektek a lelketek is megrokkant már! Annyit sajnálgatjátok magatokat, hogy már ténylegesen belebetegedtek, és egyre gonoszabbak lesztek azokkal, akik nem gonoszak!

regina.h !
Tudok sorolni egy csomó olyan rendelkezést, amit szerintem helyesen vezetett be a Fidesz! Tudok olyat is, amit szerintem nem jól tett! De ez igaz a másik, a szoci oldalra is!!! Én nem vagyok egyik párt katonája sem, a szociknál a férjem járt jól, mert emelték 50 %-al az egészségügyben dolgozók bérét, a fidesznél pedig én jártam jól! Nos 1-1 ! Egyébként pedig pont ezért nem szavazok egyikre sem!

Ahogy egy család nem tud bevétel nélkül megélni, úgy egy ország sem tud bevétel nélkül megélni! Világ válság van, ha nem tudnátok! Feltétlen muszáj adót beszedni!

wihar # 2012.10.28. 06:25

Fürkész hagyd már figyelmen kívül a szafika bejegyzéseit .Nem szabad vele foglalkozni ő tényleg csak azért van itt ......! Ha senki nem reagál a narancsos felvetéseire akkor remélem mihamarabb keres valami más szórakozást . Nem érdekel szafika a válaszod !!

szafika # 2012.10.28. 05:27

Fürkész , nem voltam 10 hónapig egy fillér nélkül , és ne is akard bemesélni, h bárki ebben a nyomorult országban családi háttér nélkül túlél 10 hónapot úgy , h közbe nincs egy vasa se ! Annak egészen biztos , h van olyan , aki eltartja , gondoskodik róla , hiszen erre megy ki a játék a qurmány részéről !!! Csak azt ne mondd , h nem vetted eddig észre !

seagull # 2012.10.27. 22:35

Szia Guberáló!

Köszönöm a véleményed. A témában az illetékes, a nyugdíjbiztosító és -folyósító többszöri kérdésemre sem tudta eddig megjelölni, milyen paragrafusra alapozza, hogy a rokkantsági nyugdíjamat nem fizetik. Apertennek sem jelölték be. Bizonyára azért nem merik bejelölni, mert nincs ilyen!
Azért van itt jó néhány jogász. És jól látod, hogy a kis pitiáner ügyekben szívesen segítenek.

Csak tudod én azt vettem észre a jogászoknál, hogy az olyan ügyekbe nem folynak bele, amiknek sikerre vitelével az állam rendkívül sok pénztől esne el, mégha az jogtalan is. Nézd meg pl. a devizahitelesek problémáját.
Valaki itt azt írta, a jogászok azért nem segítenek, mert az ilyesféle ügyei a szegény ügyfeleknek vannak, akik nemigen fizetőképesek. Szerintem ez az érv sem áll, hiszen jómódúak között is vannak idő előtt megrokkantak.

Bízzunk abban, hogy megválaszolják.

seagull # 2012.10.27. 19:02

Kedves Fórumozók!

Ebben a topikban többen is azt írták, hogy azért nem jönnek ide jogászok, mert itt olyan hitvány a társalgás színvonala. Ehhez képest tegnap nyitottam egy szűz topikot itt a munkajog, foglalkoztatás rovatban "Jogász segítségét kérném" címmel, de még mindig nem érkezett rá válasz. Remélem csak a hétvége miatt van.

Szerintetek jól tettem fel a kérdést?

BJúlia # 2012.10.27. 18:52

Fürkész kedves,
azért kellett a Fiumei útra menned, mert véletlenül egy épületben van esetedben Nyugdíjbiztosító Igazgatóság, aki július 1-ig hozta a határozatokat, akitől átvette a Kormányhivatalon belül a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv a megyei RSZSZ.

De ezt beidéztem, nyisd meg a linket, és ellenőrizheted:
Szakigazgatási szervek megyénként (első-, másodfokon itt határoznak az NRSZH szakvéleménye alapján):
http://nrszh.kormany.hu/…dasi-helyek2

Kérlek, ne kelljen minden egyes szavamat szájbarágósan magyarázni, bizonygatni, hiszen felnőttek vagyunk.
Ha pedig azzal van a baj, hogy mindenbe belekötni, nem elfogadni, ...
az más, abban változni mindenki saját maga tud, csak akarni kell, mint ahogyan Fisher Iván mondta:
Összefogás akkor lehetséges, ha a másikban a jót látom, tisztelettel, elfogadóan, mert más gondolkozás NEM vezet sehová.

Bízom benne, most már világos minden, megnyugodott mindenki.

És most hallgatom fiaimmal X-faktort tovább. Jó éjt

doli # 2012.10.27. 18:52
fürkész # 2012.10.27. 18:39

Nem Szafika
Arra válaszolj amit kérdeztem.Csak abban az esetben mondhatsz bármit ha megpróbáltad!Mégegyszer mondom neked örülj a biztos anyagi hátterednek az egészségenek és élvezd a nyugdijas éveidet az unokáiddal s ne velünk.Hidd el nagyobb boldogságot jelent a velük eltöltött idő mint itt ha a mi bajainkkal foglalkozol.
Jó éjszakát.

szafika # 2012.10.27. 18:10

Fürkész , aki 10 hónapja egy fillér nélkül van , az már éhen halt / ha egyedül él /

fürkész # 2012.10.27. 18:05

Szafika
Voltál te már egy fillér nélkül 60 éved felé mondjuk úgy már 10 hónapja és betegen?Értsd egy fillérnélkül.Éppen a fejem fölött még van tető és igazad van talán az van nyomorultabb helyzetben akinek az sincs és a te kormányod erre vár.

szafika # 2012.10.27. 18:04

átvágott , nekem is ez az egyetlen kapocs a külvilággal , na és , akkor se jutna eszembe ilyen hülyeség, h felkötni magam , ennél nagyobb marhaságot nem is írhatnál , ha van olyan családod , ami elviseli az ilyen kijelentéseidet , adj hálát a Jó Istennek érte és még véltlenül se hangoztasd túl sűrűn !!! ha nem szeretnéd , h végül ők is így gondolják !! ... és nem a kormányom ez a qurmány , még akkor se , ha nekem szerencsém volt !

Átvágott1 # 2012.10.27. 17:55

szafika !
Nem sajnáltattam magam,csak egyszerű tényeket közöltem.Szerinted,meg a kormányod szerint nekünk már föl kellene kötni magunkat ,nem netezni.Nyugodj meg nem állok messze tőle.Egyébként ez az egyetlen kapocs számomra a külvilággal,meg a gyerekeimmel.Ha szabad javasolnom találj valami értelmesebb elfoglaltságot,mint abban tetszelegsz,hogy eldöntöd látatlanul,hogy ki mennyire beteg .Vagy tényleg perverz vagy,vagy esetleg ez a munkád ?Akkor üdvözlöm a megbízóidat is,jól egymásra találtatok.