Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


hella78 # 2011.11.12. 19:19

mari55

Igen, én voltam!

Voltunk is, a tenger jéghideg volt,mert előszezonban voltunk, a nagy meleget nem bírom,meg a családnak se volt pénze főszezoni útra, az idő szép volt. Az ételek olcsók és finomak. Az ország csodaszép.

TamasHungarian # 2011.11.12. 19:21

Én is ezt kérdezem, amit jano55 !
Azaz most semmi se számít, hanem egységesen 57 ezer és kész, vége?

hella78 # 2011.11.12. 19:22

mari55

Mostanra kaptam engedélyt a kezelésre az interferon-bizottságtól,mert a szívem rendetlenkedett, így át kellett állítani a gyógyszerezést, de van egy bizonyos határ,h. milyen fokú szívelégtelenséggel adható.
Épp tegnap kaptam meg az engedélyt, az orvosom ki is tűzte jövő péntekre a kezdést. Mit mondjak?! Be vagyok sz.rva... Olyan rémhíreket hallok az interferonról!!!

TamasHungarian # 2011.11.12. 19:24

Icike!
Igen, az alkoholizmus miatt én is hallottam olyanról, akinek simán megadták a véglegeset.
Jó hát én se iszom egy kortyot se, de ne legyünk kegyetlenek, azért az alkoholizmus elég durva betegség bizony, szóval ne irigyeld tőle sztem!

hella78 # 2011.11.12. 19:28

Köszi szépen, Drága vagy!
:))))

Jó egésséget!

hella78 # 2011.11.12. 19:28

mari 55!

Neked írtam!

skorpió13 # 2011.11.12. 19:33

2, Meg az összeget sem értem. Aki most kap 40 ezer rokk.nyugdíjat I-II. csop-ban, az is 57 ezret fog most majd kapni vagy ez rájuk nem vonatkozik? Tamás Hungarian!A megjelent infókban olvasható,hogy 1.II.foku rokkantaknak és az 5évvel nyugdij előtt állóknak marad a jelenlegi összeg.Legalábbis nekem elég egyértelmüen ez derül ki.

hella78 # 2011.11.12. 19:34

mari55

Ez jó poén volt! Megnevettettél! :)

Jano: Neked is köszi!

Tom12 # 2011.11.12. 19:35

# A véglegesített rokkantnyugdíjasoknak nem kell menniük felülvizsgálatra. De szúrópróbaszerűen behívhat ilyen személyeket az Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Intézet, abból a célból, hogy kiszűrjék a rokkantsági ellátásra nem jogosult személyeket.

Arra lennék kíváncsi hogy kb. mennyi ember lehet III. csoportban levő 67%-os végleges rokkant.
(Én is ebbe a kategóriába tartozom.)

hella78 # 2011.11.12. 19:38

Tom12

Valaki valamikor említette,h. olyan 70 ezer fő az,aki végleges,de ebben benne vannak a már nyugdíjas korúak
és az 5 évvel előtte járók is. Mivel az idősebb korosztályokban több a végleges, így szerintem max. 20-30 ezer ember lehet.

skorpió13 # 2011.11.12. 19:39

hella78!Neked nincs okod agodalmaskodni.sokkal fontosabb most számodra,hogy a kezelésre koncentrálj.Lehetőleg félelem nélkül,bizakodva a jobbulás reményében.Ezt kivánom is neked.

Tom12 # 2011.11.12. 19:40

Értem, Köszönöm a választ.

-Rumcájsz- # 2011.11.12. 19:40

hella78!

Sajnos tényleg kijutott neked... A szívbetegség nem tréfa dolog, főleg ha valaki születése óta abban szenved. Remélem a hepatitisz C elleni kezelés nem teszi még jobban tönkre a szívedet.
Én születéskor agyvérzést kaptam (ennek következtében arc és szemmozgató ideg bénulást) mellkasi deformitás, gerincproblémák, egyik alkarom sorvadt, az ujjaim azon a kezemen nem tudom kinyújtani, azok is sorvadtak (fél kézzel gépelek most is), és még egy jó kis szívbetegség csak hogy nehogy unatkozzak már. Rengeteg gyógyszert kell szednem, ennek következtében kaptam egy jó kis refluxot és a májenzimjeim is az egekben vannak (állandóan 8-10 csillagos a vérképem). Soha nem ittam egy korty alkoholt sem és nem is dohányoztam. 19 évesen százalékoltak le engem is (rögtön III. csop. végleges), én most 35 éves vagyok. Szóval hasonló cipőben járunk.
Szerintem pont ilyen munkaerőre van szüksége ennek az országnak, mikor ott a rengeteg egészséges fiatal munka nélkül.

skorpió13 # 2011.11.12. 19:42

icike42.Alkalmaznak.konkrétan tudok olyanokról!A főnökük is tudja róluk.Hisz a munkahelyükön is isznak.

hella78 # 2011.11.12. 19:44

skorpió13

Köszönöm Neked is!

:)

Igyekszem pozitívan állni hozzá, megfogadtam magamnak,h nem fogok idegi alapon mellékhatásokat generálni.
Inkább arra gondolok,h. c-vitamint injekciózok be magamnak és nem interferont! A kezeléssel együttjáró mellékhatás már eleve a betegségtől megvan, ez legalább nem fog meglepni. A többi majd elválik. A heti 2 napig tartó magas láztól félek leginkább.

hella78 # 2011.11.12. 19:53

Drága -Rumcájsz-!

Jaj, sajnálom,h. Te is el vagy havazva a betegségekkel.
:(
Örülök,h. Te is véglegesítve vagy és legalább egy ideig nem bolygatnak. Remélem később sem.
Jó,h. találtam valakit,aki hasonló cipőben, itt a fórumon, mint mi.
Tavaly volt egy lány,aki szintén születésétől beteg volt, 67%-on,de Ő nem volt véglegesítve, időnként mennie kellett felülvizsgálatra.
Csodás gyógyulása volt,mert levették szegényt 50%-ra, azt mondták,h. rehabilitálható.
Igenám,de rehab. járadékot nem kaphatott,mert nem volt meg az előírt 8 ledolgozott éve. Honnan lett volna meg,ha születésétől beteg??????
(Ő is 35 éves volt,mint Te). Sőt a tajkartyáját is bevonták. Nem tudom,h azóta mi van vele, remélem valamit kapartak össze neki és legalább méltányosságból újra jogosult az egészségügyi ellátásokra,mert rendszeres orvosi ellátásra szorul Ő is.
Ideje lenne,h. a Fidesz erre is ránézzen, az ilyen esetekre!

További szép htvégét, jó egészséget nem merek kívánni,mert kinevetnél! :)

hella78 # 2011.11.12. 19:58

icike42!

Pár hónapja volt valamelyik napilapban,amikor egy kisfiú meghalt és a szülei felajánlották a szerveit, egy 50 év körüli fickó,aki hepatitisz c miatt volt májrákos és megkapta a máját... Szóval függ attól is,h. milyen típusú a májrák.

Köszi a jó kívánságokat!
Kitartást kívánok! Te is 67%-os vagy,ugye?

hella78 # 2011.11.12. 20:10

De lököttek vagytok! :)

Iszike!!! :))))))))))))

Mari, nem vagy semmi!

Remélem nem baj,h tegezek mindenkit, nekem a nevem melletti szám a születési évemet jelzi, gondolom Nektek is! Senkit nem akarok megsérteni.

TamasHungarian # 2011.11.12. 20:10

Sőt a tajkartyáját is bevonták

--------
  • ilyen van ??????
de durva !!!!!
hella78 # 2011.11.12. 20:23

icike42!

Jaj,ezek nagyon nem jó dolgok.
Az emberek az elmúlt évek alatt belekerültek egy rendszerbe, betegek voltak, leszázalékolták őket.
Értem én,h. sok a rokkant meg az álrokkant,de más az,ha
valaki most vagy a jövőben akarja magát leszázalékoltatni, mint az,hogy ha valaki 10-15 éve rokkant. Ezalatt a 10-15 év alatt az ember kiesik a munkahelyi gyakorlatokból is, hová tudna most visszamenni?
Ráadásul ahogy látom, egy csomó helyre vesznek fel megváltozott munkaképességű embereket pl. Budapesten,de nem rendes munkakörbe,hanem 4 órásra és csak idényjelleggel!! Tehát 1 évben kb. 2 hónapot dolgozhat pár forintért.
Ezek nem emberhez méltóak.
Ha valaki beteg volt annyi éven át,nem fog meggyógyulni...
Miért kell minket piszkálni?
Egy tartósan beteg embernek mennyi esélye van a munkaerő-piacon? Mert szerintem semmi. Nincs tapasztalata, gyakorlata...
Honnan lenne? Ha volt is,amiben régen dolgozott, az a tudás mind elévült!!
Tényleg komolyan gondolják,h. egy 50 éves embert át lehet képezni? És ki alkakmazná? Mire belejönne a munkába, eléri a nyugdíjkorhatárt. Inkább fiatalokat vesznek fel,akik terhelhetőek.

Aminek értelme lenne, pl. az ,h. az arra alkalmas rokkantaknak bevezetnének valami otthon végezhető munkát. És az állam garantálná,h. ezzel nem élnek vissza. Ebből adóznának, járulékot fizetnének.
Akik alkalmasak rá. De ne gondolják,h. majd a rokkantak mennek a gátakra?
A körzeti orvosok úgy sem engednék!

hella78 # 2011.11.12. 20:30

TamasHungarian

Igen, Tamás, sajnos van!

Mivel nem fizetett egész életében tb hozzájárulást (mikor fizetett volna,ha betegen született és rokkant volt 18 éves korától),
így nem volt jogosult rá!!!Mert itt sem volt a megfelelő számú, ledolgozott éve!!!
Tehát,aki betegnek született , nyugodtan elpusztulhat, ez a mai politika!! Milyen dolog már az ilyen?

-Rumcájsz- # 2011.11.12. 20:31

hella78

Én is nagyon örülök, hogy megismertelek Téged! :) Bár én mindenkit kedvelek ezen a fórumon, de azért jó olyasvalakivel találkozni aki hasonló cipőben jár mint mi. Nagyon szorítok Neked h. sikeres legyen a kezelésed. Én is mindig pozitívan próbálok a rám váró megpróbáltatások elé állni. Még ha ez néha nagyon nehéz is.
Nagyon sajnálom azt a lányt akiről meséltél, csak remélni tudom hogy jól van, és valamilyen ellátást azért mégiscsak kap.

Most megyek. További szép hétvégét Neked, és a többieknek is!! :)

hella78 # 2011.11.12. 20:43

icike42!

Nemrég olvastam,h. Németország legnagyobb kereskedelmi partnere Románia.
Ráadásul a románok rengeteg német nagy céggel tervezik még kibővíteni a gazdasági kapcsolataikat.
Körülöttünk minden ország fejlődik, csak mi állunk ill. esünk vissza...
Miért nem lehet követni a környező országok politikáját? Azokét,akik előre jutottak?
Miért ilyen makacsok a magyarok?
Mikor változnak/unk már meg?
Meddig csináljuk még ezt a "mi mindenkinél különbek vagyunk" politikát?
És ez egyszer a "politilkát" alatt nemcsak a politikára gondoltam.
Hanem mindenre.

skorpió13 # 2011.11.12. 20:55

icike42!karbantartók.

skorpió13 # 2011.11.12. 20:56

Taj kártyát az is kapott,aki betegen született.Az ingyenes orvosi ellátás annak is jár.